02.10.13, 08:34Fot. Wikipedia

Zwierzęta trzeba chronić, ale dzieci można zabijać. Etyka Magdaleny Środy

Środa rozprawia się dziś z myśliwymi, którzy są „często pijani”, jeszcze częściej nie trafiają w zwierzęta, bo wzrok im słabnie. „Leśniczy naprowadzi myśliwego na ofiarę, a w razie niefortunnego strzału odszuka i dobije ranne zwierzę (o ile je znajdzie). W polowaniach ważne są obrządki, o których z dumą opowiada się kolegom. Najpierw się pije, potem się pije, potem zapija. Macza się ręce we krwi (przepraszam "w farbie") martwego lub umierającego zwierzęcia. Czy ono cierpi? To nic w porównaniu z rozrywką i chwałą, którą ma zabijający.” - oznajmia Środa. A na koniec swojego tekstu oznajmia: „Kto jest największym wrogiem mądrych i użytecznych myśliwych? Obrońcy praw zwierząt. Oni nic nie rozumieją! Nie znają ani praw lasu, ani tradycji zabijania. Pięknej tradycji”.

I aż trudno nie zadać pytania Środzie, czy ona naprawdę nie widzi, że o wiele gorsze rzeczy dzieją się w klinikach aborcyjnych, że tam morduje się ludzi, i to w sposób nieporównanie okrutniejszy niż zwierzęta podczas polowań? Czy nie dostrzega, że ona i jej wspólnicy w promowaniu zbrodni aborcji, robią rzecz nieporównanie gorszą niż myśliwi, i że o niej też można powiedzieć, że jej największym wrogiem są obrońcy życia, którzy „nie rozumieją feministycznego prawa dżugnli, ani tradycji zabijania słabszych”?

TPT/Wyborcza.pl

Komentarze

anonim2013.10.2 9:26
Polecam uwadze: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/belgium/10346616/Belgian-killed-by-euthanasia-after-a-botched-sex-change-operation.html
anonim2013.10.2 9:30
Jak można myśleć tak płytko? Jeśli Ona na UW jest doktorem habilitowanym, to Kononowicz mógłby chyba zostać arcyrektorem... .
anonim2013.10.2 9:46
Tylko, że myśliwi mają jedną zasadę, której powinni nauczyć się zwolennicy aborcji. Jak nie całkowitej pewności czy to zwierzę, ptak, itp,- a tylko krzaki się ruszają....NIE STRZELAĆ. Podobnie powinno być z Wami-jak nie wiadomo (dla Was), czy zarodek to istota ludzka, człowiek ,.... NIE ZABIJAĆ
anonim2013.10.2 10:02
Bez obrazy, ale ta kobieta nie dość, że jest stuknięta i nieszczęśliwa. To jeszcze wygląda jak bezdomna. Tzw. lewaki bardzo często pałają niesłychaną miłością do zwierząt, większą niż do innych ludzi. Normalka.
anonim2013.10.2 10:07
Pijanym myśliwym odbierać dożywotnio pozwolenie na broń.Już nie jednego człowieka zamordowali!!.
anonim2013.10.2 10:10
@Schikaneder: Pytanie nie do mnie, ale pozwolę sobie wtrącić: na tym samym, co kara śmierci wykonywana farmakologicznie.
anonim2013.10.2 10:45
"Leśniczy naprowadzi myśliwego na ofiarę" ....??? ze co?
anonim2013.10.2 10:50
Jak to co? Leśniczy będzie przynętą
anonim2013.10.2 11:18
nic tu dziwnego przecież pani Środa uważa siebie samą za zwierzę uspołecznione tak jak każdy wyznawca materializmu więc i współczucie jest tu na miejscu
anonim2013.10.2 11:22
To jest banalnie proste. Zwierze cierpi ponieważ ma działający układ nerwowy. dawca nie cierpi kiedy wyjmujemy mu bijące serce do przeszczepu ponieważ nie posiada JUŻ działającego mózgu,płód nie cierpi ponieważ nie posiada JESZCZE działającego mózgu.
anonim2013.10.2 11:23
Tydzień bez Środy , tygodniem straconym .... :P
anonim2013.10.2 11:23
środa bez Środy dniem nie wykorzystanym ... :P
anonim2013.10.2 11:33
Jak ktoś sobie palnie w łeb i zemdleje to też nie będzie miał świadomości, ale byłbym daleki od tego, by sądzić, że uśmiercenie takiej osoby jest przez to bardziej humanitarne.
anonim2013.10.2 11:43
Głupie to jest. Zwierzęta zabijając siebie nawzajem też są bardzo mało humanitarne i to też nie jest prawda, że nie robią tego z innych powodów niż pozyskanie żywności. Ta kobieta chyba nudzi się wymyślając takie dyrdymały. Powinna przekopać sobie ogródek to może by zmądrzała trochę.
anonim2013.10.2 11:51
Dla Środy kryterium: barbardzyństwo albo nie to zadawanie cierpienia istocie żywej. To już ten sam argument powinien jej wystarczyć, żeby być PRZECIWKO aborji przynajmniej od momentu, kiedy dziecko łonie matki ma już układ nerwowy i czuje ból. Pomijając dyskusje: dziecko czy nie dziecko, już człowiek czy jeszcze nie człowiek, sama pani przyjmuje kryterium bólu i cierpienia istoty żywej. Ja nie nazwać dziecka w łonie matki, to jest to istota żywa, która czuje ból. Jak zwykle, lewacka logika.
anonim2013.10.2 12:01
Jestem za tym, żeby zwierzęta jak najmniej cierpiały, sam je kocham, ale bez przesady. Może Magdalena Środa niech zakaże mojemu kotu zabawy z myszami i podgryzaniu ich dla zabawy, bo to przecież takie niehumanitarne. W ogóle zrównanie kwestii zwierząt i ludzi to jakieś nieporozumienie.
anonim2013.10.2 12:12
cierpienie i układ nerwowy. Hmmmmm .... o zbydlęceniu już było. Nadal jednak nic o jajach co nie cierpią a niszczyć nie wolno.
anonim2013.10.2 12:49
Oczywiście, że można się czepiać i wieszać psy na kobiecie, bo ma poglądy lewicowe, ale nie zmienia to faktu, że zabijanie zwierząt dla przyjemności jest barbarzyństwem i trzeba bardzo chcieć tego nie dostrzegać, żeby krytykować tą wypowiedź Środy. A ciągłe sprowadzanie wszystkiego do aborcji jest dalece obsesyjne...
anonim2013.10.2 12:51
Już przekazałem mojemu kotu, że jest niehumanitarny. Pewnie nie zrozumiał :)
anonim2013.10.2 13:36
@stop_katofobii A czemuż to nie jesteś wrażliwy na los księży katolickich.To także ludzie którzy równierz cierpią niezsłużenie "molestowani"//. Ja szalenie kocham zwierzęta ,które także tym do mnie sie odwdzieczają!!.
anonim2013.10.2 14:31
Środa jest tragicznie niepoważną kobitą i dziwi mnie, że na jej temat można jeszcze dyskutować.
anonim2013.10.2 14:41
A ja zamierzam użyć tej samej argumentacji, co towarzystwo liberalno-lewicowe, bo kto mieczem wojuje itd., mianowicie: Jestem notorycznie przekonywany, że homoseksualizm występuje w świecie zwierząt i dlatego jest normą dla ludzi. Posługując się tą argumentacją, chcę zaznaczyć, że polowanie i zabijanie (również dla przyjemności) występuje w świecie zwierząt i w związku z tym, jest normą dla ludzi. AMEN
anonim2013.10.2 14:58
Witt; całkowicie masz rację, tyle tylko , że jest dr hab. z komuszego nadania-i mam nadzieję , że nigdy nie będzie prof.-bo to byłby koniec świata normalnych ludzi.
anonim2013.10.2 16:32
@rabarbar Mój kot łapie myszy i puszcza je i znowu łapie. Gryzie zębami, wbija pazury. Jeśli już nie ma zabawy z myszką, bo ona ledwo się rusza, kot ją zostawia, bo ma lepsze jedzenie. Naprawdę zwierzęta nie zabijają dla przyjemności? Dlatego uważam, że zwierząt nie należy męczyć i w miarę możliwości ograniczyć im cierpienie, ale nie popadajmy w skrajności tak jak to robią lewaki typu Środa, której zależy widocznie bardziej na zwierzętach niż na ludziach. Typowe dla ludzi o takich przekonaniach.
anonim2013.10.2 16:48
@rabarbar „Jest normą, co w tym dziwnego? Z tym, że w świecie zwierząt nie zabija się dla przyjemności, ale po to żeby przeżyć, i raczej nie w ramach jednego gatunku.” Bardzo się mylisz. Orki zabijają dla przyjemności. Pawiany zabijają z zawiści i zazdrości i to w ramach jednego gatunku. Słonie zabijają, bo im odbija palma, hipopotamy też. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Cha cha cha.
anonim2013.10.2 19:33
@rabarbar Bądźmy poważnymi ludźmi. Ale wymyśliłeś z tym reliktem przeszłości :) No dobrze, tak to sobie nazwij. Wg mnie mój kot czerpie z tego przyjemność. Lepszej zabawy nie ma dla niego.
anonim2013.10.2 21:04
Pan autor artykulu ewidentnie i permanentnie probuje grac na emocjach probujac wskazywac, jak zli sa wszyscy, ktorzy na temat aborcji maja inne zdanie niz on. Sroda wypowiedziala swoja opinie na temat zabijania zwierzat przez mysliwych, a Pan sie czepia, ze przy okazji nie poruszyla tematu aborcji i nie wspomniala, ze sa gorsze rzeczy. Oczywiscie, ze sa i to wiele, nie tylko aborcja, ale nie mozna w kazdej wypowiedzi na jakis temat "ogarnac" wszystkich, ktorych ktos inny by oczekiwal. Ta wypowiedz byla na temat zabijania zwierzat, ktore jest zle. Jesli Pani Sroda bedzie miala ochote wypowiedziec sie poraz kolejny nt. aborcji i opowiedziec, co o tym sadzi (chociaz po co, i tak wszyscy, ktorzy chca wiedziec wiedza co o tym sadzi) badz na inny temat, o ktory bedzie pytana, to sie wypowie.
anonim2013.10.2 21:52
@Credo To zrobiłeś Panie pętelkę. Argument dot. homoseksualizmu jest odpowiedzią na prawostronny argument "naturalności" zachowań seksualnych. Czyli lewicowcy nie traktują homoseksualizmu jako akceptowalnego BO jest naturalny i występuje wśród zwierząt, więc nie ma żadnej nieścisłości w nieakceptowaniu mordowania dla przyjemności. Kropka
anonim2013.10.3 10:37
@Ni_Kt Myślę, że czas przestać pić. A jak już musisz, to nie pisz. Czytać, też lepiej na trzeźwo.
anonim2013.10.3 10:42
@rabarbar Ja nie pisałem o jakichś małpach, a o pawianach. Wymieniłem na prędce tylko kilka przykładów, a jest ich całe mnóstwo. A to, że o czymś nie słyszałeś, nie znaczy że tego nie ma.
anonim2013.11.19 3:35
I zabijanie nienarodzonych i zabijanie zwierząt nie powinno mieć miejsca.