Sławomir Huskowski, nowy użytkownik platformy X, wyraził swoje zaniepokojenie wpisami Protasiewicza, wskazując na ich obraźliwy charakter i nadmierną aktywność. Protasiewicz odpowiedział, podkreślając, że jego zachowanie wynikało z problemów zdrowotnych, przepraszając jednocześnie tych, którzy poczuli się urażeni.

Daria Brzezicka, działaczka Trzeciej Drogi, podała dalej wpis Protasiewicza, co wzbudziło dodatkowe zainteresowanie wokół sprawy. Z kolei Izabela Bodnar wyraziła nadzieję, że Protasiewicz nie obejmie mandatu poselskiego, pozostawiając to miejsce kolejnej osobie z listy.

Reakcja wojewody dolnośląskiego, Macieja Awiżeń, była stanowcza. Złożył wniosek o odwołanie Protasiewicza z funkcji wicewojewody, podkreślając, że osoba na tym stanowisku musi mieć nieposzlakowaną opinię i zdolności. Warto dodać, że Awiżeń już wcześniej ograniczył kompetencje Protasiewicza, uznając, że nie powinien on zajmować tego stanowiska.

Protasiewicz to wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów, związany z PSL. Swoimi wulgarnymi wywołał burzę w sieci, co doprowadziło do decyzji premiera Tuska o jego odwołaniu. Protasiewicz tłumaczył swoje zachowanie problemami zdrowotnymi, próbując zrzucić winę na te trudności.