W czasie dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki zaprezentował kolejne założenia Dekalogu Polskich Spraw, zapraszając do koalicyji przedstawicieli wszystkich ugrupowań, którym zależy na realizacji swoich programów.

- „Mam apel do parlamentarzystów. To wy będziecie głosowali nad rządem. Wybrali was wyborcy, a nie liderzy polityczni. Jesteście zobowiązani do realizacji tego, co jest w waszym programie. 24 ogólniki pokazują, że główny lider opozycji chce odejść od realizacji waszych podstawowych punktów programowych. My gwarantujemy realizację nawet waszych punktów”

- podkreślił.

Szef rządu zwrócił się też do marszałka Sejmu z prośbą o spotkanie.  

- „Jeśli pan marszałek Szymon Hołownia byłby skłonny przyjąć mnie na spotkanie, to bardzo chętnie się z nim spotkam. Może to nie najpiękniej wpraszać się na spotkanie, ale jeśli zaprosiłby mnie, to się pojawię, ponieważ mam trzy bardzo konkretne propozycje dla polskich rodzin”

- powiedział.

Te propozycje to projekty ustaw dot. wakacji kredytowych na przyszły rok, zamrożenia cen energii elektrycznej praz przedłużenie zerowego VAT-u na żywność.