10.07.19, 09:12(fot.youtube)

Absurdalne! Prof. Płatek: IKEA realizuje prawo. Pan jest od skręcania mebli, a nie od siania nienawiści

- IKEA nie ma swojej polityki. Ma politykę, do której zobowiązuje ją polskie prawo. (…) Wszystko, co robi IKEA, to realizuje polskie prawo. Pan jest od skręcania mebli, a nie od siania nienawiści - stwierdziła w programie "Onet Rano" prof. Monika Płatek, karnistka, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego 

Kościół już w X wieku zakazuje ludziom samodzielnego czytania Biblia, a pan, który jest od skręcania mebli, a nie jest od siania nienawiści, łączy fragment ze św. Łukasza (…), który kieruje się do księży i zwierzchników, kiedy przywalają na molestowanie, gwałty i wykorzystywanie dzieci i łączy coś, co wychodzi z Księgi Kapłaństwa [Księgi Kapłańskiej], bo jest 700 lat przed narodzinami Chrystusa. (…) Łączenie tego razem? W ramach czego? To ma być ewangelizacja? To ma być tekst, który służy temu, żeby głosić swoją wiarę? Gdyby t było powiedzenie; przyznajemy się, że tego typu tekst było wykorzystywany przez Niemców, by mordować ludzi przez orientację seksualną. (…) Jeśli ksiądz by chciał mi powiedzieć, że chce za to przeprosić, to bym rozumiała. Ale jeśli to ma być przesłanie ewangelizacyjne, to mi się wydaje, że to jest jakaś pomyłka - powiedziała

- Wydaje mi się, że pan Kosiniak-Kamysz jest mądrym człowiekiem, wygląda na miłego człowieka i jako przywódca starej partii reprezentującej ogromną część polskiego społeczeństwa mam nadzieję, że będzie miał okazję zobaczyć, że jego deklaracje nie mają pokrycia w czynach – mówiła

- Jeżeli mówimy, że wszyscy mają prawo żyć w społeczeństwie, które gwarantuje im równość, to moje pytanie jest: jak to zrobić? Jeśli polityk atakuje prezydenta Warszawę za Deklarację LGBT, to się ze sobą kłóci. Mamy 14-letniego chłopca, który jest zaszczuty tylko dlatego, że jest podejrzewany o to, że jest gejem. Nie daje mu się szans na przeżycie i się wiesza. Mamy drugiego 9-latka, który jest wyśmiewany, bity, niszczony,b o można w tej chwili atakować gejów. Mamy nauczycieli, ludzi pracujących w tv, którzy są zwalniani z powodu ich orientacji seksualnej. Równy kraj? (…) Prezydent Warszawy mówi to, co do niego należy: mamy obowiązek zapewnić wszystkim ludziom bezpieczeństwo i równe traktowanie. My tymczasem nie tylko grabimy, rabujemy ludzi ze względu na ich orientacje seksualną z pieniędzy na co dzień, z możliwości zakupu mieszkań, przekazania własności, spisania testamentu i przekazania swoich dóbr po śmierci, opieki nad bliskimi w trakcie życia, ale my ich również rabujemy z godności ćwicząc nas i tresując w tym, że to stosunek do osób ze względu na ich orientację seksualną -  podkreślała

- Jeżeli polityk pozwala sobie na to, żeby ulec geniuszowi politycznemu i chodzić na jego paskach i prowadzić jego politykę, która nie jest polityką dla rolników ani w ogóle dla ludzi mieszkających na wsi i założenia, ze ludzie na wsi będą to kupować, będą niszczyć, prześladować, swoje braci, swoje siostry ze względu na orientację seksualną… – dodała.

- Nie można mówić o równości i działać wbrew – zaznaczyła.

Według niej, "podstawą mojego nastawienia była Antygona."

- Król, władca, partyjny przywódca ma wyjście. Może przyznać, że popełnia błąd. Kiedy mówiła o geniuszu miałam na myśli pana Kaczyńskiego. Po raz kolejny urządza nam ten sam scenariusz, a my go kupujemy. 5 lat temu trzeba było nastraszyć i sfrustrować ludzi. (…) 5 lat temu wychodzi przywódca dużej partii i pozwala sobie powiedzieć, że uchodźcy równają się muzułmanie, terroryści, gwałciciele. My nie protestujemy, my to kupujemy. Mówimy to do ludzi, których wcześniej straszymy używając kalki goebbelsowskiej, kiedyś to Żydzi mieli roznosić wszy, dzisiaj muzułmanie - opowiadała feministka

- Przecież ci ludzie nie są w stanie powiedzieć, co to jest LGBT -  grzmiała Płatek. Zdaniem prof. Płatek, LGBT to "tak naprawdę osoby niepełnosprawne, nasi starzy ojcowie, ludzie, którzy są ze względu na wiek, ze względu na stan zdrowia prześladowani przez nas na równi z osobami, które mają inną orientację niż większość"

- W jaki sposób związku osób tej samej płci niszczą rodziny? Czy naprawdę ta rodzina jest tak strasznie słaba? - dodawała 

- Musimy sobie uświadomić, że w Polsce żyje ok. 50 tys. rodzin, w których dzieci są wychowywane przez pary tej samej płci – mówiła prof. Płatek.

- Jeżeli polityk typu p. Kosiniaka-Kamysza pozwala sobie na mówienie, że deklaracja szacunku, godności, niezgody na bicie, poniżanie, wykluczanie, gorsze traktowanie jest czymś, co zagraża wyborom, czyli mówi nam, że my Polacy nie możemy zawalczyć o równe traktowanie ludzi, to jest to coś, co poniża każdego rolnika, każda rolniczkę i każdą osobę, która mieszka na wsi – powiedziała karnistka.

 

bz/onet rano/wpolityce.pl

Komentarze

Czes\\\\305\\\\202aw2019.07.11 10:10
Profesorzyna Płatek: IKEA realizuje prawo do bezprawia...
Polak2019.07.11 6:19
Czyli prof. Płatek skutecznie zaorała episkopat z cała resztą tych chorych z nienawiści człowieczków nawołujących do mordowania.
Stone (standing not rolling !)2019.07.11 5:25
Pracownik jest "od skręcania" a Pracodawca od czego ? No od czego ? Od sprze... sprze-da ... sprze-da-wa ... SPRZEDAWANIA !!! PS. myślę że IKEA ma w zakresie handel wyposażeniem mieszkań a nie IDEOLOGIĄ. Ciekawe co na to powie niezawisły sąd bo to IKEA powinna zostać ukarana - sama podjęła ""publiczną dyskusję w temacie" .
Palindrom2019.07.11 5:08
Pracownik IKEA i skręcanie mebli!? Czy ta vagina robiła kiedykolwiek zakupy w IKEA?
Jan Radziszewski2019.07.11 1:16
piekło gore i czeka na idiotów tj żydów profesorów jw tj. prof. Monika Płatek, karnistka, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego - wierzących w dobroć diabła !!!
asia2019.07.10 18:41
Ależ ten Pan swoje robił , a IKEA wciskała pracownikom propagowanie LGBT , a ten wyraził swoje zdanie .
Wojtek Polak 2019.07.10 17:45
ta profesor kiedyś mówiła że facet z facetem mają więcej dzieci niż facet z kobietą. to nie jest profesor to jest lewacki agitator{świr}
Wywinę Vaginę JE2019.07.10 14:54
Oho towarzyszka Płatek ksywa "profesor" :-) i jej mądrości :-) 'Pan jest od skręcania mebli" a co z wrażliwością lewaczki Płatek to już nie jest ważny dla tej komunistki o inteligencji kury chowu zamkniętego , robotnik , klasa pracująca , głos pracownika !!??
anonim2019.07.10 14:54
profan platek w darze wyslac do Izraela. mamy dosyc PULARDY.
woj 20002019.07.10 14:25
Ta Płatek to jest okaz dla ornitologa z tytułem profesora(polskiego profesora!)
Jodek potasu2019.07.10 13:41
Różne dziwne persony w PRL-u otrzymywały stopnie naukowe . Czy Płatek też należy do nich ?
some man2019.07.10 13:16
Tej Pani już dziękujemy. To jest czysta żenada i bazowanie na przekonaniu, że ludzie to stado baranów, którym wszystko można "wkręcić". Osobiście to wstyd mi, że takie osoby mają tytuł profesora.
leszczyna2019.07.10 12:59
Pan Tomasz jest w IKEI od skręcania mebli, a inni od czego są zdaniem p. Płatek? Ktoś ma tam obowiązek służbowy popierać LGBT? Od czego ona sama jest, żeby się wypowiadać o Biblii uznając, że fragment ze św. Łukasza odnosi się do księży? Pan Jezus mówił o księżach? W tvn24 p. Płatek powołując się na św. Tomasza twierdziła, że cześć dla wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej to idolatria. Bezczelnie powiedziała, że "LGBT to tak naprawdę … nasi starzy ojcowie, prześladowani ze względu na wiek...". Stary człowiek, gdyby był G z LGBT, nie byłby ojcem. Homoseksualizm jest zaprzeczeniem rodzicielstwa, a powoływanie się na inwalidów celem popierania LGBT narusza godność osób niepełnosprawnych.
Magdalena2019.07.10 12:11
To juz kolejny przypadek naduzywania stopnia naukowego, nie wiadomo jak zdobytego, dla propagowania mowy nienawisci. Jak wyobrazic sobie, ze o tak niskim poziomie moralnym Pani Profesor mialaby na Uniwersytecie ksztalcic nasze wnuki. Doskonaly test, zycie samo odkrylo prawde. Tylko tak dalej, Pani Profesor. Czekamy na dalsze wywody nt. pana od srubek. Pamieta Pani jak to w jednym z teatrow warszawskich wyklaskano aktora ze sceny, za zdrade. My juz nie musimyh klaskac. Pani sama topi siebie w moralnym bagnie.
Zbigniew2019.07.10 11:48
Stajemy jako społeczeństwo przed bardzo poważnym problemem. Musimy wdrożyć jakąś procedurę weryfikacji stopni naukowych, to jest pilnie potrzebne. Nie może być tak, że w autorytecie nauki wygłaszane są piramidalne brednie i dokonywane manipulacje. Pani Płatek ujawnia swoimi wypowiedziami trudności z rozpoznaniem zjawisk na poziomie elementarnym, podstawowe błędy logiczne, w dodatku jeszcze trudności z formułowaniem.To jest sprawa zbyt poważna, tu już nie miejsce na żarty.
robaczek 2019.07.10 11:47
ahahhahahahahaha! patuski przeciez polowa z was nawet w IKEI nigdy nie byla ;] bojkot ;] hihihihii! no jak was nie uwielbiac ;]
stop dewiantom !2019.07.10 13:40
Nie odwiedzamy miejsc skażonych dewiacjami !
ojciec2019.07.11 17:00
Ale do kościoła chodzisz zapewne.
Beata Anna Maria2019.07.10 11:43
Karność p. Płatek proszę zacząć wprowadzać najpierw na sobie samej- jak przeżyje to dopiero dalej.Pan którego IKEA miała przyjemność zatrudnić to nie śrubokręt a p.straciła coś.
athos2019.07.10 11:21
Warto przypomnieć pani Płatek, że "Ikea" jest od sprzedaży mebli, nie od propagowania takiej czy innej ideologii. Jeśli zaś coś takiego jak "Ikea" stawia na pierwszym miejscu nie handel, lecz promowanie ideologii lgbt, to musi się liczyć z tym, że przez innych będzie zwalczana jako ośrodek tej propagandy, na czym może ucierpieć jej dotychczasowa główna działalność czyli sprzedaż tandetnych mebli.
Stop kacapom2019.07.10 11:19
Skąd przybyli do Polski tacy ludzie jak Płatki , Środy , Lisy , Dukaczewscy , Matczaki i im podobni ?
stefan2019.07.10 20:05
Ze wschodu, synu, ze wschodu.
Michał Pasierb 2019.07.10 11:01
Zgadzam się z Panią Profesor od siania nienawiści są inni ; to jest ich działka a my wierzący w BOGA mamy iść Jego drogą....
max2019.07.10 9:56
"Pan jest od skręcania mebli, a nie od siania nienawiści" - Płatek. A IKEA jest od promocji swoich mebli a nie LGBT.
Jahu2019.07.10 9:40
Płatek to powiedz...jeśli pracownik jest od skręcania mebli to czemu ikea każe mu promować części do rowerów? jakim prawem?
zygfryd2019.07.10 9:39
kolejna prof . z cyklu prof. hartman co za dewianci i manipulatorzy oboje nadaja sie do skręcenia w totalną samotnosć i pustkę swojego marnego życia na kolanach do Częstochowy i samobiczowanie oraz duzo pokory i modlitwy zalecana terapia dla tej pani
Eugeniusz_Pomorze_ 2019.07.10 9:32
IKEA ma dawać pracę, na niej zarabiać i za nią płacić, a nie siać nienawiść do ludzi normalnych!
ebe ebe2019.07.10 9:32
Wreszcie profesor Monika Płatek zdobyła się na odwagę i wystąpiła w obronie praw człowieka - prześladowanego z pobudek ideologicznych przez kościół. Dla frondy i jej fanów - to chińszczyzna - więc nie dziwmy się idiotycznym komentarzom.
Stanis\\305\\202aw2019.07.10 10:15
Kościół pisany z małej litery oznacza budynek kościelny. Budynek nie prześladuje. Kościół pisany z dużej litery, jako ponad wiekowa i ponadnarodowa rodzina wyznawców Jezusa Chrystusa, nie prześladuje a jest prześladowany za swoją postawę obrony wiary w to co najważniejsze dla człowieka.Krzyż jest symbolem miłości Boga do każdego człowieka - także tego, któremu się wydaje, że sam nie wierzy i nie widzi przed sobą nadziei na prawdziwe szczęście, a namiastki szczęścia szuka w krótkich chwilach zapomnienia. Życzę odzyskania ufności i poniechanie nienawiści do kogokolwiek. Nienawiść niszczy najbardziej nienawidzącego.
Jan Radziszewski2019.07.11 1:11
piekło gore i czeka na idiotów tj żydów wierzących w dobroć diabła !!!
polak2019.07.10 9:20
dlatego Polskie uczelnie są na 400 lub dalszej pozycji w świecie, jak tacy nienormalni są tytułowani profesorem ,kto jej nadał ten tytuł winien się wstydzić
Pluto2019.07.10 9:20
Pracodawce i pracownika zobowiązuje Kodeks Pracy oraz umowa- i tyle w temacie.
aspiring educationalist2019.07.10 9:53
Art. 18 KK
Yep2019.07.10 9:17
A ta pani jest od prawa karnego, nie od wygadywania ideologicznych bredni.
michu2019.07.10 9:17
No tak, tak to jest jak ktoś myli film czy serial fabularny z realem ;). No i jak można mieć takie podejście do robotnika, człowieka pracy? Ma robić i nikt się nie przejmuje jego światopoglądem. Gdzie obrońcy ludzi pracy, gdzie pan Ikonowicz, gdzie Unia Pracy itp?? ;).
Jerzy2019.07.10 9:15
Płatek jest od konserwacji powierzchni płaskich, a nie od siania nienawiści religijnej i znieważania chrześcijan z powodu wyznawanej religii w antypolskich i libertyńskich telewizjach.