16.08.20, 09:40Fot. via Pixabay - joaoaugustof

Ambasador Izraela w Polsce: Pamięć o Janie Pawle II jest w Izraelu bardzo silna

Alexander Ben Zvi, który jest aktualnym ambasadorem Izraela w Polsce, w rozmowie z portalem polonijnym polskifr.fr przypomina postać św. Jana Pawła II i podkreśla, jak niezwykle istotny był jego wpływ na dialog chrześcijańsko-żydowski.

Ben Zvi zaznacza, że Jan Paweł Ii był:

[…] jednym z najważniejszych papieży, którzy działali na rzecz dialogu międzyreligijnego i przełamywania stereotypów”.

Ambasador Izraela w Polsce dodał, że przełamywanie wielu uprzedzeń oraz początek systematycznych wspólnych kontaktów między judaizmem i chrześcijaństwem zaczęły się po tym, jak Jan Paweł II powiedział, „ że żydzi są starszymi braćmi w wierze”.

Podkreślił także, że do dziś w jego kraju pamięta się wizytę polskiego papieża z marca 2000 roku. Przypomniał, że telewizja transmitowała je na żywo, a wystąpienia Jana Pawła II były szeroko komentowane i dobrze przyjmowane.

Pamięć o Janie Pawle II jest w Izraelu bardzo silna”

- mówi dyplomata.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Abraham Gancwajch2020.08.16 10:48
„ że żydzi są starszymi braćmi w wierze” - i znowu kłamie, jak to żyd. JP2 tak nie powiedział.
GunSheep2020.08.19 9:11
Jako, że są naszymi braćmi (Wewnętrznie w jednej wierze w umiłowanego, wszechmogącego i jedynego Boga) to w pewnym sensie są naszymi starszymi braćmi (bo dłużej przebywają w świetle Bożym) co czyni ich starszymi braćmi w jednej wierze w Boga. Nie są nam obcy, a bliscy. Niestety jak to w rodzinie - sprzeczki się zdarzają. pozdrawiam
verizanus2020.08.16 10:14
Ba nie tylko pamięć, ale i wdzięczność dla narodu polskiego. Zwłaszcza, że po takiej akcji misyjnej wielu z judaizmu na katolicyzm podobno przeszło.