22.04.14, 09:35

Amerykanie chcą "ulepszyć" człowieka! Zbliża się koniec świata!

Amerykański „Newsweek” informuje, że od stycznia tego roku przez kolejne 3,5 roku organizacja wywiadowcza zajmująca się zaawansowanymi projektami badawczymi w dziedzinie wojskowości (Intelligence Advanced Research Projects Activity - IARPA) będzie wspierać największy, jak dotąd, program, którego celem jest poprawa ludzkiego IQ i wzmocnienie ludzkich zdolności adaptacyjnych. Podobną rewolucję technologiczną w zakresie wojskowości przeprowadza DARPA (amerykańska Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych).

Badania nad poprawą człowieka (czyli notabene nad zabawą w Pana Boga) zakładają doskonalenie technik znanych zarówno już w starożytności, jak i tych współczesnych – od medytacji do niskich dawek elektrycznej stymulacji mózgu. Celem jest wzmocnienie krytycznego myślenia, które ma umożliwić zapamiętywanie faktów i liczb, ale także umiejętne żonglowanie i manipulowanie nimi.

Portal Onet zapytał o komentarz w tej sprawie, dr Łukasza Kamińskiego, z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który powiedział: „ Rewolucja biotechnologiczna przekształci żołnierzy w cyborgów. Do 2040 roku ich biometryczna osobowość zmieni się nieodwołalnie i nie do poznania. Żołnierze walczący "w realu" będą specjalnie wyselekcjonowani pod względem genetycznym i neurobiologicznym, dobrze wyszkoleni z wykorzystaniem nowych technik zwiększających szybkość uczenia się i zapamiętywania, takich jak psychofarmakologia nowej generacji czy magnetyczna, elektryczna lub akustyczna stymulacja mózgu (…) Ich zdolności będą wzmacniane i rekonfigurowane za pomocą modyfikacji genetycznych oraz takich technologii cyborgów, jak neuromodelowanie i neurochipy. Będą psychofarmakologicznie udoskonalani w celu zwiększenia siły i wytrzymałości, eliminowania zmęczenia oraz ryzykownych negatywnych skutków długotrwałego braku snu”.

Wszystko to przeraża i przypomina najgorsze czasy nazizmu i komunizmu, gdzie również przeprowadzano badania nad polepszeniem kondycji człowieka. Zabawa w Stwórcę zawsze kończy się rzeźnią świata zastanego. Dlatego nie ma co się cieszyć z tego powodu, że amerykanie tworzą nowego, ulepszonego żołnierza. Trzeba za wszelką cenę zwalczać takie działania.

Całość TUTAJ

Philo

Komentarze

anonim2014.04.22 9:43
Badania nad tworzeniem cyborgów prowadzone są już od dawna, i KK nigdy nie uznaje ich za "heretyckie".
anonim2014.04.22 10:31
@Pawel-student Niestety mylisz się bardzo, Kościół Katolicki nie uznaje klonowania osób ludzkich. Ponieważ są poczęto poza aktem miłości dwóch osób odmiennej płci. A Bóg Ojciec wyraźnie stwierdza wzywając ludzkość do zastanowienia "Czy świat nad tym się zastanawia, że te "Istoty poczęte bez Mojej woli" mogą być potępione i że może potępię także Tych którzy są tego sprawcami czyli naukowców, prawodawców ! Pamiętaj człowiecze, że Ja ciebie stworzyłem, i Ja nadal mam prawo to czynić" Zastanówcie się czy osoba ludzka poczęta bez Mojego zezwolenia, może być zbawiona? "Na pewno nie!" Sami kręcicie bicz na siebie. Wszyscy którzy są za klonowaniem będą surowo ukarani!!! Pamiętajcie o tym że "Ja Jestem Bogiem życia i śmierci" i to do mnie należy decyzja kto ma żyć a kto umrzeć!!! .... Ja was nie straszę ale ostrzegam! .... " A więc ci głupi naukowcy, będą tworzyli potępieńców a ci zażądają od Boga aby i z nimi w piekle byli!!!
anonim2014.04.22 11:05
oszczednicki, jak byłem mały to czytałem artykuły jak to lada moment polecimy na Marsa. Służyły one głównie (chyba) temu, żebyśmy myśleli jaka to nasza cywilizacja jest wspaniała a puste półki w sklepach to nic w porównaniu z jej cudownymi osiągnięciami. Na marsa nie polecieliśmy i chyba nie polecimy ( chyba, że w jedną stronę) bo nikt nie wytrzyma dla przykładu tygodnia pod lampą rentgenowską.... Reasumując, Twoje wypowiedzi mają sens i mnie przekonują. Spokojnie ! zabawa w Boga się nie uda. Dla zainteresowanych polecam film "Mucha".
anonim2014.04.22 11:19
@Radzi Pisałem o tworzeniu cyborgów, a nie klonów.
anonim2014.04.22 12:07
Tak czy inaczej w końcu pójdziemy tą drogą- to raczej nieuniknione. I jest to pasjonujące, a nie przerażające ( chociaż oczywiście należy mieć na uwadze zagrożenia wynikające z takiej działalności).
anonim2014.04.22 14:14
Łączenie ludzkiego ciała i maszyny dokonuję już od jakiegoś czasu. Mamy protezy kończyn i sztuczne serca. Paradoksalnie nie potrafimy wytwarzać maszyn tak kruchych jak nasze ciało, stąd "supersiła" może być efektem ubocznym zabiegów ratujących życie(stalowe serce trudniej przebić niż normalne)
anonim2014.04.22 14:25
@oszczednicki Mamy już roboty, dodanie do nich organicznych części zmniejszy ich przydatność.
anonim2014.04.22 15:15
Bardzo dobrze, że są takie projekty prowadzone. Ewolucja już od dłuższego czasu nie postępuje, bo chronione jest każde życie od poczęcia i prawie wszystkie jednostki przeżywają. W tej chwili też ludzie poprawiają swój organizm na miliony sposobów: rozruszniki serca, sztuczne kończyny, implanty słuchowe, wzrokowe. Na poprawę funkcjonowania mózgu piją ginko-biloba, a dane zapisują i błyskawicznie wyszukują na nośnikach zewnętrznych typu smartphone, komputer, internet, itd. Wszystko to jest rozszerzeniem naturalnych możliwości organizmu, rozszerzeniem pamięci, mocy obliczeniowej poprzez komputery. Brakuje jedynie lepszej integracji z mózgiem aby nie trzeba było sięgać do smartphona, który się rozładowuje, tylko aby można było szybko przekazać myśli do urządzenia. Oczywiście tropiciele teorii spiskowych obawiają się kontroli umysłów, ale wierzę, że ludzie będą się przeciwstawiać ewentualnej ingerencji w prywatność. Dobrym pomysłem byłyby rozwiązania open-source i open-hardware, aby można było zweryfikować wiarygodność danego oprogramowania.
anonim2014.04.22 16:54
Wcale nie to nie dziwi Po II Wojnie wszyscy Niemyccy Naukowcy dostali azyl w Stanach. A sam Adolf szukał rozwiązania swoich problemów właśnie w starożytnych artefaktach. i Legendach. Niemcy pierwsi Przeprowadzali eksperymenty nad stworzeniem super żołnierza. A Amerykanom wpadły w łapy ich badania w gratisie naukowcy jak sławny pionier Wernher von Braun. Albo samolot w kształcie skrzydła "Horten Ho 229"
anonim2014.04.22 16:59
Co do ulepszania człowieka to nie teoria spiskowa ?? kino przygotowuje ludzi na takie rzeczy. "Uniwersalny żołnierz" "Cyborg" "Kapitan Ameryka" i inni super bohaterowie.
anonim2014.04.22 17:26
@Onufry1610 Zapomniałeś o herkulesie. Poza tym cyborgi w "Uniwersalnym Żołnierzu" były złe.
anonim2014.04.22 17:38
@oszczednicki Nie powiedział bym, żeby z posiadania wiedzy naukowej wynikała jakaś władza. Światem rządzi pieniądz, nie technika. A tak w ogóle dwieście lat temu "zabawą w Boga" nazywano wykopanie tunelu przez masyw górski.
anonim2014.04.22 18:38
Dziejowa zabawa w ciuciu-babke. Postęp technologiczny następuje cały czas i zawsze są ludzie którzy to popierają i ludzie którzy się temu sprzeciwiają. A wszystko kończy się tak że kolejne pokolenie uznaje owoce postępu pokolenia minionego za rzecz oczywistą tylko po to, żeby sprzeciwiać się postępowi pokolenia obecnego. Kiedyś podanie antybiotyków choremu uznawano za sprzeciwianie się Bogu, bo przecież chory przeżyje lub umrze zgodnie z Boskim zamysłem. Tylko że od kiedy antybiotyki się rozpowszechniły to ilość umierających zgodnie z Boskim zamysłem drastycznie spadła...
anonim2014.04.22 20:05
@oszczednicki Materiały i narzędzia do budowy broni kosztują, dlatego jej wynalazcy są uzależnieni od sponsorów.
anonim2014.04.22 21:04
Moim skromnym zdaniem Postęp to koło dzięki któremu łatwiej przemieszczamy np. towary a nikt się temu nie sprzeciwia. Ale użyte do celów militarnych powoduje skutki odwrotne od zamierzonych. Tak też jest z siłą atomu. Natomiast jeżeli jest coś co może służyć ludzkości w sposób innowacyjny jest blokowane przez biznesowe lobby jak np. Polski wynalazca i konstruktor Lucjan Łągiewka. Lub taki wizjoner jak Tesla.
anonim2014.04.22 22:28
http://www.youtube.com/watch?v=SfjifVE9CZ4
anonim2014.04.23 0:21
nie znajdzie się ani jeden żołnierz,który by dobrowolnie poddał się takim zabiegom jak znakowanie czy operacje.Chyba ze mu to sprzedadzą w taki sposób aby nie wiedział lub nie rozumiał tego co się dzieje.Czy egzoszkielet też jest zły wg was?Wg mnie to dobre narzędzie.
anonim2014.04.23 20:13
@Onufry1610 Mówimy tutaj nie tylko o wojskowych ale także cywilnych projektach.
anonim2014.04.23 20:15
@Cheswaw2 Jak mu zapłacą 20 000 to się zgodzi.
anonim2014.04.24 14:53
nie ma się co przerażać , Panu Bogu historia człowieka nie wymknęła się z rąk...poczytajcie raczej Pismo Święte....i błogosławcie Go za Jego Dzieła!