02.09.19, 07:00(fot. flickr/ppor Robert Suchy/CO )

Antoni Macierewicz: Niemcy są głównym ośrodkiem propagandy antypolskiej

– To tam ukazuje się najwięcej informacji o "polskich obozach śmierci", to tam robi się filmy, które oskarżają Armię Krajową o faszyzm – mówił na antenie Jedynki były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, odnosząc się do postawy naszych Zachodnich sąsiadów.

Podczas niedzielnych uroczystości prezydent Andrzej Duda mówił o możliwej odpowiedzialności krajów Europy Zachodniej.

– Może nie byłoby w ogóle wojny 1939 r., gdyby Zachód ostro sprzeciwił się Hitlerowi. (...) Zostawiono nam obozy zagłady, można powiedzieć, że Niemcy poniżyli w ten sposób nas, Polaków. Na naszej ziemi zostawili tę machinę zagłady – mówił Andrzej Duda. 

Były minister obrony narodowej podkreślił kwestię przekazu historycznego, jaki był formułowany w czasach rządów PO - PSL. 

– Negowanie znaczenia historii i polityki historycznej w czasach rządów PO-PSL było aprobatą kłamstw nt. historii Polski. To było w pełni świadome. To była zgoda na traktowanie Polski jako jednego z czynników wywołujących II wojnę światową. To była zgoda na to, żeby mówiono o polskich obozach śmierci. To była zgoda na to, żeby Polska była stawiana do kąta na arenie międzynarodowej. Żeby można było wybielić rolę Niemiec – mówił Antoni Macierwicz.

– Jeszcze nigdy cały świat nie dowiedział się w tak precyzyjny i dramatyczny sposób jak wyglądała II wojna światowa, jaką ofiarę poniósł nasz kraj. Świat poznał prawdę o dramacie II wojny światowej. Prawdę, która był zakłamywana – zaznaczył b. szef MON.

Antoni Macierewicz skomentował również wystąpienie przewodniczącego niemieckiego Bundestagu Wolfganga Schaeuble

– Pakt Ribbentrop-Mołotow, a w jego następstwie inwazja wojsk sowieckich na Polskę w połowie września 1939 roku, oznaczały w rzeczywistości czwarty rozbiór kraju – zaledwie dwie dekady po odzyskaniu przez Polskę suwerenności. - mówił Schauble

– Zadośćuczynienie musi mieć dwa wymiary. Słowa prezydenta Niemiec były istotne. Słowa Wolfganga Schaeuble’a o tym, że "pakt Ribbentrop-Mołotow był czwartym rozbiorem Polski" były bardzo ważne. Państwa, które brały udział w rozbiorze i zniszczeniu struktury geopolitycznej ówczesnego świata, muszą za to ponieść odpowiedzialność. Także odpowiedzialność mającą wymiar finansowo-gospodarczy – podkreślił Macierewicz

bz/polskieradio.pl


Komentarze

andrzejhahn32019.09.2 14:16
najwieksza antypolska organizacja to zbrodniczy kosciol katolicki
Luzifer®2019.09.2 12:14
Antos, wez nie klep swoich kocopolow, idz pomacac sie ze swoim Misiem, dobrze to ci zrobi.
Beno2019.09.2 10:44
No niestety nie lubią nas - takie są realia. Ale my ich też nie musimy uwielbiać.
Donek2019.09.2 9:15
I bardzo dobrze, ale poza Niemcami jeszcze trzeba wziac pod uwage kazdy kaj Europy Zachodniej - kazdy jeden ma "swietne" zdanie o Polakach, ludzie wola uchodzcow z Syrii niz Polakow. Co mnie nie dziwi zreszta.
Wania bolszewik2019.09.2 12:14
Heil Hitler! Donek.Wie gehts
nie tylko Niemcy2019.09.2 8:16
ale rownież ruscy i żydzi co ujawnił Rafał Brzeski . Skończyć z zachwytami nad przemową Steinmaiera , bo żetuje na dobrotliwości i naiwności Polakow. Reparacje za zbrodnie i znisczenia oraz zwrot zagrabionych dzieł sztuki SOFORT!
olka2019.09.2 7:46
Zamknijcie tego debila w szafie, ten jegomości nic dobrego w swoim życiu nie zrobił.
anonim2019.09.2 13:54
ciebie pokrako również
bogdanus2019.09.2 7:36
Niemcy mówią swoje a robią swoje, tyle wezmą ile my im damy. W tym temacie nie możemy nic im dać.
JS2019.09.2 7:25
Niemcy nie mogą ścierpieć zabranie im ziem zachodnich. To dla nich po traktacie wersalskim kolejne wielkie upokorzenie. Chcieli zdobyć cały świat i niewiele brakowało aby tak się stało gdyby mieli bombę atomową. Teraz chcą zwrotu naszych ziem. Gdyby spokojnie współistnieli z innymi narodami mieli by i Pomorze i Mazury, nadodrze a my mielibyśmy nasze ziemie wschodnie. Pozdr.
Arek2019.09.2 7:18
Andrzej Duda tworzy nową historię, wspomina też o „bohaterstwie „ Ukraińców w armii polskiej w 39 roku, nawet ciś wspominał o chęci tworzenia oddziałów ukraińskich w ramach armii ; zupełna konfabulacja, niestety fakty były inne; dezerterowali masowo, strzelali w plecy żołnierzom polskim, w końcu gen.Kleeberg pozwolił im na odejście , chyba tylko bez broni. Panie Andrzeju Duda : Krym został wcielony do Ukrainy w 54 roku po śmierci Stalina przez Chruszczowa. Kiedyś to był chanat krymski, pózniej podbity przez Rosję.
JS2019.09.2 7:13
Niemieckie elity to nasi fałszywi przyjaciele. Sprzedali nam np. stare czołgi których pociski nie mogły przebić pancerza rosyjskich czołgów a jak Polskie Wojsko poprosiło o dokumentację techn. odmówili wydania i nie mogliśmy długo zmodernizować armaty na większe pociski. Tacy przyjaciele ! Pozdr.
ANA2019.09.2 7:11
A czy prezes już dziś zrobił kupe
anonim2019.09.2 13:51
tobie w krocze
Eksport tylko na Węgry2019.09.2 7:09
Myślę że trzeba Niemcom zrobić sankcje i wstrzymać cały eksport do Niemiec
Marian2019.09.2 7:08
Ja zwykle ma racje,ale zaraz, rzuci sie na niego spuszczona ze smyczy sfora antypolakow