11.06.19, 10:30Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Antoni Macierewicz: Oto, dlaczego Niemcy boją się powstania Fortu Trump

Budowa Fort Trump będzie zmianą sytuacji geopolitycznej Polski w Europie. Stąd tak duży opór Niemców. Obawiają się oni, że zejdą na drugi plan, a Polska nie będzie już młodszym bratem, jak było za rządów PO - stwierdził w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz.

W środę prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczną oficjalną wizytę w USA. Szczerski podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wizyta ta będzie miała trzy komponenty: polityczny, energetyczny oraz dotyczący nowych technologii i współpracy gospodarczej. Podczas wizyty prezydentowi będzie towarzyszyć duża delegacja rządowa, w tym szefowie MSZ i MON. 

Pierwszego dnia wizyty, 12 czerwca, para prezydencka spotka się w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią Trump. Głównym tematem rozmowy będzie sprawa amerykańskiej obecności militarnej w Polsce.

- Wizyta Andrzeja Dudy w USA na olbrzymie znaczenie i jesteśmy w trakcie wielkiego przewartościowania geopolitycznego. Realizacja Fort Trump, która ma oficjalnie być skonsumowana w czasie rozmowy prezydenta Dudy i Donalda Trumpa, jest zamknięciem stałej obecności wojsk sojuszniczych w Polsce. Musimy odbudować siłę militarną Polski. Na to potrzebujemy czasu i ciężkiej pracy - powiedział były szef MON Antoni Macierewicz.

Gość Polskiego Radia 24 przyznał, że "być może uda się podpisać porozumienie polityczne z USA, czyli sojusz strategiczny". - To kluczowy element dla rozwoju gospodarczego Polski i dla dostępu do najnowocześniejszych technologii. Nie ma silnej armii oraz silnego społeczeństwa bez silnej gospodarki. Technologie z USA są najlepsze na świecie. Budowa Fort Trump będzie zmianą sytuacji geopolitycznej Polski w Europie. Stąd tak duży opór Niemców. Obawiają się oni, że zejdą na drugi plan, a Polska nie będzie już młodszym bratem, jak było za rządów PO - mówił Antoni Macierewicz.

- Państwa Europy Zachodniej nie są w stanie zbudować siły militarnej, która byłaby przeciwwagą dla imperializmu rosyjskiego. Polska była jedynym państwem, które sprzeciwiło się imperializmowi zarówno niemieckiemu, jak i sowieckiemu. Przyjazd Donalda Trumpa 1 września do Polski jest wyrazem tego, jakim wartościom ma służyć nasz sojusz. USA to wierny i skuteczny sojusznik, ale pod warunkiem że wynegocjujemy korzystne warunki - dodał były szef MON.

Całej rozmowy wysłuchać można tutaj

Polskieradio24.pl

Komentarze

Jana2019.07.25 15:40
A.Macierewicz ma racje nie tylko Niemcy,ale też Rosja boją się baz amerykańskich w Polsce i chociażby z tego powodu powinny tu być.
lotnik2019.06.11 20:55
Wybudujmy Ramstein Bis
Arczi2019.06.11 16:40
Już Churchill powiedział że szkopów należny zbombardować dla przykładu co 50 lat i miał rację... Natomiast co do pedałów gejów i innego ścierwa na katolickiej stronie warto zastanowić się nad blokowaniem takich wypowiedzi z automatu... Może być MG-42
robaczek 2019.06.11 14:30
ANTONI wraca!!!! ;] jestesmy uratowani!!! no jaja!!
Jana2019.07.25 15:41
Prawdziwy robaczek z Ciebie.
Jana2019.08.14 14:33
No i co tam z twoimi jajami dokończ,bo nie wiadomo może wzywać erke?
Pat2019.06.11 13:58
Przecież każdy rozsądny człowiek widzi,że wojska amerykańskie w Polsce to ochrona głównie przed Niemcami.
michu2019.06.11 13:55
Sie zmieni prezydent sie bać przestaną. Jak ktoś naprawdę zabiega o bezpieczeństwo Polski to stara się o broń ABC (atomowa, biologiczna, chemiczna) i skuteczne sposoby jej przenoszenia ;).
z Bródna2019.06.11 11:57
A kim są/jest blogowe "geje"? Jeżeli jest ktoś tak naiwny i sądzi, że to nie jest putinowska propaganda żyje w przysłowiowym lala land. Ale to nie tylko pedalstwo blogowe jest kremlowskie, jest na blogach ich o wiele więcej. Trawi ich nienawiść nie tylko do religii, Kościoła, ale i wszystkiego co obecna administracja robi albo czego nie robi. Czołowe bydło kremlowskie: Albert, Nowak, Stachu, dumny pedał, nkit, robaczek, itp., itd. Dwoją sie i troją, aż nagli pytanie: Co wy q.... taka wasza mać robicie na blogach katolickich?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 10:43
Gądeckie ściierwo na żądanie prokuratury o przekazanie akt kościelnej pedofilii najpierw odpowiada, że tego nie zrobi zasłaniając się "tajemnicą zawodową" (a mówili kmioty, że kapłaństwo to nie zawód😂). Dziś po bezwzględnym wezwaniu przez Sąd, Gądeckie odpowiada, że akta są w Watykanie.... innymi słowy arcybiszkopt powiedział prokuraturze, że huuja mu zrobią🤣 ----> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24885047,sad-abp-gadecki-musi-przekazac-materialy-z-postepowania-dot.html#s=BoxOpMT Migają się jak mogą, robią wszystko, żeby tuszować i zamiatać pod dywan, bezwstydnie pogrywają z państwowymi organami ścigania. Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że czarna mafia oczyści się sama?
Maciek Arczyski2019.06.11 10:47
A gdzie u Ciebie "łapki w górę"? Zwykle jeszcze zanim opublikujesz masz już nawet do 10 zwolenników. Za mało płacisz czy co? Czy może sponsor niezadowolony?
Maciek Arczyński2019.06.11 10:49
Ooo... poprawiło się. Spidy Gonzales... jest już 6 zielonych.
Jana2019.08.14 14:31
Kto by Ci wierzył.Tak piszesz,aby sobie ulżyc,ale są lepsze sposoby.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 10:43
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ wszystkie mordy Holeckiej ---> https://natemat.pl/275487,mowa-ciala-danuty-holeckiej-klotnia-z-katarzyna-lubnauer-w-tvp-wywiad # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
xyz2019.06.11 11:05
Ta przytyta w okularach z krotkimi wlosami to jest ta sama co pyskowala na PO, a teraz jak ja Rysior zostawil na lodzie to wlazla szrekowi gleboko w rowek?
www2019.06.11 11:31
Dzięki za linka. Rozmowa to dowód na niemożność udzielenia odpowiedzi przez Lubnauer na najbanalniejsze pytania. Warto wiedzieć, że opozycja nic sobą nie reprezentuje. Żadnych dziwnych min Holeckiej nie ma.