30.11.19, 08:44

Apokalipsa według św. Faustyny

Fragment "Dzienniczka" św. Faustyny dotyczący ponownego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię, czyli o Apokalipsie!

83. Napisz to: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, będą wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym.

82. Nie pozwolę się tak pochłonąć wirom pracy, aby zapomnieć o Bogu. Wszystkie wolne chwile spędzę u stóp Mistrza utajo­nego w Najświętszym Sakramencie. On mnie uczy od najmłodszych lat.

635 Dzień 25 marca. (...) ja dałam Zba­wiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne przyjście Jego, który przyj­dzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. O, on dzień jest straszny.  

Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania; jeżeli ty teraz mil­czysz, będziesz odpowiadać w on dzień straszny za wielką liczbę dusz. Nie lękaj się niczego, bądź wierna do końca, ja współczuję z tobą.

686 + Wrzesień. Pierwszy piątek. Wieczorem ujrzałam Matkę Bożą, z obnażoną piersią i zatkniętym mieczem, rzewnymi łzami płaczącą, i zasłaniała nas przed straszną karą Bożą. Bóg chce nas dotknąć straszną karą, ale nie może, bo nas zasłania Matka Boża. Lęk straszny przeszedł przez moją duszę, modlę się nieustannie za Polskę, drogą mi Polskę, która jest tak mało wdzięczna Matce Bo­żej. Gdyby nie Matka Boża, na mało by się przydały nasze zabiegi.

687 W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tą koronką, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wiel­kiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesz­nikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronką, dostąpi łaski z nies­kończonego miłosierdzia mojego. Pragnę, aby poznał świat cały mi­łosierdzie moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufa­ją mojemu miłosierdziu.

699 W pewnej chwili usłyszałam te słowa: Córko moja, mów światu całemu o niepojętym (138) miłosierdziu moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrz­ności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łas­ki; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grze­chy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie moje jest tak wielkie, że przez cala wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko, co istnieje, wyszło z wnętrzności miłosierdzia mego. Każda dusza w stosunku do mnie rozważać będzie przez wiecz­ność całą miłość i miłosierdzie moje. Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności (139) moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego.

848 Wtem usłyszałam glos podczas odmawiania tej koronki: O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów świa­tu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione mi­łosierdzie moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas, niech uciekają się do źródła miłosierdzia mojego, niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytrysła. O dusze ludzkie, gdzie się schronicie w dzień gniewu Bo­żego?

1731  (93) Dziś zbudziła mnie wielka burza, wicher szalał i deszcz, ja­koby chmura była oberwana, co chwila uderzały pioruny. Zaczę­łam się modlić, aby burza nie wyrządziła żadnej szkody; wtem usły­szałam te słowa: Odmów tę koronkę, której cię nauczyłem, a burza ustanie. Zaraz zaczęłam odmawiać tę koroneczkę i nawet jej nie skończyłam, a burza nagle ustała i usłyszałam słowa: Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją.

1732. Gdy się modliłam za Polskę, usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje.

św. Faustyna

 

Komentarze

MAciej2019.12.1 12:38
Dlaczego admini Frondy dopuszczają takie komentarze ateistów chamów i innej maści lewaków którzy dodają komentarze ośmieleni swoja bezkarnością. Dalczego my katolicy pod świętymi treściami musimy czytać bluzgi, bzdury i herezje diabelskie. To są nasze treści. Słowo w które wierzymy. To tak jakby na imieninach naszej Matki pozwalać ją opluwać. Co z Wami FRONDO?????
Krystian Konrad2019.11.30 18:41
Człowieku czy też grupo posługujący się pseudonimem 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 jesteś chory z nienawiści. Św. Faustyna Kowalska była najzdrowszą na ciele i umyśle pokorną zakonnicą, która wypraszała miłosierdzie dla bezbożników i zagubionych. Ateiści i liberałowie za wszelką cenę chcieli Ją zdyskredytować i z perspektywy historycznej widać, że im się to nie udało, zważywszy choćby na fakt, że przesłanie i logika Bożego Miłosierdzia rozpowszechniło się na całym świecie - wbrew oszczercom i bluźniercom. Nawróć się póki nie jest za poźno! Piekło jest straszne - jego dramatyczna wizja zawarta jest między innymi w Dzienniczku Św. Faustyny Kowalskiej. Z Panem Bogiem! Krystian Konrad Moreński
taka prawda2019.11.30 16:24
Kościołem i religią najwięcej zajmują się ateiści Z jakiego powodu skoro nie chodzą do kościoła i w Boga nie wierzą Wyjaśnienie tego zjawiska jest to że ci ludzie nie należą do Homo Sapiens Bo to oznacza człowiek myślący Ateiści należą do Homo Sovieticus a ten rodzaj ludzi rozumuje to że wszystko co inne trzeba zniszczyć zabić Czyli kompletny debilizm A debilizm objawia się na przykład walką z Bogiem A skoro w niego nie wierzą To walczą z kimś kogo nie ma Wszyscy jednak ujrzą Jego cudowne oblicze po śmierci na sądzie szczegółowym
L'chaim towariszcz z rogiem w doopie2019.11.30 14:35
Kim jest ten: 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 ? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka.
Magdalena Obciągarek. .2019.11.30 13:55
św. Faustyna to błogosławiona założycielka, naszej sekty OBCIĄGAREK !!!! Apokalipsa nadejdzie gdy Hierarchom nie będą stawać !!!!
***2019.11.30 20:04
Co.........następny dureń objawił się na Frondzie?
Mirek T2019.11.30 13:42
Chce wyjaśnić "tajemnice" mego pseudonimu 𝐥𝐨𝐥𝐞𝐤 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐨𝐰𝐤𝐚 . Otóż jak za dawnych lat kiedy miałem klientów, krem z kremówek i ptysiów nakladałem na odbytnice klienta i ... wylizywałem. Stąd mnie nazywano 𝐤𝐫𝐞𝐦𝐨𝐰𝐤𝐚 a 𝐥𝐨𝐥𝐞𝐤 to był mój najlepszy klient - sekretarz KC, "sportowiec".
Jan Radziszewski2019.11.30 13:35
no cóż Przyszła wieczność Donalda Tuska i jego popleczników z PO rysuje się w czarnych barwach - wybierają się do PIEKŁA a to dlatego że lider jest jednym z królików Antychrysta Antonio Tajaniego /syna Bp i hebrajskiej zakonnicy /który od czerwca 2023 r jawnie obejmie władzę w świecie walcząc z wiernymi Bogu Katolikami znacząc znakiem Bestii tj 666 przyszłych potępieńców /Chip rifid) Ap 13:11-17 11. Potem ujrzałem inną Bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów Baranka, a mówiła jak Smok. 12. I całą władzę pierwszej Bestii przed nią wykonuje, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej Bestii, której rana śmiertelna została uleczona. 13. I czyni wielkie znaki, tak iż nawet każe ogniowi zstępować z nieba na ziemię na oczach ludzi. 14. I zwodzi mieszkańców ziemi znakami, które jej dano uczynić przed Bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, by wykonali obraz Bestii, która otrzymała cios mieczem, a ożyła. 15. I dano jej, by duchem obdarzyła obraz Bestii, tak iż nawet przemówił obraz Bestii, i by sprawił, że wszyscy zostaną zabici, którzy nie oddadzą pokłonu obrazowi Bestii. 16. I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło 17. i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. Ap 14:9-12 9. A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, 10. ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. 11. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia. 12. Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa. Ap 14:9-12 9. A inny anioł, trzeci, przyszedł w ślad za nimi, mówiąc donośnym głosem: Jeśli kto wielbi Bestię, i obraz jej, i bierze sobie jej znamię na czoło lub rękę, 10. ten również będzie pić wino zapalczywości Boga przygotowane, nie rozcieńczone, w kielichu Jego gniewu; i będzie katowany ogniem i siarką wobec świętych aniołów i wobec Baranka. 11. A dym ich katuszy na wieki wieków się wznosi i nie mają spoczynku we dnie i w nocy czciciele Bestii i jej obrazu, i ten, kto bierze znamię jej imienia. 12. Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa.
andrzejhahn32019.11.30 12:40
znowu post o tej psychicznie chorej wariatce miewajacej urojenia i halucynacje...........tak bywa kiedy babie brakuje bolca
wesołek2019.11.30 12:55
Wypowiedź typowo rynsztokowa ale jak może być inna skoro tam mieszkasz po samą szyję i stąd ten bełkot
***2019.11.30 20:03
Sam jesteś psychiczny, to myślisz ze wszyscy są?
Wir2019.11.30 10:53
Szczerze polecam zapoznać się z postacią św. s Faustyny i przeczytać jej Dzienniczek. Osoba i książka jest znana na całym świecie nie bez powodu. To wstyd żeby będąc Polakiem nic o niej nie wiedzieć i wypisywać na ten temat brednie. Choroba psychiczna siostry została jednoznacznie wykluczona przez ówczesnego lekarza psychiatrę który ją badał i na podstawie jej zapisków, przez współczesnych psychiatrów. Więc to nie z nią tylko z wami jest coś nie halo. I nie oceniajcie jej po sobie bo to była kryształowa - prosta, skromna, pracowita, uczciwa i zawsze pogodna osoba, która swoje życie Bogu poświęciła i innym ludziom, o nic dla siebie nie zabiegała. Takie cechy jak kłamstwo, chęć straszenia czy oszukiwania były jej zupełnie obce.
Maria Blaszczyk2019.12.1 2:13
Nikt nie zarzuca jej, że kłamała lub oszukiwała. Więc słowo "kryształowa", ostatnio używane do określenia pana prezesa dewelopera i pana prezesa od pokoi na godziny jest niefortunne. Ale to jeszcze nie znaczy, że mamy traktować to poważnie. Nawet Kościół umieścił ten jej "Dzienniczek" na indeksie ksiąg zakazanych. I nie, diagnoza lekarza nie jest przesądzającym dowodem. Jest to pewna przesłanka, ale lekarze się mylą, psychiatria sprzed blisko wieku miała zupełnie inne narzędzia diagnostyczne, a dodatkowo - osoba ta chyba była bardzo charyzmatyczna... Mogła zwieść i psychiatrę. Co do późniejszych badań - mylisz się. Np. pan prof. dr hab. Jerzy Strojnowski z KUL po dość wnikliwej analizie zarówno zapisków, jak i relacji świadków uznał, że cierpiała na cyklofrenię. To też nie jest dowód, oczywiście. Tylko przesłanka. Aha, i ta osoba nie jest szczególnie znana na świecie. Na świecie to znana jest Maria Skłodowska, Karol Wojtyła czy Lech Wałęsa.
ala2019.11.30 10:34
Święta Faustynko, poproś o kolejne łaski Dobrego Boga, dla Polski. +
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.30 10:11
Dlaczego nikt jej nie leczył psychiatrycznie?
bezlitosny internauta2019.11.30 10:10
> zgaśnie wszelkie światło na niebie Ciekawe czy Faustyna wiedziała o skończonej prędkości światła?
anonim2019.11.30 9:52
schizofreniczka mająca halucynacje i psychozy na tle religijnym! szpitale psychiatryczne pełne są takich wariatów którzy widzą i rozmawiają z różnymi osobami, Faustyna akurat w swoim chorym umyśle, uroiła sobie "kontakt" z Jezusem i Maryją!
wesołek2019.11.30 12:01
Twoja matka lewaczka jak mogła urodzić tak zdeformowany płód jak twój
andrzejhahn32019.11.30 12:42
a twoja matka na bank upuscila cie przy urodzenia i stad ta choroba psychiczna
Jaro2019.11.30 13:02
Czy ktoś ci płaci za te rozszerzane z uporem maniaka lewackie farmazony ? Daruj sobie chłopie , nie tutaj , idź do Wyborczej tam cię przyjmą.
Jan Radziszewski2019.11.30 13:40
widzę że dołączysz do potępionych tj. Lidera PO i jego popleczników w PIEKLE
LEWAQ2019.11.30 9:09
CO WY MACIE TAKĄ OBSESJĘ NA TEMAT STRACHU, CIERPIENIA, ZAGROŻENIA I WOJEN? Normalny człowiek myśli o budowaniu rodziny, pomaganiu innym, rozwiązywaniu problemów. A wy tu stale albo koniec świata, albo opowieści o tym jak dwóch facetów trzymających się za ręce niszczy wasz wszechświat, albo o tym jak to wszędzie dookoła czai się zło a wy jesteście ofiarami. PORA UDAĆ SIĘ DO PSYCHOLOGA
Bulii2019.11.30 9:48
Katolicy tak mają, oni wolą grilować się niż być szczęśliwym i uśmiechniętym. Każdy ma swój fetysz.
Jeta2019.11.30 9:50
Rozumem, że czekasz pierwszy w kolejce do tego psychologa.
Mangozjeb Antyteista2019.11.30 8:48
"św" siostra panzerfaustyna z 4 diecezji pancernej sama wywoła te apokalipse strzelając w watykan.
Jeta2019.11.30 9:47
Wyjątkowo głupi komentarz.
Mangozjeb Antyteista2019.11.30 10:36
Dziękuje , starałem się .
Jan Radziszewski2019.11.30 13:38
widzę że dołączysz do potępionych tj. Lidera PO i jego popleczników w PIEKLE