31.03.16, 08:35

Arabski nieobecny na rozprawie ws lotu do Smoleńska

Ruszył proces osób organizujących lot do Smoleńska. Jak się skończy? Jakie zapadną wyroki?

Rozpoczął się proces osób oskarżonych przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska sprzed sześciu lat. Na rozprawie nie było Tomasza Arabskiego - ówczesnego ministra z kancelarii premiera Donalda Tuska.

Rozprawa wzbudza wielkie emocje. Jak donosi "Super Ekspress", przed rozpoczęciem procesu sala sądowa została dokładnie przeszukana przez policjantów z psami, a funkcjonariusze następnie pilnowali wejścia na salę.

Jak przekonywał na początku rozprawy przedstawiciel oskarżonych, osoby, które zajmowały się organizacją lotu, czują się niewinne i uważają, że nie złamały żadnych zasad, wykonując swoją pracę.

Wśród oskarżonych oprócz Arabskiego znajdują się jeszcze Monika B., Mirosław K., a także dwoje pracowników ambasady Polski w Rosji: Grzegorz C. i Justyna G. Oskarżenia przeciwko nim w trybie prywatnym złożyły niektóre rodziny ofiar katastrofy m.in. Sławomira Skrzypka, Zbigniewa Wassermanna, czy Anny Walentynowicz. Oskarżonym grozi do 3 lat pozbawienia wolności za niedopełnienie obowiązków.

emde/se.pl

 

 

Komentarze

anonim2016.03.31 8:54
To nie było niedopełnienie obowiązków. To było uczestnictwo w spisku zamordowania Prezydenta RP. Sąd wykaże, czy było to uczestnictwo dobrowolne, nieświadome, czy wymuszone.
anonim2016.03.31 10:08
Arabski ma randkę z seryjnym, albo poślizgnął się na mydle pod prysznicem - stypa za tydzień....