04.02.15, 09:37

Powrót Armii Czerwonej? Putin chce "wyzwolić" Ukrainę

Według ukraińskiego eksperta wojskowego Dmytro Tymczuka Włodzimierz Putin może wprowadzić do Donbasu „siły pokojowe”. To pozwoliłoby mu na utrzymanie terytorium Ukrainy pod swoją kontrolę. Można do tego dodać, że miałoby to też świetny wydźwięk propagandowy: oto armia Putina wchodzi na terytorium sąsiada, by przynieść mu pokój i wyzwolenie od klęsk. Wypisz wymaluj Armia Czerwona…

Co ciekawe, jak podaje portal kresy24.pl, pomysł „misji pokojowej” realizuje już kremlowska tuba w Radzie Najwyższej Ukrainy, „Opozycyjny Blok”, skupiający dawnych członków Partii Regionów Janukowycza.

Deputowani „Opozycyjnego Bloku” złożyli w tej sprawie projekt uchwały №184, w którym proponują negocjacje z Federacją Rosyjską i zaproszenie kontyngentu „sił pokojowych” – czytamy na portalu kresy24.pl.

Jeżeli doszłoby do takiego rozwiązania, Ukraina de facto utraciłaby możliwość walki o swoje terytorium w Donbasie. Kontynuując ją, weszłaby w konflikt z ONZ i społecznością międzynarodową. Tymczuk uważa, że realizacja tego planu dawałaby też Putinowi nadzieję na kontynuowanie imperialnej polityki także w innych regionach Ukrainy.

bjad/kresy24.pl

Komentarze

anonim2015.02.4 10:39
A nas Niemcy obronić ? Każdy ma swojego mola wyzwoliciela podobno!
anonim2015.02.4 11:06
no skoro się innym nie spieszy a ludzie giną ... to cóż się dziwić przyjmą go chlebem i solą.
anonim2015.02.4 12:13
Nie wolno na to pozwolić! Powstrzymanie Putina to mega-nagląca sprawa! UKRAINĘ MUSI WYZWOLIĆ ARMIA POLSKA!
anonim2015.02.4 14:45
Ukraina to taka dz.wka, która nie wie czego chce. Tak było, jest i będzie.
anonim2015.02.4 20:39
drogi graholuxie. po 1 - dziwka dobrze wie czego chce i nie cofnie się przed niczym aby to zdobyć. Trzeba sie zdecydować - czy ukraina jest "publiczna" czy też "nie wie". po 2 - nie "ukraina" tylko banda władająca terytorium zwanym zwyczajowo ukrainą (czyli kresami)