19.12.14, 14:40Sałatka prof. Pawłowicz to temat zastępczy. Media przemilczają powiązania prezydenta z WSI (fot. Sxc.hu)

Artur Górski dla Fronda.pl: Sałatka prof. Pawłowicz to temat zastępczy. Media przemilczają powiązania prezydenta z WSI

Portal Fronda.pl: Czy Pana bulwersuje jedzenie posiłków na sali sejmowej? Od środy trwa regularna nagonka na prof. Krystynę Pawłowicz za to, że w trakcie obrad zjadła sałatkę. To naprawdę taki wielki problem?

Artur Górski, PiS: Każdy pretekst jest dobry, aby skompromitować i ośmieszyć konkurentów politycznych, atakując poszczególnych posłów. Ale te niewybredne ataki, często nasączone jadem złośliwości, są tak prowadzone, że kompromitują krytykujących. Prof. Pawłowicz mogła się spodziewać, że przy pełnej sali znajdzie się jakiś poseł, który powie o jej sałatce z mównicy sejmowej. Przy czym, nie znamy okoliczności, nie wiemy, czy Pani poseł tak długo czekała na posiłek, że nie miała szans zdążyć przed głosowaniem. A głosowanie jest najważniejszym obowiązkiem posła. Inna rzecz, że posłowie notorycznie popijają na sali posiedzeń kawy, herbaty, colę i zajadają się ciasteczkami. Czym różni się jedzenie na sali ciasteczek od jedzenia sałatki? Skalą zbrodni...?

Media skupiły się na sałatce prof. Pawłowicz, a przecież w tym czasie mieliśmy kilka bardzo poważnych wydarzeń, na przykład przesłuchanie Bronisława Komorowskiego. Zdaniem Marzeny Nykiel z wpolityce.pl „mainstream przehandlował prawdę o Komorowskim za sałatkę prof. Pawłowicz. Dlaczego media odcięły Polaków od procesu ws. WSI?”. Zgadza się Pan z tą opinią?

Sałatka prof. Pawłowicz to dobry zastępczy temat. Jeden z wielu podobnych, które nic nie wnoszą, a odwracają uwagę od istotnych spraw. A w tym przypadku sprawa jest istotna, bo dotyczy Prezydenta RP i jego powiązań z WSI. Sprawa jest kontrowersyjna, niewygodna dla głowy państwa, a nawet kompromitująca, szczególnie biorąc pod uwagę zbliżające się wybory prezydenckie. Dlatego media wspierające rząd i politycy koalicji będą robić wszystko, aby ochronić prezydenta, aby rozmyć sprawę i jak najmniej wiedzy na jej temat przeciekło do opinii publicznej. Jednak to są "grzechy" pana prezydenta, o których obywatele powinni mieć pełną wiedzę, by mogli ocenić, czy takie powiązania głowy państwa są niebezpieczne dla Polski.

16 mln zł z budżetu kultury trafiło na rezerwę celową związaną z Muzeum Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej. Nie podoba się to politykom SLD, którzy szydzą, że te pieniądze pójdą na to, by „biskupom żyło się lepiej”. To znaczy, że takie cele, jak budowa świątyń powinny być pomijane w budżecie państwa? Katolikom nie wolno dawać pieniędzy?

Lewica krytykuje dla zasady. Aby utrzymać swoich lewicowo-ateistycznych wyborców, aby SLD nie został w antyklerykalizmie przelicytowany przez Ruch Palikota, co jakiś czas musi krytykować Kościół, czy w tym przypadku budowę muzeum Jana Pawła II za pieniądze publiczne. Niestety, robi to kłamliwie. Nie chodzi tu o pieniądze na świątynię, na biskupów, tylko o muzeum, o pamięć historyczną, o wiedzę o wielkim Polaku, która powinna być wiedzą całego narodu, kolejnych pokoleń. Powiem więcej, pieniądze publiczne nadal powinny wspierać budowę samej Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wypełnieniem zobowiązania narodu wobec przeszłych pokoleń. Pieniądze, które są przekazywane z budżetu na instytucje publiczne, służące ludziom, a kościoły i muzea są dla ludzi, powinny być traktowane normalnie, bez ideologicznej stygmatyzacji.

Rozm. MaR

Komentarze

anonim2014.12.19 15:09
Lemigoza to niestety kupiła co widać po komentarzach powyżej.
anonim2014.12.19 15:26
@MaA- I to jest super temat dla lemingozy. Macie z tego niezłą podnietę.
anonim2014.12.19 15:34
Ateistyczni psychopaci, lewacy, postmoderści... o sałatce mogą w nieskończoność, jak pies burek, któremu rzucasz piłeczkę, a on posłusznie, szczekając i powarkując, przynosi za każdym razem i tak w nieskończoność.
anonim2014.12.19 16:07
Wychodzi na to ,że ja jestem zupełnie niemota. Widziałam i słyszałam co ta żrąca baba mówiła zupełnie co innego niż Górski i o. w RM. Kochani pisowcy nie róbcie z ludzi idiotów. Przecież było widać jak była zadowolona i żarła prowokacyjnie, kanapka , sałatka, picie. Jakbym obok siedziała jak inne posłanki tobym jej to żarcie wytrąciła. Namawiam jej studentów do jedzenia na każdym wykładzie, szeleszczenia demonstracyjnie gazetami. Jeszcze trochę to będzie zmieniała podpaski.
anonim2014.12.19 17:30
A niektórzy dalej dostają sraczki z powodu tej ,,afery". Jakoś nikt nie skomentuje tego, że na tym samym posiedzeniu sejmu nie wpisano do konstytucji zakazu sprzedaży lasów państwowych. Ale co tam jakieś lasy państwowe, ważne, że jest ,,afera" Pawłowiczowej i można po niej pojechać, jak po łysej kobyle!
anonim2014.12.19 20:46
Pawłowicz ma za swoje. Żarła w miejscu z godłem, krzyżem i co więcej w polskim parlamencie. Wg mnie winna.
anonim2014.12.19 22:25
Gdyby tak spisać po jednym zdaniu z każdego postu to mamy już gotowy pozew do prokuratury o.....no właśnie o co? - brakuje paragrafów...więc czym prędzej należałoby zmienić Kodeks Wykroczeń ;). To już prawie jak w islamie. Wyczuwa się nadchodzący totalitaryzm. Jeszcze trochę a za zjedzenie sałatki będzie można trafić do więzienia, skoro można trafić na nieposłanie dziecka na lekcje wychowania seksualnego, albo za posiadanie Biblii na Bliskim Wschodzie, no to dlaczego nie za sałatkę? A nóż była z kotletem wieprzowym? - No to ścięcie głowy. A może jadła ją z kotletem w piątek? - No to do konfesjonału. A może kotlet był w kształcie orła i to bez korony? - No to za obrazę symboli państwowych! Kto szuka ten zawsze znajdzie coś aby komuś zaszkodzić. A jak nie znajdzie no to jesteśmy tak twórczym narodem że zawsze coś można spreparować. Nieprawdaż? Już na niejednego SB szukało obciążające dowody. To na św. JP2, to na przeciętnego śmiertelnika. Gdzie tu demokracja i wolność przekonań? Co za powierzchowność? To tak jakby oceniać dziennikarza czy polityka przez pryzmat posiadanego samochodu (oczywiście kupionego za nasze podatki). Trochę skromności. Może jeszcze dziennikarze zrobią powiększenie w kadrze aby stwierdzić czy była to sałatka z McDonalda czy domowej roboty a jeśli tak to chętnie wezmę przepis ;). Tworzy nam się społeczeństwo totalitarne. Oj Polszczyzna, DULSZCZYZNA. Raz kobieta miała GŁODA i tyle szumu. "...Żarła w miejscu z godłem, krzyżem..." Godło i krzyż znajdują się w szkolnych salach lekcyjnych gdzie również uczniowie jedzą kanapki na przerwach, krzyż można mieć również w jadalni...
anonim2014.12.20 6:52
PO z PSL dała się ograć sałatką jak małe dzieci. Swoją nadgorliwością w wyszydzaniu strzelili sobie kolejny raz w kolano. Nie udało się koalicji rządzącej zmienić konstytucji po cichu i przy senności posłów.
anonim2014.12.20 8:29
Przecież sprawa jest oczywista. W tym cyrku żrą wszyscy. Heca wywołana specjalnie dla układu rządzącego. W tym samym czasie prezydent kłamie pod przysięgą, i jest próba zdrady polskich lasów. Ale to są tematy niezrozumiałe dla Polaków i udzielających się na tym portalu, więc po co o tym pisać.