28.05.14, 12:15Będą drwić z Jezusa. Nie możemy na to pozwolić! (fot. Screen z Protestuj.pl)

Będą drwić z Jezusa. Nie możemy na to pozwolić!

Jedna ze scen antysztuki o wymownym tytule "Golgota Picnic" przedstawia kpinę ze śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa. Prócz świętokradztwa spektakl zawiera sceny obsceniczne, pełne brzydoty i pornografii. Przedstawienie argentyńskiego pseudoartysty Rodrigo Garcii w wielu krajach, gdzie miało być wystawiane, spotkało się z protestami. Tak było na przykład we Francji, gdzie spowodowało masowe demonstracje i oburzenie opinii publicznej.

Teraz skandaliczny spektakl być zaprezentowany w Polce podczas Matla Festival Poznań. Nie chce do tego dopuścić Krucjata Młodych, która zachęca do wysyłania protestów pod adresem Michała Merczyńskiego, dyrektora festiwalu.

"Pseudoartysta ów będzie w Polsce szydził z katolicyzmu i atakował go właśnie pod Pańskim patronatem.Czy kierowany przez Pana festiwal - opłacany również z moich podatków – naprawdę ma być miejscem do prezentowania  treści, które można by określić jako wandalizm kulturowy?" - pytają organizatorzy protestu.  

W zaproponowanej przez Krucjatę Młodych formie listu można przeczytać: "Spektakl ten jest jawnym i publicznym bluźnierstwem, na które żaden chrześcijanin i człowiek dobrej woli nie może się godzić. Zachodzi także podejrzenie, że podczas takiego spektaklu może dojść do czynów zabronionych przez art. 196 Kodeksu Karnego, który mówi o obrazie uczuć religijnych".

Pseudo-spektakl ma się odbyć już 27 czerwca, dlatego warto pospieszyć się z wysyłaniem protestu. Jak na razie, podpisało go blisko tysiąc osób. Możesz dołączyć, klikając TUTAJ.

MaR

Komentarze

anonim2014.05.28 12:22
Daję głowę, że to robota lewackich pedalców! Zakład?
anonim2014.05.28 12:23
Sikaneder, skoro tak nas nienawidzisz, po kiego czorta włazisz na Frondę?! Kto ci obleśny odbyciarzu każe?
anonim2014.05.28 12:25
Należy wykorzystać prawo przeciwko tym drwinom.
anonim2014.05.28 12:27
Gdyby w ten sposób potraktowano kwestię holokaustu czy rasizmu to lewactwo zapluło by się z oburzenia. A jako, że chodzi o Chrześcijaństwo to "nie idźcie, nie oglądajcie - nie będą urażone wasze uczucia". Hipokryzja, podwójne "standardy" etc
anonim2014.05.28 12:44
@PawelBronowski, No ba, właśnie dlatego bluźnią bo w Niego nie wierzą gdyby byli wierzący nie bluźnili by. Ciekawe rozumowanie z tą wielkością, ale proszę sobie wyobrazić coś innego np. Majestat Boży jest tak wielki(nieskończony) że każda jego obraza jest nieskończona.
anonim2014.05.28 12:48
Gdyby z Mahometa drwili to by dopieo obroncy słowa krzyczeli. Przypomnijcie sobie sprawę karykatur na Zachodzie. Nawet i lewaccy politcy najwyższej rangi byli oburzeni. A jakie konsekwencje... . A chrześcijaństwo można obrażać w imię tej samej wolności słowa. "9.Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami." Mt 5, 11-12
anonim2014.05.28 12:49
@ Schikaneder @ Fascination Tak tak najlepiej powiedzieć nie idźcie to was nie obrażą a jak ktoś będzie Was kopał na ulicy to też mamy Wam nie pomagać? Mamy nie wzywać pomocy bo przecież napastnik może i nam dokopać? Jeśli nie reagujemy na zło to w ten sposób rodzi się znieczulica. Jeśli mamy pozwalać na bluzganie Bogu to co nam każe bronić człowieka jeśli będziecie krzywdzony.
anonim2014.05.28 12:57
@PawelBronowski Św. Tomasz "Grzech przeciw Bogu popełniony zawiera w sobie pewnego rodzaju nieskończoność, z powodu nieskończonego Majestatu Boskiego. Tym większa jest bowiem obraza im wyższy jest obrażony"
anonim2014.05.28 13:07
@Schikaneder Uważasz, że wolność słowa pozwala Ci wyśmiewać wartości innym najdroższe? Co byś powiedział na to, gdybym w imię wolności słowa zaczął drwić z osoby Tobie najbliższej? Tu nie chodzi nawet o prawo, tu chodzi o szacunek dla drugiego człowieka i jego wartości. Jeśli tego zabraknie, to nie możemy mówić o jakiejś kulturze, bo to po prostu brak kultury. Pozdrawiam
anonim2014.05.28 13:20
Wolność słowa nie jest po to, by urażać czyjeś uczucia. Ktoś, kto ją wykorzystuje do takich celów jest infantylnym baranem.
anonim2014.05.28 13:47
Wiecie, że używanie sformułowań typu "pseudo-spektakl" jest rodzajem nowomowy? No i spektakl to spektakl, jakkolwiek żenujący by nie był. No i bądźcie konsekwentni - jak piszecie pseudoartysta razem (tak jak jest to wskazane) to nie używajcie po tym innego zapisu z myślnikiem. Wydawało mi się, że patrioci byliby za szanowaniem języka polskiego. Podczas gdy na frondzie wszyscy redaktorzy, łącznie z naczelnym, są pod tym względem niedouczeni. Hipokryzja totalna. Poza tym jeśli się komuś to nie podoba to nikt na siłę biletu mu nie wciska. Chcecie wolności, ale tylko jak Wam to odpowiada. I znowu hipokryzja.
anonim2014.05.28 14:05
@PawelBronowski Albo coś jest logiczne albo nie, albo coś jest prawdziwe albo nie. Przecież stwierdzenie Św. Tomasza jest bardzo logiczne. Nawet dzisiaj ta logika obowiązuje w przepisach prawnych. Kolega pomyśli co by się stało gdyby obraził króla w średniowieczu. Jak to nie zweryfikujemy?. W Starym i Nowym Testamencie wielokrotnie znajdujemy odniesienia do grzechu który jest obrazą Bożego Majestatu.
anonim2014.05.28 14:23
czszcz51 Jesteś tego pewnien? Masz rację nie widziałem w języku polskim. Ale wystaczy, że widziałem w języku niemieckim. Właściwie nie trzeba być w teatrze, można ją zobaczyć nawet w internecie. Komentarze krytyków sztuki można przeczytać nawet w internecie. Ostrożnie z pomówieniami. Pozdrawiam
anonim2014.05.28 14:34
Schikander Po przeczytaniu Twoich komentarzy mam wrażenie, że dla Ciebie krytyka i od cynizm, to niczym się nie różną. Dla mnie krytyka, to nieobraźliwy sposób zwrócenia komuś uwagi na jego błędy.
anonim2014.05.28 14:37
@Fascination Jeśli nie masz szacunku do Boga to o jakiej moralności i sumieniu pleciesz.? Powołujesz się na sumienie, czy to samo sumienie, każe Ci drwić z męki i śmierci Twojego Zbawiciela. Nawet jeśli nie wierzysz w Boga to pewności, że go nie ma nie masz, co najwyżej 50 do 50. To może patrząc tylko na sam ten fakt, rozsądek, empatia, sumienie i moralność a także zwyczajna kultura powinna Cię od takich drwin szyderstw i bluźnierstw powstrzymać. I jeszcze jedno wyśmiewasz się z błędu redaktora paca, który napisał obiat...no ale Ty napisałaś "zrównójesz krzywdę " to może się pośmiejesz z siebie też?
anonim2014.05.28 15:19
Gdyby Chrześcijanie mieli wiarę jak ziarnko gorczycy wiedzieliby jak powstrzymać bluźnierstwa. Wydarzenia które są nieuchronne wleją w ich serca żar wiary i nie będą się bali stawać w obronie Świętej Wiary Katolickiej. Już tam napór muzułmański i czerwona zaraza nauczy ich co to znaczy być wiernym synem Kościoła. Życie nie jest najwyższa wartością. Najważniejsze jest Zbawienie, a czyż jest większa chwała jak śmierć męczeńska dla Boga Żywego?
anonim2014.05.28 15:49
PO PROSTU SZOK!!! PROTEST JUŻ WYSŁANY! OBY NIE POZWOLONO NA TE ZNIEWAGE!
anonim2014.05.28 16:15
@Fascination- Jesteś masochistką?
anonim2014.05.28 17:04
czeszczu, to nie było pytanie tylko stwierdzenie. Masz wątpliwości kto musi wygrać? Wy przegrywacie wszystko, my wygrywamy i macie przekichane. Już tam ustawimy bluźnierców do pionu.
anonim2014.05.28 18:31
czeszczu, polemizować to sobie możesz ze swoja starą kto ma śmieci wyrzucić za okno. Pytasz jak dziecko gdzie ustawimy bluźnierców do pionu? Jak to gdzie? W SĄDZIE. Dostaniesz za pyskowanie piątala i znikasz. Zupełnie jak teraz... za bluźnierstfo przeciw oficjalnej wersji 2WS nasze ukochane eurowaaadze wsadziły do pierdla parę osób. Więc - jak ci wahadło odwinie - nie będziesz mógł beczeć jaka to ci się krzywda dzieje... W zasadzie nic się nie zmieni, tylko rodzaj skazywanych. Na właściwy.
anonim2014.05.28 19:35
Czeszczu, pytasz się o to kto to jest "my" Jak to kto? MY, NARÓD
anonim2014.05.28 20:24
Poszło - ci gnojarze następną ,,sztukę" powinni wystawiać w pierdlu.
anonim2014.06.3 13:32
A może szefostwo festiwalu postarałoby się o spektakl: pt "Homoseksualizm - lot człowieka w absurd"!