22.06.21, 08:41

Bielan: Porozumienie Jarosława Gowina może zostać zdelegalizowane

- Zdaniem wybitnych konstytucjonalistów Porozumienie mogłoby zostać zdelegalizowane - twierdzi Adam Bielan, lider niedawno założonej Partii Republikańskiej.

W niedzielę Bielan ogłosił powstanie Partii Republikańskiej, która chce zostać koalicjantem PiS. Na konwencji nowopowstałej partii pojawił się Jarosław Kaczyński.

Bielan jest w ostrym sporze z Jarosławem Gowinem i nie uznaje decyzji o wykluczeniu go z Porozumienia Jarosława Gowina. Bielan próbował podważać mandat Gowina do kierowania partią, jednak jego wniosek został zwrócony przez sąd rejestrowy. Od tamtej pory to właśnie Bielan uważał się za szefa partii.

- To ruch wewnętrzny w ramach PiS. Jakaś grupa polityków identyfikująca się z PiS-em otrzymała licencję na utworzenie własnej, rzekomo niezależnej partii - stwierdził z kolei Gowin na temat Partii Republikańskiej.

Zdaniem Bielana ta wypowiedź Gowina jest "małostkowa".

- Opuściła go większość jego zastępców, a tłumy ludzi na konwencji Partii Republikańskiej pokazują, że wielu aktywnych działaczy Porozumienia nie zgadza się z polityką Gowina: paktowaniem z opozycją oraz zdradami wyborców - stwierdził Bielan.

Bielan utrzymuje, że od soboty Gowin jest "zawieszonym członkiem Porozumienia za notoryczne łamanie statutu". Owo "notoryczne łamanie statutu" prowadzi w ocenie Bielana do tego, że "zdaniem wybitnych polskich konstytucjonalistów Porozumienie mogłoby zostać zdelegalizowane".

jkg/pap

Komentarze

mozie, mozie i mozie2021.06.22 12:25
to już prawie "chociean", nowy.
Janek2021.06.22 12:12
Przewodniczący Bielan zapowiedział publiczne rozstrzelanie Jarosława Gowina i jego popleczników.Opinia ta spotkała się z wielką aprobatą prezesa Kaczyńskiego,który stwierdził,że takiego zdecydowania brakowało w naszym,życiu publicznym.
Anonim2021.06.22 11:45
Bielan robi wszystko aby Gowinowcy przeszli do opozycji. Krecia robota na ZP
Bożena2021.06.22 9:47
Dzięki szatańskiej pysze jednych nie słucham, drugich nie słyszę ;-) Czyż fraszka Sztaudyngera nie odzwierciedla politycznych przygód pana Gowina?
hehehe2021.06.22 10:28
Gowinie motto: Jak szczur szczurem, jestem za Wami murem :-)
katolik2021.06.22 8:59
JUZ MORDERCY SSPIS, pseudoznachory straszą , że jest odmiana delta----Abp Gądecki, Jędraszewski, Depo i cały Episkopacie leżcie krzyżem wraz z wiernymi i w Częstochowie błagajcie BOGA, chociaż wiem, ze was na to nie stać, bo nie śmialibyście wystąpić przeciwko SSPIS nazistom, nawet jak mordują, KK zachowuje pokerowa twarz, bo---UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na państwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjątkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami.
Jawny2021.06.22 8:57
Cała nadzieja w Rysiu Petru. Madera czeka. Wcześniej skonsultuj sprawę ze Stefanem "Jurnym" Niesiołowskim. On się zna na rzeczy. Jedź tam na randkę, tym razem z Kidawą-Błońską. Potem z Senyszyn, jest bardzo wyposzczona. Z kolei Scheuring-Wielgus. Ale nie z Martą Lempart. Aż tak źle ci nie życzę.
AAAtomek2021.06.22 8:54
Prezes cierpi na demencję. To już widać w jego zachowaniu (dwa rożne buty). Prezes o tym wie, więc musi przeprowadzić szybsze wybory i poukładać sprawy w partii. :D
Po 11...2021.06.22 8:58
Rożne buty to takie grillowane na rożnie? Faktycznie, niedobrze. To się nie zdarzało nawet Anonimowi, mimo jego debilizmu.
Ala2021.06.22 9:18
Kaczyńskiego w buty zaopatruje Brudziński. Nie zawsze uda mu się podpi*erdolić do pary.
AAAtomek2021.06.22 9:20
Ale zazwyczaj w przymierzalniach są lewe?
Foster2021.06.22 9:22
Jak się ma IQ Einsteina, to takimi drobiazgami się nie zajmuje. Ja mu wybaczam, najważniejsze, że kolorystycznie pasowały.
Mirek2021.06.22 9:31
Demencja starcza się pogłębia, słonce ciemnogrodu nie bardzo kontaktuje (nie wie gdzie jest Szczecin czy Rzeszów), nawet mu cała ta świta (dwór) co łazi za nim nie odważyła się mu zwrócić uwagi na dwa różne buty, to daje do myślenia. Rządzi nami facet z awersją do stomatologa, potwornym łupieżem, w przydużym garniturku i dwóch różnych butach. Król jest nagi, ale nikt nie powie tego głośno.
Jawny2021.06.22 9:39
Słowem: "Aj, waj, co za kraj..." I pomyśleć, że twoi przodkowie mogli wybrać jakiś normalny (inaczej) kraj, zamiast tego okropnego Polin. Ale na co byś wtedy zrzędził? No bo, zgodzisz się, bez ględzenia nie pociągniesz długo. Tylko tyle potrafisz.
AAAtomek2021.06.22 9:40
Na konwent Republiki Kolesi przyjechał tydzień wcześniej... To wszystko układa się w jedną całość - demencję Prezesa.
Jawny2021.06.22 10:12
Faktycznie, dziwne to wszystko. Prezes z demencją, mały wzrost, różne buty, łupież, kolesie. Tylko czemu on tak skutecznie rządzi i wygrywa kolejne wybory? Twoja teoria o "głupich polaczkach złapanych na lep populizmu" jest chyba zbyt cienka. No, ale mamy przełom w wielkiej metropolii Rzeszowie. Promyk nadziei. Podobno Kaczor Donald, sorry, Donald Tusk ma tu zjechać z walizką normalności z Brukselki. Żeby tylko nie zwiał jak ostatnio. Może mu się uda. Hasło "yebac PIS" jest tak piękne i głębokie! No i ta obietnica wyborcza ponownego wyłudzania miliardów z VATu powinna mu dać 90% w sondażach. Nie załamuj się, może jeszcze wróci stare. A może nawet reanimują PZPR, UB i WRON? A co?
Foster2021.06.22 8:46
Nadzieja matką głupich. Poczekamy - zobaczymy.