12.03.21, 11:05Screenshot Youtube

Bp Joseph Strickland: korzeniem zła jest ateizm, nie rasizm

Jeśli nie wierzymy w Boga, tak naprawdę nie wierzymy w naszą własną wartość” – stwierdził biskup Joseph Strickland z diecezji Tyler w Teksasie. Choć zdaniem amerykańskiego hierarchy rasizm jest grzeszny i należy go odrzucić, to za nim kryje się jeszcze poważniejszy grzech, którym jest ateizm. W nowym odcinku z cyklu „The Bishop Strickland Show” duchowny poruszył też temat różnych rodzajów zła, które szaleją w naszym współczesnym społeczeństwie.

Żałujmy naszych grzechów i pokornie wróćmy do Boga. Jeśli to zrobimy, rasizm i każda inna choroba, która dręczy nasze społeczeństwo, upadnie” – napisał wcześniej na Twitterze bp Strickland. Tweet spotkał się z wściekłą i zdumiewającą reakcją wielu komentatorów.

Komentując wpis w swoim programie, biskup podkreślił raz jeszcze zło rasizmu, niezależnie od koloru skóry i grupy, którą on dotyczy. Zwrócił jednocześnie uwagę na zdumiewający zajadły atak na religię, jaką wywołał jego wpis i podkreślił, że ateizm jest tak naprawdę brakiem wiary „w naszą własną wartość, gdyż jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże”.

Bp Strickland wskazał na tzw. „fake news”, że rzekomo „chrześcijaństwo wymordowało więcej ludzi w historii” niż ktokolwiek inny. Duchowny nazwał to „niedorzecznym” i podkreślił, że nie są to żadne „dane”, ale tylko to, co „ludzie mówią”. Stwierdził natomiast, że „dokonano rzezi wielu ludzi w imię ateizmu” i że dotyczy to czasów zarówno starotestamentowych, jak i wcześniejszych oraz w ciągu historii, aż do naszej epoki.

Bp Strickland zauważył, że jeśliby traktować ateizm serio, jeśli z chwilą śmierci przestalibyśmy istnieć, to na czym oprzeć etykę? „Zawsze mnie dziwi, że jeśli naprawdę nie ma wartości poza tym życiem, poza tym światem, a pewnego dnia zamienimy się po prostu w proch i to już wszystko, wówczas jakie zastosować uzasadnienie dla wszelkiego postępowania, z wyjątkiem: Zdobędę wszystko, co mogę i zniszczę każdego, kogo muszę? Niestety niektórzy ludzie tak działają. (...) Jakie podstawy mamy by to kwestionować?” – powiedział bp Strickland.

Jeśli nie ma Boga i nie zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga – dodał biskup – wówczas mamy prawo zyskać tyle władzy, ile można, i używać tej władzy w taki sposób, w jaki zdecydujemy. Etyka staje się naprawdę pozbawiona sensu”.

Hierarcha wyraził także przekonanie, że wielu młodych ludzi, którzy deklarują ateizm, tak naprawdę nie są ateistami. Jednocześnie wskazał na szerzenie się okultyzmu i satanizmu, który jego zdaniem być może nawet przeważa nad „klasycznym ateizmem” i jest poważnym problemem. Okultyzm traktuje się jako zabawę, a tak naprawdę to „zabawa z ogniem”.

Wracając do problemu ateizmu i braku własnej wartości, bp Strickland zwrócił też uwagę na mordowanie dzieci nienarodzonych, co jego zdaniem jest konsekwencją ateizmu i braku wartości człowieka, traktowania go jako rzecz, z którą można zrobić to, co się zechce.

jjf/LifeSiteNews.com, Twitter.com

Komentarze

polszka2021.03.13 10:16
'traktowania go jako rzecz, z którą można zrobić to, co się zechce' tu ksiadz pisze o relacjach ksiadz-ministrant
Albert2021.03.13 9:21
Srogie piguły dodają sobie do tych wafli w Teksasie. Albo kleruch przedawkował Prozac.
Anonim2021.03.13 3:17
Droga do zbawienia jest prosta – wystarczy nienawidzić LGBT.
PILNE!2021.03.12 20:36
Na witrażu - w okularach to...
Dlaczego zostawialiście mnie samego z księdzem2021.03.12 19:45
mamo i tato?
Dlaczego łamiesz Dyrektywę LGBTQRVE2021.03.12 20:35
jw.
Total Mayhem2021.03.12 18:48
Ateistyczni egoiści, programowo kierujący się własnym interesem (oby nie krótkowzrocznie pojmowanym), mieliby szansę stworzyć świat ludzki bardziej pokojowy niż dotychczasowy. I mniej rasistowski czy po prostu nierasistowski. Bez miraży wieczności, będącej poza naszym dostępem, a rozpoznając, co istotnie mają do dyspozycji.
adam2021.03.12 18:01
A na zdjęciu obok tego Biszopa,to kto to jest.Bo taki przystojny jak nasz wicemarszałek ps.Quasimodo
XD2021.03.12 17:44
Zaklinanie rzeczywistości lvl. hard. Czytając te wasze artykuliki mam wrażenie, że katolicka sekta jako całość po prostu zrezygnowała z przywileju powszechnej edukacji. Nie tylko polska wieś, ale także inne części świata po prostu stają tyłem do wiedzy, historii i filozofii i próbują cały świat poskładać na podstawie wyłącznie własnych ciasnych doświadczeń. Jak chcecie budować światopogląd znając wyłącznie jedno, katolickie, dogmatyczne podejście do tematu?
Aldona2021.03.12 17:21
Trudno jest się zgodzić z Bp Josephem Stricklandem bo patrząc na Palestynę i Israel na ludobójstwo dokonywane na Narodzie Palestyńskim przez wierzących syjonistów na państwowy Apartheid wprowadzony w Israel i dyskryminację nawet obywateli Israela wyznania mahometowego przez obywateli wyznania mojżeszowego trzeba powiedzieć żę wolę żyć w demokratycznym kraju ateisty od zycia w rasistowskim kraju syjonisty Netanjahu
Rasizm nie? To może też pedofilia nie jest?2021.03.12 16:39
j.w.
"pedofilia"2021.03.12 17:17
Ależ oczywiście! Jest niemal 100% - wa pośród homoseksualistów! Rasizm, żaden system nie był bardziej rasistowski i zbrodniczy jak bolszewizm i nazizm. Jeden i drugi ATEISTYCZNY! Kolo się zamknęło!
Anonim2021.03.12 15:30
Panie biskup, pan to chyba jest kłamczuch, albo trąba (a może i jedno i drugie) Stawia pan takie pytania jakby pan nigdy nie czytał nic o ateizmie. No, to ja panu, panie biskup wytłumaczę. Ateista wie, że boga nie ma, ale katolik o tym wiedzieć nie może, bo nas wszystkich wymorduje. No tak panie biskup, wierzący bez nadziei jest niebezpieczny (nie etyczny). To tak jak małpa z brzytwą.
Anonim2021.03.12 15:04
Biskup to powtórzy wymordowanym Indianom w Ameryce - konkwistadorzy handlowali ludźmi z "Bogiem" na ustach.
leszczyna2021.03.12 21:01
Dobrze napisałeś "Bogiem", bo działania konkwistadorów były wbrew woli Bożej i wbrew bulli papieskiej.
PATO - ATEIŚCI, PATO - HEJTERZY2021.03.12 13:57
Oskarżają wierzących, m.in. o fanatyzm, o fantazje, ale czy w rzeczywistości można z ateistą SPOKOJNIE prowadzić dyskusje? Okazuje się, że nawet współcześni "celebryci" ateizmu, jak zmarły Christopher Hitchens czy żyjący Richard Dawkins NIE są w stanie prowadzić spokojnej, rzeczowej wymiany opinii. Ateiści mylą dwa fundamentalne pojęcia, zresztą nie tylko oni, ale i inni opętani ideologią, fanatyzmem, tj. NIE odróżniają opinii od faktu. Byłem świadkiem jak George Weigel miażdżył spokojnym i rzeczowym tonem Dawkinsa. Jak podczas dyskusji Hitchensa z katolickim teologiem i rabinem, Hitchens mało się z pasji nie posrrał. A na łożu śmierci wołał ... księdza.
Filip2021.03.12 14:47
"czy w rzeczywistości można z ateistą SPOKOJNIE prowadzić dyskusje?” A o czym tak spokojnie pan wierzący chciał by porozmawiać?
O pięknie jaki ateizm niesie!2021.03.12 16:01
"A o czym tak spokojnie pan wierzący chciał by porozmawiać?"
Filip2021.03.12 16:45
Brak wierzeń (ateizm) na pewno coś nowego przyniesie. A co? Nikt tego do końca przewidzieć nie może. Ale miejmy nadzieje, że będziemy z wolności dobrze korzystać. Faktem jest, że na całym świecie coraz więcej ludzi porzuca wierzenia (stają się ateistami), bo kościoły mają tylko przestarzałe oferty (oferta do zrealizowania po śmierci), a nowoczesny człowiek jest żądny wrażeń już teraz.
Miało być o pięknie, a jest ortografia!2021.03.12 17:14
"A o czym tak spokojnie pan wierzący CHCIAŁBY porozmawiać?"
Albert2021.03.13 9:24
To teraz geniuszu powiedz jeszcze kiedy to niby Weigel miażdżył Dawkinsa? Fakty - data, miejsce, nagranie z debaty. Bo oczywiście w rzeczywistości takie miażdżenie jest zupełnie nierealne - nie ta półka dyskutanta, Weigel za Dawkinsem to może najwyżej z długopisem latać prosząc o autograf.
Apateista2021.03.12 13:44
Buhahahaha :-) Aaaaaaaaaa Buhahahahaha :-):-D:-D:-D
Jacek i Placek2021.03.12 13:41
Ateizm jest zły dla kościoła bo mógłby doprowadzić obcięcia finansowania. Im więcej ludzi stanie się ateistami tym ciężej będzie ciągnąć kasę.
Troll2021.03.12 12:39
„Jeśli nie wierzymy w Boga, tak naprawdę nie wierzymy w naszą własną wartość” - a z czego on wyciaga taki wniosek?
Agnostyk2021.03.12 11:50
Co jest gorsze? Ateista zabijający w imię pieniędzy? Czy wierzący zabijający w imię boga (i pieniędzy na boku)? IMO oboje są tak samo źli. To co powiedział ksiądz o rasiźmie można jak najbardziej pochwalić. Natomiast demonizowanie ateizmu to głupota. Ma też rację, że niektórzy mylą ateizm z agnostycyzmem. Dużo ludzi w "coś" wierzy, ale niekoniecznie musi to być jedyny bóg. Agnostyk wierzy, że na ziemi jest "coś" oprócz chemii, fizyki i matematyki. Jest pewna magia, siły i energie, które wypływają z relacji i oddziaływań między ludźmi oraz otoczeniem. Polecam hawajską Hunę. Bardzo interesujący system wierzeń, który nie jest religią.
JJ2021.03.12 14:34
Mylisz pojęcia. Agnostyk to osoba przekonana o tym, że nie da się udowodnić istnienia i poznać rozumem sił wyższych. Agnostyk może być wierzący jeśli dojdzie do wniosku, że brak możliwości dowodzenia mu nie przeszkadza. Są więc agnostycy chrześcijanie, agnostycy ateiści, agnostycy buddyści itd. Bycie agnostykiem nie jest wyznacznikiem wyznawanej bądź niewyznawanej religii.
Agnostyk2021.03.15 12:22
Masz rację w tym co piszesz. Agnostyk nie wyklucza istnienia sił wyższych, w tym bogów. Nie wyklucza, że może istnieć Bóg, Jahwe, Allah czy Światowid lub Zeus. Dla mnie, jeżeli jakaś osoba wierzy w Boga katolickiego, to jestem przekonany, że dla tej osoby faktycznie ten Bóg istnieje. Jeżeli wierzy, że pójdzie za grzechy do piekła, to faktycznie tam pójdzie.
Anonim2021.03.12 11:36
Ministrantów ateiści dymali?
ZERRO2021.03.12 11:32
Zło pedofilii księży wynika z ateizmu.
Polak2021.03.12 11:28
Coś się Józiowi pomieszało - to właśnie wiara w bogów obdziera ludzi z poczucia własnej wartości. Ale strach przed bankructwem sekty i perspektywą konieczności zabrania się za uczciwą pracę ma tak zły wpływ na szamanów.
AAAtomek2021.03.12 11:26
Fajnego avatara ma ten bishop?
AAAtomek2021.03.12 11:25
A dodał ten Prymas, którego Boga? Nie mogę znaleźć w tekście?
V2021.03.12 11:20
Bardzo mądre słowa, logiczne i prawdziwe. Wystarczy Boga postawić na pierwszym miejscu w życiu a cała reszta stanie na właściwym. To dotyczy każdego z nas osobiście i całej społeczności ludzkiej
Anonim2021.03.12 11:11
Korzeniem zła jest debilizm. Obojętnie jakiego wyznania. Choć akurat tutaj bp Strickland jest doskonałym przykładem.
Anonim2021.03.12 11:10
Czarny gamoń...
leszczyna2021.03.12 12:46
Rasistowska mowa nienawiści w Twoim wykonaniu?
Darek2021.03.12 13:36
Rasizm dotyczy koloru skóry a nie sukienki. Choć ciekawie by się zrobiło gdyby czarna sukienka tego gamonia była wykonana ze skóry ;)