01.06.21, 11:13Fot. via Pixabay

Brawo Polska! Indeks PMI dla polskiego przemysłu na rekordowo wysokim poziomie

Wartość indeksu PMI dla polskiego przemysłu kształtuje się znacznie powyżej mediany prognoz analityków. To także najwyższy rezultat w historii badania - mówi komentarz Polskiego Instytutu Ekonomicznego do publikacji najnowszego wskaźnika PMI.

Wskaźnik PMI (Purchasing Managers' Index) odzwierciedla aktywność menedżerów nabywających różnego rodzaju dobra i usługi.

Wskaźnik PMI dla przemysłu w Polsce w maju wzrósł do 57,2 pkt. z 53,7 pkt. w kwietniu - podała firma Markit, która opracowuje wskaźnik. Konsensus PAP Biznes zakładał wzrost PMI do 54,0 pkt.

"Według najnowszych wyników badań PMI w maju, warunki gospodarcze w polskim sektorze wytwórczym uległy poprawie w najszybszym tempie w historii badań. Tempo wzrostu produkcji i nowych zamówień znacznie przyspieszyło, a niedobory podaży surowców na rynkach wywołały rekordowe opóźnienia w dostawach. Tymczasem tempo wzrostu zatrudnienia oraz tempo wzrostu zapasów pozycji zakupionych zarejestrowały jedne z najwyższych wartości od powstania obu wskaźników" - mówi komentarz do publikacji.

Na wzrost największy wpływ wywarły nowe zamówienia i produkcja. Wzrost miesiąc do miesiąca głównego indeksu o 3,5 pkt. był jednym z najwyższych wzrostów odnotowanych w historii badań.

jkg/pap

Komentarze

bękart wojny2021.06.23 8:30
czy amerykańska albo hinduska huta to polski przemysł? czy montownie telewizorów i samochodów to polski przemysł? czy Bayer, DHL, T-Mobile, Bosh, Metro AG, Alianz, E.on, BMW, Volkswagen to polski przemysł? czy 1,1 tys francuskich firm to polski przemysł?, itd., propaganda sukcesu godna bolszewizmu
Jestem robaczek piotruś nowaczek2021.06.1 14:14
naucony grać w BRYDŻ w KEMBRYDŻ;]
robaczek2021.06.1 12:32
ZAŁOSNA PROPAGANDA DLA NIEZBYT ROZGARNIETYCH WYBORCOW PIS ;] .................................... śliczne ;]