25.03.19, 16:08Zdj. MSWiA, domena publiczna, CC0 (edytowane); screenshot Twitter

Brudziński do polityków opozycji: Dajcie SPOKÓJ policjantom!!!

Szef MSWiA, Joachim Brudziński odniósł się do ataków na policjantów po tym, jak część mediów informowała wczoraj o incydencie przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. 

Stołeczna "Wyborcza" i TVN24 podawały, że policjanci mieli zatrzymać dwóch nastolatków za to, że ci "jeździli na hulajnogach wokół pomników Lecha Kaczyńskiego i ofiar smoleńskich”. Funkcjonariusze mieli zarekwirować chłopcom hulajnogi. Cała sytuacja stała się wodą na młyn dla polityków i sympatyków opozycji. Oprócz rządu, oberwali również policjanci. 

W niedzielę stołeczna policja opublikowała film, na którym widać, jak dwóch nastolatków wjeżdża na cokół pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej i odbija się od niego. KSP poinformowała również, że nikogo nie zatrzymano, a nastolatkowie zostali jedynie wylegitymowani i pouczeni. 

"Nie podważajcie autorytetu polskich policjantów. Pozwólcie im w spokoju wykonywać to, co nakłada na nich obowiązujące prawo"-apelował dziś do polityków opozycji szef MSWiA. Brudziński odniósł się w ten sposób do medialnego zamieszania wokół incydentu z pomnikiem smoleńskim. Minister ocenił, że wokół całej sytuacji rozpętała się "histeria". 

"Rozpętano tu irracjonalną burzę w szklance wody. Zaatakowano, próbowano ośmieszać polskich policjantów"-podkreślił Joachim Brudziński. 

"Dajcie spokój polskiej policji. Pozwólcie polskim funkcjonariuszom w spokoju wykonywać to, co nakłada na nich obowiązujące w Polsce prawo. Nie podważajcie autorytetu polskich policjantów; od sporów politycznych jesteśmy my – politycy"-zwracał się do polityków opozycji. 

"Jestem absolutnie pewien, że gdyby któremukolwiek z tych polityków, którzy sobie właśnie w ten sposób śmieszkowali na portalach społecznościowych, w mediach podczas różnych wypowiedzi, cokolwiek złego się działo, to natychmiast udadzą się do tych, których dzisiaj próbują ośmieszać czy atakować i możecie być pewni, że zawsze na taką pomoc profesjonalną możecie liczyć i na pewno zostanie wam udzielona, jestem o tym przekonany, tak jak miało to miejsce niejednokrotnie"-zapewniał minister.

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

Robertino2019.03.25 17:27
Bredzisz Brudziński! To w ramach tego wylegitymowania i pouczenia, kilku (!) policjantów niosło dwie hulajnogi do samochodu policyjnego, co zostało przez świadków sfotografowane?????
8882019.03.25 18:33
no to link do zdjęcia matherfuckerze
Maria Błaszczyk2019.03.25 22:16
https://natemat.pl/267819,chlopcy-na-hulajnogach-przy-pomniku-smolenskim-policja-publikuje-nagranie
Jozin z Bazin2019.03.25 17:03
A kto za szkody zapłaci ? my podatnicy ? a dać kolegium rodzicom tak po 20 tysięcy to szybko ich chłopcy kultury się nauczą !!!
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.25 19:56
Kolegium? Jozinku, trochę się zawiesiłeś.... Kolegia do spraw wykroczeń już prawie od 20 lat przeniosły się na Sołowki.
Maria Błaszczyk2019.03.25 16:54
No serio.. Policjanci łapią dzieciaki na hulajnogach, a my mamy "zostawić ich w spokoju"? I tak - ja mam zupełnie niezłą opinię o polskiej policji. Mam sporo pozytywnych doświadczeń. Ale to nie znaczy, że każde ich działanie mi się podoba. Nie podobało mi się to, co zrobiono protestującym w siedzibie dyrekcji Lasów Państwowych. Nie podobało mi się, że policjanci cieli konfetti do zrzucania z helikoptera. Nie podobało mi się, gdy nie bronili kontrmanifestujących w czasie Marszu Niepodległości. I teraz nie podoba mi się, gdy zajmują się dzieciakami na hulajnogach i stosują środki niewspółmierne do sytuacji. I zupełnie nie rozumiem, czemu miałabym tej opinii nie wyrażać.
Marian2019.03.25 17:17
Podobalo sie gdy spalili budke przy ambasadzie rosji podobalo sie gdy bili uczestnikow Marszu Niepodleglosci podobalo sie gdy urzadzali prowokacje podczas tegoz marszu podobalo sie gdy nie interweniowali gdy niemieckie lewackie bojowki bily czlonkow grup rekonstrucyjnych
Maria Błaszczyk2019.03.25 21:58
Policjanci budkę spalili? No cóż, jedno śledztwo w tej sprawie umorzono, drugie sie ciągnie już trzy lata, chyba jednak nic z tego nie będzie... Ale tak, gdy bili uczestników marszu - nie, nie podobało mi się (ale ja wymieniłam tylko kilka przykładów; nawet wśród moich kontaktów z policją były różne, w niektórych wypadkach bardzo dużo mam do zarzucenia) , a ludzi z antify przecież policja łapała, więc to jest kłamstwo, na własne oczy to widziałam.
Matylda z Wadowic2019.03.25 16:40
Falenta złapany?? Faszyści z banerami rasistowskimi z 2017 złapani??? nie??? TO DO ROBOTY!!!!