11.10.21, 12:20Fot. Whispyhistory via: Wikipedia CC 4.0

Brytyjskie służby: Rosjanie wykradli formułę szczepionki przeciw COVID-19

Dziennik „The Sun” donosi, że brytyjski kontrwywiad poinformował rząd o dowodach na to, iż rosyjski szpieg wykradł z firmy AstraZeneca formułę szczepionki przeciw COVID-19. Ta właśnie formuła miała zostać użyta do stworzenia szczepionki Sputnik V.

Już w ub. roku brytyjski kontrwywiad informował, że jest na „więcej niż 95 proc.” pewien prób wykradzenia formuł szczepionek opracowywanych w brytyjskich, amerykańskich i kanadyjskich laboratoriach przez hakerów związanych z Rosją. Teraz natomiast agenci są pewni, że rosyjski szpieg osobiście wykradł z firmy AstraZeneca formułę szczepionki.

Jak podaje „Daily Mail”, nie jest jasne czy szpieg ten wykradł dokumentację, czy fiolkę szczepionki, która została przemycona do Rosji i skopiowana.

Pytany o te doniesienia brytyjski wiceminister spraw wewnętrznych Damian Hinds stwierdził, że nie może ich komentować, ale im nie zaprzeczył.

- „Można założyć, że z pewnością istnieją obce państwa, które stale chciałyby dostać w swoje ręce poufne informacje, w tym tajemnice handlowe i naukowe oraz własność intelektualną”

- podkreślił.

kak/PAP

Komentarze

edi2021.10.12 12:19
ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
nadszyszkownik Kilkujadek2021.10.11 21:24
Też mi tajemnica - formuła jest znana od dawna: Cafe Biba, bekonik, dużo wody, kranowej!
matis892021.10.11 18:36
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Portofino2021.10.11 12:53
Rosjanie to chyba wszystko wykradli. Nawet seksbomby nie potrafili wymyślić.
Ta tępa dzicz2021.10.11 12:36
...jak czegoś nie ukradnie, to nie ma. Poza obozami koncentracyjnymi, to niczego ta hołota nie wymyśliła. No mają jeszcze jeden wynalazek - strzał w tył głowy. Z bliska.
Anonim2021.10.11 13:36
Obozy koncentracyjne wymyślili Brytyjczycy dla wcześniejszych białych osadników w RPA.
Anonim2021.10.11 12:32
tylko ze Sputnik ma 2 wektory a nie 1 jak Astra