13.02.14, 19:45Śp. Zbigniew Romaszewski (fot. Katarzyna Czerwińska, Senat RP/Wikipedia)

Był prawym człowiekiem

- Był niezwykle dzielnym, prawym człowiekiem, który był natychmiast gotów do pomocy bliźnim, potrzebującym wsparcia - powiedział wiceszef PiS.

Antoni Macierewicz wspominając dziś zmarłego Zbigniewa Romaszewskiego nawiązał działalności w KOR. 

- Sam pamiętam, jak w 1976 r. była organizowana akcja pomocy Komitetowi Obrony Robotników. Zarówno Zbyszek Romaszewski, jak i jego żona Zosia włączyli się do tej akcji z niezwykłym poświęceniem, determinacją - podkreślił.

- Zbyszek przez ten cały czas, całe swoje życie był gotów na każdy wysiłek, każdą akcję, działanie, które zmierzało do ochrony prześladowanych, którzy byli przez władze komunistyczne represjonowani lub spychani na margines - dodał.

- Jego wyczucie sprawiedliwości było punktem odniesienia dla wielu ludzi świadomych, że jeśli on się zaangażuje w obronę kogoś, to znaczy, że naprawdę ta osoba na to zasługuje. Jego aktywność doprowadziła w Polsce do powstania Fundacji Helsińskiej, która zajmowała się prześladowanymi.

Antoni Macierewicz przypomina również, że Zbigniew Romaszewski współtworzył Prawo i Sprawiedliwość.

- Ale także trzeba pamiętać o jego wsparciu dla tworzenia organizacji niepodległościowej, a później Prawa i Sprawiedliwości. A także o tym, że był prześladowany, bo był współzałożycielem Radia "Solidarność", bo był tym, którego aktywność umożliwiała rozchodzenie się wolnego głosu wśród wszystkich ludzi. Ono umożliwiło "Solidarności" przetrwanie, a później zwycięstwo. Nikt go nie zastąpi. Jego marszałkowanie w Senacie było znakiem obecności wartości niepodległościowych w Senacie, co było ważne i istotne, a jego wyważenie zjednywało mu nawet politycznych przeciwników. Dobrze zasłużył się ojczyźnie i Polakom - zakończył wiceszef PiS.

Ab/tokfm.pl

Komentarze

anonim2014.02.13 20:29
To był dobry człowiek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
anonim2014.02.13 22:38
Spieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodza. /Szczególnie ci dobrzy i prawi/ Odpoczywaj w spokoju.
anonim2014.02.13 23:07
Niech spoczywa w pokoju. Do wszystkich przeciwników przeszczepów organów, uważających przeszczep za ludożerstwo a pobranie narządów od osoby jeszcze biologicznie żyjącej(ze stwierdzonym martwym pniem mózgu) za morderstwo - rodzina śp. Zbigniewa Romaszewskiego postanowiła oddać organy do przeszczepów. W ramach przypomnienia: http://www.fronda.pl/a/prof-wolniewicz-przeszczepy-to-ludozerstwo,31150.html http://www.fronda.pl/blogi/fronda-jest-kobieta/nie-chce-byc-zywym-dawca-swoja-watrobe-zabiore-do-nieba,35639.html http://www.fronda.pl/a/o-norkowski-dla-frondapl-smierc-mozgowa-wymyslono-po-to-aby-mozna-bylo-pobierac-narzady-do-transplantacji,31113.html
anonim2014.02.14 6:13
Odchodzą z polityki porządni ludzie. Szkoda, będzie Cię Zbyszku brakowało. Odpoczywaj w spokoju Panie, przyjmij go do swego Królestwa.