17.12.19, 18:28zdj. screen Youtube

Były sędzia Łączewski usłyszy zarzuty?

Jak donosi portal Onet.pl, prokuratura może postawić ewentualne zarzuty byłemu sędziemu Wojciechowi Łączewskiemu.

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego umorzyła sprawę dot. uchylenia jego immunitetu. Uznano, że ponieważ Łączewski nie jest już sędzią, immunitet go nie obejmuje.

"Stosując zasadę równości obywateli wobec prawa, nie mogą osoby, które kiedyś pełniły zaszczytne stanowisko sędziego, korzystać z pewnych regulacji o charakterze ustrojowym po zakończeniu tej służby"-ogłosił sędzia Sądu Najwyższego Adam Roch w uzasadnieniu jawnego postanowienia SN.

Jak przekazał, "brak jest podstaw do interpretowania w sposób rozszerzający kwestii związanych z ochroną immunitetową dla osób, które już nie piastują stanowiska sędziowskiego".

yenn/Tysol.pl

Komentarze

Zyg2019.12.17 20:43
Tak, i będzie internowany !!! Aleśmy się zrewanżowali czerwonej zarazie !!! Ja się chyba zwalę !!! 12.12.2019 PIS zgłosił projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych – w sejmie !!! Tego się nie spodziewałem, że kasta i opozycja totalna nazwie to stanem wojennym na obszerze całego kraju. Jeśli ustawa o ustroju sądów wejdzie w życie, to do dzałania wkroczą ZOMO, Milicja, SB, WSI, a ci którym się władza PIS nie podobie, anarchiści, obcy element będzie internowany i przejdzie tzw. ścieżki zdrowia. Weźmiemy się za was , za to, że feszerujecie Polaków strachem i nienawiścią ! A teraz pomódlmy się ! Panie Boże spuść nogę z nieba i kopnij szczególnie tych z SN w te głupie pały, które nie potrafią zrozumieć, że walka z dwoma władzami, wykonawczą i ustawodawczą to nonsens !
Dam2019.12.18 9:00
Już nawet nie udajecie, że nie chcecie stosować komuszych metod. Szkoda tylko, że ludzie dają się ogłupić propagandzie.
Stańczyk2019.12.17 19:31
To ten co skazał nie tego co uprawia korupcję tylko tego co ją ściga. Do tego skazał uczestnika protestu, który miał miejsce po ujawnieniu taśm z pogaduch w lokalu "Sowa i przyjaciele". Potem okazało się, że skazany przez Łączewskiego został uniewinniony (nie ułaskawiony tylko potwierdzono niewinność). Jak go przyłapali na tym jak chciał doradzać jak atakować przeciwników politycznych to stwierdził, że ktoś mu się włamał na kompa. Biegły bez cienia wątpliwości wykluczył wersję Łączewskiego. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że niezbędne są zmiany w nadzwyczajnej kaście?
Krystyna.2019.12.17 19:28
Z tego genialnego i odkrywczego artykułu Frondy nic nie wynika, to co on tak naprawdę zrobił, nie powiedział Dzień Dobry Staśkowi Piotrowiczowi?!!!!!
B522019.12.17 19:50
ty się tak z PISiorów nie naśmiewaj potraktują gościa wodą święconą i stracicie wyznawcę
poPO=kurw...i z\\\\\\\\305\\\\\\\\202odzie2019.12.18 8:20
tylko BYDLAK broni BYDLAKA