14.12.20, 09:45Fot. ilustracyjne via CBA.gov.pl

Cela Plus: Lewe faktury na ponad 15 mln zł. CBA zatrzymało czterech prezesów firm

Fikcyjne faktury na ponad 15 mln zł za usługi informatyczne - proceder przerwany przez funkcjonariuszy krakowskiej Delegatury CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby, w tym dwóch prezesów firm informatycznych i dwóch prezesów firm transportowych. Jednocześnie przeszukano 11 miejsc na terenie województw lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego i śląskiego. Przeprowadzone czynności związane są ze śledztwem dotyczącym podejrzenia wystawiani fikcyjnych faktur VAT oraz prania pieniędzy. Przerwany przez CBA przestępczy proceder miał miejsce od 2018 roku. Fikcyjne faktury opiewały na kwoty od 100 000 do ponad 1 000 000 złotych i dotyczyły nigdy nie realizowanych w rzeczywistości usług informatycznych.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

Śledztwo jest rozwojowe.

CBA.gov.pl

Komentarze

jle_ffm2020.12.14 12:16
Macie na myśli może przekręty firmy byłego rzecznika PiSu?
Anonim2020.12.14 13:41
spadaj szczylu
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 9:53
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.
AAAtomek2020.12.14 10:11
Serdecznie pozdrowienia dla Hrabiego i jego wilczura! Serdeczności.