16.10.19, 10:10(fot. cba.gov.pl)

Cela plus: Korupcja przy przetargach dla wojska. Szkoda na ponad 2 mln zł. CBA zatrzymało dwie osoby

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pracownika Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dyrektor do Spraw Klienta Wojskowego i Ratownictwa Medycznego zielonogórskiej spółki.

Czynności miały miejsce w związku z nowym postępowaniem prowadzonym przez warszawskich agentów CBA. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w organizowaniu zamówień publicznych przez Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie związanych z dostawą sprzętu medycznego.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymane osoby weszły w porozumienie w związku z organizowanymi przetargami na sprzęt medyczny, w celu wyłonienia zielonogórskiej spółki jako wykonawcy zamówień. Wszystko wskazuje na to, że uzgadniali treść opisu przedmiotu zamówienia oraz odpowiedzi zamawiającego na odwołanie i zapytania do treści SIWZ, działając przy tym na szkodę w wysokości co najmniej 2 mln zł.

Zatrzymanym osobom zostaną przedstawione zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledztwo oparto na ustaleniach własnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy udziale Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze

tadeusz2019.10.17 16:31
Panie ministrze Błaszczak co Pan na to? Czekamy na konferencję i odpowiedź.
Andrzej Malik2019.10.16 11:24
A wspomnicie o tym, że przez kretynizm Antoniego, nie będzie u nas działał system identyfikacji swój-obcy, dzięki czemu nie będzie mogło nas wspierać lotnictwo NATO? To jest Cela plus, a nie jakieś drobne płoteczki....