17.07.21, 11:24Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

,,Cham wrócił’’. Ziemkiewicz: Chyba już tylko ostatni idiota wierzy Tuskowi

Tuż po swoim powrocie do polskiej polityki Donald Tusk… wyjechał na urlop do Chorwacji. Teraz jednak wrócił i swoją aktywność rozpoczął od wizyty w TVN24, gdzie atakując Prawo i Sprawiedliwość powoływał się na śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wczorajszy wywiad komentuje na łamach „DoRzeczy.pl” Rafał Ziemkiewicz.

Goszcząc wczoraj w „Faktach po faktach” na antenie TVN24 p.o. przewodniczącego PO Donald Tusk przekonywał, że śp. Lech Kaczyński ostrzegał go przed eurosceptyzmem brata. Dlaczego słowa Tuska są „bezczelnym kłamstwem” wyjaśnił na łamach portalu „DoRzeczy.pl” red. Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz przypomina, że zarówno Lech Kaczyński, jak i Jarosław Kaczyński, zawsze potrafili dystansować się od krytyki wobec siebie. Nigdy jednak żaden z nich nie przechodził obojętnie obok krytyki brata.

- „Każdy z Kaczyńskich, gdy szło o niego samego potrafił zachowywać się z dystansem, przyjmować krytykę, nawet pomniejsze zniewagi, z wyrozumiałością – nie żeby cokolwiek brał pod uwagę, bez przesady, ale za siebie się nie obrażał. Natomiast za najdrobniejszą nawet krytykę brata obrażał się natychmiast i śmiertelnie. Ktoś, kto zaatakował Jarosława, był przez Lecha raz na zawsze zaliczany do śmiertelnych wrogów, a kto Lecha – przez Jarosława. Obaj zaś solidarnie nie wybaczali żadnego ataku na swoją matkę”

- podkreśla Ziemkiewicz.

Drugą cechą braci Kaczyńskich, na którą wskazuje, jest ich ukształtowanie przez etos polskiego inteligenta. Należy do niego bezradność wobec chamstwa.

- „Bo przecież w owym tradycyjnym, inteligenckim wychowaniu, jakie odebrali, jedynym sposobem karania przez człowieka „na poziomie” kogoś, kto wyjedzie mu z maciami, łamiąc elementarne zasady wychowania i przyzwoitości, jest takiego typa ignorować, „nie podawać ręki” – co powinno chamowi uświadomić, że nie dorasta do towarzystwa”

- pisze autor.

To znakomicie wykorzystywał przez lata Tusk, „wypuszczając na Kaczyńskich i ich matkę Niesiołowskiego, Palikota i innych tego typu politycznych żuli”.

Stąd też, wyjaśnia dziennikarz, niemożliwe było, żeby Lech Kaczyński „z chamem stojącym za ciągłym znieważaniem jego brata i mamy wdawał się w jakiekolwiek pogawędki”. Tym bardziej niemożliwe, aby w rozmowie z nim krytykował brata.

- „Mówiąc krótko: Tusk łże tak bezczelnie i grubo, że jego codzienne, zwykłe kłamstwa, w rodzaju tego o przygotowywaniu przez Ewę Kopacz projektu 500+, blakną przy tym jak zgasłą świeca na słonecznym dworze

- przekonuje Ziemkiewicz.

Dlaczego były premier posuwa się do takich chwytów. Chce sprowokować lidera Zjednoczonej Prawicy podobnie, jak udało się to politykom PO krzyczącym w Sejmie „zadzwoń do brata!”.

- „Tuskowi i całej sforze jego medialnych totumfackich bardzo by się przydała powtórka z tamtej sytuacji. Wymyślił więc chamówę na maksa, taką, że grubiej już nie można. No i czeka teraz na rezultat, w nadziei, że ponad siedemdziesięcioletni, przepracowany i mający liczne powody do stresu przeciwnik znowu nad sobą nie zapanuje”

- wskazuje publicysta.

kak/DoRzeczy.pl

Komentarze

Artur2021.08.31 23:08
Gościu bez jaj anty polak a za parę złotych to by i pewnie całą rodzinę sprzedał. że język mu nie odpadł od lizania tyle dupsk. Jak jest tak w Polsce źle to czemu nie zostanie np. w Niemczech . Sługus a nie Polak
PRAWDA2021.07.30 13:55
Tusk nie jest zdrajcą Polski. Nie można przecież niemieckiego polityka służących wiernie własnej ojczyźnie nazywać zdrajcą Polski.
tr2021.07.30 13:30
Podłosć Ziemkiewicza w całej krasie
ala2021.07.29 11:49
Polacy otwórzcie szeroko oczy i myślcie samodzielnie!!! "Bez fałszowania wyborów nie odsuniemy PiS od władzy".... mówi Tusk wróg Polski!
Fronda2021.07.21 10:17
Kanał informacyjny dla szurów i komuchów
Anonim2021.07.19 19:59
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
wirtuoz2021.07.19 11:22
Jak się czyta niektóre komentarze to można się tylko pośmiać , ale cóż świnio-jady i świnopasy tak mają, cham chama rozpoznaje, niejaki tusk i POwcy to wiedzą.
Stanisław2021.07.19 11:20
Wrócił na rozkaz Niemiec. II wojna światowa nie skończyła się. Zmienił się tylko oręż.
Polonormal2021.07.19 10:48
Czytając te pełne chrześcijańskiej miłości bliźniego "komentarze" wspominam fraszkę Leca (do PiSowców: wygooglujcie kto acz): "Znalazłem się na samym dnie. Wtedy usłyszałem pukanie id spodu".
tęczowy ormowiec2021.07.19 10:21
ryży to niemiecka szuja
gorka2021.07.19 10:07
Tuska można by przyrównać do reprezentanta Polski w piłce nożnej, grającego na bramce, który ma za zadanie puszczać jak najwięcej goli, zwłaszcza grając z reprezentacją Niemiec. Z takim ,, bramkarzem" nigdy niczego istotnego nie ugramy. Na razie grzeje ławę, ale gdy zmieni się trener, to kto wie czy nie stanie się ,, bramkarzem" nr 1! Nich nas od tego ręka boska proni!
waldeberg2021.07.19 8:57
Wystarczy popatrzeć na ten ryj, żeby nie mieć wątpliwości co taki robiłby w czasie ostatniej wojny, gdyby wtedy żył! Przecież dla niego "polskość to nienormalność"
waldeberg2021.07.19 8:47
Najpierw to folksdojczowe ścierwo doprowadziło do śmierci brata Jarosława, śp prof Lecha Kaczyńskiego, Przezydenta RP, a teraz szarga jego pamięć. Toto, to istota człekopodobna, która dla kariery zrobi każde świństwo, popełni każdą niegodziwość. Ci co go popierają są mu podobni! Człowiek honoru takiemu ścierwu nigdy nie ma prawa podać ręki!
Katolicka Szmatławizacja Polski2021.07.19 9:15
Skonczyłeś? To teraz na kolana i do berła Jarosławowi.
waldeberg2021.07.19 9:58
Kto cię spłodził?? Pomszczę cię!
Anonim2021.07.19 7:56
Banda złodziei i prymitywów to rządzi teraz Polską.Rozdają nie swoje , zadłużają kraj byle być przy korycie.
luka2021.07.19 8:35
Ty zgniłe ścierowo - ty nachapałeś się wcześniej a teraz żałujesz skromnym ludziom , emerytom i rencistom , żyć godnie . Tylko durnie wam ustępują i są klakierami. Won na Sybir
doradca2021.07.19 8:36
to wypierda..j stąd prymitywny lewaku. Gów.a twojego pokroju szczekają tylko, żeby pomóc dojść do żłobu lewackim prymitywom swojego pokroju. A ci mają totalnie w du..e Polaków
Karol2021.07.19 6:40
Tw Oskar to wyslannik Merker ,stracony , nieudacznik w UE , powrocil na jej zlecenie aby jatrzyc Polakow swoja agresja , siac niepokoj i szkodzic Polsce wraz ze swoimi konfodentami . Jednak prawdziwi Polacy nie dadza sie juz nabrac .
Filip2021.07.19 5:20
Mimo decyzji TSUE Izba Dyscyplinarna SN nie zamierza zaprzestać działania - na poniedziałek zaplanowana jest rozprawa dotycząca uchylenia immunitetu sędziemu sądu wojskowego Takiej właśnie działalności wprost zakazał Izbie unijny Trybunał Sprawiedliwości - jednak I Prezes SN Małgorzata Manowska postanowiła wyrok i postanowienie TSUE zlekceważyć W wydanym w piątek oświadczeniu prof. Manowska stwierdziła, że czeka na ruch rządzącej większości, która powinna zmienić zakwestionowane przez TSUE przepisy o Izbie Dyscyplinarnej Tyle że - jak oświadczył w piątek rzecznik rządu - PiS nie zamierza zmieniać prawa po decyzji TSUE. Władza postanowiła ją zignorować Jakie mogą być tego konsekwencje? Potężne, łącznie ze wstrzymaniem unijnych funduszy dla Polski. Stawką w tej grze jest blisko 800 mld zł z funduszu odbudowy.
waldeberg2021.07.19 8:53
Unijne kundle nie ważą się tego zrobić! Wyjście Polski z Unii oznaczałoby rozpad tejże co dla Niemiec oznaczałoby fiasko ich długofalowej polityki zmierzającej do przekształcenia Unii w superpaństwo pod ich hegemonią.
Słupik2021.07.19 2:57
tusku to bardzo ambitny niemiecki piłkarz powinien dostać drugie obywatelstwo-paranoik
alejak.pl2021.07.18 20:24
Ziemkiewicz i wszystko jasne.
Ziomal2021.07.18 19:41
Ziemkiewiczowi to już nawet ostatni idiota nie wierzy, chyba tylko robale.
kibic2021.07.19 10:11
zmień ksywę na debil
janton2021.07.18 19:35
ziemniak cham chama chamem pogania w tym twoim pisuarowym świecie
eRKa2021.07.18 19:05
Czy te oczy mogą kłamać /? Ależ tak, bo dla niemieckiej STASI Tusk w Polsce jako szpieg OSKAR wszystko im donosił, co działo się w Polsce. Więc w obietnicach wyborczych kłamał o stworzeniu zielonej wyspy w Polsce i dobrobycie dla Polaków, a tymczasem pod dyktat Merkel zniszczył największe gałęzie polskiego przemysłu, czyli polskie stocznie (aby niemieckie istniały), kopalnie, cukrownie i wiele innych strategicznych zakładów za obiecany i później otrzymany stołek w Brukseli. Jego największym kłamstwem było, że oficjalnie wszystkim mówił i zapewniał, że nie wybiera się do Brukseli. To kanalia co była i jest nadal na usługach Niemców, bo od dzieciństwa wpajano mu niemieckość i nienawiść do Polski i narodu polskiego. To on mówił Polska to nienormalność. Za jego parszywego panowania, nigdy nie było pieniędzy, bo w podwalinach złodziejstwa zawsze szubrawcy wysyłali swych szpicli do RP, by potem im ZŁOTE KĄSKI jak na talerzu podali i tak było w tym przypadku, przy grabieniu polskiej gospodarki.
granatowy na gebie z rozpaczy2021.07.18 14:38
Ten typ wykonczyl kazdego kto byl lepszy od niego on nawet przecietnym nie jest
ktoś może tych napastliwych2021.07.18 13:39
bredni nie wytrzymać nerwowo i będzie kolejna tragedia
Anonim2021.07.18 13:34
Na każdej stronie tego portalu wpisy robi: Filip, Filip, Filip . Ilu was jest ?
Filip2021.07.18 12:26
Jarosław Kaczyński wpadł w panikę po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. W ostatnim sondażu PiS ma 29% poparcia i nie ma widoku na wzrost. Postanowił przejąć TVN, żeby kłamać, manipulować, indoktrynować i ukrywać pisowskie afery. Brak niezależnych mediów spowoduje, że wyborcy nie dowiedzą się o faktach niekorzystnych dla rządzących. Prezes PiS-u ma nadzieję, że zakup czołgów Abrams w Stanach Zjednoczonych za 27 mld zł spowoduje przyzwolenia amerykanów na przejęcie TVN-u. Dla swoich chorych politycznych ambicji, gotowy jest zapłacić wysoką cenę naszymi pieniędzmi. Przejęcie władzy przez opozycję w 2023 roku może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności karnej i konstytucyjnej Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, Zbigniewa Ziobry, Beaty Szydło. Dlatego Prezes PiS-u gotowy jest na każde świństwo, w celu utrzymania się przy władzy po 2023 roku.
neron2021.07.18 12:29
Nie ćpiej tyle bo co siada na móżdżek
Filip2021.07.18 12:35
@ "neron". Na forum wszyscy wiedzą, że jesteś bardzo głupi. Jak przestaniesz pisać, to tylko rodzina i znajomi będą o tym wiedzieli!!!! :)
Anonim2021.07.18 13:21
Filip z "konopi" ?
Sfinks2021.07.18 12:02
To herszt przestępczej,złodziejskiej ferajny. Każdy z PO był,jest lub będzie przestępcą.
Anonim2021.07.18 13:22
+ doktryna Neumana
tłusty kot2021.07.18 9:23
pamiętaj ,przy panu redaktorze trzeba być bezwzględnie TRZEŹWYM
Anonim2021.07.18 13:22
marzyciel
Inteligent2021.07.18 9:11
Rafał A. Ziemkiewicz @R_A_Ziemkiewicz · 24 paź 2020 Po wczorajszym twierdzę, że dla rozjuszonej dziczy na ulicach nie ma znaczenia pod jakim dziś akurat hasłem - aborcja, sądy, klimat czy blm (bo to problem całego Zachodu). Mają dla nas, normalsów jedyny przekaz: „nienawidzimy was wy k..y ch... wam w d... wyp..., i w ogóle ch...!”
Cham zawsze będzie chamem?2021.07.18 9:01
"Cham z telewizji. W sprawie zachowania Ziemkiewicza wpłynęły skargi... Skargi, które wpłynęły do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zgłosiły dwie osoby prywatne. Wpisały w nich zarzuty o „skandalicznych słowach”, „nawoływaniu do nienawiści” i dzieleniu społeczeństwa."
Anonim2021.07.18 13:25
Czyli standardowy zestaw "wykształciuch" za którym może stoją konkrety, ale raczej rzadko. To takie rytualne zaklęcia.
zibi2021.07.19 9:25
Kłamiesz i zmyślasz.Oglądam W tyle wizji prawie od początku i wiem jakie tam są zasady. Żaden redaktor tam pracujący swoje wywody potwierdza filmami i innymi wypowiedziami. Widzowie którzy dzwonią i próbują komuś ubliżać są wyłączani.
janton2021.07.18 8:41
nie cierpię na schorzenie Obajtka więc nie skomentuję Ziemkiewicza hahahahahhahaha
***2021.07.18 8:53
Nie dorastasz Ziemkiewiczowi do pięt!!!...dlatego musisz uważać, żeby ci zajady nie popękały.
TRAFIŁ W PUNKT2021.07.18 8:29
Donald Tusk: "Władza, która chce zdławić wolne media, zdławi wolność każdego obywatela”
Zatkać gębę niepokornym2021.07.18 8:40
"Przejęcie wydawnictwa Polska Press przez należący do Skarbu Państwa Orlen postrzegane jest także jako wydarzenie polityczne. Rząd wiele razy zarzucał, że media z zagranicznym kapitałem działają na szkodę Polski, relacjonując wydarzenia niezgodnie z narodowym interesem. Dzięki repolonizacji rządzący mogą zapewnić inne relacjonowanie rzeczywistości, znane już widzom telewizji państwowej. Orlen zaczął repolonizować media. Koncern kupił wydawnictwo Polska Press Polska Press jest właścicielem 20 z 24 ukazujących się w Polsce dzienników regionalnych, wydaje także niemal 120 lokalnych tygodników. 500 serwisów internetowych przyciąga według danych podanych przez Orlen 17,4 mln użytkowników."
PiS=ZAMORDYZM2021.07.18 8:46
Przyszedł dzień, że mamy w Warszawie Budapeszt!
Sfinks2021.07.18 11:46
Lepsze to,niż Berlin.
Ala2021.07.18 16:30
A JA MYSLALAM ICEK ZE WARSZAWA TO BERLIN.
Kaczyński idzie drogą Orbana2021.07.18 8:54
Viktor Orban rządzi dziś niepodzielnie m.in. dlatego, że zmonopolizował media. Wykorzystuje blisko 500 większych i mniejszych tytułów do partyjnej propagandy na skalę niespotykaną od upadku komunizmu
Anonim2021.07.18 13:29
Piszesz o zniszczeniu "Uważam Rze" ? A może o długotrwałej odmowie dostępu do jednego kanału na multipleksie ? A może o nocnej wizycie służb w redakcji Wprost ? Mam wymieniać dalej ? Jak widać Tusk i jego ludzie znają to z własnego doświadczenia, czyli wiedzą o czym mówią.
fdf2021.07.18 8:13
Można nawet wskazane krytykować pis ale żeby nagle poprzeć pusty dzbanek bo wrócił..
Foster2021.07.18 7:37
Czy to prawda, ze Konfederacja zawarła umowę z Tuskiem, że nie będą się zwalczać wzajemnie ?. O co tu chodzi ?
PATRIOTA2021.07.18 7:36
TUSK TO ZDRAJCA Z TAKIE MA ZADANIE ZNISZCZYC TEN KRAJ
Kaczka basta!2021.07.18 7:31
Nie trzeba lubić Tuska (ja nie lubię), żeby stwierdzić: paradne, Ziemkiewicz o chamach i idiotach.
Stachu2021.07.18 7:19
Kupowac czogi,samoloty co tylko moze nam sie przydac w obronie Polski a lewactwo niech trzesie ze zlosci i piana niech im z geby bez zebow tryska.Brawo panie Jaroslawie.
belfer2021.07.18 7:08
A jednak Kaczyński razem z aparatem PiS mógłby pofatygować się reagować na niektóre bardzo istotne kłamstwa Trzaskowskiego i totalnych. Im sie jednak zwyczajnie nie chce. Od paru tygodni w komunikacji miejskiej Warszawy wyświetlane są hasła NIE DLA PARTYJNEJ SZKOŁY w związku ze zmianami wprowadzonymi przez min. Czarnka. A przecież te zmiany to po prostu powrót do systemu istniejącego między 1990 a 2009. A więc do systemu za rządów Unii Demokratycznej, KL-D, SLD, AWS. Wtedy nie było krzyku o partyjnej szkole, mimo że szkoły były pod kuratelą lokalnych kuratoriów oświaty, podporządkowanych Ministerstwu Edukacji. Identycznie jak chce tego min. Czarnek. Oprócz tego w autobusach i w metrze wyświetla się bzdury o DEMOKRATYCZNYM WYBORZE DYREKTORA SZKOŁY. A PiS cały czas milczy pozwalając na utrwalenie się kłamstw i bzdur szerzonych przez totalnych. Dobre wychowanie mu to nakazuje?
Sam ojciec braci Kaczyńskich2021.07.18 6:42
przestrzegał przed nimi oboma, a zwłaszcza przed Jarkiem. "Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami - powiedział do koleżanki rok przed śmiercią.
alf2021.07.18 7:23
Bo ojciec był konformistą, ceniącym nade wszystko święty spokój. Był przeciwny buntowaniu się wobec komunistycznej władzy i organizowaniu się w ramach KOR, ROPCiO itp. A w ogóle ta rzekoma wypowiedź Rajmunda Kaczyńskiego prawdopodobnie jest wyssana z palca, jak wiele innych kłamliwych sensacji dot. Kaczyńskich.
alf kosmito2021.07.18 8:19
O ile Ś.P. Lech Kaczyński miał jakąś empatię, to Jarosław jest totalnym samolubem. Obecnie chorym z nienawiści samolubem. Chce zniszczyć Tuska, ale mu się nie udaje. Pani Małgorzata Wasserman poszła w niebyt, bo nie udało się jej wsadzić Tuska. Jarosław niszczy wszystko, co kojarzy mu się z Tuskiem. UE zawsze będzie mu się kojarzyć z Tuskiem - musi ją zniszczyć. Wszystko co przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu jest wyssane z palca, wszystko co przeciw Tuskowi jest świętą prawdą. Ten człowiek (Kaczyński) zostawi zgliszcza w Polsce. On nie ma już nic do stracenia - stracił wszystko, dlatego chce, aby Polacy też stracili wszystko. To po krótce profil psychologiczny Jarosława Kaczyńskiego.
"oboma"?? ale jaja!2021.07.18 7:33
ech, ty POradziecki icku! twój ojciec "sam" na sam będąc z tobą, dotykał cię "oboma" jajami!!
a Ty2021.07.18 8:21
już po niedzielnej mszy, przyjąłeś komunię na plugawy jęzorek. Aby przeżyć niedzielę "na chwałę" Pana, musisz zbluzgać kilka osób na frondzie. Brawo Ty.
Filip2021.07.18 6:38
Jarosław Kaczyński ogłosił wielkie zakupy od USA. Polska ma wydać na czołgi 20 mld zł. Do tego tematu odniósł się Radosław Sikorski w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. - Jako militarysta i były minister obrony narodowej (...) powinienem się cieszyć - powiedział w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem. - Kaczyński w tej chwili potrzebuje wielu wrzutek, aby przykryć powrót Donalda Tuska - stwierdził polityk. Sikorski przekazał również, że ma pewne wątpliwości, jeśli chodzi o zakup czołgów przez Polskę. - Europa się rozbroiła. To jest fakt. Niemcy mają jakieś 250 leopardów (czołgi niemieckie - przyp. red.), Francuzi około 240, Brytyjczycy 200. My mamy z daru niemieckiego mniej więcej tyle leopardów, ile sami Niemcy sobie zostawili. Mamy do tego około 700 sztuk sowieckich czołgów. Rosja ma 13 tysięcy czołgów. Nawet jak połowa z nich nie działa, to i tak ma gigantyczną przewagę - powiedział były szef MSZ. - Chciałbym wiedzieć od zwolenników PiS-u, czy naprawdę głosując na PiS spodziewali się, że naczelnik wyśle ich na wojnę jednocześnie z Unią Europejską i ze Stanami Zjednoczonymi. I to na wojnę o pietruszkę - powiedział Radosław Sikorski, komentując temat braku ambasadora USA w Polsce.
Grizzly2021.07.18 6:21
Dostał etat w Polsce od Kancelerin: Führer der Opposition
Grizzly2021.07.18 6:56
PS. Został wysłany z Niemiec do Polski podobnie jak Lenin w 1917 z wagonem złota do Piotrogrodu aby wzniecić rewolucję i spowodować klęskę Rosji!
sisi z WSI2021.07.18 5:10
Możemy rozpatrywać w kategorii cham czy nie cham ale bolszewik Kaczyński i liberał Tusk ,bo taka jest linia podziału między tymi perlowskimi inteligentami.(taką tylko inteligencje PRL kształciło.)
zmijowe plemie2021.07.18 6:29
ICEK KACZYNSKI TAKI BOLSZEWIK JAK TUSK POLAK.
Ty sam2021.07.18 11:59
jesteś bolszewik.
Laki2021.07.18 5:00
,,Pan wrócił’’. Ziemkiewicz: Chyba już tylko ostatni ciemnogrodzianin nie wierzy Tuskowi.
Anonim2021.07.18 0:24
Pedał rozpoznał chama.
Anonim2021.07.18 0:05
Sodomita Ziemkiewicz nadal autorytetem dla katolików. Dlaczego katolicy lubią i cenią sodomitów a nie prawdziwych katolików?? Ktoś zapyta dlaczego Ziemkiewicz czy Sakiewicz to sodomici. Odpowiedź: zobaczcie punkt 3 na Frondzie.---------------------------------------------------------------------- https://www.fronda.pl/a/siedem-grzechow-seksualnych-sodomii-wedlug-biblii,88810.html
J*bac tuska to gnida niemiecko ruska2021.07.17 23:25
…piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA …..
ciekawski2021.07.17 22:19
PZPRPO to zdrajca, morderca, oszust, złodziej oraz idiota. Kim jest Tusk, dla którego polskość to nienormalność? 1) zdrajca? 2) oszust 3) idiota? a może trzy w jednym? Uprzejmie proszę o odpowiedź. Lewackich prymitywów, którzy jednego zdania nie potrafią powiedzieć, napisać bez wulgaryzmów proszę o nie zabieranie głosu.
Anonim2021.07.17 22:44
Puste inwektywy, bez żadnych argumentów. Egocentryzm, usilne szykanie potwierdzania swoich teorii, bez słuchania kontrargumentów. Zdecydowanie nie jesteś tak inteligentny za jakiego się uważasz. Mógłbym obalić twoje teorie, ale z dużym prawdopodobieństwem zaszufladkujesz mnie, wytykając mi zmyśloną przynależność do jakieś znienawidzonej grupy społecznej, używając do tego kilku nieładny, lub nawet wulgarnych słów. Pozdrawiam
za*ebac go2021.07.17 23:27
tusk to fekalia soviecko niemieckie
Anonim2021.07.18 0:04
Katolikiem to ty nie jesteś na pewno. Gdybyś nim był to znałbyś Dekalog i 8 przykazanie.
:-)2021.07.17 22:03
Herr Pinocchio ist zurück
Laki2021.07.19 5:00
Mateusz nigdzie nie wyjeżdżał, świnio z odzysku.
Tusk jest demonicznym kłamcą2021.07.17 21:19
Jest niedoścignionym kłamcą niewyobrażalnie wielkim, bo oddał swoje ciało i całą ludzką inteligencję Lucyferowi; On po prostu nie umie mówić prawdy lecz zawsze złośliwie i bardzo inteligentnie kłamie . Ci którzy wierzą w jego słowa ,są tacy jak on, opętani złem. Często jest to nieprzezwyciężalne demoniczne zło. Pozostaje zatem praktyczne pytanie : ile milionów Polaków jest opętanych i żyje w ustawicznym kłamstwie ? Hitler opętał całe Niemcy i wywołał II wojnę światową. Nie dokonałby tego gdyby miliony Niemców nie żyło w kłamstwie i zbrodni. Ale większa część ówczesnych Niemców żyła w nienawiści, kłamstwie i zbrodni zanim poszli oni za nim. Podobnie może się to teraz przytrafić Polakom , bo Tusk został przysłany z misją nienawiści i kłamstwa do Polski z Niemiec... Unijne Niemcy są ojczyzną illuminatów lucyferycznych , najczarniejszej zbrodni masońskiej, która teraz chce zawładnąć całym światem , tak jak przedtem Hitler. Obecnce Niemcy mają za sobą potęgę zbrodniczej inteligencji władz z CHin i USA, Izraela i innych potęg światowych
Anonim2021.07.17 21:35
tusk jest chronicznym kłamcą , a z demonem ma tyle wspólnego ,co muł z koniem czystej krwi
Kozak2021.07.17 20:52
Tylko ostatni idioci, którzy upijają i wykorzystują nieletnie dziewczyny, wierzą Ziemkiewiczowi. Pytanie, czy Ziemkiewicz wierzy sam sobie?
Brawo Donald Tusk2021.07.17 20:38
Ziemkiewicz prawda boli? Musi boleć!
Anonim2021.07.17 20:37
Przyznajcie. Tusk miał rację mówiąc o współczesnym ludzie, że interesuje go by się jak najmniej narobić i jak najlepiej na tym wyjść. Gdy ekonom nie patrzy, warto go oszukać i przespać się w polu zamiast pracować. Jak da się panu coś ukraść, to trzeba mu ukraść. Wydobyć z dziedzica wszystkie należne mu świadczenie, wszystkie becikowe, ochronkę, serwituty. Czworaki żeby dziedzic postawił i dach nad głową zapewnił.
Anonim2021.07.18 12:54
https://wpolityce.pl/polityka/133260-wystapienie-rafala-ziemkiewicza-na-kongresie-polska-wielki-projekt-pelny-tekst-38-milionow-opilkow-zelaznych-i-dwie-elity - to nie powiedzial Tusk tylko Ziemkiewicz ktorego PIS wynajmowal za srebrniki na godziny a teraz jako nimfoman sluzy mu za darmo. JUDASZ ktory dla PISu wyprze sie nawet samego siebie. https://www.donald.pl/artykuly/HHGieRAN/ziemkiewicz-zaoral-ziemkiewicza-w-sprawie-epidemii-koronawirusa
pytam2021.07.17 20:35
J*bac tuska i pomatolow.. fekalia brukselskie - tak jakiś polak katolik się nazwał - proszę podać z jakiej świętej księgi jest to cytat
Mad Max!2021.07.17 20:27
To co zdumiewa, to brak kontroli Tuska nad kłamstwem, które go opanowało na maxa. Przecież ludzie to słyszą i widzą, że to cecha bezradności. To już nie jest ktoś, kto może uchodzić za polityka, tu nie ma logiki, bo jak sprzyjać komuś, kto wciska wszędzie powiązanie PiS-u z Kremlem, choć to piramidalna bzdura. Przysłany przez Merkel, która jest w żelaznym uścisku z Kremlem, Putinem, która uparła się, żeby Nord Stream 2, był doprowadzony do końca i zaczął przynosić Kremlowi miliardy z dojenia Europy i Niemiec, dojenia na rozwój militarny Rosji. Wszyscy to widzą, a Donald wciska kit, że to Kaczyński trzyma sztamę z Putinem, Kremlem. Wychodzi na to, że to jakiś agent zachodnich lewaków, którzy przebierają nogami, żeby zagonić Polskę do zagrody i doić z miliardów jak to za rządów Tuska miało miejsce.
Kozak2021.07.17 20:53
Widzę, że powyżej przemówiły fekalia toruńskie.
Kozak2021.07.17 21:21
Ty jestes fekaliem makreli
Aramis2021.07.18 12:17
Do Berlina psi odchodzie !
krzysztof2021.07.17 20:10
p.Rafale tego gościa trzeba pilnować i jego wystapienia nagrywać on sam się wsypie,wiemy że to zdrajca kłamca i manipulant.
Mucio-Pucio Tfussk!2021.07.17 20:08
tusk w drodze na urlop, przechodził z tragarzami warszawskimi ulicami, wstąpił do siedziby PO, zrobił tam PUCZ czyt.rozpierduchę - budka raus! kopacz raus! trzaskowski raus! policzył głosy na podstawie których mianował się PO / PO, po czym puścił bąka ..... lipnego "Józka" i znów Polskę zasmrodził. .
Anonim2021.07.17 20:12
Ruskiego trolla od razu poznać po PiSowni. Kiedy tawarisz, nauczą was POLSKIEGO języka? Najpierw niech zaczną od dużych liter, początku zdań i znakach interpunkcji. Możesz udawać POLAKA ale wPiS cię zdradził.Oczywiście ciemny lud ci uwierzy i dostaniesz od ciemniaków plusika:))))))
talmudyczny trollu "Anonimie"2021.07.17 20:17
najpierw, to TY zmień płytę!
Anonim2021.07.17 20:24
A czy to moja wina że ruskie trolle nie znają POLSKIEGO języka? Jak PiS kupuje wPiSy to niech płacą tylko tym którzy umieją pisać po POLSKU.
Anonim2021.07.18 4:36
A Ty skąd wiesz , że można kupować wpisy - czyżby Troll?
kefas2021.07.17 19:56
pełna miłości katolicka swołocz frondelkowa. A jutro na kolana przed plebanem pisowieci !
Anonim2021.07.17 20:01
Najwięcej nienawistnych wPiSów katolickich jest po mszy świętej i Słowu Bożemu w niedzielę.
Anonim2021.07.17 20:09
Minusujcie,minusujcie, zobaczymy jutro w niedzielę ,jakie będą wpisy pod Tuskiem. A zresztą poczytajcie katolickie wPiSy z 10 lipca.
każdemu wedle "zasług"2021.07.18 5:37
jaki delikwent, takie o nim wpisy!
Ala2021.07.18 6:31
A u was po kiwaniu sie pod sciana.
PRAWDA2021.07.17 19:41
Niemcy to wyjatkowe Bestie w Europie ==
polak2021.07.17 19:24
rzad poski obecny powinien dac do sadu tuska za wszystkie lata jak byl premierem jak zdradzil narod polski poprzez swoje decyzje i na koniec ma na odpowiedzialnosci smierc 96 ludzi w katastrofie smolenskiej za wiedza niemiec i rosji, sprawa do sadu i do trubunalu te wszystkie klotnie i ponizanie prezydenta Polski i pracowanie dla niemiec
Anonim2021.07.17 19:30
Ruskiego trolla od razu poznać po PiSowni. Kiedy tawarisz, nauczą was POLSKIEGO języka? Najpierw niech zaczną od dużych liter, początku zdań i znakach interpunkcji. U nas w POLSCE ,uczą tego POLAKÓW od 7 roku życia.
owszem2021.07.17 19:33
ale póki co, ten rudy oberfuhrer ma immunitet, który wnet mu się w UE skończy, dlatego wpie..dala się do polskiej polityki żeby załapać się tu na immunitet.
Analogicznie2021.07.17 19:46
Pcoszukaj, poczytaj jak to w 2008 roku śp. Prezydent Lech Kaczyński chciał wymóc na pilocie zmianę trasy lotu do Gruzji...pilot nie uległ...wszyscy ocaleli w 2010 roku śpieszno było na rozpoczęcie kampanii prezydenckiej...analogia sama się narzuca...
widać, słychać i czuć, że :2021.07.17 20:14
ty koszerny "Analogicznie" P(c)oszukałeś, poczytałeś "SOKU Z BURAKA" -Kozaka!
Analogicznie2021.07.17 20:19
boli, boli PRAWDA....żaden skowyt jej nie zagłuszy
J*bac tuska i pomatolow.. fekalia brukselskie2021.07.17 19:19
...piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
Hehehhe2021.07.17 19:20
Katolikiem ani POLAKIEM to ty nie jesteś. Słownictwo Strajku Kobiet i Lempart cię zdradziło:)))
POLAK2021.07.17 19:28
POLAKIEM jestem, katolikiem ??? potępiam pedofilię co jest niezgodne z credem życiowym wielu biskupów...
hehaty...2021.07.17 23:24
j*bales lempart ???wyliz jej smierdzaca PiSde !!!
POLAK2021.07.17 19:16
tytuł artykuły świetnie oddaje mentalność polaka - katolika i jego przewodników duchowych...
Anonim2021.07.17 19:21
Fronda to portal poświęcony katolickiej nienawiści , wiec trzeba zajmować się takimi ludźmi jak Tusek, którzy tę nienawiść potęgują w katolikach
Anonim2021.07.17 19:11
ryży wuj wrócił ,aby zasłużyć na kolejne niemieckie odznaczenia za działania na rzecz rozwoju niemieckiej gospodarki - za rządów POPAPRAŃCÓW ,którym przewodził -został trzykrotnie odznaczony przez bundestag
Aleksander Fredro2021.07.17 18:32
- Jeżeli kłamię, niech mnie piorun trzaśnie! - Tak zaczął kłamca. Wtem zagrzmiało właśnie, A on czym prędzej dokończając mowy: - Żem zawsze kłamał i kłamać gotowy.
a to doktryna Palikota:2021.07.17 19:03
cyt"Jeśli opozycja chce wygrać wybory, to musi kłamać, kłamać, kłamać rano, w południe i wieczorem"
edi2021.07.17 18:27
CHYTRUSEK TO WYJĄTKOWY KANALIA !!!!!! DEMON I MORDERCA !!
Barka2021.07.17 18:47
kim jesteście, że takie opiniie piszecie?
e, ty! Barka2021.07.17 19:18
a kim ty jesteś, że zadajesz pytania??
no cóż2021.07.17 19:15
tusek chytrusek
Anonim2021.07.17 19:22
Katolikiem nie jesteś. Jaką sektę reprezentujesz? Bo katolik zna Dekalog i nigdy by tak nie napisał.
Samo gęste2021.07.17 18:14
Tak, tak. Cham wrócił. Wszyscy pamiętamy jak Tusk bez żadnego trybu krzyczał w sejmie o mordach zdradzieckich i kanaliach.
,,Cham wrócił’’2021.07.17 18:01
Ziemkiewicz: Chyba już tylko ostatni idiota wierzy Tuskowi. ............ Tuż po swoim powrocie do polskiej polityki Donald Tusk… wyjechał na urlop do Chorwacji. Teraz jednak wrócił i swoją aktywność rozpoczął od wizyty w TVN24, gdzie atakując Prawo i Sprawiedliwość powoływał się na śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wczorajszy wywiad komentuje na łamach „DoRzeczy.pl” Rafał Ziemkiewicz. Goszcząc wczoraj w „Faktach po faktach” na antenie TVN24 p.o. przewodniczącego PO Donald Tusk przekonywał, że śp. Lech Kaczyński ostrzegał go przed eurosceptyzmem brata. Dlaczego słowa Tuska są „bezczelnym kłamstwem” wyjaśnił na łamach portalu „DoRzeczy.pl” red. Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz przypomina, że zarówno Lech Kaczyński, jak i Jarosław Kaczyński, zawsze potrafili dystansować się od krytyki wobec siebie. Nigdy jednak żaden z nich nie przechodził obojętnie obok krytyki brata. - „Każdy z Kaczyńskich, gdy szło o niego samego potrafił zachowywać się z dystansem, przyjmować krytykę, nawet pomniejsze zniewagi, z wyrozumiałością – nie żeby cokolwiek brał pod uwagę, bez przesady, ale za siebie się nie obrażał. Natomiast za najdrobniejszą nawet krytykę brata obrażał się natychmiast i śmiertelnie. Ktoś, kto zaatakował Jarosława, był przez Lecha raz na zawsze zaliczany do śmiertelnych wrogów, a kto Lecha – przez Jarosława. Obaj zaś solidarnie nie wybaczali żadnego ataku na swoją matkę” - podkreśla Ziemkiewicz.
cd2021.07.17 18:02
Drugą cechą braci Kaczyńskich, na którą wskazuje, jest ich ukształtowanie przez etos polskiego inteligenta. Należy do niego bezradność wobec chamstwa. - „Bo przecież w owym tradycyjnym, inteligenckim wychowaniu, jakie odebrali, jedynym sposobem karania przez człowieka „na poziomie” kogoś, kto wyjedzie mu z maciami, łamiąc elementarne zasady wychowania i przyzwoitości, jest takiego typa ignorować, „nie podawać ręki” – co powinno chamowi uświadomić, że nie dorasta do towarzystwa” - pisze autor. To znakomicie wykorzystywał przez lata Tusk, „wypuszczając na Kaczyńskich i ich matkę Niesiołowskiego, Palikota i innych tego typu politycznych żuli”. Stąd też, wyjaśnia dziennikarz, niemożliwe było, żeby Lech Kaczyński „z chamem stojącym za ciągłym znieważaniem jego brata i mamy wdawał się w jakiekolwiek pogawędki”. Tym bardziej niemożliwe, aby w rozmowie z nim krytykował brata. - „Mówiąc krótko: Tusk łże tak bezczelnie i grubo, że jego codzienne, zwykłe kłamstwa, w rodzaju tego o przygotowywaniu przez Ewę Kopacz projektu 500+, blakną przy tym jak zgasłą świeca na słonecznym dworze” - przekonuje Ziemkiewicz. Dlaczego były premier posuwa się do takich chwytów. Chce sprowokować lidera Zjednoczonej Prawicy podobnie, jak udało się to politykom PO krzyczącym w Sejmie „zadzwoń do brata!”. - „Tuskowi i całej sforze jego medialnych totumfackich bardzo by się przydała powtórka z tamtej sytuacji. Wymyślił więc chamówę na maksa, taką, że grubiej już nie można. No i czeka teraz na rezultat, w nadziei, że ponad siedemdziesięcioletni, przepracowany i mający liczne powody do stresu przeciwnik znowu nad sobą nie zapanuje” - wskazuje publicysta.
Filip2021.07.17 17:46
Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska od spraw finansowych, a pisowcom to nie przeszkadzało. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem, to jedynym krajem w Unii Europejskiej mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa zbadała również lukę VAT-wską w czasach rządów ich partii. Władze pisowskie nie odzyskały dużych pieniędzy od mafii VAT-wskich. Wprowadziły 500+ dzięki pieniądzom zarobionym przez poprzednie ekipy rządzące. W wyniku programu 500+ zwiększa się zadłużenie finansów publicznych, które przyszłe pokolenia będą spłacały. Informacje polityków związanych z PiS-em dotyczące olbrzymich pieniędzy uzyskanych od mafii VAT-wskich są zwykłym kłamstwem. Jarosław Kaczyński doprowadził do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a obiekt po wybudowaniu jest rozbierany. Andrzej Duda w 2015 roku krytykował poprzednie rządy PO i PSL za odstąpienie od wybudowania tego obiektu. Stadninę w Janowie doprowadzili do ruiny. Chcą kupić czołgi amerykańskie Abramsy za 27 mld zł, które następne ekipy będą spłacały. Brak będzie serwisu w Polsce do tych czołgów. Eksperci uznali decyzję dotyczącą zakupu tych czołgów za sabotaż. Antoni Macierewicz umieścił dyslokację większości naszych wojsk przy wschodniej granicy, żeby przypodobać się tamtejszemu elektoratowi głosującemu na PiS. W przypadku rosyjskiej agresji, wojska tam zlokalizowane, zostałyby natychmiast okrążone przez armią rosyjską. Antoni Macierewicz dokonał wielu nietrafnych decyzji dotyczących uzbrojenia. Jego następcy nie są od niego lepsi. Mógłbym tak jeszcze długo wyliczać.
Prawda2021.07.17 17:43
Tusk wyrafinowany Niemiecki Szpicel do zniszczenia Polskiego Przemysłu ---
Grizzly2021.07.17 17:34
Tusk otrzymał etat - Oppositionsführer!
Alex2021.07.17 17:28
Przed kaczyńskimi to już ich własny ojciec ostrzegał, za młodu zauważył w nich małych hitlerków.
Grr2021.07.17 18:03
Nie przed Kaczyńskimi ale przed Tuskiem, i nie ojciec ale dziadek z Wehrmachtu.
Anonim2021.07.17 20:02
Budzisz się z tego snu a tu wzwód.
Niemiec sra rudemu Kaszubowi do mordy,2021.07.17 17:00
a rudy Kaszub mówi "guten appetit".
Anonim2021.07.17 16:18
Olewać gn.o.ja
Anonim2021.07.17 16:30
Katolikiem ani POLAKIEM to ty nie jesteś. Słownictwo Strajku Kobiet i Lempart cię zdradziło.
Alis2021.07.17 17:30
Albo się jest katolikiem albo Polakiem, wybór należy do ciebie.
"Alis" ty talmudyczny trollu!2021.07.17 19:13
albo ..... idź się odlać, albo..... wal w synagodze łbem o ścianę, bo pie...lisz jak POtłuczony!
Anonim2021.07.17 19:24
Wy katolicy ciągle myślicie albo o du..ie, gó..nie albo o sr..niu. Chyba z 500 takich komentarzy przeczytałem ostatnio na portalu katolickim od katolików.Znamienne co religia i Jezus robi z waszymi umysłami.
toż to "poezja" chamie! "poezja"!2021.07.17 19:28
Anonimie vel kwadratowe jaja! wasza, ty lewacki kałmuku - "noblystka" lewaczka TokarczUK, określiła słownictwo nie katolików i nie Polaków ze SK i lempart jako cyt "formę poetycką"
ZYDY Z PARTII OSZUSTOW DAWAC PROGRAM2021.07.17 16:14
Chamstwem i pomowieniami zydki w Polsce juz nie zdobedziecie wladzy a PIS to partia polska gamonie.
Anonim2021.07.17 16:53
stul morde gnido
Ala2021.07.17 17:05
CO ZYDKU PRAWDA W OCZY KOLE.
Kozak2021.07.17 20:05
Śmieszne jak wielu dziesięciolatków pisze tu komentarze.
hehehe2021.07.17 20:37
Trafiłeś anonimka w potylicę, aż jęknął, brawo! Skubaniec się tu przybłąkał od pewnego czasu i gamoń z niego koszmarny.
MaxFiend2021.07.17 16:00
Chyba już tylko ostatni idiota wierzy pisowcom.
OLa2021.07.17 16:10
Pewnie w kiciu siedzisz albo kraść nie możesz.
Anonim2021.07.17 16:54
A 8 przykazanie znasz, czy nie bardzo kojarzysz Dekalog?
"anonimie" ATEISTO!2021.07.17 18:38
Po co łżesz?... Lechu Keller!... Ty i Dekalog?... hahaha! ... Śmiesz pouczać innych? ... A sam, to które Przykazanie przestrzegasz? ---- PRZECIEŻ TY JESTEŚ ŻYDOWSKIM ATEISTĄ I W DODATKUY GEJEM! ...----- Ile siedziałeś za krzywdzenie dzieci !?... Nie za mało?
MaxFiend2021.07.17 18:37
Wręcz przeciwnie. Dokładam się podatkami do tego paździerzowego państwa i ciągle się zastanawiam po co, skoro nic w zamian nie otrzymuję?
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.17 15:58
20-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Archidiecezji Poznańskiej z udziałem wiernych. Cała Polska w łączności z biskupami, a zwłaszcza z Episkopatem na czele z jego przewodniczącym Abp Gądeckim odmawia Nowennę Pompejańską w intencji: Aby przez nawrócenie ludzi, upały masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Nawrócenie na drodze sakramentu pokuty. Zalejmy Kościoły naszym nawróceniem, a stanie się cud przemiany zła w dobro i upadnie szatański plan depopulacji i zniewolenia ludzkości!! Nawrócenie, masowe przystępowanie do spowiedzi niech będzie zadośćuczynieniem za zdradę Episkopatu, Abp Gądeckiego.
Henryk2021.07.17 15:40
Cała platforma kocha , kłamcę, szulera Tuska, kocha przy wódce, choć miny mają kwaśne ,powykrzywiane, od zgrzytów i łamania kości, to z radości i miłości! Wrócił eksportowy towar, z niemiecko-rosyjskim zadaniem, by PO trupach przejąć władzę, zasiąść przy ruczaju, gdzie strumień złota popłynie do Paryża,Moskwy i Berlina! To jest im winien pionier FDJ,komsomołu,...naznaczony, by zarobić na futro dla żony. A gdy żony futer nie mają, na Florydę na rympał, zaiwaniają! Wszystko mu jedno, by siąść do koryta,najeść się do syta! Profity z Moskwy i Berlina, będą spływać jak miód na konto Tuska, PO to do kłaju wrócił, układ platformiany wywrócił! A Ty,Polaku nie głosuj na platformiane frazesy, w przeciwnym razie, poczujesz klęskę,a w słowie sukcesy! Już się Donki sprawdziły, na ulice marginalne opcje wypędziły, Narodowi nie jedną niespodziankę sprawiły! Ten kreci,kłamliwy program, Polski nie wywróci, My się Donku nie damy, Finis coronat opus, do stóp makreli powrócisz!
Anonim2021.07.17 15:46
Jeżeli wiesz o przestępstwie Tuska to powiadom prokuraturę i policje. Ziobro tylko czeka aby ich wsadzić. A za ukrywanie dowodów grozi ci więzienie, kolego. Chyba że grzeszysz ósmym przykazaniem Dekalogu i dowodów nie masz. Wtedy musisz iść do spowiedzi za ten ciężki grzech. Trzecia opcja że jesteś ateistą wtedy spowiedź możesz olać i sprawdzić w internecie jak brzmi to przykazanie, bo przecież nie znasz Dekalogu.
Anonimie zydowski2021.07.17 16:03
W Polsce to sa sedziowie zydokomunistyczni a naczelnym adwokatem oszustow jest z zarzutami Niumowaty szuler.Sady w Polsce sa pod ochrona zydokomuny brukselskiej i Hamerykanskich zydow.
olo2021.07.17 16:29
Przecież to Prokuratura musi przedstawić dowody sądowi. Sąd nie zbiera dowodów winy ani nie przeprowadza śledztwa,tylko Prokuratura pod przewodnictwem Ziobry, idioto.
Hahhahah2021.07.17 15:40
Sodomita Ziemkiewicz nadal autorytetem dla katolików. Dlaczego katolicy lubią i cenią sodomitów? Ktoś zapyta dlaczego Ziemkiewicz czy Sakiewicz to sodomici. Odpowiedź: zobaczcie punkt 3 na Frondzie.---------------------------------------------------------------------- https://www.fronda.pl/a/siedem-grzechow-seksualnych-sodomii-wedlug-biblii,88810.html
Anonim2021.07.17 15:39
Gdyby nie Tusk to Ziemkiewicz nie miałby o czym pisać. To jego 12 wpis o Tusku w ostanie dni.
"anonimie"??2021.07.17 18:44
Lesiu!... A jednak -----" jesteś głupszy, niż Ustawa przewiduje"! Głupcze, przecież ty w ciągu godziny napiszesz więcej wpisów, niż on w ciągu tygodnia!... Weź się ogarnij!... Aż się prosisz durniu, aby cię właściwie nazwać! ... Brak na ciebie słów!
Władysław2021.07.17 15:35
Tusk jest człowiekiem chorym. To wymagający leczenia, a co najmniej odizolowania, psychopata. Został sformatowany i tymi samymi metodami formatuje mózgi swych wyznawców. Bo oprócz pospolitych cwaniaczków, liczących na frukty, jest pewien odsetek - jak to wieszczył zdziwiony tym faktem Lenin - "użytecznych idiotów". To oni spijają z jego boskich ust czysty nektar niczym nie skażonej ślepej nienawiści do Polski, Polaków i polskości, wszakoż "to nienormalność. Zum bei spiel... Tusk nie jest zdrajcą - wiernie służy niemieckiej ojczyźnie i swym niemieckim mocodawcom. Co możemy mu powiedzieć? Auf wiedersehen, Oscar! TW Oscar.
Makrela2021.07.17 15:34
Tusk to mój piesek. Jest wierny i oddany. Otrzymał rodowód i medale. Nie pozwalam na mówienie niego Złego Słowa.
Władysław2021.07.17 15:37
Czyżby owczarek niemiecki?
że co?2021.07.18 6:28
przecież widać, słychać i cuć, że ten "opozicionfuhrer" , to rudy, wyliniały, zakażony wścieklizną kundel "kaszubski'.
Pytanie2021.07.17 15:30
Kiedy chudy rój będzie wąchać kwiatki?
🥕🥕🥕🥕🥕 🥕🥕🥕2021.07.17 14:56
Kto się przejmuje opinią sodomity?
Nikt, Sodomito się tobą nie przejmuje!!2021.07.17 18:47
Lechu! Każdemu twoja opinia zwisa i powiewa!...Poszoł za Don!
Anonim2021.07.17 14:52
Doprowadził wesół z Putinem do zamachu na Prezydenta Lecha Kaczyńskiego a teraz powołuje się na jego osobę !!!! CHAM i ŚWINIA bezczelna, folksdojcz !!! PUTIN i TUSK to mordercy !!!!
Anonim2021.07.17 15:45
Katolikiem nie jesteś. Jaką sektę reprezentujesz? Bo katolik zna Dekalog i nigdy by tak nie napisał.
Wuj2021.07.17 17:01
Czep się tramwaja!
Krzysztof2021.07.17 18:18
A ilu katolików zna przykazania? Niewielu. Idę o zakład że na 10 katolików zapytanych na ulicy tylko 1 wymieni je.
hahaha!2021.07.17 18:49
Do kogo piszesz??? Sam do siebie! Zapomniałeś nicku zmienić!
🥕2021.07.17 14:48
Ziemkiewicz: ostatni idiota
Anonim2021.07.17 14:55
debilek jestes
🥕2021.07.17 14:58
Małczi, russkij troll :-P
­2021.07.17 15:04
Właściwie to drugi idiota RP. Po na tym na D.
Anonim2021.07.17 14:41
Nie cham. Nie cham Tylko nasz folksdojcz fuhrer Donald Tuskh opłacany przez Rząd Niemiec potomków BANDYTÓW MORDERCÓW ZŁODZIEI !!!!!!!
Anonim2021.07.17 15:48
Katolikiem ani POLAKIEM to ty nie jesteś. Słownictwo Strajku Kobiet i Lempart cię zdradziło.
PRAWDA2021.07.17 14:27
Niemcy to Bestie i Chamy wyrafinowane --
warto posłuchać2021.07.17 14:26
Deus Vult: Polska jako jedyna ocaleje - trzecia tajemnica fatimska na YT.
Olin2021.07.17 14:24
dziaduś z wermachtem, wnusio z BND
Filip2021.07.17 16:21
Twój wpis należy określić jako pomówienie. Żaden wywiad nie ujawnia nazwisk swoich agentów. Jeśli masz dowody na to co piszesz, to przekaż je Zbigniewowi Ziobrze. Ja równie dobrze mógłbym napisać, że Jarosław Kaczyński jest agentem GRU i ma kryptonim "kartofel". :)
alka2021.07.17 16:40
Anonim,Hahhaha,Filip i pod jakim tam jeszcze deknamen skrobiesz,daj se pokoj,bo czuc po kazdym wpisie natychmiast ''ktus''ty...
Filip2021.07.17 14:14
Mateusz Morawiecki jest de facto podwładnym Jarosława Kaczyńskiego, a de iure jego szefem. Ma sądownie potwierdzone dwa kłamstwa powiedziane publicznie. Na zlecenie Prezesa PiS-u zmarnował 134 mln zł na wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. PiS ma największe poparcie wśród wyborców z wykształceniem podstawowym, dlatego Mateusz Morawiecki wciska im ciemnotę i mówi bzdury wiedząc, że ciemny lud to kupi. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i krytykuje decyzje, które sam wcześniej firmował swoim nazwiskiem. W przypadku utraty władzy przez PiS, Mateusz Morawiecki może stanąć do odpowiedzialności karnej razem z Jarosławem Kaczyńskim. Dlatego politycy z PiS-u nie cofną się przed żadnym świństwem, żeby utrzymać się u władzy!!! Mają nadzieję, że przejmowanie niezależnych mediów pozwoli im przedłużyć swoją władzę!!!
miki2021.07.17 14:36
Filip chyba już jesteś do znudzenie ruskim trollem .. ale pomysłów mało ino powtarzane te same głupoty … ogólnie z PO straty są na poziomie 300 do 450 mld za PiS może 1 w porywach 2 mld .. PO miało najgłupszego ministra finansów Roztowskiego , a nowy niedoszły był jeszcze głupszy, wieszczył że 500+ spowoduje -80 mld deficytu a założone było -30 mld a wyszło -10 PiS ma parę wpadek … promy ze szczecina, lotnisko w Radomiu ..ale akurat nie wybory , bo tule kosztowało podmiana Kidawy 2% na Trzaskowskiego i PiS się na to zgodził i tyle to kosztowało.. Ci trochę pomogę za co można krytykować PiS 1 za piątkę dla zwierząt ale matolska PO to poparła 2. czy log-down powinien być tak głęboki ale PO to poparła 3. że Amatedyny nie rozpoczęto badań na jesień tamtego roku gdy chorych przybywało , a dopiera na wiosnę gdzie nie ma na kim badać , al. Jak zwykle matolskie PO miało to w d.. 4 że każą się szczepić ozdrowieńcom , a przecież oni mieli kontakt z orginałem (a nie podróba „szczepionka”) no to ma lepszą odporność bez szczepienia.. Wiec może by wtedy twój wpis był by trochę sensowny ..co nie zmienia faktów że dla twoich pryncypały z PO maja to gdzieś
Anonim2021.07.17 15:57
http://100aferpis.pl/
Anonim2021.07.17 16:14
miki przestań kłamać!!!!!! Niby że co luka VAT skończyła się w sekundę po tym jak PiS obiegło władze??? Zmartwię Ciebie, luka vat nadal istnieje i ma się dobrze. Marnowanie pieniędzy przez PiS to tylko 1-2 mld? Gdzie sama rozbudowa elektrowni w Ostrołęce to prawie 1,5 mld, zaksięgowane i umyślne zmarnowane! Te zmarnowane pieniądze prze PO to też OFE, na których ostatecznie rękę położył rząd Morawieckiego. Takie PiSowieskie kłamstwa to możesz swoim dzieciom wciskać, jako bajki na dobranoc.
miki2021.07.18 6:31
PiS ma bezdyskusyjne sukcesy z VAT, kucja przy wjeździe paliwa, pozamiatali dosłownie „w sekundę”, na w 1,5 miesiąca 15 mld rocznie plus skokowy wzrost obrotów (zysku) Orlenu , wprowadzili JPK.. owszem luki jakieś będą ale nie jak za PO .. żebyś zrozumiał problem z VAT jest taki że wymyślili go UE złodzieje do golenia takich państw jak nasze . .możesz se do firmy kupić expres za 1200 zeta i za 7000 zeta , możesz jeździć samochodem za 4 tysia i za 140 000 tysia ..ale to pikuś .. zachodnia firma od w Polsce od firmy matki za granica dostaje legalnie fakturę kosztowa na koniec miesiąca i oddział w Polsce nie płaci ani Vat ani dochodówki … tylko firma matka w kraju macierzystym ..zgodnie z prawem , gdyby w Polsce byłą obrotówka to mielibyśmy 3 razy więcej kasy niż z dotacji UE .. (ale z powodu traktatu zgoda na „system VAT” nie możemy) ale ? ale PiS-owi udało się wprowadzić obrtówkę od marketów od 0,5 do 1,5 % to jakieś os 1,5 do 3 mld rocznie Zapomniałeś jak Pawlak z PSL podarował Gazpromowi ,1,5 mld ? bi PiS wygrał ze dwa procesy z Gazpromem i wyrwał ze 3 mld .. lub więcej (do sprawdzenia) OFE PO z PSL ukradło 150 mld … przelew do budżetu aby PO nie wpadło w przekroczenie progu konstytucyjnego długi powyżej 60 % do PKB.. wpis powyżej podałem ci prawdziwe słabości PiS abyś się sensownie tego czepił a ty o kasie Roztowski i całe PO pozwolili ukraść od 300 do 450 mld .. a co ty tu piszesz ? jakieś bzdury.. a zacznij od czytania roczników statystycznych.. zanim coś napiszesz … blok węglowy powiadasz ? no to PO podpisało „pakiet klimatyczny” no to nie zostało nic innego jak „pozamiatać” blok węglowy.. powiedz gdzie takich ćwoków jak ty produkują ? może w TVN ?
Filip2021.07.17 16:17
Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska od spraw finansowych, a pisowcom to nie przeszkadzało. W 2007 roku kiedy Jarosław Kaczyński był Premierem, to jedynym krajem w Unii Europejskiej mającym większą lukę VAT-wską od Polski była Holandia (obecnie Niderlandy). Posłowie z PiS-u nie zgodzili się, żeby komisja sejmowa zbadała również lukę VAT-wską w czasach rządów ich partii. Władze pisowskie nie odzyskały dużych pieniędzy od mafii VAT-wskich. Wprowadziły 500+ dzięki pieniądzom zarobionym przez poprzednie ekipy rządzące. W wyniku programu 500+ zwiększa się zadłużenie finansów publicznych, które przyszłe pokolenia będą spłacały. Informacje polityków związanych z PiS-em dotyczące olbrzymich pieniędzy uzyskanych od mafii VAT-wskich są zwykłym kłamstwem. Jarosław Kaczyński doprowadził do wybudowania bloku C elektrowni w Ostrołęce za 1,5 mld zł, a obiekt po wybudowaniu jest rozbierany. Andrzej Duda w 2015 roku krytykował poprzednie rządy PO i PSL za odstąpienie od wybudowania tego obiektu. Stadninę w Janowie doprowadzili do ruiny. Chcą kupić czołgi amerykańskie Abramsy za 27 mld zł, które następne ekipy będą spłacały. Brak będzie serwisu w Polsce do tych czołgów. Eksperci uznali decyzję dotyczącą zakupu tych czołgów za sabotaż. Antoni Macierewicz umieścił dyslokację większości naszych wojsk przy wschodniej granicy, żeby przypodobać się tamtejszemu elektoratowi głosującemu na PiS. W przypadku rosyjskiej agresji, wojska tam zlokalizowane, zostałyby natychmiast okrążone przez armią rosyjską. Antoni Macierewicz dokonał wielu nietrafnych decyzji dotyczących uzbrojenia. Jego następcy nie są od niego lepsi. Mógłbym tak jeszcze długo wyliczać.
Anonim2021.07.17 14:06
ps da to ty jesteś !!! ha,ha
teczowy pedalek2021.07.17 14:10
zrobili ci PiSde z odbytu ,ze rechoczesz???
KIBIC2021.07.17 14:13
TOBIE BESZCZELNY ZYDOWSKI ANONIMIE TRZEBA CHYBA ZAMKNAC TA PARSZYWA JUDASZOWSKA JAPE.
Anonim2021.07.17 14:01
A Ziemkiewicz gdzieś był.Przecież większego chama to nawet wśród pisbolszewii nie znajdziecie.Im starszy tym głupszy.
pomatolski odpadzie2021.07.17 14:05
PiSde mamusi dzis wachales ????
J*bac tuska i pomatolow2021.07.17 13:53
...piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika niemieckiego szmalcownika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
Na szczęście Ziemkiewicz trafnie przewidział2021.07.17 13:50
bankructwo "Gazety Wyborczej" na 2009 rok.
jle_ffm2021.07.17 13:49
No co za bezczelność, toż to atak na pisowską świętość. Jak Tusk śmiał przytoczyć brata mówiącego o drugim bracie, że on Unii nie lubi (no bo przecież nie lubi i nie rozumie, to widać)?
natarla mu nos majtkami....2021.07.17 13:48
tusk wachal PiSde shwine angeli i oto skutki ...
why naród polski nie lubi2021.07.17 13:44
folks(wagen)dojczów
Fuhrer Fury2021.07.17 13:43
Come back z urlaub - bardziej łysy,stara pudernica
Grizzly2021.07.17 13:39
Cnoty Kaczyńskiego to mściwość, zazdrość i zawiść.
Gosia2021.07.17 13:46
Podaj przyklady, nie bądż gołosłowny
Obok "Gosi" to ty stary incelu...2021.07.17 13:52
Wyrzucenie z partii Adama Hofmana i Marcina Mastalerka.
Anonim2021.07.17 13:50
cnota twojej matki onuca zawaniala
Grizzly2021.07.17 17:32
Won k... od mojego nicka!
Anonim2021.07.17 13:25
Podniósł Vat ( obiecywał, że nie podniesie), Podniesienie VAT miało być tymczasowe ( zostało do końca jego kadencji), składki na OFE zabrali ( gdzie się podziały nasze prywatne pieniądze), wiedział o Amber Gold wraz z synem "to lipa" - nie ostrzegł Polaków dlaczego?, 25.07.2014 "nie wybieram się do Brukseli i to podtrzymuję", po czym już 30.08.2014 został nowym 'prezydentem europy", a sprawy Katastrofy Smoleńskiej, a 250 MILIARDÓW które zniknęło?. Można mnożyć i trzeba młodym przypominać nawet w szkołach , na uczelniach, z ambony ,na bilbordach, jak mantrę , aby ich mózgi nie zostały zaczadzone jakimiś nieprawdziwymi opowiastkami " o rycerzu na białym koniu".
Anonim2021.07.17 14:05
PiS obiecał że Vat obniży, nie obniżyli; PiS składki OFE zabrało; GetBack; Nie zostanę premierem, kiedy mój brat zostanie prezydentem; wraku jak nie było, tak niema, raportu jak nie było, tak niema, a to już 6 rok rządów PiS; Koryto+ i setki afer, tysiące, dziesiątki tysięcy tłustych kotów. Można mnożyć, a to tylko czubek góry lodowej, ludzi trzeba edukować, bo tylko TVP i TVP, nikt nam nie wmówi że białe jest białe, a czarne jest czarne....
Filip2021.07.17 13:21
W ostatnich wyborach parlamentarnych PiS dostał około 43% głosów. W ostatnim sondażu ma 29% poparcia. Jarosław Kaczyński myślał, że po ogłoszeniu tzw. "polskiego ładu" notowania w sondażach wzrosną. Jednak wobec braku perspektyw do wzrostu poparcia Prezes PiS-u chce przejmować wolne media. Pod pretekstem "repolonizacji" mediów chce je przejąć, żeby kłamać, manipulować i indoktrynować. W przypadku przegranych wyborów wielu polityków stanie do odpowiedzialności karnej, albo konstytucyjnej. W przypadku przegranej TVP zostanie przejęte przez opozycję i PiS straci możliwość przekazywania przekłamanych i zmanipulowanych informacji, oczerniających opozycję. Dlatego Jarosław Kaczyński jest zdeterminowany w dążeniu do przejmowania niezależnych mediów. Najwięksi chamy są w PiS-ie. Wymyślanie kolejnych kłamstw na Donalda Tuska nie pomoże PiS-wi w utrzymaniu władzy!!!
Filip co ty pleciesz,2021.07.17 13:30
Przecież opozycja ma swoje stacje TV, gazety ( przyznał to dwa dni temu p.Neujmann z PO), to czyżby tam nie mówili prawdy Filipie.? Dlaczego zabraniasz ludzom słuchać co głosi TVP - to taki z Ciebie demokrata?
Filip2021.07.17 14:22
TVP zaraz po wyborach w USA podało informację, że Donald Trump wygrał wybory. W czasie wyborów prezydenckich TVP podało informację, że Rafał Trzaskowski jest niemieckim kandydatem. Poinformowało również, że Rafał Trzaskowski odbierze 500+, żeby dać pieniądze Żydom. Fakty niekorzystne dla PiS-u są pomijane milczeniem, albo przekłamane. Informacje podawane przez TVP są bardzo stronnicze i nieprawdziwe. Dlatego należy zlikwidować TVP, albo przekazać opozycji.
tera ja2021.07.17 13:47
Filip , te konopie podzialaly ci na mozg!
Filip2021.07.17 14:23
Nigdy nie oceniaj innych według siebie!!!
tera ja2021.07.17 16:45
alez Filipie,robisz to caly czas;przeczytaj swoje wyprcowania!
ALA2021.07.17 13:21
CIEKAWE CZY PLANUJE ODNOWE SLUBOW MOZE PRZYGRUCHA SOBIE TERAZ GEJA ZEBY CZUC SIE NOWOCZESNYM W BLUZNIERSTWIE.
STOP! rudemu judaszowi!i jego POmiotom2021.07.17 13:52
i tylko patrzeć jak rudy folks zniesie ze strychu "katolski" ołtarzyk i z całą familią się obfografuje, tak jak nie tak dawno przed wyborami.
Cyt. Warszawska Gazeta 16-22 lipca 20212021.07.17 13:12
"Tusk to typ, który sprowadziłby Krzyżaków do Polski, gdyby tylko uznał, że mu się to do czegokolwiek przyda. Różnica jest taka , że tym razem to Krzyżacy wysłali jego by zaprowadził w Polsce wygodne dla nich porządki z pomocą tyt. jurgieltników. Ci renegaci aż przebierają nogami, by podpisać traktaty rozbiorowe, jeżeli tylko ze strony zaborców będą mieli gwarancje zostania nadzorcami polskiej prowincji. Gdyby dziś Hitler napadł na Polskę nie miałby żadnego problemu ze znalezieniem całego stada Quislingów. Wręcz ustawiliby się w kolejce i antyszambrowali w korytarzach Kancelarii Rzeszy w nadziei na łaskawe spojrzenie Furera. Takiego kandydata na na kieszonkowego Quislinga właśnie na podesłano- Berlin uruchomi wszystkie swe aktywa, aby dopiąć celu".
tuskowi to nie wierzą nawet jego zwolennicy2021.07.17 13:06
jeśli mówią lub piszą ,że wierzą to kłamią
YYGyg2021.07.17 13:02
Ten typ to chaos , jeszcze nie odpowiedział za swe rządy w tym kraju
KIBIC2021.07.17 13:06
NIE WIEM JAK SIE ZACHOWAM GDY SPOTKAM TEGO MATOLA NA ULICY CYBA DAM MU W LAMPE ZA AKCJE WIDELEC.
kibic2021.07.17 12:48
Anonim to taka zydowska k wa co skacze ze strony na strone.
niech weźmie cholera, "Anonima" hejtera!2021.07.17 13:05
ta zydowska k wa "Anonim" skacze nie tylko ze strony na stronę, ale z portalu na portal i zap.dala 24h/dobę, w brejzowym toy toyu, koszernie smrodząc fejkami, a poznać go po jego znaku "firmowym" tj. po kwadratowych jajach ᛋᛋᛋ
mlody2021.07.17 12:42
Za Tuskiem tesknia antypolacy tj oszusci, zdrajcy, bluzniezcy i zydokomuna .Na tym koncze bo ide policzyc glosy z mirabelka specjalista od seksu.
Olo2021.07.17 12:24
Pamiętamy jak Tusk nie chciał dopuścić aby Prezydent Kaczyński nie przyleciał do PE .
La Spezia2021.07.17 12:23
tusk to zwykły cham i kłamca, każy myślący człowiek jest w stanie to ocenić
tylko ostatni idiota wierzy Ziemkiewiczowi2021.07.17 12:21
socjal - super, centralizacja - genialna, lockdown - fantastyczny , zamykanie lasow - boskie, protekcjonizm - rewelacyjny , interwencjonizm - wspanialy, ograniczanie wolnosci osobistej - spelnienie marzen liberała
wujek dobra rada2021.07.17 12:25
wracaj do szkoły
Anonim2021.07.17 12:26
pokazcie mi drugiego tak zaklamanego, obrzydliwego niegodziwego, prosytuujacego sie za pieniadze (pisowskie czy jakiekolwiek inne) czlowieka jak Ziemkiewicz w TVP
mlody2021.07.17 13:03
ZA TE WASZE KLAMSTWA ICEK MUSI SLONO PLACIC SOROSZKO WY CHCECIE DOPROWADZIC GO DO BANKRUCTWA A TO TAKI WIELKI ZYDOWSKI PATRIOTA KOCHAJACY JUDASZA.
Anonim2021.07.17 13:06
Matka Kurka pisze to samo co Ziemkiewicz. Matka Kurke szanuje, a bardziej niz JUDASZA Ziemkiewicza szanuje bele curwe z dworca co zrobi dobrze za dropsa
Anonim2021.07.17 12:34
My zlodzieje i oszusci kochamy naczelnego oszusta brukselskiego on nam daje nadzieje na lepsze jutro bez pracy a teraz idziemy charatac w gale.
ala2021.07.17 12:44
Icek idioci to mieszkaja w gminach koszernych a i w kibucach.
Pankotek2021.07.17 13:52
Tumanie,Ziemkiewicz podpisuje swoje wypowiedzi swoim nazwiskiem!A ty nawet nie masz nazwiska,tchorzu smierdzacy!
KIBIC2021.07.17 14:08
Icek tylko bez chastwa dyskutujemy na argumenty .
Anonim2021.07.18 13:20
Ten facet odnosi się do wydarzeń i na ich podstawie pisze. I potrafi wznieść się ponad podziały plemienne, czego Ty widać nie potrafisz.
pustka "khula euhopy":2021.07.17 12:20
Puste gesty, puste słowa, puste serce, pusta mowa,  puste - choć zacięte usta, pusty wzrok i głowa pusta,  pusty program i projekty, do cna pustych stek inwektyw,  pusty jazgot, próżne żale, krzyk co treści nie ma wcale,  puste groźby, puste miny, wielkie morze próżnej śliny,  puste hasła, obietnice, - wszystko puste!!! - poza picem! Słowem : NICOŚĆ, ZERO, PRÓŻNIA! - tym się w świecie Tusk wyróżnia
Portofino2021.07.17 12:05
Czyli Frondlowe lewactwo to w 100% idioci.
Prawda2021.07.17 12:04
Tusk typowy Pachołek Belina za Kase jak rodzinka ---Dziadek w Wermachcie brat Dziadka w Ermachcie --szwagier dziadka w Wermachcie ----brat szwagra w Wermachcie ---
Anonim2021.07.17 12:13
czy w UE reprezentowal swoje poglady czy za kaske akceptowal obce, tak jak Ziemkiewicz za srebrniki w TVP wychwalal pod niebiosa pisowskie?
Józef2021.07.17 11:55
Ziemkiewicz staje się coraz bardziej prymitywny, że aż mi go szkoda.
Ala2021.07.17 13:17
A NIE SZKODA CI MOSIEK MATOLA ,ZE WROCIL I ROBI Z SIEBIE BLAZNA.
oficer LWP2021.07.17 11:50
co to za frondowski analfabeta pisał tytuł artykułu? jak się piszę "wieży"? do opluwaniu to jesteście mistrzami i okazuje się analfabetyzm wtórny też oficerom propagandy PIS-u nie jest na tym wymiotnym portalu obcy, - wierzy od wiary" pisowskie głąby, wieża - szachy, budowla, co za syf frondowsko-pisowski
Adam2021.07.17 11:53
Spadaj potomku zydokomuny.
Anonim2021.07.17 11:58
A jak nie, to co, PiSi wypierdku? 😁😁😁
oficer LWP2021.07.17 12:01
kolejny pisowski (anal)fabeta, po co znać zasady ortografii, to nie jest potrzebne do pobierania patologicznego 500+
Foster2021.07.17 11:58
Taki jest poziom propagandzistów z Torunia, oni powoli przejmują wszystkie media. Niedługo na ortografię się nie będzie zwracało uwagi. Najważniejsze żeby przekonać suwerena tzn. pierwszy sort. Zresztą ortografia polska jest trudna, więc po co ludziom mieszać w głowie. Przecież można wierzyć, co ja piszę "wieżyć w Boga". Brzmi tak samo.
Foster2021.07.17 11:45
Ziemkiewicz - wierzy pisze się przez "rz", a napisałeś "wieży".
Anonim2021.07.17 12:01
He tower's in PiS... 😁😁😁
Anonim2021.07.17 11:44
Jak to miło, że ten gwałciciel pijanych kobiet się tak określił, ale spieszę donieść, że w wśród PiSdzielców nie jest ostatnim idiotą, jest ich dużo, dużo więcej.😁😁😁
DO ANONIM2021.07.17 11:49
Pierwszym ty jesteś.
ZMIJOWE PLEMIE2021.07.17 11:56
Icek poznaje sie po chamstwie beszczelnosci i braku tolerancji.
Anonim2021.07.17 12:00
PiSdzielca poznaje się po błędach nawet w najprostszym zdaniu. 😁😁😁
Do Anonima2021.07.17 12:13
Ciebie po sraniu w pierwszym zdaniu
polnische Oppositionsführer.......2021.07.17 11:43
...... rudy judasz Tusk : Nie lękajcie się Polacy ! wróciłem! i znowu wszystko będzie cacy! Znowu będą "Sowie" OŚMIORNICZKI, odzyskamy KAMIENICZKI ! Do roboty pójdą dziadki, a do szkoły pięciolatki. AMBER-BĄKA oczyścimy! UB-eSBekom emerytury przywrócimy! I znów będzie dobrze, bo teraz jest źle - TO obiecuję Wam JA - Donald Te.
Agnieszka2021.07.17 11:43
A kto wierzy Morawieckiemu jak wczoraj stwierdził, że eksperymenty terapii genowej czyli tzw. szczepienia przeciw covid to nie są eksperymenty? Ten kto takiemu wierzy to juz nawet nie idiota, ale zwyczajnie człowiek podły!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.17 11:43
Calkowita prawda,Tusk to gangster,i trzeba z nim po gangstersku,bo bedzie sie slimaczylo. Czy Kaczynski tak potrafi ?
Marek2021.07.17 11:41
Skąd te pełne portki u pisiaków. Kto nie złamał prawa nie ma się czego bać.
Rumcajs2021.07.17 12:38
kąd te pełne portki u tuska Kto nie złamał prawa nie ma się czego bać.
kibic2021.07.17 13:12
PORTKI ICEK TO NOSILI ZAFAJDANI ZYDZI PRZED WOJNA.TO JA WAM TO MOWIE POTOMEK KAPO Z LODZI.
Jahu🐟2021.07.17 11:40
Mnie nie musi nikt mówić bo sam widzę, że Donald lubi jak Merkel woła Donald do nogi.
Dottor Balanzone2021.07.17 11:39
Ewa Kopacz, dinozaury, Donald Tuski, katarski inwestor, zabierz babci dowód, miliony w Zakopanem, pieniędzy nie ma i nie będzie, Izabele Leszczyna...pierdu, pierdu, pierdu. Zwomitować można na tych PeOlaków.
gość2021.07.17 11:39
Ziemkiewicz napisał "Wieży"? Nie wierzę!
Marek2021.07.17 11:43
Wieża Tuska wielka jest.
Pet2021.07.17 11:31
Wracając do chamstwa. Ziemkiewicza i PiSiorów w chamstwie nikt nie jest w stanie przebić. Włączając w to także komuchów Piotrowicza i Pawłowiczównę. Nie zapominajmy także o osobistej kucharce Kaczorescu.
YES2021.07.17 11:29
Trafna ocena megakłamcy.
Rumcajs2021.07.17 11:33
Furher Tusk chamskiej hołoty wrócił dostać od Polaków wielkiego kopa, takiego po którym on i kolesie z PO nie pozbierają się do usranej śmierci. NIECH ŻYJE KACZYNSKI precz z alfonsem tuskiem.
Pet2021.07.17 11:28
"Wieży", o ja prd... Efekt ministra od edukacji Czarnka?
dr.M.A2021.07.17 11:28
Towarzyszu Ziemkiewicz - melduję że cała moja rodzina składa się z idiotów. Nasz proboszcz też. Bo Tuska popiera.
Rumcajs2021.07.17 11:34
zamknij mordę srrolu dr.M.A.
dr.M.A2021.07.17 11:42
Rumcajs - też cię kocham...
Adam2021.07.17 11:45
Tym wpisem to potwierdzasz !!!!