29.04.15, 07:25

Cud rosyjskiej techniki może na nas upaść

Rakieta Sojuz wynosząca zaopatrzenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej trafiła na zbyt niską orbitę. Wynoszona przez nią kapsuła Progress znajduje się teraz na orbicie, która przebiega m.in. nad Polską. Rakietę wystrzelono z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie Rosjanie. Ładunek stanowił m.in. sprzęt i zestawy do eksperymentów dla pracowników stacji. Zawiezienie w kosmos komunistycznego sztandaru miało być częścią 70. rocznicy zwycięstwa Związku Sowieckiego w II wojnie światowej. Doszło jednak do awarii. Anteny rakiet nie otworzyły się, przez co Progress nie przesyła informacji telemetrycznych na ziemię. Prawdopodobnie rakieta w sposób niekontrolowany wpadnie w atmosferę i spłonie. Nie zagraża stacji kosmicznej, nie powinna też raczej zrobić krzywdy nikomu na Ziemi.

KJ/Wprost.pl/Onet.pl/Wyborcza.pl

Komentarze

anonim2015.04.29 7:48
Tytuł: "może na nas upaść", treść artykułu: "prawdopodobnie spłonie w atmosferze". To spadnie czy nie?
anonim2015.04.29 8:10
Dziadku, dziadku, Ruskie w Kosmos polecieli... -Wszystkie? .................? To co mi głowę zawracasz. Tu też żadna sensacja ;-)
anonim2015.04.29 10:36
Nadymaj się kolego, jako przedstawiciel jedynego większego narodu w Europie, który nie wybudował nawet jednej elektrowni atomowej. Ale stołek dla jej prezesa jest, więc wszystko gra prawda?