04.12.13, 20:02Fot. Kremlin.ru

Cyryl: Niech Pan da pokój narodowi ukraińskiemu

- Dziś jesteśmy z Ukrainą. Modlę się, a dziś modlę się z całego serca, żeby pokój zstąpił na ważną dla mnie ziemię ukraińską – powiedział patriarchha Cyryl. - Jedność narodu jest wielką wartością, którą trzeba cenić. Modlę się, aby Bóg uspokoił naród, aby uratowana została duchowa jedność Świętej Rusi, jedności jej Cerkwi – dodał patriarcha.

TPT/Interfax.ru

Komentarze

anonim2013.12.4 21:07
aby uratowana została duchowa jedność Świętej Rusi? czyli Ukraina należy do Rusi? wg tegoż Cyryla, z Prawosławnej Cerkwii, która współpracowała z KGB? powinien to lepiej wytłumaczyć.
anonim2013.12.5 8:02
Obawiam się, że komentarz jest nadinterpretacją. Z cytatu nie wynika, że Patriarcha modli się o jedność "narodu ukraińskiego", tylko jedność "rusi" w jego rozumieniu, czyli rosyjskiego imperium. Zrozumiałe jest też, ze ziemia ukraińska jest dla niego ważna. Nawet kluczowa - do budowy tegoż imperium.
anonim2013.12.6 0:20
"Dobrzy Ukraińcy to Ukraińcy pod batem Rosji." Myślałem, ze amandil to polski szowinista, a to po prostu Rosjanin. Taki, który dobrze wie, ze po Ukraińcach zawsze następni są Polacy. Osiemnaście lat minęło od Rygi do paktu Ribbentrop - Mołotow. Osiemnaście lat utrzymała niepodległość Polska granicząca z rosyjskim imperium, z Ukrainą pod batem Rosji.