21.12.15, 08:23(fot. wikipedia)

Czeski nalot na islamistów

Były lider wspólnoty muzułmańskiej został aresztowany. Vladimir Slanka rozpowszechniał książkę pt. „Podstawy Taihidu – islamska koncepcja Boga”, która została już zakazana w kilku państwach.


Według czeskich przepisów, książka zalicza się do materiałów „szerzących nienawiść i rasizm". Podobne zarzuty prokuratura postawiła oskarżonemu, którego rozprawa będzie toczyła się w praskim sądzie. Zdaniem śledczych Slanka brał aktywny udział w rozprzestrzenianiu książki.

„Podstawy Taihidu” są zakazane w niektórych państwach za sformułowania wzywające wprost do walki z „niewiernymi” oraz za szerzenie postaw rasistowskich. 

Akcja aresztowania Slanki stanowi kontynuacje działań czeskiej policji. W kwietniu tego roku urządzono naloty na siedziby zarządów wspólnot muzułmańskich oraz Fundacji Islamskiej. Odbyły się one w piątek, podczas tradycyjnych modlitw muzułmańskich, co szczególnie oburzyło wyznawców islamu.

 

KJ/prostozmostu.net

Komentarze

anonim2015.12.21 13:48
Jak oni mogą detonować bomby w kościołach w Niedzielę w dzień Pańskiego Zmartwychwstania - to dlaczego się oburzają, że ich lidera - faszystowskiego Islamu aresztowano w piątek?
anonim2016.01.13 23:45
Brawo Czesi. I tak trzymać. Zlikwidować islamskich rasistów, morderców.