30.08.19, 17:00Fot. Michael Vadon via Flickr, CC BY 2.0

Dlaczego Trump przełożył wizytę? Ekspert odpowiada

Trump jedzie na Florydę, żeby nie było sytuacji, którą wykorzystają demokraci – Joe Biden, bo ma teraz najlepsze sondaże – że Trump leżakuje czy odpoczywa gdzieś tam w Polsce wygłaszając płomienne przemówienia, a tutaj dzieje się tragedia” - powiedział amerykanista Dorian Artur Wróblewski, komentując przełożenie wizyty w Polsce przez prezydenta USA Donalda Trumpa.

Jak już dziś informowaliśmy, prezydent Trump nie przyleci do Polski aby wziąć udział w obchodach rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Powodem, jak poinformował Trump, jest zbliżający się do Florydy huragan. Dorian Wróblewski podkreśla w rozmowie z portalem wpolityce.pl, że jego zdaniem to właśnie jest prawdziwym powodem przełożenia wizyty prezydenta.

Wróblewski przypomniał też sytuację z 2017 roku, kiedy to na Trumpa spadła krytyka za jego brak reakcji w związku z huraganem Maria, który uderzył w Puerto Rico.

Tam co prawda mieszka tylko 3,5 mln ludzi i nie jest to stan Stanów Zjednoczonych, ale są to obywatele amerykańscy, chociaż nie mogą głosować w wyborach. Trump spotkał się wtedy z krytyką, ponieważ początkowo nie reagował, a kiedy tam pojechał to zachowywał się niezbyt adekwatnie do sytuacji”

- mówi ekspert.

Dodaje, że Trump stał się bardziej wrażliwy na ludzką krzywdę, ponieważ taki musi być jako prezydent. Dalej zaznaczył:

Drugi aspekt tej sprawy to fakt, że Floryda należy do tych 12-13 tzw. swing states – niezdecydowanych, wahadłowych czy tez obrotowych stanów. To tam, tak naprawdę, decyduje się zwycięstwo w wyborach prezydenckich w USA”.

Podkreślił też, że niezwykle ważna jest wizyta w Polsce wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a. Jego zdaniem dowodzi to, że nie powiodła się zorganizowana akcja przeciwko Polsce. Wskazuje tu między innymi na list otwarty „Konferencji Ambasadorów RP”.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.08.31 18:57
ALE WYSIAŁO NA FORUM RUSKICH TROLLI
anonim2019.08.31 18:56
NIGDY WIĘCEJ ROSYJSKIEJ STREFY WPŁYWU W POLSCE !!!- Porównanie USA do Rosji - jest z gruntu fałszywe - USA od początku swego istnienia jest krajem demokratycznym gdzie człowiek jest podmiotem - co widać na poziomie życia przeciętnego Amerykanina USA nigdy nie dopuściły się LUDOBÓJSTWA I NIE OKUPOWAŁY INNE PAŃSTWA W TAKI SPOSÓB JAK ROSJA - ROSJA - TO MENTALNOŚĆ NAJEŹDŹCY GRABIEŻCY, ZNIEWALANIE i MORDOWANIE to dla nich NORMA ( 6 mln. ludzi zagłodzonych na śmierć, LUDOBÓJSTWO W KATYNIU, MORDY I GWAŁTY W REWOLUCJI BOLSZEWICKIEJ,i II WŚ. Co do własnych obywateli - przecież mają POTĘŻNY KRAJ A ŻYWNOŚĆ IMPORTUJĄ PATAFIANY NIE POTRAFIĄ ZAPEWNIĆ NORMALNOŚCI W SWOIM KRAJU A ZAWSZE WPIER...JĄ SIĘ DO SĄSIADÓW BYLE KRAŚĆ !! - to szatańska mentalność !!
Agnieszka2019.08.31 14:26
Jeżeli huragan ma dotrzeć do Florydy dopiero w czwartek to NAJMNIEJSZEGO problemu nie było, by jutro Tramp przyjechał na kilka godzin uczcić tragiczną rocznicę wybuchu wojny, jej polskie ofiary i bohaterów, wygłosić przemówienie przypominające światu - na czele z Żydami i amerykańsko-izraelskimi gangsterami - że Polska i Polacy byli w czasie II wojny ofiarami i bohaterami opierającymi się agresji totalitaryzmu Niemców i Sowietów a nikt do dziś im tych krzywd wojennych ani wcześniejszej i późniejszej zdrady aliantów nigdy ani materialnie ani nawet symbolicznie nie próbował wyrównać. Nie chciał tego zrobić i to jest podła, haniebna zdrada i naplucie naszym bohaterom, męczennikom i wszystkim Polakom w twarz! Usprawiedliwienia w żadnym huraganie tu nie ma skoro on nie jutro ani pojutrze, ale za kilka dni! A ja modliłam się, by Tramp nie przyjeżdżał z dwóch powodów: 1. Bo nasi przywódcy zapomnieli, że w centrum tych dni mają być polskie ofiary wojny i nasi bohaterowie - pamięć, szacunek i hołd dla nich - a nie ma być w centrum Tramp ani żaden inny gość czy oni pękający z dumy, że ich "poklepał po plecach". Nic nie zwiastowało, że się zreflektują i sobie przypomną kto i co ważne w tych dniach a i Tramp nie z tych, co zdolny o tym im przypomnieć. Jego brak to większa szansa na przypomnienie sobie o tej tragicznej rocznicy i ludziach, którym winniśmy modlitwę, pamięć i cześć. 2. Modliłam się, by wreszcie polskie władze były zdolne odważnie, bezkompromisowo oprzeć się naciskom żydo-amerykańskiej gangsterki popieranej przez Trampa w sprawie 447. Taki opór wobec chęci przywłaszczenia sobie przez USA części własności Dani wywołał u Trampa gniew i odwołanie wizyty. Marzyło mi się i modliłam się, żeby polskie władze były zdolne u Trampa wywołać taki gniew i odwołanie wizyty swoim oporem, obroną Polski. Niestety nie były zdolne a Tramp i tak ich olał... Polskie władze wyszły jak w przysłowiu: "Cnotę stracili a rubelka (dolarka) nie zyskali." No ale marnie z moją modlitwą, bo po części tylko wysłuchana - uprosiłam skutek bez upragnionej przyczyny. Choć i tak zaskoczona jestem, bo po przypadku Danii westchnęłam tylko niemal bez wiary, że cud odwołania tej wizyty może być możliwy. A tu jednak...
Agnieszka2019.08.31 13:45
Obrzydliwość, Albo w umyśle Trampa albo eksperta. Moga zginąc tysiace ludzi i kazdy przywódca miłujacy swój naród chce byc wtedy przy cierpiących i ratować, co się da. To oczywiste. Chociaż jeżeli prawdą jest, że Tramp miał pomysły, by neutralizować ten huragan ostrzelaniem przez pociski nuklearne, to jego administracja na głowie powinna stanąć, żeby dla dobra obywateli i świta wysłać go w tym czasie gdziekolwiek i na cokolwiek - byle jak najdalej od centrum decyzyjnego. Natomiast jeśli motywem tej decyzji jest dbałość o to, "co ludzi powiedzą jak mnie nie będzie i co gorsze - jak zagłosują" to jest to OBRZYDLIWE. OBRZYDLIWE i podobne do tego i wielu innych polityków także polskich, co tylko grę pozorów i różne "szopki" odstawiają na potrzeby kampanii wyborczej, pękając po kątach ze śmiechu (a po wyborach śmiejąc się w twarz elektoratowi), że ludzie dali się nabrać na tanie chwyty.
Saki Faki2019.08.30 20:07
Brawo! Republikanin dał kopa socjalistom, szanuję :-)
Jarek2019.08.30 19:09
Aby ilość mających przemawiać w Warszawie Donaldów się zgadzała, jak nic powinien przemawiać Donald Tusk.
Olej2019.08.30 18:35
Wg. prognoz długoterminowych w centrach zarządzania kryzysowego USA, lub po prostu ostrzegania wiedziano na długo przed, że sytuacja huraganów na Florydzie będzie w określonym bliżej terminie. Ten huragan nie pojawił się jak królik z kapelusza. Wobec powyższego o przełożeniu wizyty należało decydować dużo wcześniej i ją określić w innym terminie. Tak by była to jasna odpowiedź dla wszystkich krytyków orientacji amerykańskiej w Polsce. Wreszcie czego chcieć gdy ,,ambasadorzy’’ ,,lojalni’’ urzędnicy państwowi ,których pełno w polskim MSZ piszą listy przeciw legalnie wybranemu w Polsce rządowi. Gdzie my mamy służby specjalne, gdzie jest ochrona państwa przed tego typu działaniami ? Nieodparcie nasuwa się pytanie dlaczego to jest tolerowane ? Wedle tajemnicy poliszynela cała dyplomacja polska ma proweniencję komunistyczną z czerwonymi rodowodami całych rodzin. Ów gmach ustrojony w czasach sowieckich jakoby ma służyć dzisiejszej Polsce. Trzeba sobie uprzytomnić również fakt, że wizyta planowana w jakimkolwiek rejonie świata, prezydencka wizyta, niesie za sobą wszelkie wyjścia awaryjne i ewentualności. Dotarcie ekipy prezydenckiej do Europy i z powrotem w ciągu 24 godzin to nie jest szczególny techniczny problem. Do wtorku prezydent USA mógłby być w Białym Domu lub na Florydzie, lub gdziekolwiek indziej. To jest gra w której stawką są stosunki z Sowietami i ustawa 447, za kulisami kręcą wszystkim ,,nadprzyrodzeni’’ których moc ma przełożenie w milionach łożonych na kampanię prezydencką, poparcie biznesu i korporacji. Oni również dociskają Polskę by dostać haracz. Polska karta, którą prezydent Trump ma w grze jest niczym walet caro. I polska polityka zagraniczna niewiele robi by ową kartę podnieść i powiedzieć sprawdzam.
kamel2019.08.30 18:22
no to teraz opozycja sie cieszy tym tematem bo może spokojnie ukrywać matactwo w sprawie scieków w Warszawie Kuźwa oni nawet gówna nie potrafią utrzymać..
zych.. 2019.08.30 18:06
Oprócz Trumpa 1IX nie powinno być Anglii i Szwajcarii na uroczystości,Te państwa finansowały i zbroiły Hitlera przed IIWS.
Lech Keller-Krawczyk eine kleine jüdisch läuse 2019.08.30 17:32
Kim jest ten: 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐚 𝐪𝐫𝐰𝐚 𝐔𝐫𝐬𝐳𝐮𝐥𝐚? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳., 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. Sumując; dzielnicowy, JPIII, Agnieszka Dz. - to Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka, towariszcz towarzysza Nowaka-robaka, Alberta Pochwy, psycho-Stacha. @emigrant a kto to jest "Rosenfeld vel Rosenveld"? a zajrzałeś sobie w gacie? tak, tak sierpem obrzezany jesteś
kalinka2019.08.30 17:56
już myślałem, że czołowy pisowski onanista zrezygnował z z publicznego onanizmu , zatem pozdrawiam
Kuszelas2019.08.30 19:42
Kazałem się jaj smarować wazelina bo z bolszewikami to nie żarty.
emeryt2019.08.30 21:48
I będziesz tak szczekał, aż ci z odleżyn kości powyłażą, czego ci ze szczerego serca życzę. Życzę ci również, abyś do kibla wstać nie mógł.
emigrant2019.08.30 17:20
Wizyta Trumpa jest bez znaczenia. Dla polskiej racji stanu jej brak, czy to że nastąpi nic nam nie wnoszą. Od czasu kiedy Stany zaczęły aspirować do roli światowego mocarstwa jesteśmy dla nich bantustanem. Tak nas traktował prezydent Rossocampo vel Rosenfeld vel Rosenveld - dużo obiecać, nic nie zrobić. Niewątpliwie jest to prestiżowy cios dla PiS i tylko tyle. Interesy żydowskie są dalej starannie pilnowane o czym świadczy przyjazd wiceprezydenta. W zasadzie Polska jest w potrzasku z którego na razie nie ma wyjścia. Jak wyglądają rządy niemieckie i rosyjskie w Polsce to już wiemy. A od Żydów i Amerykanów, jak uczy doświadczenie lepiej trzymać się jak najdalej - to też wiemy. Chiny? Nie dziękuję. I jak najdalej od pierwszej linii frontu w przyszłej wojnie! W tej chwili liczy się tylko przetrwanie do odpowiedniej koniunktury.
emigrantka z usa2019.08.30 18:30
prestiżowy cios dla PiS ??? czlowieku nadchodzi huragan na floryde a ty takie durnoty piszesz
szcze na PiS i rydzykowi prosto w spasiony ryj2019.08.30 17:19
I dlatego do Polski przyleci myszka Miki zamiast kaczora Donalda!
emigrantka z usa2019.08.30 18:33
nieraz chcialem odpowiedziec Dzielnicowemu na jego komentarze ale powiem wam ze to jest tak glupiutkie i zenujace ze to samo wam chce powiedziec nie opdisujcie juz mu na komentarze..przeciez to porazka bo inaczej on sie czuje wazny lol lol lol
Kuszelas2019.08.30 19:41
I zarabia więcej, za każdą odpowiedz.
Klapaucjusz2019.08.30 17:15
Dorain wyląduje na Florydzie we wtorek/środę, może w czwartek. Trump miał być w Polsce w niedzielę. Jak mówią Amerykanie; “Where there's a will there's a way”
Agnieszka2019.08.31 13:50
No to zmienia postać rzeczy w 100%. Jest źle, bo nasze władze cnotę straciły i rubelka/dolarka nie zarobiły.
redmine2019.08.30 17:11
Wasz ekspert, wie to samo co 95% Polaków. Nie szukacie eksperta? Mogę odpłatnie zostać Waszym ekspertem od wszystkiego:)
404_nick_not_found2019.08.30 17:05
dobra dobra XD
Urszula2019.08.30 17:04
Doradcy Trumpa najwyraźniej uznali, że PiS może nie utrzymać władzy - Ale w przeciwnym wypadku wygładzenie tego zgrzytu będzie dziecinnie proste. Nie mamy do czynienia z prawdziwie partnerskimi stosunkami. Myślę, że wystarczy, by Trump poklepał prezydenta Dudę po plecach, by PiS był zadowolony - mówi Ryszard Schnepf, b. ambasador RP w Waszyngtonie.
kamel2019.08.30 18:28
naprzôd to opozycjia nich sie zajmie ściekami gówna w warszawie bo widze ze nawet to im umyka z pod kontroli .. a pózniej niech sie cieszą....... że wystarczy, by Trump poklepał prezydenta Dudę po plecach, by PiS był zadowolony
Kuszelas2019.08.30 19:39
Nasmarowana? Bolszewicy to ogiery, no.