11.10.17, 07:40Screenshot YouTube

Dokąd zmierza A. Duda? Prezydent nie odtajni raportu WSI

„To decyzja prezydenta. Na razie prezydent podtrzymuje decyzję śp. Lecha Kaczyńskiego, który nie zdecydował się na ujawnienie tego aneksu. Wypadałoby jednak, żeby szef SKW jednak troszeczkę miarkował się w słowach” - mówił dziś w RMF FM rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

W nowym numerze „Gazety Polskiej” czytamy, że szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek zwrócił się do prezydenta o to, by ten przekazał aneks WSI. Podkreślał, że w jego ocenie dokument powinien być ujawniony, a w świetle przepisów to właśnie szef SKW jest dysponentem materiałów do komisji weryfikacyjnej i dokumentacji, także aneksu.

Dorota Kania pisała w artykule pt. „Milczenie prezydenta. Nowe fakty ws. aneksu WSI”, że wedle nieoficjalnych informacji w aneksie mają znajdować się fakty dot. powstania polskiej mafii, w której bardzo ważną rolę odgrywali żołnierze i tajni współpracownicy wojskowych służb specjalnych PRL. Opisane mają być tam także kulisy działania fundacji Pro Civili i udział jej członków w operacjach finansowych różnego rodzaju.

dam/RMF FM,Gazeta Polska