23.02.21, 20:07Fot. screenshot - YouTube (wSensie.tv)

Dr Basiukiewicz o maseczkach: Działania rządu przypominają ministerstwo z Monty Pythona

Najpierw maseczki w ocenie rządzących były zbędne. Następnie pojawił się nakaz zasłaniania nosa i ust czymkolwiek, np. szalikiem. Teraz rząd chce wprowadzić obowiązek noszenia maseczek, wykluczając przyłbice i części garderoby. W ocenie dra Pawła Basiukiewicza te działania przywodzą na myśl ministerstwo ze skeczu Monty Pythona.

- „Lekarze, którzy zwracali uwagę na absurd obostrzeń np. noszenia maseczek, zakładania przyłbic, byli wyśmiewani i są proszeni o tłumaczenie się przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej. Nagle się okazuje, że została im przyznana racja. Przez prawie rok wykonywaliśmy dziwne ruchy dyktowane jakby z ministerstwa znanego ze skeczu Monty Pythona, które w sumie nic nie dały. Teraz jest nam oficjalnie oznajmiane, że co prawda nic to nie dało, ale w zamian możemy oczekiwać jeszcze większych restrykcji”

– powiedział elektrokardiolog w rozmowie z portalem Radia Maryja.

W ocenie lekarza nie można stwierdzić, czy noszenie maseczek w życiu codziennym ma jakikolwiek sens, bo nie zostało to właściwie udowodnione.

- „Jedyne prospektywne badanie randomizowane w sprawie maseczek w prewencji zakażenia SARS-CoV-2 (DANMASK-19) wskazało, że maski nie są efektywne. Badano osoby, które noszą maski i stwierdzono, że nie stanowią one dla nich żadnego zabezpieczenia”

- mówi dr Paweł Basiukiewicz.

Dodaje, że porównując kraje, w których wprowadzono obowiązek noszenia maseczek z tymi, gdzie takiego obowiązku nie ma, nie widać żadnej różnicy. Zwraca też uwagę, że długotrwałe używanie maseczek może mieć negatywne skutki.

- „Niewychodzenie na ulicę czy chodzenie w maseczce na dworze są pomysłami jak z powieści Philipa Dicka. Nie krytykuję polskiego rządu, bo to nie jest tylko polska przypadłość. To jest paranoja, która ogarnęła cały świat”

- podkreśla.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze

Artur2021.02.25 14:16
Kolejny kozak, który lekceważy oczywiste fakty. Trudno polemizować z kimś kto kwestionuje kropelkowe rozprzestrzenianie się wirusa. Osobiście jak widzę kogoś z przyłbicą to mam ochotę zapytać czy zdaje sobie sprawę z tego, że ona jest całkowicie nieprzydatna.
JaluKurek2021.02.26 11:58
Klejny zaczadzony propagandą wyznawca kowita.
JohnyBravo2021.02.24 21:41
Panie doktorze! Obawiam się , że czciciele świętej szmatki będą panu chcieli poderżnąć gardło. Proszę na siebie uważać!
"nie ma wyników badań" ? Otóż są:2021.02.24 11:21
https://royalsocietypublishing.org/doi/10.1098/rsos.201663
Z niego taki dochtór jak z koziej (...)2021.02.24 11:00
Były prezydent Czech Vaclav Klaus jest zakażony koronawirusem i leczy się w swoim domu. 79-letni polityk zasłynął tym, że był zdecydowanym przeciwnikiem noszenia maseczek ochronnych przeciwko zakażeniu Covid-19. Jak podały czeskie media, Klaus poczuł się źle podczas wykładów, które prowadził. Trafił do szpitala wojskowego, po przebadaniu, okazało się, że ma koronawirusa. Klaus był nie tylko przeciwnikiem noszenia maseczek, których demonstracyjnie nie nosił jako uczestnik różnych publicznych uroczystości, za co został przez władze sanitarne ukarany grzywną, ale też sprzeciwiał się wprowadzanym przez rząd obostrzeniom i akcji szczepień przeciwko Coid-19.
Michał Jan2021.02.24 11:47
No! A p. min. Dworczyk i p. min. Sasin byli gorącymi orędownikami noszenia zasłon. Jak nie widzisz różnicy, to po co nosić?
Robot2021.02.26 12:37
Mój ojciec w wieku 74 lata przestrzegał wszystkich restrykcji, łacznie z tym, że zakupy musiałem wieszać na płocie.I tez dostał kowit.Teraz powaida , ze to była totalna głupota.
miki2021.02.23 23:25
po 20-30 min. noszenia maseczka staje się mokra i nie nadaje się nawet "psu na budę" może w sklepie i autobusie ma jakiś sens ledwie na 40% procentowy a może i mniejszy sens..., prosty test ...wiadomo... palnie szkodzi... ale też jest świetnym znacznikiem do testu : mijam faceta na ulicy .. od 20 metrów wyczuwam że nie dawno "spalił skręta" (pies pewnie z 0,5 km wyczuje) no to wdycham jego znacznik ... a zapomniałem dodać maseczka nosa nie zamyka.. (nie zatyka) w sumie dobrze bo bym się udusił jak każdy i tyle warte te maseczki .. obniżają ledwie prędkość wydechu i efekt nie zamierzonego plucia gdy mówimy ... i tyle i na pewno nie zatrzymują wirusów w żadną strone...bo nie ma takiej opcji... maseczka dla wirusa to jak płot dla komara... se wleci i wyleci jak będzie chciał ... tylko dlaczego inni lekarze milczą ?
Dr Basiukiewicz kurza melodia!2021.02.23 21:29
W grudniu 2019 r. gówno wiedzieliśmy o Covid bo chińskie brudasy ukrywali prawdę i dalej to robią. W 2 m-ce później setki ludzi w NYC umierało dziennie i NIKT w świecie nauki nie potrafił znaleźć odpowiedzi ; JAK SIĘ CHRONIĆ! - - - W "międzyczasie" syf chiński rozlał się po całym świecie i NIKT nie potrafi zdecydowanie odpowiedzieć CO NAS CHRONI? A ty doktorku Basiukiewicz, kurza twoja twarz, TEŻ GÓWNO WIESZ więc najlepiej oskarżyć rząd. POKAŻ mi doktorku KTÓRY rząd na świecie ROBI to lepiej?!
gościu produkujesz się bezsensownie2021.02.23 21:42
daj jakieś naukowe argumenty za noszeniem tego badziewia, nawet twój guru pseudo prof. guz mówił przed wirusem że maski to katalizator wszelkich bakterii wirusów grzybów itd. a szumowski przed zrobieniem biznesu na maskach też mówił że to o kant i nic nie daje i nie wie po co ludzie to noszą? więc nie bądź i ty kretynem :) trollu ruski :) popieraj pis!!! to rozkaz !!! :D
Zzooloo2021.02.24 0:31
Ja mam wręcz przeciwne: http://proremedium.pl/2020/10/19/maski-opadly-demaskowanie-maseczkowej-manipulacji/ Tak w usa padali jak muchy, tak samo jak w bergamo jeździły cięzarówki z trumnami, szkoda tylko, że w 2015 r.
Cierpliwy2021.02.23 22:04
21:29 Czy w marcu ub. roku minister Szumowski w wywiadzie RMF, dr Grzesiowski w TV w eksperymencie z aerozolem i prof. Gut w wywiadzie u Rachonia w TVP Info nie wskazywali na nie użyteczność(przenikanie wirusów) lub szkodliwość maseczek (zbieranie patogenów)? Przecież to minister i cenieni specjaliści, obecnie pierwszoplanowe twarze TV w walce z covidem-19 .To co się zmieniło? Dr Basiukiewicz potwierdził oczywiste fakty że Rząd ma swoją strategię opracowaną przez "doradców" i z nikim innym nie chce rozmawiać mimo apeli i listów otwartych niezależnych naukowców i lekarzy do Rządu i Prezydenta. Pomyśl . Dlaczego
sasanka2021.02.26 11:32
trzeba tekst przeczytać do końca,gdzie dr mówi,że nie czepia się rządu,bo wszystkie kraje tak robią
W końcu jakiś głos rozsądku2021.02.23 21:17
a nie sami kretyni dopuszczani do głosu, no ale biznes szumowski na maskach zrobił :)
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.23 20:26
To co wyprawiają PiSdziaki to jest jak leczenie syraczki aspiryną: im mniej na nią działa, tym bardziej zwiększają dawkę! banda debili bez żadnego planu która miota się bez ładu i składu byle by coś robić...
Anonim2021.02.23 20:39
Plan to by był tylko w całym tym kryzysie jeździ się na nartach a nie robi właściwą robotę. Kasa jest z naszych podatków można hulać ile wlezie póki rzadzą
Lorenz2021.02.23 20:41
Widocznie to za mało skoro idą kolejne podatki
hehehe2021.02.24 7:04
A co by wg ciebie robiły POj3by gdyby rządziły ?