21.10.20, 18:55Fot. screenshot - YouTube (Pollux)

Dr Wanda Półtawska: Wstydzę się, że jestem lekarzem, bo oni zabijają

W przeddzień rocznicy formalnej inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II portal wPolityce.pl opublikował wywiad, jaki red. Marzena Nykiel przeprowadziła z dr Wandą Półtawską. Przyjaciółka papieża podkreśla, że Polacy podchodząc emocjonalnie do pontyfikatu Jana Pawła II, wcale nie rozumieją i nie chcą rozumieć jego nauczania. Odnosząc się do kwestii aborcji zaznacza, że fakt jej istnienia jest dowodem głupoty ludzi.

- „Jestem przekonana, że Polacy dokumentów papieskich nie znają wcale. Nie czytają tego, co św. Jan Paweł II napisał. Jestem zaniepokojona sytuacją Polski, która mając szansę obserwowania świętego człowieka, genialnego filozofa i poetę, nie zauważyła tego, co naprawdę przyniósł światu” – przekonuje dr Wanda Półtawska.

- „Polacy nie zrozumieli wagi tego wspaniałego pontyfikatu. Nie zrozumieli jego nauczania. Owszem latają na pielgrzymki, robią fotografie, ale nie mają pojęcia czego nauczał. I to jest głupota” – dodaje.

Dlatego, jak podkreśla, zamiast opowiadać anegdoty o papieżu, poświęca się przybliżaniu jego filozofii. Zamiast mówić o papieżu, mówi o jego nauce. Zwraca uwagę na podstawową zasadę antropologiczną przypominaną przez św. Jana Pawła II, mówiąca o tym, że człowiek ma ciało, ale nie jest wyłącznie ciałem, jest istotą rozumną i duchową:

- „Przecież fakt aborcji, zabijania nienarodzonych dzieci jest dowodem głupoty ludzi. Ja nie podejrzewam ludzi, że chcą zabijać. Ale podejrzewam o całkowitą bezmyślność. Dzisiaj wszystkie pary, wszystko jedno czy małżeńskie, czy cudzołożne, są zaskoczone ciążą. Nie wiedzą, skąd się biorą dzieci. Dorośli ludzie obdarzeni rozumem, wolną wolą i sumieniem działają jak zwierzęta” – mówi.

- „Teraz ludzie dążą tylko do tego, żeby do konta w banku dopisać dwa zera” – dodaje.

Przyjaciółka papieża przypomina jego reakcję na telefon inżyniera Antoniego Zięby, który powiadomił go o przyjętym w 1993 roku tzw. „kompromisie aborcyjnym”, który wprowadził m.in. przesłankę eugeniczną:

- „Ojciec Święty zareagował. Uderzył pięścią w stół. Powiedział: Gdzie są pediatrzy? Dlaczego nie bronią chorych dzieci?” – opowiada.

- „Większość Sejmu. Większość dorosłych Polaków jest głupia i zła? Zabija chore dziecko. Przecież to jest hańba tego narodu. A Polska ma piękną historię. Cała Polska od wieków broniła wolności i godności człowieka. A teraz? Pytam posłów, dlaczego wyrażają zgodę na zabijanie chorych dzieci? Sejm ma reprezentować naród. Ja nie chcę zabijać. Napisałam list otwarty do prasy. Wstydzę się, że jestem polskim lekarzem, bo oni zabijają dzieci nienarodzone” – mówi stanowczo dr Półtawska.

Zaznacza, że są rzeczy, o których to nie człowiek decyduje, a głosowanie nad ustawą dot. aborcji jest dowodem poniżenia ludzkości.

- „Musisz mieć większość głosów, że ci nie wolno zabić? Ludzie, do czego wyście doszli?” – pyta.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Izydor2020.10.25 14:25
Nie obsiorbali też lolkowej kremuufki.
Anonim2020.10.22 12:15
To naprawdę wielka szkoda dla świata, że jej nie zabili w Ravensbruck
Alina2020.10.22 15:14
To,co Anonim napisał/a jest ochydne... hitlerowcy mogą się cieszyć zza grobu... :(
co prawda w oczy kole?2020.10.22 15:16
Anonimie drogi - ciesz się, że mama nie zrobiła Ci tego, do czego namawiasz innych
Johan2020.10.22 11:07
Temat aborcji jest tematem ciężkim i bez podstawowego przygotowania teologicznego, ew. filozofii społecznej nie będzie dobrze zrozumiany. Sic ! Jeśli ktoś podda się woli bożej i przyjmie to co jest jemu dane, nawet jeśli jest to dziecko nie w pełni zdrowe to na pewno będzie mu to w taki, czy inny sposób wynagrodzone, będzie też miał tzw. błogosławieństwo boże. Małżeństwa np. z dziećmi downa uważane są powszechnie jako udane. Trud popłaca i jednoczy małżonków. Poza tym dużo lekarzy skazuje dzieci na śmierć, a jest wiele przypadków, że dzieci z takim osądem urodziły się o dziwo zdrowe. Tak więc najlepszym wyjściem to nie bawić się w Pana Boga, nie wyręczać go , bo to nie będzie nam dobrze służyło.
Protestant2020.10.22 8:54
Dr Połtawska w swej działalności publicznej, znana jest przede wszystkim z przeforsowania Deklaracji wiary lekarzy katolickich. Samo w sobie przedsięwzięcie jest interesujące, jednak widać w nim brak głębszej refleksji nad konsekwencjami tej deklaracji, sformułowanej jednoosobowo, zapewne bez głębszego zastanowienia i konsultacji z innymi. Między innymi punkt 3 Deklaracji brzmi następująco: "3. PRZYJMUJĘ prawdę, iż płeć człowieka dana przez Boga jest zdeterminowana biologicznie i jest sposobem istnienia osoby ludzkiej. Jest nobilitacją, przywilejem, bo człowiek został wyposażony w narządy, dzięki którym ludzie przez rodzicielstwo stają się „współpracownikami Boga Samego w dziele stworzenia” - powołanie do rodzicielstwa jest planem Bożym i tylko wybrani przez Boga i związani z Nim świętym sakramentem małżeństwa mają prawo używać tych organów, które stanowią sacrum w ciele ludzkim." Z powyższego stwierdzenia wynika, że katolicki lekarz powinien kwestionować funkcjonowanie wszelkich osób, które swoje rodzicielstwo realizują poza "świętym sakramentem małżeństwa". Nie chodzi więc tylko o osoby żyjące "bez ślubu", ale również np. osoby z chrześcijańskich Kościołów, w których małżeństwo nie jest traktowane jako sakrament, nie mówiąc już o cywilnych małżeństwach ateistów, albo np. muzułmanów. Czy następstwem Deklaracji ma być odmowa leczenia takich osób przez lekarzy katolickich? Napominanie ich, że powinni przyjąć "sakrament małżeństwa"? Czy dzieci ze związków niesakramentalnych mogą być leczone przez katolickich lekarzy?
Anonim2020.10.22 10:01
Dzieci niechrześcijańskich rodziców są leczone przez katolickich lekarzy ,tak jak i dorośli różnych wyznań i ageiści też o to ię nie martw.
Protestant2020.10.22 10:42
Nie wątpię w to, natomiast niejasne sformułowanie Deklaracji wydaje się sugerować coś innego.
Gość2020.11.13 22:12
To deklaracja lekarzy katolickich a więc wszystko w niej jest tak jak powinno i odnosi się do katolików.
Gość2020.11.13 22:18
Deklaracja jest deklaracją sumienia lekarza katolikciego. Jeśli do lekarza trafia pacjent, to jest to dla niego osoba, człowiek, wg.której w świetle tej deklaracji lekarz postępuje zgodnie z moralnością etyki katolikciej.
Marco Breslaviano2020.10.22 4:31
Redaktor, która przeprowadziła ów wywiad Marzena Nykiel, naczelna wPolityce.pl jest postacią wyjątkowo ohydną. Przypominam, byśmy pamiętali, że w czasie, gdy Fundacja Ordo Iuris w 2016 roku zgłosiła projekt ustawy delegalizującej aborcję, ta pani, wespół z inna arcykatolicką redaktor panią Łosiewicz, mąciła w głowach katolickim wyborcom PiS-u, twierdząc, iż "nie jest to odpowiedni czas". Minęło 5 lat, w tym czasie opłacani przez nas lekarze na polecenie rodziców zamordowali kilka tysięcy dzieci. Ta pani ma ich krew na swoich rękach.
Gość2020.11.13 22:15
Ta Pani od tego czasu mogła się zmienić. "Nie nam dawać osąd."
Olej2020.10.21 23:07
Bardzo duża część Polaków myśli i czuje jak Pani i pozostaje bezsilna. Ludzie sumienia widzą, że jest to zło obciążające wszystkich Polaków. Co zrobić aby to zatrzymać ? Te opisy konających dzieci, pozostawionych aż umrą, makabra potworności zła, absolutnego zła, które raz uwolnione ogarnie wszystkich ludzi.
Leo2020.10.21 23:03
Wstydzę się, że jestem żołnierzem, bo oni zabijają
Teo2020.10.21 23:09
A ja w wstydzę się, że jestem rzeźnikiem, bo oni zabijają.
Anonim2020.10.21 20:58
Zdumiewa bardzo emocjonalny ZARZUT Pani W. Półtawskiej o głupocie Polaków i braki znajomości pism i dokumentów wydanych przez p. J.P.II. Należy domniemywać , że Pani doktor jako wybitna INTELEKTUALISTKA ogranicza MOŻLIWOŚĆ ZBAWIENIA człowieka do zgromadzonej wiedzy z okresu sprawowania pontyfikatu przez papieża Polaka, swojego znajomego przyjaciela. Jest to bardzo przykre i niegrzeczne. Warto przypomnieć Pani Doktór , że Kard. Wojtyła był MODERNISTĄ , bardzo zasłużył się w obradach i przygotowywaniu niszczących REFORM II Soboru Watykańskiego a także ich realizowaniu ,co jak widzimy i doświadczamy doprowadziło do Kryzysu i Rozłamu . Jak uczy i przestrzega Jeden Święty Kościół Katolicki UCZUCIA i sentymantalizm często przyćmiewa ROZUM a z wiekiem postrzeganie rzeczywistości maleje.
Gość2020.11.13 22:23
"Zasłużył się w obradach i przygotowywaniu niszczących REFORM II Soboru Watykańskiego." Jak się w tych obradach zasłużył, jaką reformę przygotował? Póki był księdzem i biskupem w Krakowie modlił się po łacinie. Przygotowane to już wszystko było. Nie był modernistą. Jego pontyfikat przypadł na czasy postępującego modernizmu.
micho2020.10.21 20:53
biedna kobieta...zabijają również wcześniaki do 22 tygodnia życia...ale jej to już nie obchodzi...tylko pcha jęzor do tyłka innych kobiet
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.21 20:48
półtawska pyerdoliła się z wojtyłą! który później był obrońcą pedofilów w sutannach!
Cool2020.10.21 20:50
Ja to bym tobie pyerodlnął najchetniej.
Oglądaj Hity kinowe2020.10.21 20:45
Hej Zobacz juz dziś Hity kinowe ____________________ https://vod-sfera.pl/ ____________ Bad Boy- Proces Siódemki Z Chicago Seriale Oraz wiecej Zobacz Koniecznie juz dziś
Ja, Szatan2020.10.21 20:44
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, którzy w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście ostatnich moich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
BabciaOdkryłaŻeNiktNieCzytaPierdówJanPapyBisa2020.10.21 20:05
Pisactwo JanaPapyBisa było tak dęto płytkie, że nawet żona Dziwisz nie była w stanie przełknąć tej produkcji bez znieczulenia się wąchaniem kapci Wojtyły.
halo tu ziemia2020.10.21 20:13
nawet jak jesteś ujarany gańdzią, nie zwalnia cię to od elementarnego poczucia że jakaś rzeczywistość istnieje
Totus tuus2020.10.21 19:58
https://www.youtube.com/watch?v=yMfcKOrKABQ
Gość2020.11.13 22:27
Niedostępne :(
Cool2020.10.21 19:32
To prawda ... szacunek dla ludzkiego życia to fundament wszystkiego, to punkt wyjścia do istoty człowieczeństwa ... dlaczego ludzie odmawiają prawa do człowieczeństwa, tylko dlatego, że ktoś jest jeszcze malutki lub chory .... idąc tym tokiem myślenia, równie dobrze możemy go odmówić komuś, kto ma inny kolor skóry lub ma inne poglądy, ... albo jest Polakiem lub Żydem ... Czy to tak trudno zrozumieć, że człowiek jest człowiekiem, bez względu na wiek lub wzrost???
Po 11 ...2020.10.21 19:24
Ta sądząc po zdjęciu, pani Dr Wanda ma małe szanse na zajście w niechcianą ciążę. Zresztą, może się mylę, bo może zadaje się z płodnymi klerykami :)
Anonim2020.10.21 19:30
Widzisz może się okazać, że takie wspaniałe kobiety jak pani Wanda Półtawska wymodlą u Pana Jezusa laskę ocalenia dla Ciebie.
Anonim2020.10.22 1:02
Hahahahahahaha
Cool2020.10.21 19:35
Pani Półtawskiej, lewacki bydlaku, nie dorastasz do pięt!
Po 11 ...2020.10.21 19:45
To oczywiście racja. Ale to nie odbiera mi prawa od żartowania sobie :))
Cool2020.10.21 19:49
Jesteś zwykłym chamem.
sram na ciebie cool2020.10.21 21:27
[cool]
Anonim2020.10.21 21:27
To żartuj sobie z siebie ,taki przecież jesteś zabawny .
Anonim2020.10.21 19:22
Masz rację babciu już prawdziwych lekarzy nie ma, tylko kasa i kasa , a reszta w De...
An.2020.10.21 19:43
Czy to Anonim, czy (niestety) inteligentny troll?
Anonim2020.10.21 19:16
Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i zdolności ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy. Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją. Tak mówił Hipokrates, czyli tradycja europejska, teraz wkrada się Mengele, zaprzeczenie tej tradycji!
Anonim2020.10.21 19:21
Dokładnie tak!
Leon2020.10.21 20:32
Będę stosował wszelkie wybiegi by nie obsłużyć chorego, nie mieć z nim styczności by piętrzyć przed chorym wszelakie trudności: skierowanie, badanie, karta pacjenta, nie przepiszę mu żadnej recepty, ustalę mu termin wizyty za 100 lat. Kasy natrzepałem dość i dziś chorzy nie są mi do niczego potrzebni. No chyba że prywatnie za nowe 200% wyższe stawki.
Anonim2020.11.13 22:30
Dlatego leczmy się u lekarzy - zadeklarowanych - katolickich :)
Anonim2020.10.21 19:04
Dokładnie! Dlatego pandemia uderza w służbę zdrowia! Tak samo jak uderza w ludzi sztuki, bo ludzie sztoki stali się bluźniercami! Popatrzcie gdzie uderza pandemia - tam wcześniej było moralne szambo! Bóg zmiecie zetrze bluźnierców w pył jeśli wzgardzą Jego Miłosierdziem odda ich demonom.
Protestant2020.10.22 9:06
Twoje stwierdzenie jest krzywdzące. Pandemia uderza w służbę zdrowia, bo te osoby poprzez wykonywanie obowiązków zawodowych najczęściej narażone są na kontakt z chorymi.