26.01.21, 14:41fot. yt/onet news

Dworczyk: Poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel

- Poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel, czyli sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w naszym kraju, bo to jest jedyny sposób, żeby walczyć z pandemią – powiedział po spotkaniu rządu z przedstawicielami partii opozycyjnych w KPRM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie dotyczące Narodowego Programowi Szczepień zorganizowane przez premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych.

- Pojawiały się niektóre pomysły, które w zderzeniu z rzeczywistością nie mogą być realizowane - powiedział szef kancelarii premiera.

Jak powiedział Dworczyk, wszystkie kluby są zainteresowane, „aby rząd rozpoczął rozmowy poza Unią Europejską - pomimo porozumienie unijnego - o pozyskaniu szczepionek”.

Bartosz Arłukowicz miał też złożyć propozycję podawania szczepionek osobom leczonym onkologicznie.

 

mp/pap/tysol.pl

Komentarze

Radek2021.01.27 21:32
Czy dyplomatą pan Sławek nie miał w tej sprawie jakiegoś poglądu ?
Emeryt - czy warto się szczepić2021.01.27 12:05
W ciągu życia byłem szczepiony pewnie kilkadziesiąt razy. Dzieki temu pewnie zyję i nie zachorowałem na gruźlicę, polio, , błonnicę, krztusiec, wirusowe zapalenie watroby, odrę. Nie byłem niestety szczepiony na świnkę ( bo kiedyś trzeba było to przechorować) i do dzisiaj mam pozostałości po półpaścu ( bardzo nieciekawe bóle nerwów wzrokowych). Jesli tylko dotrwam do terminu szczepienia to napewno się zaszczepię. Psy też szczepie co roku na różne dziadostwa i dzięki temu pwenie jeszcze żyją.
Emeryt - Dobra informacja2021.01.27 11:55
Moderna zaproponowała chętnym w tym również Polsce, przekazanie licencji na produkcję tej szczepionki. Myślę, ze to jest dobry pomysł nawet jesli należałoby doposażyc jakąś istniejącą linię w wymagane urządzenia. Te szczepienia będą powtarzane pewnie co roku wieć jest perspektywa długofalowa wykorzystania tej linii.Oczywiście jest potrzebna współpraca rządu z polskimi zakładami farmaceutycznymi
ren2021.01.27 11:52
Jedynym sposobem walki z urojeniami jest natychmiastowe leczenie psychiatryczne. Otworzyć kraj zamknąć rząd bo inaczej tylko swąd
Marek2021.01.27 9:51
Rzecznik rządu podaje że decyzje dotyczące naszej gospodarki są podejmowane na podstawie wiadomości zaczerpniętych z tygodnika ilustrowanego NATURE. Całe gałęzie naszej gospodarki sązamykane bo ktoś z rządu uznał że tam są fajne artykuły. Nikt nie przeprowadza żadnych badań ani opracowań .Nikt z rządu nie jest wstanie odpowiedzieć jak dzisiaj przebiegały zachorowania w Polsce w podziale na grupy wiekowe,zawodowe.Bo tego ten tygodnik nie podaje .A rząd nie przeprowadza badań.To jest totalna kompromitacja premiera Morawieckiego.Tygodnik za 5 $ jest czynnikem który decyduje co się dzieje w Polsce.Jak można podać taką informację i to z komentarzem że rząd nie przeprowadza własnych badań.To jest trybunał
Libori2021.01.27 7:00
TAK JEST WYSZCZEPIC WSZYSTKICH JAK PSY.TA SZCZEPIONKA ,KTORA MA GENY NIEMOWLAKOW I NIKOMU NIE POMOZE.A WRECZ PRZECIWNIE WIELU UMRZE,BO TO JEST EXPRRYMENT NALUDNOSCI.
W USA zaszczepiono 16-17 milionów2021.01.27 3:19
Jeden zgon NIEPOWIĄZANY ze szczepionką! - - - - W biednej Hiszpanii TRAGEDIA - 42 TYŚ. ZAKAŻONYCH, z czego umrze około 1-2 TYŚ.
Anonim2021.01.27 6:05
Wyłącz głupku telewizor a przestaniesz się bać.
K U R W Y białoruskie próbują!2021.01.27 3:15
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Teraz chcą zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolili o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "Gorzowa", pierrdolą o Bidenie, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z Konfederacji na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
bez PiS wszyscy umrzemy!!2021.01.27 2:50
INFORMACJA na rok 2020 w sprawie pracy urzędu stanu cywilnego Komitet Wykonawczy Rejonu Mińskiego w sprawie rejestracji aktów stanu cywilnego W obwodzie mińskim zarejestrowano łącznie 5 297 aktów prawnych stan cywilny, w tym urodzenie - 1708, czyli o 23 mniej niż w 2019 r. o małżeństwie - 850, czyli o 348 mniej niż w 2019 rrok (w uroczystej atmosferze - 267), zgony - 2227, czyli 326 więcej niż w 2019 r. ustalono ojcostwo - 185, czyli 6mniej niż w 2019 r
Nie martw się o Polszu Konfiedierato!2021.01.27 3:16
𝐎 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐦 𝐤𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐬𝐳? 𝐎 𝐊𝐫𝐚𝐣𝐮 𝐑𝐚𝐝, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐜𝐚𝐫𝐚𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. 𝐓𝐚𝐦 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐭𝐫𝐚𝐠𝐞𝐝𝐢𝐚 𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐚! 𝐒𝐳𝐩𝐢𝐭𝐚𝐥𝐞 𝐣𝐚𝐤 𝐰 𝐗𝐈𝐗 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐥𝐞𝐤𝐚𝐫𝐬𝐭𝐰, 𝐛𝐫𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐫𝐨𝐝𝐤𝐨𝐰 𝐡𝐢𝐠𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡, 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐢𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐭𝐲𝐬𝐢𝐚𝐜𝐞 𝐑𝐮𝐬𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐮𝐦𝐢𝐞𝐫𝐚 𝐰 𝐝𝐨𝐦𝐚𝐜𝐡 𝐛𝐞𝐳 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜𝐲
Spierdalaj ty kurwo białoruska!2021.01.27 3:18
POLSKA TO NIE JEST TWÓJ KRAJ! - - - - Naucz się polskowo jazyka i polskowo alfabieta kacapie!
j23żyje2021.01.27 2:48
Proszę państwa, nie bierzcie słów tego człowieka poważnie. W świetle tego co mówił na konferencji główny doradca premiera prof. Horban, rząd w lato zaplanował masowe ludobójstwo Polaków. Odbywało się ono w dwu etapach. Pierwszym etapem było namawianie Polaków do wakacyjnych wyjazdów, połączone nawet ze specjalnym bonem turystycznym. Po to tylko żeby jak najwięcej osób się zaraziło. Drugim etapem było wysłanie dzieci zdrowych i chorych do szkół, by się nawzajem pozarażały i zaniosły wirusa ze szkoły do domu. Profesor tłumaczył to tym, że młodzi powinni jak najwięcej chorować, bo na ogół przechodzą infekcję łagodnie i uodparniają się stadnie. Profesor zapomniał jednak dodać, że te dzieci nie mieszkają same, tylko z rodzicami, a na skutek trudnej sytuacji mieszkaniowej, często także z dziadkami. W tej sytuacji zupełnie świadome zarażanie dzieci by te przyniosły wirusa do domu ma wszelkie znamiona ludobójstwa. Zresztą doskonale wiadomo, że nikomu się nie udało to stadne uodparnianie. Nagle zachorowania wzrosły z ok. 300-400 dziennie do blisko 30 tys ww październiku., a umieralność w Polsce pobiła wszystkie rekordy. Twierdzę, że rząd świadomie uczestniczy w światowym spisku mającym spowodować depopulacje w Polsce, a wszystkie te cyrki z maseczkami, zamykaniem stoków i knajp mają na celu spowodowanie fałszywego wrażenia, że rząd walczy z epidemią. Obecne wysłanie najmłodszych dzieci do szkół ma taki sam cel, jak wysłanie dzieci do szkół we wrześniu. Można przewidzieć co się będzie działo dalej. Za 3-4 tygodnie rekordy zachorowań, rekordy zgonów, znowu odesłanie dzieci do nauczania domowego, a dla polskich przedsiębiorców kolejny lockdown, uzasadniany nadejściem kolejnej fali zachorowań. Swoja drogą w Azji widzieli tylko jedna falę zachorowań na przełomie 2019 i 2020 roku i nie zamierzają oglądać oglądać drugiej. Natomiast w świecie białego człowieka stale się walczy z epidemią, a jak wygasa, to ją się podsyca. To co mówił ten profesor, dla mnie nowy Mengele, było straszne, bo wynikało z tej gadki, że rząd starannie zaplanował to ludobójstwo, które kosztowało życie tak wielu Polaków... I zapewne na tym się nie skończy.
Kto jest wrogiem szczepionek i medycyny?2021.01.27 3:17
POLSKAJA KONFIEDIERACJA - "RADZIECKO-POLSKI NARODOWY KOŚCIÓŁ KATOLICKI", kretyństwo SEKTY Z "KOŚCIOŁA" tzw. "SCJENTOLOGII". Mają na sumieniu tysiące niepotrzebnie zmarłych dzieci a także dorosłych którzy mogliby być uleczeni. Ale nie tylko oni bo i inną SEKTA JEHOWYCH.
Agnieszka2021.01.26 23:24
Cel was widoczny i źle o was świadczy.
czyli w krakowskim2021.01.26 23:10
sami konfederaci mieszkają ?
jan2021.01.26 22:48
te bydlaki mordercy naganiacze sługusy paroby światowej bestii kaczyński morawiecki dworczyk niedzielski horban simon i reszta tej zbrodniczej morderczej bandy zasługują na śmierć i takiej kary oczekujemy za ich mordy na nas polskim spoołeczeństwie
Antonim2021.01.26 20:35
Z wypowiedzi Dworczyka nie wprost, ale wynika, że wszyscy poza konfederacją są opłacani z kasy producentów szczepionek. Może prokuratura zbada tą kwestię w wolnej Polsce.
Anonim2021.01.26 19:12
I tu się zgodzę z panem Dworczykiem,wszyscy macie ten sam cel zniszczyć Polskę i Polaków.
Polska nr 1 w zgonach w UE2021.01.26 17:47
szczepionki nic nie zmienią - PIS nadal będzie kradł , zadlużał na serki miliardów i doprowadzi do śmierci kolejnych 100 tys ludzi z rzadka na covid... "w samej tylko Warszawie codziennie umiera 50 osób, głównie seniorów. To jest fakt. Gdy zaszczepimy wszystkich seniorów, dalej będzie tyle zgonów - stwierdził wirusolog. - W ciągu miesiąca po szczepieniu również umrze 1,5 tys. Bo to nie jest szczepionka na nieśmiertelność. To jest szczepionka chroniąca przed rozwojem choroby. Jednak co te zgony będą miały wspólnego ze szczepieniem? – pytał retorycznie prof. Włodzimierz Gut."
***** ***2021.01.26 17:52
Najbardziej przerażające jest to co mówił prof Lipniacki. Że kontakty mIędzyludzkie w Polsce są bardzo znacząco mniejsze niż na zachodzie. Ponadto jest o wiele , wiele mniejsza ilość domów opieki. Najgorsza zaraza jaka mogła się przydarzyć Polsce to PiS. To przez nią Polacy umierają. 3 razy częściej niż w Szwecji i na domiar przy 2-3 razy rzadszych ilościach zakażeń.
matis892021.01.26 17:38
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.01.26 17:35
Bo PiS PO i cała lewica to jedno dno to trzymają razem ,chcą nas zniszczyć .
Marek2021.01.26 17:32
rzecznik rzadu właśnie podał żę polska gospodarka jest zamykana na podstawie TYGODNIKA ILUSTROWANEGO ,,NATURE,,.Nie na podstawie jakis badań wewnątrz krajowych tylko opini tygodnika z innej bajki innej kultury.TO JEST KOMPROMITACJA RZĄDU.Co będzie jak jakiś dureń uwierzy w to co pisze TYGODNIK FANTASTYKA.
Beno2021.01.26 17:07
Panie Dworczyk - dobra reklama dla Konfederacji. A szczepionki to sobie wsadźcie.....
JohnyBravo2021.01.26 16:55
Nie,To nie jest jedyny sposób alki z "pandemią".Jest zdrowy rozsądek, testy które właściwie wskazują zakażonych a nie np papaję czy koka kolę.Pan Dworczyk milczy o tysiącach ludzi którzy zmarli nie na kowit a z powodu walki z kowit.A co do wyszczepionek popatrzmy na Izrael.Kraj rekordowej ilosci lokdałnów, rekordowej ilości wyszczepionych , kraj obecnie, rekordowej ilości zarażonych kowitem. A więc Panie Dworczyk.Jak te fakty mają się do ciemnoty którą nam pan wciskasz?
JohnyBravo2021.01.26 16:58
Jest także zakazana w Polsce Amantadyna, zapomniałem dodać.Panie Dworczyk! Nadejdzie wkrótce czas, ze na drzewach zamiast liści będą wisieć pandemiści.Ludzie pańskiego pokroju, Morawca,Grzesiowskiego,Simona,Niedzielaka i innych, panu podobnych. Niech pan się nieco miarkuje ze słowami i pamięta o tym.
gracz2021.01.26 16:09
Wykończyć Polaków.
Anonim2021.01.26 15:06
PiSdzielce chcą współpracować z opozycją - znaczy coś jest na maxa spierd..lone i trzeba rozmyć odpowiedzialność.
Anonim2021.01.26 15:04
Wszyscy po za Konfederacją, chcą upodlić polakow
Michał Jan2021.01.26 14:53
Pasożytowanie na ciężkiej pracy Polaków zawsze było jednoczące rządek z totalną opozycją. Teraz "wyszczepienie" jest pretekstem do dołowania biznesów aż do możliwości taniego wykupienia i przerabiania Polaków na posłuszne bydło.
JohnyBravo2021.01.26 17:03
Panie Janie. Nie zgadzam się do końca z Panem, gdyż Polaków na bezwolne bydło nie trzeba przerabiać.Wystarczy rozejrzeć się na ulicy jaki odsetek ludzi lata ze szmatami namordymi.100%?A więc mamy sto procent pokornego, bezmyślnego i przerażonego bydła.No fakt..odsetek ten ostatnii czasy nieznacznie się zmniejsza..jest więc jakaś nadzieja.
Michał Jan2021.01.26 19:25
W mojej okolicy, będącej formą pośrednią między wsią a miastem, około 50% chodzi z "pełną gębą", choć, tym razem z pełną podstawą prawną, grozi za to 1000 zł mandat (przez korektę rozporządzenia w sprawie kagańców w pracy - z 3.12, czyli po opublikowaniu ustawy). Więc nie jest źle. 20 tys. otwartych przedsiębiorstw, imprezy udające "Sylwestra Marzeń". Jest duch, którego rząd z kamratami z opozycji będzie próbował stłumić.