01.12.21, 19:23Fot. screenshot - YouTube (Salve NET, Janusz Jaskółka)

Granda! Na łamach ,,Wyborczej’’ żydowska organizacja atakuje Polaków za uczczenie bohatera ratującego Żydów

Na łamach „Gazety Wyborczej” żydowska organizacja B’nai B’rith atakuje Instytut Pileckiego za… upamiętnienie Jana Maletki. To polski pracownik kolei, który mając 21 lat został zastrzelony przez Niemców za podawanie wody Żydom transportowanym do Treblinki.

Instytut Pileckiego 25 listopada upamiętnił w Treblince Jana Maletkę. Pochodzący z Mińska Mazowieckiego Maletka był jednym z polskich kolejarzy, którzy pomagali Żydom wjeżdżającym na stację w Treblince. Mając 21 lat, próbując podać Żydom wodę, został zastrzelony przez Niemców.

- „Kiedy 20 sierpnia 1942 roku na stację w Treblince wjeżdżał kolejny transport Żydów (prawdopodobnie z warszawskiego getta), Jan, Stanisław i Remigiusz wykonywali tam wyznaczoną im pracę. Około godziny 10.00 ostrożnie ruszyli w stronę wagonów, trzymając w rękach naczynia z wodą. Niespodziewanie zostali dostrzeżeni przez jednego z wartowników, który natychmiast otworzył ogień z broni automatycznej. Jan Maletka zginął na miejscu. Stanisław i Remigiusz zdołali paść na ziemię i ukryć się w pobliskim rowie. Udało im się uciec. Jak się później okazało, nie zostali rozpoznani przez obozową załogę”

- przypomniał dr Marcin Panecki z Instytutu Pileckiego.

Z okazji Dnia Kolejarza w Treblince odsłonięto kamień z poświęconą bohaterowi tablicą. Miejsce poświęcił bp Piotr Sawczuk, a w imieniu społeczności żydowskiej modlitwę odmówił rabin Yehoshua Ellis.

Upamiętnienie polskiego bohatera niesamowicie rozwścieczyło żydowską lożę B’nai B’rith. Jej przedstawiciele opublikowali w tej sprawie skandaliczny list na łamach „Gazety Wyborczej”.

- „Polska polityka historyczna sięgnęła granic obrzydliwości. Tym razem w wykonaniu wiceministry kultury Magdaleny Gawin, która odsłoniła w Treblince – uwaga, w Treblince! – pomnik Polaków ratujących Żydów”

- piszą Andrzej Friedman i Sergiusz Kowalski.

- „Zanim Polska zacznie stawiać pomniki dla Polaków na cmentarzach żydowskich, musi sobie przypomnieć o Żydach zamordowanych przy udziale Polaków”

- dodają.

Na skandaliczną publikację „Wyborczej” odpowiedziały już władze gminy Treblinka. Podkreślają, że tablica nie została poświęcona Polakom ratującym Żydów, a konkretnej osobie. Wskazali na manipulacje autorów, którzy podają, że kamień stanął na terenie obozu. Tymczasem postawiono go na oddalonej od niego o 4 km stacji kolejowej.

Do sprawy odniósł się też w mediach społecznościowych Rafał Ziemkiewicz, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

- „Czyli wg Żydów Polak, który chciał podać wodę ich wiezionym na śmierć rodakom był zły, bo być może chciał coś za to, a Niemcy którzy go zamordowali w zasadzie strzegli prawa i dobrze zrobili. Potem jakiś Bilewicz dostanie kolejne miliony na badania, dlaczego antysemityzm rośnie”

- napisał.

kak/wyborcza.pl, instytupileckiego.pl, tvp.info.pl, PCh24.pl

Komentarze

Grizzly2021.12.2 14:52
PS. Przyjrzyjcie się znaczkowi w klapie Freedmana! Jasny dowód na to kto wspiera tzw. Strajk Kobiet! Widać skąd wyrastają nogi czarnym macicom!
matis892021.12.2 14:25
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Jak najdalej2021.12.2 13:22
od tego plemienia żmijowego
Kato Starszy2021.12.2 13:21
Chaim Rumkowski przyczynił się do zagłady tysięcy Żydów ,jakoś górale ze Wzgórz Golan milczą o nim
Nazbierało się2021.12.2 12:49
Podsunięty pomysł Żydów Friedmana i Kowalskiego należy rozważyć. Czy to nie najwyższa pora stawiać pomniki dla Polaków na cmentarzach żydowskich?
MaxFiend2021.12.2 12:44
Nie ma się co dziwić, bo jest to ewidentna manipulacja. Nie można eksponując pojedyncze wyjątkowe przypadki fałszować rzeczywistego historycznego kontekstu tamtych wydarzeń. I o to żydowskie organizacje mogą mieć słuszne pretensje.
szlafrok2021.12.2 12:52
No to wal śmiało! Wyjaśnij co rozumiesz przez fałszowanie rzeczywistego historycznego kontekstu tamtych wydarzeń, Żydzie.
­2021.12.2 13:15
Masz syna, ciumku?
harry2021.12.2 13:29
No właśnie, wal śmiało śmieszny Mr MaxFiend. Pojedyncze wyjątkowe przypadki? A siedem tysięcy drzewek poświęconych Polakom w waszym Jad Waszem to pojedyncze przypadki? Rozumiem, że sadziliście je z bólem serca bo nijak nie można ich dopasować do tworzonego przez Żydów wizerunku Polaka-masowego mordercy Żydów. I równie masowego kolaboranta Hitlera. O żydowskim wysługiwaniu się Hitlerowi przez jednych Żydów przeciwko drugim Żydom lepiej nie wspominać, tu nie liczą się fakty historyczne tylko od razu w grę wchodzi rzekomy polski antysemityzm. I to pomimo że żydowscy świadkowie Zagłady wskazują jednoznacznie również na wstydliwy rozdział żydowskiej historii w kontekście całej tragedii żydowskiej zagłady. Finkelstein w swojej książce "Przedsiębiorstwo Holokaust" ukazał mechanizmy kierujące globalnymi naciskami na tylko takie postrzeganie Holokaustu. Dodam, że w kontekście tego słusznym jest pogląd, że antysemitą nie jest bynajmniej tylko ten, który nie lubi Żydów, za to od razu jest nim ten którego nie lubią Żydzi.
MaxFiend2021.12.2 14:49
Macie bidusie problemy z podstawowymi faktami i ich nie ogarniacie :-D
Franek2021.12.2 12:12
Coś nowego?
­2021.12.2 12:06
Historia granatowej policji nie jest tematem zamkniętym i oswojonym. Wręcz przeciwnie, okupacyjne losy policjantów wracają dziś jako jeden z elementów walki o pamięć i mity historyczne, na których zasadza się polska polityka historyczna. Jest rzeczą charakterystyczną, że przestępstwa popełnione przez granatowych policjantów na innych Polakach nie wzbudzają już takich emocji – to w końcu, jak można sądzić, nasze „wewnętrzne sprawy”, które wyłącznie nas samych obchodzą. Zupełnie inaczej jest w wypadku historii Zagłady – jedynej części polskiej historii, która ma uniwersalne znaczenie i która wzbudza zainteresowanie na całym świecie. […] Tak się jednak składa (czego starałem się dowieść na stronach tej książki), że granatowa policja miała niebagatelny udział w wymordowaniu polskich Żydów i wchodzi tym samym w pole zainteresowania badaczy Holokaustu. Więcej, granatowa policja stanowiła istotny, niekiedy niezbywalny element niemieckiej strategii eksterminacji europejskich Żydów. Na dodatek polscy policjanci często mordowali Żydów na własną rękę, wykazując się przy tym ogromną inicjatywą. Żal tylko, że w sporze o polską niewinność mało kto pamięta o niepoliczonych dziesiątkach, setkach tysięcy żydowskich ofiar granatowej policji, ludziach, którzy mogli ocaleć, którzy mieli sporą szansę na przeżycie wojny, ludziach, o których pamięć bezskutecznie upominał się Emanuel Ringelblum.
harry2021.12.2 12:16
Hannah Arendt w głośnej książce pt. „Eichmann w Jerozolimie” z 1963 r. oskarżyła Judenraty o czynny udział w żydowskiej Zagładzie. Jej zdaniem bez ich udziału w rejestracji Żydów, koncentracji w gettach, a potem aktywnej pomocy w kierowaniu do obozów, zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby kłopot z ich spisaniem i wyszukiwaniem. Krótko mówiąc, praca Judenratów usprawniała i przyspieszała żydowską Zagładę.
­2021.12.2 13:13
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/01/polacy-mordowali-nie-tylko-w-jedwabnem-trzy-pogromy-ktorych-powinnismy-sie-wstydzic/
YORK2021.12.2 11:35
Musze poprawic sie wobec poprzedniego wpisu o zydowskiej lozy masonskiej reaktywowanej przez pr Kaczynskiego, oczywiscie byl on wowczas mon sprawiedliwosci w rzadzie buzka, uczynil to zepewnepod duzym wplywem roznych dziwnych ludzi wrogich polsce , to same sily naciskaly na jego osobe i urzad na wstrzymanie ekschumacji w jedwabnem. Kto jest urazony poprzednim niescislym wpisem to przepraszam.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.12.2 11:53
Obłudny kundlu, rejestracji zrzeszeń, stowarzyszeń czy partii politycznych dokonują w Polsce w formie postanowienia sądy powszechne a więc sędziowie a nie ministrowie sprawiedliwości.
Wojtek Polak2021.12.2 11:20
jak wiadomo loże masońskie to anty ludzkie złodziejskie i diabelskie stowarzyszenia idiotów a loża b nai b rith jest tego najlepszym przykładem. co nie które organizacje żydowskie dla celów okradania innych (np Polaków) będą negować udział niemców w mordzie ich rodaków i dla złodziejskiej chucpy mordowaniem ich współbraci obarczać innych w celu łatwiejszej grabieży.
Jacuś2021.12.2 11:04
Tak po wariacku myśląc to nacja wyższa od pozostałych zapewne nie chciała pomocy i przedłużenia ich pokoleń. "Oni nie chcieli, a Polacy na siłę pomagali". I dziwić się, że antysemityzm wzrasta. Jak ma tak dalej być to niech wracają skąd przyszli i nie trują nam życia..
AAAtomek2021.12.2 11:04
żydzi to faszyści i hitlerowcy w jednym
Anonim2021.12.2 10:42
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
Anonim2021.12.2 10:59
ty skur... , ty złodzieju peowsko-lewacki
AAAtomek2021.12.2 11:04
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!! W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!! W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
AAAtomek2021.12.2 13:31
W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!! W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!! W pis złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
AAAtomek2021.12.2 13:34
W PO złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!! W PO złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!! W PO złodziej złodzieja złodziejem pogania !!!!!!! Szok co się dzieje !!!!!
YORK2021.12.2 10:26
Chce przypomiec ze ta zydowska loza masonska dostala zgode na dzialalnosc w polsce od sp prez Kaczynskiego. Dzialalnosc dla tej lozy zakazaly wladze 2 rzeczpospolitej.Hanba na tych opluwaczy, bowiem opluwajac naszych bohaterow opluwaja pamiec pomordowanych swoich ziomkow jak i naszych odwaznych ludzi zamordowanych za pomaganie gnebionym zydom przez niemcow. Tymczasem teraz nasz prezydent duda zapala swiece chanukowe, ludzie zejdzcie na ziemie pluja na nas a wy jakte "swinie" mowicie ze deszcz pada.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.12.2 10:39
Nie kłam, lewacki kundlu, wyszkolony w dezorientacji według reguł kremlowskich bolszewików. Prezydent RP nie posiada jakichkolwiek kompetencji prawnych zezwalających lub zakazujących działalności jakichkolwiek organizacji, zrzeszeń czy stowarzyszeń.
LL2021.12.2 10:12
Jak trzeba było być durnym,zeby własne życie i własne rodziny poświęcać na ratowanie żydów , Dzisiaj już wiemy ,ze robiliśmy największą głupotę w życiu ich ratując.
raz dwa trzy ***** peowskie czerwone psy!!!2021.12.2 9:48
ten z piorunem w klapie --to dziewczyna michnika?
Cos was dziwi?2021.12.2 8:54
Żydzi zawsze żyli z lichwy, kradzieży i oszustwa (oraz z handlu niewolnikami). A przemysł kłamstwa pt. "holokost", to była najnowsza żyła złota. Teraz, nagle okazuje się, że prawda wyglądała zupełnie inaczej i ludzie zaczynają zadawać pytania, więc kwiczą i wyją.
harry2021.12.2 8:36
Osobny rozdział tej historii to zbrodnicza rola jaką w zagładzie Żydów w okupowanej przez Niemców Polsce odegrała żydowska policja. Była obecna w każdym gettcie a jej głównym zadaniem było wysługiwanie się Niemcom w kompletowaniu transportów swoich współbraci kierowanych następnie do komór gazowych. To żydowscy policjanci posiadali w każdym getcie sieć żydowskich konfidentów i to oni masowo denuncjowali swoich współbraci ukrywających się lub ukrywanych na tak zwanej aryjskiej stronie. Dostawali za ten proceder od Niemców szansę na przeżycie jakiegoś czasu oraz złudną iluzję ocalenia. Żydowscy policjanci - co łatwo zobaczyć na licznych filmach dokumentalnych - cechowali się brutalnością również wobec żydowskich kobiet i dzieci. Przy bramach gett to oni głównie przeszukiwali wchodzących do getta, zwłaszcza małe dzieci, w poszukiwaniu przy nich i zabieraniu im kilku marchewek czy kartofli niesionych rodzinie. Żydowscy policjanci na usługach Niemców słynęli również z licznych przestępstw rabunkowych a także dopuszczali się licznych gwałtów. Jest wiele literatury faktu, zeznań ludzi wówczas żyjących a także fotografii i filmów dokumentujących rozmiar zbrodni umundurowanych przez Niemców w charakterystyczne czapki i opaski Żydów wysługujących się Niemcom w zbrodniczym procederze unicestwiania własnego narodu. Zresztą to bardzo chwalebne i pozytywne, że już powstają wartościowe opracowania dokumentujące ten okres i proceder, który dotąd usiłowano skrywać lub pomijać milczeniem. Prawdy nie da się zakłamać, ona musi mówić sama za siebie. W tym wypadku prawda zaczyna krzyczeć. I jako memento takiego wątku: jest wstrząsający poemat Iccaka Kacenelsona "Pieśń o zamordowaniu żydowskiego narodu", w którym autor pisze min. o tym, że " Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!". Kacenelson był osobistym świadkiem tragedii ludzi w gettach, wraz z synem wkrótce po napisaniu poematu zginął w komorze gazowej. Nikt nie ma więc prawa głosić, że opisał kłamstwa. Pomoc wielu Żydów i ich wysługiwanie się Niemcom w mordowaniu współbraci to wstydliwy rozdział dotąd skrzętnie skrywany i pomijany milczeniem. Bez tej pomocy, jak się sądzi w oparciu o fakty i dokumenty, Niemcy na pewno nie zdołaliby zgładzić aż takiej ilości Żydów. O tym należy również pamiętać i badać historycznie to zagadnienie.
"Żydowska służba porządkowa"2021.12.2 9:24
jeśli już. Ilu Żydów zastrzelili na własną rękę, bez wiedzy i rozkazu Niemców?
harry2021.12.2 9:38
To przecież nie jest kłamstwo, człowieka zabija się nie tylko poprzez zastrzelenie. I to Iccak Kacenelson napisał co widział: „Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy - O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą. I ręce załamywałem ze wstydu. wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom. W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą. Ich wzrok. Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!”
Micek2021.12.2 8:35
To jakoś nie przeszkadzało we wczorajszych obchodach Chanuków
Mein Kampf jak Talmud2021.12.2 8:32
Hitler przepisał spore fragmenty Talmudu. Tylko po niemiecku. Te sam bełkot o "narodzie wybranym", czyli "rasie panów" i o "podludziach" czyli "gojach". Żydowska religia to rasizm i faszyzm w pigułce. I jako taka, powinna być zakazana tak samo jak hitleryzm czy stalinizm.
Michał2021.12.2 8:30
"To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku" - tako rzekł wczoraj Andrzejek
Micek2021.12.2 8:29
"To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku" - tako rzekł wczoraj Andrzejek
Holokost geszeft się sypie?2021.12.2 8:24
Od 50 lat żydzi żyją z geszeftu opartego na holokostowych oszustwach. Nagle okazuje się, że prawda wyglądała zupełnie inaczej, stąd ich dzika wściekłość. Należy pamiętać, o żydach-szmalcownikach - większość przypadków, czy żydach jako kapo w gettach czy obozach zagłady. To tak na początek, bo lista żydowskich zbrodni w ramach holokostu jest bardzo długa. Jak ktoś mówi prawdę o ich antyludzkich praktykach, to od razu dostaje łatkę anty-semity, a to co żydzi wyprawiają w okupowanej Palestynie, NICZYM NIE RÓŻNI się od zbrodni niemieckich, czy stalinowskich.
Jawny2021.12.2 8:19
Spadają obłudne żydowskie maski. Może to i lepiej.
Anonim2021.12.2 8:14
Żydki niczego się nie nauczyły !
Anonim2021.12.2 8:03
Historia granatowej policji nie jest tematem zamkniętym i oswojonym. Wręcz przeciwnie, okupacyjne losy policjantów wracają dziś jako jeden z elementów walki o pamięć i mity historyczne, na których zasadza się polska polityka historyczna. Jest rzeczą charakterystyczną, że przestępstwa popełnione przez granatowych policjantów na innych Polakach nie wzbudzają już takich emocji – to w końcu, jak można sądzić, nasze „wewnętrzne sprawy”, które wyłącznie nas samych obchodzą. Zupełnie inaczej jest w wypadku historii Zagłady – jedynej części polskiej historii, która ma uniwersalne znaczenie i która wzbudza zainteresowanie na całym świecie. […] Tak się jednak składa (czego starałem się dowieść na stronach tej książki), że granatowa policja miała niebagatelny udział w wymordowaniu polskich Żydów i wchodzi tym samym w pole zainteresowania badaczy Holokaustu. Więcej, granatowa policja stanowiła istotny, niekiedy niezbywalny element niemieckiej strategii eksterminacji europejskich Żydów. Na dodatek polscy policjanci często mordowali Żydów na własną rękę, wykazując się przy tym ogromną inicjatywą. Żal tylko, że w sporze o polską niewinność mało kto pamięta o niepoliczonych dziesiątkach, setkach tysięcy żydowskich ofiar granatowej policji, ludziach, którzy mogli ocaleć, którzy mieli sporą szansę na przeżycie wojny, ludziach, o których pamięć bezskutecznie upominał się Emanuel Ringelblum.
Prawda w oczy kole?2021.12.2 8:02
Nie tylko przy "współudziale" ale i bezpośrednio z rąk polskojęzycznych obywateli GG: ===================================================================== "Główna brama wiodąca do krakowskiego getta znajdowała się na Rynku Podgórskim, pozostałe na placu Zgody, przy ulicy Lwowskiej oraz – dwie – przy ulicy Limanowskiego. Przy wszystkich wartę pełniła granatowa policja. „Na bramie ghetta stoi polski policjant, który ma polecenie odbierać żywność powracającym Żydom z pracy. W tym wypadku muszę nadmienić, że byli polscy policjanci ludzie wyrozumiali i litościwi, ale byli i tacy, którzy odbierali powracającym Żydom żywność spełniając służbę gorliwie, ale do swojej kieszeni. [...] Dużo łez wylało się przy tych bramach na tych gorliwych granatowych, którzy w imię durnoty swojej i chytrości dokuczali ludziom” „Chytrość” policjantów miała solidne podstawy – za wpuszczenie do getta transportu mięsa granatowi otrzymywali po dwieście– trzysta złotych, czyli ekwiwalent miesięcznej pensji szeregowego funkcjonariusza. Próby niesienia pomocy Żydom, przymykania oczu na przemyt do i z getta lub inne formy niezbyt gorliwego wypełniania obowiązków wartowniczych spotykały się groźbami „jednostek zgangrenowanych w korpusie policji” – jak to określił Banaś. Jednym z tych „zgangrenowanych” był niejaki Kaczyński, który wydał Banasia w ręce Schupo. „Mały moment a byłbym rozstrzelany” – zeznał po wojnie przed Żydowską Komisją Historyczną. W opublikowanych kilkadziesiąt lat później wspomnieniach Banaś rozwinął ten temat: „Raz powiedziałem na wartowni do młodych policjantów, do gówniarzy, aby nie przyczyniali się do cierpień ludzkich, dodając, że polskiemu policjantowi nie wolno strzelać do Żydów. Niech to sobie robią Niemcy, jeżeli chcą zniszczyć Żydów. Nam Polakom nie wolno przykładać do tego ręki. Jeden gówniarz odpowiedział: »Panie Banaś, nie wiedziałem, że pan jest wujek żydowski i staje w ich obronie«”
Simon2021.12.2 7:13
Myślę, że czas najwyższy by Żydzi zaczęli się wypowiadać w tym temacie a nie agenci sowieccy siejący nienawiść i rasizm. To michnik i jego banda jest rasistą i to takie zachowania powinni ŻYDZI prawdziwi Żydzi piętnować i wreszcie otworzyć gębę w obronie Polaków.
Anonim2021.12.2 5:29
prezydent jeszcze tych kozich synów do pałacu zaprasza - pokłony przed tymi ciulami bije, - - jest nowy kanał w języku angielskim TVP, - powinno się tam prawdę o tych kozich synach pokazywać -- dopiero by był jazgot
emigrant2021.12.2 1:04
B’nai B’rith, to nie jest żadna "żydowska organizacja", tylko żydowska loża masońska zdelegalizowana przez prezydenta Mościckiego i reaktywowana przez prezydenta Kaczyńskiego. Jeśli Fronda chce uchodzić za katolicką przybudówkę Niezależnej, to powinna takie rzeczy pisać. Inna nazwa B’nai B’rith to loża Polin.
bRZYDkie Żydki2021.12.2 0:47
niech Jahwe ich pokaże za Holoucast Palestyńczyków
cofnać dotację dla POLIN2021.12.2 0:46
a pomnik Ładosia postawić przed siedzibą na Czerskiej
JAD WSZEM2021.12.2 0:44
kolejny dowód że Gazeta powinna zniknąć z rynku medialnego
Anonim2021.12.1 22:43
i tak we własnym kraju jakieś łachudry bliskowschodnie mendy mają czelnośc mówić co możemy we własnym kraju robić ,to niesłychane, duda przestan wreszcie gówniarzu udawać żyda ,jesteś Polakiem i sie tego trzymaj szczawiu
harry2021.12.1 21:40
Niech więc sami Żydzi wskażą choćby jednego Żyda, który w czasie wojny, z narażeniem własnego życia, pomógł w okupowanej przez Niemców Polsce uratować innego Żyda. I niech go dziś uhonorują jedną małą tablicą pamiątkową jak my uhonorowaliśmy dziś tego młodego Polaka zastrzelonego przez Niemców za to, że podawał Żydom wodę.
Aldona2021.12.1 21:32
Polacy teraz nauczą się ,że semitom nie podaje sie wody , nie pomaga bo to tchórze i zdrajcy ,
katolikpolak2021.12.1 21:27
aj waj to niedobre takie to mówić bo to robić trudność by nasi z NY dostali od PL haracz
Żyd w Polsce to nie ma się czym pochwalić.2021.12.1 21:19
Przed wojną miał kilku poetów i jakiś tam bajkopisarzy, ale to wszystko na skalę co najwyżej wojewódzką. Noblista Isaac Singer słowa po polsku nie napisał. Pod zaborami Żyd/żyd w obu przypadkach był nikim innym jak tylko parchem na usługach zaborcy. Związał się Żyd z bolszewikami i chciał wraz z nimi zniszczyć Polskę. Polska międzywojenna dała Żydom/żydom wszelkie prawa; mieli swoje teatry, kina, gazety, posłów, ale do wojska, do obrony się nie garnęli. Zaledwie 10% z nich mówiło w domu i poza po polsku, aż 60% ani be, ani me. Znowu przyszli bolszewicy gorąco witani przez Żydów/żydów. W okresie międzywojennym stworzyli czarny rynek tym samym sabotując Polskę gospodarczo. Per capita, najwięcej było Żydów/żydów kryminalistów. Więc Żyd nie ma się czym pochwalić, chyba tylko strzelaniną na rogu Nalewek zwaną szumnie "powstaniem". - - - . I tylko pomyśl rodaku-etniczny Polaku, co było gdyby wojny nie było. Czy otworzyłbyś drzwi Po 11... , AAAtomek, kretynizacja? Ryzykowałbyś dla nich swoje życie, rodziny i sąsiadów?
Grizzly2021.12.1 21:11
.... i jeszcze ...syn z jedną błyskawicą SS!
Skrzypek na dachu2021.12.1 21:10
GW i dzialacze Bnaibrith swiadomie rozszerzaja antysemickie nastroje .
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.12.2 0:32
... wojna tam gdzie zawsze ... my se bez was tu damy ...POPOtem rade ... w polin .... schalom kaczor donald
W ostatnim tysiącleciu Polska,2021.12.1 21:07
będąc murem broniącym Europę przed hordami azjatyckimi, przyjęła do siebie miliony, ze wszystkich stron świata, różnego typu uchodźców (Bracia Czescy, Quakers - najwięcej na świecie, żydów za dużo), Najjaśniejsza Rzeczpospolita była taką USA wieków średnich. Włosi się polonizowali, Niemcy się polonizowali, Szkoci się polonizowali, Czesi, z Rusi, Litwy, Skandynawii, itd. Dla odmiany Polacy się germanizowali, rusyfikowali, amerykanizowali, tzn. stawali się Francuzami, Anglikami z jakimś tam polskim pochodzeniem. Normalna kolej rzeczy. Ale z jednym wyjątkiem - Żydów. Żyd się nie polonizował, Żyd co najwyżej i to w znikomym procencie się ASYMILOWAŁ. A to jest fundamentalna różnica. Pamiętaj, że NIE MA w polskiej historii spolonizowanego Żyda/żyda, było bardzo mało "zasymilowanych". Nie oczekuj od takich NIC dobrego, jedynie oszczerstwa.
J232021.12.1 21:02
Kasa musi się zgadzać.Taka mentalność żydowska.
stan2021.12.1 20:55
Polacy ratujący Żydom zycie lecz nie spełniający talmudycznych wymogów ratowania,najwidoczniej dopuszczali sie skażenia osobników narodu wybranego. \-
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.12.1 20:28
... obrzezani i pejsaci juz czas przejsc Baltyk ... tu nam niePOPOzwolo wiecej szabrowac ... 1012 rok - Cesarz Niemiecki Henryk II wypędza Żydów z Moguncji 1288 rok - Regent Królestwa Neapolu Robert d'Artois nakazuje wypędzenie Żydów z całych południowych Włoch 1290 rok - Król Anglii Edward I wydaje edykt o wygnaniu Żydów (wszystkich Żydów, w liczbie ok. 16 tys., załadowano na statki i odesłano na kontynent, dotarli tylko nieliczni, bo większość Anglicy najpierw obrabowali, a potem potopili) 1346 rok - wygnano Żydów z Bazylei w Szwajcarii 1360 rok - wygnano ich z Węgier 1394 rok - z Francji 1421 rok - z Austrii 1491 rok - wygnanie Żydów z Rawenny 1492 rok - Królowie Hiszpanii Izabela I Kastylijska i Ferdynand II Aragoński wydali edykt nakazujący wypędzenie Żydów z Królestwa Hiszpanii i wszystkich jej posiadłości 1493 rok - Król Sycylii Ferdynand II Aragoński wyrzuca Żydów ze swojego królestwa 1495-1503 Żydzi zostali wygnani z Litwy 1496 rok - Żydów wypędzono z Portugalii (edykt Króla Manuela I Szczęśliwego), również w tym samym roku Cesarz Rzymski Maksymilian I Habsburg wypędził Żydów ze wszystkich swoich dziedzicznych ziem 1510 rok - Żydzi zostają wygnani z Brandenburgii 1547 rok - Car "Wszech Rusi" Iwan Grozny odmawia Żydom prawa zamieszkania w Rosji, a nawet przejazdu przez swoje państwo! 1550 rok - Żydzi zostają wygnani z Genui 1571 rok - Republika Wenecka podejmuje decyzje o wygnaniu wszystkich Żydów z Wenecji i z wysp adriatyckich Kiedy w 1528 roku Niderlandy dostają się pod władzę Cesarza Rzymskiego Karola V Habsburga wszyscy Żydzi zostają wypędzeni 1590 rok - Król Hiszpanii Filip II nakazuje wyrzucenie Żydów z Lombardii... ...wszystkim wygnaniom Żydów towarzyszyły krwawe pogromy i powszechne prześladowanie... uciekali głównie do Polski, która sami nazwali "Paradisus Ludaeorum" (Żydowski Raj). W XVI wieku 3/4 wszystkich Żydów żyjących na świecie mieszkało w Polsce! Teraz doszło do tego, ze ich premier, Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym w dniu 14.02.br., na terenie Polski, w gmachu Muzeum Historii Żydów Polskich (wybudowanym przez Polaków kosztem 300 mln zł i utrzymywanym przez Polaków kosztem ponad 10 mln zł rocznie!), oskarża nas, czyli cały Naród Polski, o to ze współpracowaliśmy z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów w ramach Holokaustu!
Anonim2021.12.1 20:27
Czy II WŚ przeżyłby w Polsce jakikolwiek Żyd bez pomocy Polaków , nawet Żyd partyzant Bielski zginąłby z głodu gdyby nie mordował i okradał polskich chłopów . Następnie ich potomkowie w formacji UB mordowali żołnierzy polskich a od lat 90 przejmują mienie w całej Polsce co dobrze widać w Warszawie czy Krakowie. Żydzi czy wam jeszcze ktoś pomoże ,chyba tylko Palestyńczycy i zaprzyjaznieni Niemcy.
Po 11 ... claudiusz ...2021.12.1 20:27
"oczywiscie pisowska mafia zarzuci Trzaskowskiemu, ze nie jest patriota , ze atakuje swoj kraj poslugujac sie klamstwami itd ..... ale wniosek bedzie jeden .... caly swiat uslyszy co pisowska mafia uczynila z Polska - jak rozwalila demokracje i zniszczyla narod polski .." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. TAK to żydek co jest już 40 lat w FEJK Canada! Tak, to ten sam co jest w Ałstralii tyż 40 lat. . . . . Żydek gdyba sobie co Trzaska na schodach przed Kongresem powie kto go będzie słuchał i co oczywiście PiS zrobi. WHAT A DUMB FUCK JEW!
Dwa Oleje2021.12.1 20:25
Zginął Polak, ot taka zwykła śmierć, w przeciwieństwie do aktu mistycznego. Podał, nie podał, kogo to obchodzi. Kogo obchodzi, że polski ambasador ratował tych którym się ratunek należał. Nie ważne co i ile zrobiono. Ważne ile nie zostało zrobione. A przecież to był polski obowiązek dać się szwabom zatłuc w imię szczytnych ideałów i nadprzyrodzonego narodu. Może warto im bardziej dobitnie mówić, żeby opuścili nasz kraj i się od nas raz na zawsze od........i.
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.12.1 20:20
... a majo racje ... bo jak ..... niepejsaty goj to czowiek ...???? ...
man.of.Stagira2021.12.1 20:16
„Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako niewdzięcznicy "Żydzi", kolonizatorzy kulturowi, mniejszość narodowa, która tłumiła większość, jako właściciele niewolników i niewolnic seksualnych w tzw. 'związkach partnerskich' czy mordercy niewygodnych katolików bądź podpalacze świątyń w imię LGBT+UB” Olga Tokarczuk Laureatka Nagrody im A.Nobla –tej której nie było. tego NIE napisała. A powinna! . Tyle
Maciej Piwowar2021.12.1 20:15
Cenzor nie blokuj wpisów S- Sy-u
rabbi inoCenty stinkfurtz2021.12.1 20:23
... tylko nasza prawda je prawdziwa ... schalom kaczor donald
Krakus2021.12.1 20:11
Frondo, moge prosić o linka? Bo na "gazeta.pl" czy "Wyborcza.pl" nie ma wzianki na temat Maletki... Aaaa! Jakiś niszowy artykuł SPRZED 6 DNI!!! : https://wyborcza.pl/alehistoria/7,162654,27852129,pamieciowy-blitz-instytutu-pileckiego-dotarl-do-treblinki.html, nadmuchany "problem" przez PiSowską, utrzymywana z NASZYCH pieniędzy instytucje " Instytut Pileckiego", finansowany przez PiS od 2016. Kolejny raz próbowali zniekształcić historie. O co chodzi, cytuję: " W wielu żydowskich i polskich świadectwach czytamy o Polakach sprzedających wodę Żydom przewożonym w pociągach śmierci do Treblinki. Ceny były wygórowane. Diamenty, złoto, pieniądze przechodziły z rąk do rąk. Niektórzy z tych Polaków zostali zastrzeleni przez Ukraińców pilnujących pociągów. Dzisiaj osławiona pani Magdalena Gawin, polska minister kultury i osoba odpowiedzialna za Instytut Pileckiego, odsłoniła pomnik Polaka, który został zastrzelony „za przynoszenie wody do pociągów śmierci”. Treblinka jest jednym z ostatnich miejsc pamięci o Żydach, o żydowskim cierpieniu. Zawłaszczanie tej przestrzeni dla potrzeb polskiej narodowej narracji jest czynem okropnym i niewybaczalnym. Wstyd dla pani, pani Gawin, wstyd dla Instytutu Pileckiego, wstyd dla Piotra Cywińskiego, który ich wspiera, i wstyd dla wszystkich, którzy przyłączają się do chóru wypaczania i negowania Holokaustu." Może i Jan Maletka był dzielnym człowiekiem, a może był szmalcownikiem. Potomni jakoś zapomnieli o jego grobie, nie mieli go za bohatera. Nawet nie wiadomo, gdzie leży, choć wiadomo na jakim cmentarzu. Poczytajcie niezależne media: https://polskatimes.pl/tablica-dla-polaka-jana-maletki-pomagajacego-zydom-jan-grabowski-to-wstyd-i-wypaczenie-holokaustu-jest-odpowiedz-instytutu/ar/c1-15923637
Anonim2021.12.1 20:33
Krakus jedz ty do Izraela jak masz odrobinę honoru.
Krakus2021.12.1 20:58
To jest już nudne i nie robi krzywdy. Nie jestem Żydem. Mam wiele zastrzeżeń do ich polityki. Musisz więc znaleźć nowe naboje, żeby mnie zranić. Na "niemca" tez sie uodporniłem, czy "pedofila" albo "ruska onucę". Musisz coś wymyśleć (wiem, że to przerasta twoje mozliwości opetane demencja starczą na zwoje mózgowe), może ja coś podpowiem? Że nadmiar wiedzy, wykształcenia, obycia, bywania w obcych krajach mi szkodzi? No nie wiem, wymyśl coś!!! :P
Anonim2021.12.1 21:29
Krakus idę o zakład ,że gdyby nie Polak który uratował twojego przodka nie było by Cię w Krakowie . Chyba ,że ty Litwak i przodek wjechał z Armią Czerwoną.
Anonim2021.12.1 20:45
Ty koszerny w Izraelu są sami szmalcownicy bez wyrwania szekli nie dadzą ci się nawet odsikać
Krakus2021.12.1 20:59
To do mnie? Czy poprzedniego "anonima"?
Anonim2021.12.1 22:06
Bystry to ty nie jesteś.
JUŻ NIE MA ZNACZENIA,2021.12.1 20:07
czy Polska jest antysemicka, czy nie. - - - JUŻ NIE MA ZNACZENIA czy Polacy masowo mordowali Żydów, czy NIE! - - - JUŻ NIE MA ZNACZENIA, że były tysiące frajerów, którzy poginęli wraz z rodzinami, całe wsie wymordowane za kromkę chleba dla Żyda! - - - - Jest bigoteria, opętane nienawiścią żydostwo, czego mamy najlepszy przykład tu na Frondzie, a także w Michnika GW, w tyg. Polityka - Hartmana - Passenta - Hertrich-Woleńskiego ... ICH NIC I NIKT NIE ZMIENI! - - - Szkoda tylko tysięcy polskich żyć, jakie dla Polski zostało straconych ratując grossów, grabowskich i inne szmondactwo... Zatem, jak już jesteśmy antysemitami, więc do roboty. - - - WYPYERDOLIC TO GÓWNO ŻYDOWSKIE JAKIE JESZCZE TU POZOSTAŁO. - - - - Nie pozostaje nic innego jak POUŻYWAĆ sobie jako antysemici i rasiści i chüj wie jeszcze co. - - -
Po 11 ...2021.12.1 20:06
A gdyby tak Żydzi wmurowali z partyzanta swoją tablicę w miejscu świętym dla katolików, np. na Żoliborzu przy ulicy Mickiewicza, to może i Gazeta Polska też by protestowała?
man.of.Stagira2021.12.1 20:14
Żydzi nie mają miejsc świętych odkąd Bóg zgodził się na Shoah. Doucz się.//
Böno2021.12.1 20:02
Tak się zachowują cały czas żydzi, a my za każdy najmniejszy obraźliwy występek przepraszamy. Skończmy w końcu z fałszywą pokorą. Zydowskie prawo to oko za oko, ząb za ząb i tak trzeba z nimi rozmawiać i postępować, a nie na kolanach jak nasze władze. Już dosyć antypolonizmu i trzeba bronić naszej narodowej godności. Mówimy o reparacjach ze strony Niemiec. A kiedy reparacje żydowskie za lata komuny, prześladowania, niesprawiedliwe wyroki nawet na karę śmierci przez żydowskich sędziów i politycznych aparatczyków na służbie bolszewizmu. Pamiętamy 70 lat o zniszczeniach wojennych, a ostatnich 50 lat komunizmu i żydostwa z tego okresu nie chcemy rozliczyć.
Anonim2021.12.1 20:00
Pan Jan Maletka popsuł propagande tym skur.wys.ynom co wywołało ich frustracje ,no bo jak ?tu wode podaje,ratuje ,tam prosi niemca żeby zaczekał ,bo sam żyda wykonczy?? kompletna schiza
Anonim2021.12.1 19:56
nie ma słów żeby te nikczemne scierwa dość dosadnie określić ,za pewnie sie te gnojki tu poczuły i myśla że zawsze tak będzie
Anonim2021.12.1 19:54
Jedynie granda? Dlaczego nie MEGA MASAKRA, ZAORANIE, OSTRA lub TOTALNA ORKA?
Po 11 ...2021.12.1 19:50
Nawadnianie Żydów zawsze jest naganne. Po nawodnieniu dłużej się palą.
Anonim2021.12.1 19:47
Co tu dyskutować, jeżeli mamy sanację to zlikwidować sektę B naj B rith jak za prawdziwej sanacji i zapomnieć o śmierdzącym temacie.
Żydowska hołota2021.12.1 19:37
...to lichwiarze i oszuści. A w dodatku zbrodniarze.