25.06.15, 12:22fot. Radek Oliwa/Wikimedia Commons

Grodzka nie jest człowiekiem, jest hipopotamem

Grodzka niczym nastolatek cieszyła się z faktu, że Sejm przyjął rządowy projekt o in vitro. - Nareszcie! - powiedziała w rozmowie z Interia.pl Anna Grodzka. - Jest jeszcze do podpisania przez prezydenta. Wydaje mi się, że większa jest szansa, że Bronisław Komorowski tę ustawę podpisze - dodała posłanka.

Na pytanie jak reaguje poseł/posłanka na krytyczne głosy wobec metody sztucznego zapłodnienia, Grodzka powiedziała coś, co powinno przejść do historii największych głupot jakie człowiek mógł powiedzieć. Grodzka powiedziała, że dobrze reaguje na głosy sprzeciwu, ale tylko takie które są sensowne (???) i dodała (sensownie?!!!): - Trudno - z mojego puntu widzenia - uznać zarodek za człowieka ". 

A oto definicja zarodka dla Grodzkiej i innych palikociarzy: "Zarodek, embrion, pierwszy etap rozwojowy organizmu ludzkiego lub zwierzęcego, powstałego w wyniku procesu zapłodnienia lub partenogenezy, trwający do chwili urodzenia lub opuszczenia osłon jajowych. Podlega procesowi zwanemu rozwojem zarodkowym, w którego przebiegu można wyróżnić kilka etapów: bruzdkowanie, stadium moruli, stadium blastuli, gastrulacja iorganogeneza.".

Grodzka nie jest człowiekiem, jest hipopotamem - tak można powiedzieć idąc tokiem rozumowania poseł/posła Grodzkiej. Czas do szkoły, marsz!

Philo

Komentarze

anonim2015.06.25 12:39
A może nie ma żadnej Grodzkiej? Może "Anna Grodzka" to kryptonim kombinacji operacyjnej wykorzystującej starego komucha Krzycha Bęgowskiego?
anonim2015.06.25 12:41
Poziom analogii rodem z piaskownicy,Jest osobą bez wiedzy.Nie należy się przezywać
anonim2015.06.25 12:47
Ale was boli paslanka Grodzka- jedyna transseksulna poslanka swiata, tak samo jak boli was Biedron, ale mniejsza z tym, kazdemu sie zdarzaja rozne wypowiedzi( patrz panstwo Terlikowscy) ale dawanie takigo tytulu i tez niejasnosci "/", slabe to biorac pod uwage, ze Katolik chyba inaczej powinien sie.zachowywac. nie jestem jakims fanem Pani Grodzkiej ale szanuje ja jako drugiwgo czlowieka czyli robie to co z katolikow powinno wyplywac naturalnie w stosunku do drugiego czlowieka niezaleznie od tego kim jest,byl,bedzie.
anonim2015.06.25 12:53
krzysztofo Dobra nienawiść nie jest zła, choć jaka to nienawiść, hipcio? Czy, krzysztofo, gdy twój partner zawoła *Hej ty mój hipciu!* obrazisz się i oddasz kamieniem? Daj spok. W nienawiści jesteśmy lepsi niż jakiś safandulski ISIS. Pokażemy jeszcze tym amatorom, co to nienawiść, kiedy przyjdą podpalić dom, dom w którym mieszkam Polskę.
anonim2015.06.25 12:58
Zastanawiam się czy większe głupoty opowiada Grodzka czy Philo. Tym razem chyba jednak Philo.
anonim2015.06.25 13:08
Tak jak pestka nie jest jabłkiem, tak te kilka komórek nie jest człowiekiem. Ale chyba ważniejsze jest to, że Grodzka nic takiego nie powiedziała (że zarodek to nie człowiek) i przeczy temu cytat które podajecie "Trudno - z mojego puntu widzenia - uznać zarodek za człowieka".
anonim2015.06.25 13:30
Już te jaja z Grodzką wystarczą by nie głosować na jajcarzy.
anonim2015.06.25 13:31
@krzyszt //wpsniały przyklad głebokiej, katolickiej nienawisci blizniego...// Przecież Grodzka sama mówi że nie jest bliźnim. Bliźni to człowiek, od poczęcia na wieczność.
anonim2015.06.25 13:46
@kingtom - lepiej sobie odpuść musztrowanie katolików w tym, co powinni, a czego nie powinni szanować. Bycie katolikiem nie oznacza bezwzględnej tolerancji do zła i głupoty, i chowanie przed nimi głowy w piasek. @Przecinak - przyznasz jednak, że ta pestka to zalążek jabłka, nie tchórzofretki? @krzyszt - pominę Twoje pocieszne fantazje o kierowcach i elektrykach, bo najlepszy jest postulat obdarzania człowieczeństwem tylko tych zapłodnionych komórek jajowych, co są zagnieżdżone w ciele kobiety, mimo iż nie różnią się niczym od tych niezagnieżdżonych. To co napisałeś to ordynarna dyskryminacja ze względu na wiek i pochodzenie warta donosu do Rzecznika do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji. Jak pisze Polskie Radio: "Rzecznik miałby zajmować się dyskryminacją ze względu na płeć, pochodzenie, religię, wiek, czy orientację seksualną. Będzie mógł także wspierać ofiary dyskryminacji w sądzie" http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/277811,Osobny-urzad-do-walki-z-dyskryminacja
anonim2015.06.25 13:50
Cytując aktywistów "postępu" atakujących modlące się pod krzyżem prezydenckim kobiety można zakrzyknąć: Grodzka, pokaż cycki!
anonim2015.06.25 14:01
@Jack_Holborn® Z tym to raczej ciężko polemizować ;) Rzecz w tym, czy chcemy przyznać pełnię praw tym kilku komórkom, które nawet w naturze nieraz trafiają do spływu. Ja w duszę nie wierzę, więc dla mnie to tylko kilka komórek, nie człowiek, dla Ciebie ma duszę od poczęcia, ale za takim myśleniem idzie kompletny zakaz aborcji (polecam wywiady z rodzicami przez których Chazan stracił pracę), czy karanie za poronienia (jak chyba w Salwadorze), itd. Co do samego wpisu, Grodzka powiedziała że ciężko jej uznać zarodek za człowieka, resztę sobie już Philo dorobił.
anonim2015.06.25 14:02
Obecność takich w polityce - "mądrości" typu "jak dooopa bolała to było dobrze", wykorzystywanie obecnego jedwabnego totalitaryzmu do skazywania z oczywistą prawdę, atak na symbole narodowe. W tego typu procederze sekundują im inni tego typu. O czym wczoraj miałem okazje się przekonać dyskutując z nimi na forum frondy. Przy okazji z powodu tego, że założyłem JEDEN wątek nt nadużywania przez nich organów totalitaryzmu zostałem nazwany "homofobicznym aktywistą". Chyba rzeczywiście z uwagi na ich postawę zajmę się nieco bardzej tym problemem.
anonim2015.06.25 14:09
nie ma co dywagować o głupocie chorego umysłowo człowieka...a swoją drogą sugestia -hoborsuka- jest interesująca i w jakimś procencie prawdopodobna( snuję tą sugestię mniemając, że nie można być takim idio.ą na zimno, choc może sie tu konkretnie mylę).
anonim2015.06.25 14:10
Zoo czeka.
anonim2015.06.25 14:57
@Przecinak - to nie jest kwestia religijna (choć dla wierzących oczywiście taka też jest). @krzyszt - spokojnie, ktoś taki jak Ty nie jest w stanie mnie urazić:-) Do zrozumienia tych rzeczy nie jest potrzebne wykształcenie prawnicze, zwłaszcza że jakiś dyktator może wprowadzić prawo państwowe ułatwiające zabijanie Żydów, inny prawo premiujące zabijanie krzyszt-ów. Jeśli chodzi o wiek, to Twoją odpowiedź można skwitować: wiek to jest 100 lat - i odbijajmy piłeczkę dalej. A co do tej wszechobecnej, straszliwej dyskryminacji, to cała ta gadka o niej jest absurdalna, więc nie wiem, jakiej odpowiedzi się spodziewałeś.
anonim2015.06.25 15:00
jak chcecie się tak mądrzyć to po co tworzyć jakieś potworki semantyczne. Wystarczy: Człowiek (biologiczny - od poczęcia) Osobowość (psychika - rozwija się w działającym mózgu) tu tkwi pułapka na postępowych mikrocefali, ale o tym później.
anonim2015.06.25 15:06
In vitro to budowanie szczęścia na cmentarzu ...... tak samo jak aborcja , przypomina mi niestety handel żywym towarem
anonim2015.06.25 15:27
@Jack_Holborn "to nie jest kwestia religijna (choć dla wierzących oczywiście taka też jest)" - gdybym wierzył w duszę, miałbym problem z wywaleniem kilku komórek do kosza, nie wierzę, więc nie mam. Jakie są pozareligijne powody by się sprzeciwiać in vitro i obecnemu podejściu do zarodków?
anonim2015.06.25 15:27
Krzysiu przebiera sie za kase
anonim2015.06.25 15:51
50% zarodków powstałych naturalnie nie zagnieżdża się w ścianie macicy i są usuwane wraz z kolejną miesiączką. Idąc tropem myślowym katolickiego fundamentalizmu jest to połowa ludzkości, która trafia do śmietnika lub spływu. Póki katolicy nie będą chcieli zająć się ich godnością, to nie można ich inaczej nazwać jak hipokrytami i ich argumenty są bezwartościowe.
anonim2015.06.25 15:57
@krzyszt - aby nie pojawiały się dylematy kierowców i elektryków najprościej byłoby zabronić igrania z życiem ludzkim. Ale nie każdemu to odpowiada, co widać po ostatnim głosowaniu w sejmie. Do niedawna w modzie było odczłowieczanie płodu przez eufemistyczne konstrukcje w rodzaju: galaretowaty zlepek komórek, teraz próbujesz wyznaczać nowe szlaki i podsuwasz rozwiązanie, że zapłodnionej komórce jajowej mozna "przyznać czesc lub calosc oschrony prawnej, ale pod warunkiem ze są to komorki zagniezdzone w ciele matki". W ten sposób mozna do kanalizacji spuścić i milion zarodków, bo nie są chronione Twoim warunkiem zagnieżdżenia w ciele matki. Sprawa się komplikuje, gdy zadamy sobie pytanie, czy surogatka to matka, czy tylko inkubator - jak wdzięcznie nazywają kobiety niektóre "feministki". Bo jeśli to nie matka, to chyba zarodek zagnieżdżony w takiej kobiecie nie będzie już przez Ciebie chroniony. Coś strasznie zawiłe jest bycie lewakiem. Socjalizm bohatersko walczy z problemami nie znanymi w innych ustrojach.
anonim2015.06.25 16:00
@Przecinak - pozareligijne są takie, że z in vitro rodzi się znacznie większy odsetek dzieci niepełnosprawnych.
anonim2015.06.25 16:18
Jak pani Grodzka jest hipopotamem, to Ziemia jest płaska.
anonim2015.06.25 16:30
@Jack_Holborn® Według frondowych statystyk (wpis z tego tygodnia) jest to dwa razy więcej, ale jak ktoś słusznie napisał, kobiety rodzące w 35 roku życia, mają cztery razy większą szansę na urodzenie dziecka z zespołem Downa, niż kobiety w wieku lat 25 - zakazać rodzenia dzieci powyżej np. 30-tki?
anonim2015.06.25 16:30
@Akurat Uważałbym z takimi komentarzami na frondzie ;D
anonim2015.06.25 16:39
Ontogeneza człowieka obejmuje okres od poczęcia do śmierci. Z zakresu genetyki molekularnej Grodzka jest niedoukiem.
anonim2015.06.25 16:40
http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=15391
anonim2015.06.25 18:36
Jak urodzi dziecko to będzie kobietą-na razie jest facetem w spódnicy.Takie pitolenie-czy ktoś by go wybrał posłem gdyby se biustonosza nie włożył?Ludzie rozumu-jest płeć męska i żeńska i nic więcej-u niektórych zwierząt występują hemafrodyty- ale nie u ludzi.Nazywajmy rzeczy po imieniu-można stworzyć ustawę w której ślimak będzie rybą, ale nikt nie stworzy z samca samicy.Reszta jest horobą psychiczną bądź zboczeniem.
anonim2015.06.25 18:46
@Przecinak - to prawda, jednakowoż w przypadu in vitro istnieje cały biznes i propaganda zachęcająca do tego, a nie mówi się o potencjalnych negatywnych skutkach tego procederu. Rząd polskojęzyczny ogranicza się do ckliwych hasełek o współczuciu do bezpłodnych par. Tak jakby ktoś rozsądny uwierzył w jakieś sumienie E.Kopacz, czy D.Tuska. Po prostu przyszedł rozkaz i Murzyn z Wiejskiej ma go wykonać.
anonim2015.06.25 18:50
Jeżeli Grodzka broni zwierząt to zarodek człowieka jest czymś gorszym od zwierzęcia? Chore
anonim2015.06.25 18:59
@krzyszt - "wy, bolszewicy, czy jak sie tam zwiecie (...) niektore pod grozba sankcji karnej..." W tym długim zdaniu przeczysz sam sobie. Najpierw wyzywasz mnie od bolszewików chcących tworzyć zakazy i nakazy, a zaraz po tym z entuzjazmem twierdzisz, iż w państwach wolnych (nie wiem co tu ma do rzeczy demokracja) władza wprowadza zakazy i nakazy. Zresztą tworząc takie nakazy i zakazy w państwach wolnych władza również tworzy rzeczywistość; a wolność chyba pomyliła Ci się z anarchią i rozwydrzeniem. Ja wiem, że tego nie zmienię, ale zastanawiające jest, iż władza nachalnie stręczy swoim obywatelom rzeczy, delikatnie rzecz ujmując, kontrowersyjne.
anonim2015.06.25 19:08
@Jack_Holborn® Czyli wychodzi na to że in vitro niekoniecznie jest złe, po prostu wymaga dopracowania i edukacji.
anonim2015.06.25 19:09
"ale tylko wtedy kiedy komorka zagniezdzila sie w ciele matki" Nie wiem, skąd możesz wiedzieć, czy komórka będzie w stanie się zagnieździć, skoro jej nie pozwolisz, bo uznasz, że do tego czasu można ją wylać do zlewu.
anonim2015.06.25 19:13
W następnym poście: "obecnie przezywają, rozmanazaja sie jednostki i donoszone są ciaze" Zgadza się, ale najpierw tym jednostkom dano szansę uniknąć kibla. @Przecinak - tak, oczywiście to wszystko to był mój żart, bo miałem dobry humor. W rzeczywistości in vitro jest dobre, a właściwie to samo dobro i dobro najczystszej próby! Miłego wieczora.
anonim2015.06.25 19:19
@krzyszt - owszem, ustawodawca reaguje na zmiany, np. 200 lat temu nie musiał wprowadzać ograniczeń prędkości na drodze do 80 km/h. Ale to nie znaczy, że miałby pozwalać rodzicom, "Grodzkim" i krzysztom na wszystkie ich fanaberie, bo tak im się podoba. Słodkich snów.
anonim2015.06.26 5:57
@krzyszt - nie wszystko, co człowiek wymyślił musi być dobre. Obóz Auschwitz jest tego przykładem, choć przyznać trzeba, iż był szalenie postępowy jeśli idzie o wydajność. Widzę, że chłopcze naprawdę zmieniłeś retorykę, bo teraz Twoi przeciwnicy to już nie faszyści, a bolszewicy. Czyżby słowo "faszysta" już się w społeczeństwie zdeprecjonowało z nadużycia tak jak antysemityzm bezobjawowy i tzw. "homofobia"? A wypijanie dzieci w Pepsi Coli to już chyba w "postępowym" światku ujdzie. AnitaF już słowo człowiek nienarodzony otacza cudzysłowiem.
anonim2015.06.26 14:12
@AnitaF - ja tak nie robię.