25.07.13, 10:38Watykan (fot. MorgueFile)

Homoseksualna przeszłość prałata Banku Watykańskiego potwierdzona przez największą gazetę Urugwaju

Informacje El Pais wskazują, że Msgr Ricca podczas dyplomatycznego pobytu w Urugwaju w latach 1999-2001 faktycznie był powszechnie znany ze względu na swój homoseksualizm. Gazeta twierdzi, że wszystko, o czym pisała niedawno włoska E’Espresso to „całkowita prawda”, a kandydatura Battisty Ricca na prałata Banku Watykańskiego „mogła być przedstawiona papieżowi tylko w złej wierze”.

El Pais twierdzi, że biskup Heriberto Bodeant, główny sekretarz Konferencji Episkopatu Urugwaju, zaakceptował doniesienia jako prawdziwe i wądzi, że być może Ricca „zmienił swoje zachowanie, albo był po prostu ostrożny i nie spowodował więcej kłopotów”. „W sposób oczywisty jedynym momentem, w którym coś wyszło na jaw” był pobyt Msgr Battisty Ricca w Urugwaju. „Jeżeli ktoś go poprosił, aby zmienił swoje zachowanie, albo to zrobił, albo zatroszczył się o to, by nie stwarzać więcej skandalicznych sytuacji, i to pozwoliło mu dalej awansować w Kościele”. – dodał biskup Bodeant.

PCh/LSN

Komentarze

anonim2013.07.25 11:52
A cóz to..zadnego oburzonego "nagonką " na Kościół nie ma..? jedyny Rydzyk potrafi stanac murem za takim Paetzem czy Hejmo..?
anonim2013.07.25 13:32
@Krystian22 Dałbyś sobie już spokój z tym homopromo! Wszyscy już wiedzą żeś gej wojujący ale na dłuższą metę to staje się już nudne...
anonim2013.07.25 14:42
Jakie to przygnębiające. A tak a propos (może to naiwne pytanie) ale z czego Msgr Battista Ricca się utrzymuje?
anonim2013.07.25 15:13
Największe gazety zwykle się nie mylą i są najlepiej poinformowane.
anonim2013.07.25 19:40
Przez homoseksualistów, to samo zło się rozszerza.... Ta zdegenerowana moralnie grupa ludzi nie potrafi uszanować żadnej świętości. A potem wrzeszczą, że są "dyskryminowani", w sytuacji, gdy się wpieprzają ze swoimi chorymi ideami również tam, gdzie ich być nie powinno.
anonim2013.07.25 19:52
@Krystian22 Monotematyczny, nudny i upierdliwy już jesteś!!!.
anonim2013.07.25 20:16
@sempreverita... No widzisz... a ja znam dwóch homoseksualistów, prywatnie bardzo ciekawych mężczyzn. Tylko, że oni nie są tymi hałaśliwymi gejami, co biegają po paradach z tęczowymi piórkami i w ten sposób domagają się "praw" które im się nie należą :) Tych pierwszych lubię, tych drugich wysłałabym na Księżyc - niech się tam ze swoimi ideami rozmnażają. Tych pierwszych szanuję, z tych drugich bym się śmiała, gdyby nie byli groźni. Widzisz różnicę? "zło rozszerza sie przez hipokryzje i nienawiść do inności. To o czym mówi Ojciec święty." Masz rację. Tylko zauważ, kto ją rozsiewa? Homoseksualiści? Nie. Geje? Tak. Dlatego z tymi pierwszymi chętnie porozmawiam, z tymi drugimi mi nie po drodze. Poza tym termin "homofob" nie wymyślili zwykli homoseksualiści, ale aktywiści gejowscy. Po co? Aby stygmatyzować ludzi, którzy z ich postulatami się nie zgadzają. To był taki ich akt "miłości" do naszej inności.