15.06.20, 13:05Fot. beyond forgetting via Flickr, CC 2.0 / Screenshot Youtube - TVP Info

Ideologia LGBT. Prezydent Duda cytuje św. Jana Pawła II i dodaje: Musimy przetrwać ten ideologiczny huragan!

Za to, że to głośno wypowiedziałem i że nie zgadzam się, aby do szkoły bez zgody rodziców były przemycane treści o charakterze ideologicznym, które mają kształtować psychikę dzieci, kształtować ich moralność, zostałem zaatakowany. I na zachodzie Europy i niestety także i w naszym kraju. Na te wszystkie ataki ideologicznie motywowane mam jedną odpowiedź: chciałabym, abyście sobie państwo przypomnieli, co o tych sprawach mówił z odwagą wspomniany przeze mnie św. Jan Paweł II, nasz autorytet moralny, autorytet dla całego świata” – powiedział dziś w Lublinie prezydent Andrzej Duda.

W trakcie spotkania z wyborcami zacytował fragment książki św. Jana Pawła II „Pamięć i tożsamość”:

Nie brak innych poważnych form naruszania prawa Bożego. Myślę na przykład o silnych naciskach Parlamentu Europejskiego, aby związki homoseksualne zostały uznane za inną postać rodziny, której przysługiwałoby również prawo adopcji. Można, a nawet trzeba się zapytać, czy tu nie działa również jakaś inna jeszcze »ideologia zła«, w pewnym sensie głębsza i ukryta, usiłująca wykorzystać nawet prawa człowieka przeciwko człowiekowi oraz przeciwko rodzinie”.

Podkreślił, że to jego odpowiedź dla wszystkich wątpiących w sens oraz istotę jego słów. Zaznaczył, że czuje się moralnie i historycznie odpowiedzialny za przestrzeganie w sposób żelazny konstytucji, która przecież w Polsce tworzona była przez ekspertów o lewicowych poglądach. Dodał:

[…] ona stanowi, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, a ona stanowi, że rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie w własnymi przekonaniami, a ona stanowi, że państwo ma pod szczególną ochroną rodzinę, małżeństwo, rodzicielstwo i macierzyństwo”.

Dalej dodał w trakcie swojego przemówienia:

Nie lękajcie się! Tak, nie lękam się i nie będę się lękał i państwo się nie lękajcie! Bo to prawdy uniwersalne! To są prawdy, które odwołują się i których obrona odwołuje się do fundamentów cywilizacji europejskiej”.

Zaznaczył, że nie możemy pozwolić odebrać sobie naszej rodziny i musimy ją chronić ze wszystkich sił. Dodał:

To jest moja postawa jako prezydenta RP. Póki mi życia starczy, póki mi powierzacie funkcje prezydenta, póty będę tych prawd broni”.

Podkreślił też, że musimy „przetrwać ten ideologiczny huragan, bo nasze korzenie są mocne”.

 

Zwrócił się także do osób, które przyszły z tęczowymi flagami. Powiedział:

 

[…] chociaż różnimy się, bo ja stoję wyłącznie pod flagą biało-czerwoną i flagą europejską, to nie przeszkadza temu, że możemy się szanować i że mamy się nawzajem akceptować, ze spokojem wysłuchując wzajemnie argumentów”.

dam/300polityka.pl,wpolityce.pl

Komentarze

taro2020.06.17 14:17
nie przetrwac,tylko walic w mordy,az do uwolnienia od zarazy.
Władysław2020.06.17 11:34
98,5% większość nie może być terroryzowana przez 1,5% mniejszość. Czy zadaliście sobie fundamentalne pytanie - komu i po co potrzebne jest zwycięstwo rewolucji ideologiczno-kulturowej LGBT? Kto steruje tym bezmyślnym, bezrefleksyjnym tłumem, to mniej więcej wiemy. A cel?
anonim2020.06.17 6:26
Powołują się na słowa Jana Pawła 2 . Komentują wypowiedzi PO KO powołajcie się na słowa Paul Joseph Goebbels. To dopiero był przyjemniaczek. A wzorcowe przyjaźnie Gerhard Schroeder i Putin jak Hitler i Stalin.
Foster2020.06.16 19:09
Panie Prezydencie - przestań wreszcie ośmieszać Polaków, jaki huragan LGBT, dlaczego pan takie bzdury podnosi na forum publicznym. Pan nie jest żulem wiecowym ale Prezydentem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Proszę z tym skonczyć i zająć sie poważną debatą. Najwyższy czas aby, podobnie jak w znakomitej większości państw UE, dopuścić w Polsce mozliwość zawierania związków partnerskich. LGBT to są nasi przyjaciele, nasi najbliżsi, nasze rodzeństwo, wasi siostrzeńcy, nasi ojcowie, dziadowie, księża, artyści i naukowcy. Tak było i będzie, więc najwyższy czas to zaakceptować i zatroszczyć się lepiej jak dotychczas o tą ponad 2 mln. grupą obywateli. To jest Pana Prezydenta obowiązkiem i jest mi bardzo przykro jak Pan tego nie rozumie.
Ma\\\\305\\\\202gorzata2020.06.16 14:18
Odpowiedź na : Nie bądź OBOJĘTNY ! Lidia Jaskuła .Dyrektor ds. komunikacji .Rzecznik Prasowy KUL. Szanowna Pani! Oto mamy przykład wkładu i zasług jakie Wasza sprotestantyzowana i zlaicyzowana uczelnia wniosła w życie polityczne Polski , obecny CHAOS i KRYZYS w Kościele prowadzący do ROZŁAMU , który już jest FAKTEM. Każde jednoznaczne stanowisko wprowadza Was w PANIKĘ i konieczność reakcji. Widocznie tak jesteście pochłonięcie bieżącymi wydarzeniami politycznymi i przynaglani ze strony Watykanu do Reform, że nie nadążacie za swoimi zmianami. SAMOZNISZCZENIE m.in. waszymi rękami już nastąpiło. Nie ma już Kościoła Katolickiego a ta nowa "Jakaś" wspólnota kościoła chrześcijan J.P.II i różnych sekt dopiero jest w toku tworzenia i NIE WIADOMO w jakim kierunku EWOLUUJE. [vide: Ks.prof. Kobyliński]. Tzw. "WASZA" wierność rzeczywiście jest "wasza" a nie Katolików Polskich. Przywoływanie modernistycznych nauk J.P.II tylko potwierdza WASZE ODSTĘPSTWO i zerwanie z NAUKĄ Kościoła Katolickiego co skutkuje ANATEMĄ. Waszym Sędzią będzie Pan Bóg a dyscyplinowanie i straszenie p. Czarnka Rzecznikiem jest śmieszne. Warto powtórzyć za Panem Profesorem "Demoralizacja nigdy nie będzie prawem człowieka i normalnością." Jeśli tego NIE ROZUMIECIE i NIE PRZYJMUJECIE to tylko potwierdza OPINIE WIERNYCH o WASZEJ UCZELNI , ŻE JUŻ NIE JEST KATOLICKA. Prawda wyzwala i prowadzi do NAWRÓCENIA . Katolicy Polscy się NIE LĘKAJĄ gdyż stoją i STAĆ BĘDĄ przy Panu Bogu i wykonuja Jego Prawo a NIE zreformowanych "świętych" i U.E.
stan2020.06.16 18:24
Już od dawna nie daję ani grosza na KUL i zachęcam do tego innych. Sporo wiernych zachowuje się podobnie, dlatego księża łączą zbiórkę na KUL z innymi celami, ale wówczas ani jedni, ani drudzy nie uzbierają zbyt wiele. Wraz z rektorem Wielgusem skończyła się renoma uczelni, w której króluje "czarna pantera".
Ma\305\202gorzata2020.06.16 13:28
> nie zgadzam się, aby do szkoły bez zgody rodziców były przemycane treści o charakterze ideologicznym, które mają kształtować psychikę dzieci,< "Bez zgody rodziców? " Z tego zdania wynika , że jako Osoba mająca władzę ZGADZA SIĘ Pan na WOLNOŚĆ w zakresie decyzji obywateli , którzy jeśli mają taką fantazję i wolę to mogą demoralizować , krzywdzić SWOJE dzieci i żadne PRAWO ani Boże, ani naturalne, ani cywilne nie może im tego zabronić ? Szkoła i Edukacja jest we władaniu władzy Państwowej. Podobnie Programy Edukacyjne. A obowiązkiem dzieci jest nauka . Zatem NIE MOŻE BYĆ TAKICH sytuacji aby do szkół przenikały TREŚCI charakterze ideologicznym. NO chyba , że SZKOŁY podlegają prawom U.E. i Prezydentom Miast-Państw jak Warszawa , Gdańsk, Wrocław, Poznań.. A Prezydent RP to postać wirtualna z epoki Gierka. powtarzający słynne słowa : Pomożecie towarzysze ! Pomożemy Obywatelu Prezydencie! Deklaracja p. Dudy o szacunku i akceptacji osób walczących z NORMALNOŚCIĄ jest ZGORSZENIEM i wskazuje na BRAK ODWAGI w sprawach fundamentalnych .
PrawyCzłowiek2020.06.16 13:22
WyPAD!
won ruskim onucom2020.06.16 7:29
Cała prawda o kandydacie Konfederacji K. Bosaku, jego korzeniach, preferencjach politycznych i dlaczego podszywa się pod prawicę. https://www.youtube.com/watch?v=bYV7Z27W6Ww
cah502020.06.15 17:20
Ten sku... zwany polskim prezydentem odwołuje się do " nauk" obrońcy pedofili ? Co to za BYDLAK!
wyborca2020.06.15 16:19
Panie Prezydencie: normalni ludzie z Lubelszczyzny są z Panem ! Za ćwoków przepraszamy.
#R2020.06.15 15:43
Fałszujecie podpisy wyborców, partie wymieniają się danymi osobowymi Polaków żeby się dorwać do władzy. To jest ciężkie przestępstwo. I pytanie. Jak jest możliwe ,że Rafał T zebrał w 5 dni 1.6 mln podpisów. Jak jest możliwe że każdy z tych 11 kandydatów, tych o których nikt nic nie wie i nie słyszał zebrał 100 tys podpisów? Tego się nie da zrobić legalnie. Paweł Tanajno w poprzednich wyborach zebrał 100 tys. podpisów, dostał 30 tys. głosów. To jak to jest? 3/4 jego wyborców nagle z niego zrezygnowało? Za największe oszustwo w historii Polski wszyscy zgnijecie w więzieniu. Politycy, wasz czas dobiega końca. #R #PolishPower
GeneralAdmiral2020.06.15 14:38
Z Trzaskowskim nie przetrwamy:(
tim2020.06.15 14:38
Afera Podkarpacka dorwie Dude przed wyborami.
Siwy Waldi2020.06.15 14:22
Krakowska policja zatrzymała 82-latka, który jest podejrzany o to, że napisał na murze Sukiennic "DUDA 2020". Mężczyźnie grozi nawet osiem lat więzienia. hehehe
ASTOM2020.06.15 15:19
Niszczenie zabytków to niszczenie zabytków. Nie powinno mieć barw politycznych.
anonim2020.06.15 16:17
Jasne. Gdyby tam było napisane Trzaskowski 2020, to byś się z oburzenia zagrzał i eksplodował i nagle by zyskało pełną paletę barw politycznych, prawda? :) A tak to - "Niszczenie zabytków jest złe, ale to że zrobił to psychofan Dudy nie jest aż tak istotne. Nawet nie wiadomo czy to nie prowokacja Tuska." :) Może się mylę i niesłusznie cię posądzam, ale PiS pracuje nad tym żebym tak myślał. Jakby co, to przykro mi. Przecież nie wiem co byś pomyślał... :D Ale nie jakoś bardzo ;)
Cool2020.06.17 9:11
Bardzo lubisz gdybać ... Piotrusiu!
Krakus2020.06.15 14:17
Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Wygadywanie kłamstw na temat LGTB tylko ośmiesza Polske, a przede wszystkim Dudę.
Janina2020.06.17 3:43
Krakusie/ lechu ! Nas nie obchodzi co ty sobie pedziu myślisz! To normalne, że jest Duda dla was nie wygodny! Wy chcecie Czaskowskiego z jego Kartą LGBT! Ale niedoczekanie wasze ! Naszych dzieci nie dostaniecie !chcecie równości przecież! Więc sobie urodźcie dzieci! Innej równości nie ma! Najpierw to, a potem pogadamy!
Krakus2020.06.17 10:42
Jasiu, oddychaj spokojnie ;) Bo CI zyłka pęknie. Nieszczęsne słowa Dudy cytowały i komentowały media na całym świecie. Bo to, co on powiedział to średniowiecze, a nie lata 20-te XXI wieku. Wstyd i hańba dla tego człowieka i dla wszystkich (!) Polaków. Mimo, że fanatycznie bronisz Dudy, Ciebie na świecie Duda ośmieszył także. Wyszliśmy na zacofanych, tępych prymitywów. A co do dzieci... 1. mam synów 2. Nie chcę innych dzieci. 3. Pokaż mi w karcie LGBT słowo o seksualizacji dzieci, tu masz linka, sama sprawdź a nie powielaj głupot. Daję linka na stonę urzędową. https://mnw.org.pl/app/uploads/2019/02/warszawska-deklaracja-lgbt.pdf 4. Tak, chcę żeby dzieci nie były głupie i naiwne, żeby np.. nie ufały nkomu - nawet wujkom czy księżom. Dość już wykorzystywania niewinnych dzieci przez pedofili!
Ty,2020.06.15 14:13
"Leszek" Keller-Krawczyk, Maryśka przechodzona lesbo, OBOJETNY, Stachu, Piotruś Nowaczek-robaczek, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic, etc., etc., etc. Czy któryś z was aktualnie sądzi, że dzięki waszemu "poświęceniu" przestaną kopać kanał na Mierzei, że Putin będzie wybrany na prezydenta w Polszu, że powroci ruski jazyk do szkół jako obowiązkowy, że epidemia natychmiast zniknie, KK się "rozwiąże" że ..., że .... Don't hold your breath!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.15 14:11
Szanowni Państwo, W związku z wypowiedzią dra hab. Przemysława Czarnka, dotyczącą równości między ludźmi, uprzejmie informuję, że nie była ona związana z jego działalnością akademicką i w żaden sposób nie może być utożsamiana ze stanowiskiem uczelni. Władze KUL nie komentują wypowiedzi politycznych, jednak z uwagi na jej treść stanowczo podkreślają, że nie podzielają powyższego stanowiska i nie utożsamiają się z nim. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II pozostaje wierny nauczaniu Kościoła Katolickiego, który wskazuje, że wszyscy ludzie mają tę samą naturę i cieszą się równą godnością: „Równość między ludźmi w sposób istotny dotyczy ich godności osobistej i praw z niej wypływających: Należy (...) przezwyciężać (...) wszelką formę dyskryminacji odnośnie do podstawowych praw osoby ludzkiej, czy to (...) ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pozycję społeczną, język lub religię, ponieważ sprzeciwia się ona zamysłowi Bożemu” (1935 KKK). Z uwagi na fakt, że otrzymaliśmy wnioski formalne dotyczące przywoływanej wypowiedzi dra hab. Przemysława Czarnka, Rektor KUL skierował je do rzecznika dyscyplinarnego. Z wyrazami szacunku, Lidia Jaskuła Dyrektor ds. komunikacji Rzecznik Prasowy KUL
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.06.15 14:16
Jak już żydzie coś cytujesz to cytuj w całości!
Ma\\305\\202gorzata2020.06.16 13:59
Szanowna Pani! Oto mamy przykład wkładu i zasług jakie Wasza sprotestantyzowana i zlaicyzowana uczenia wniosła w życie polityczne Polski , obecny CHAOS i KRYZYS w Kościele prowadzący do ROZŁAMU , który już jest FAKTEM. Każde jednoznaczne stanowisko wprowadza Was w PANIKĘ i konieczność reakacji. Widocznie tak jesteście pochłonięcie bieżącymi wydarzeniami politycznymi i i przynaglani ze strony Watykanu do Reform , że nie nadążacie za swoimi zmianami. SAMOZNISZCZENIE m.in. waszymi rękami już nastąpiło. Nie ma już Kościoła Katolickiego a ta nowa "Jakaś" wspólnota kościoła chrześcijan J.P.II i różnych sekt dopiero jest w toku tworzenia i NIE WIADOMO w jakim kierunku EWOLUUJE. [vide: Ks.prof. Kobyliński] . Tzw. "WASZA" wierność rzeczywiście jest "wasza" a nie Katolików Polskich. Przywoływanie modernistycznych nauk J.P.II tylko potwierdza WASZE ODSTĘPSTWO i zerwanie z NAUKĄ Kościoła Katolickiego co skutkuje ANATEMĄ. Waszym Sędzią będzie Pan Bóg a dyscyplinowanie i straszenie p. Czarnka Rzecznikiem jest śmieszne.
Olej2020.06.15 14:02
Również do młodzieży narodowej i patriotycznej, zrzućcie z siebie przywództwo tych co wiodą was na manowce w chwili gdy potrzeba jedności nas wszystkich w walce o Polskę. Można zrozumieć, że ta władza nie jest waszym ideałem, że chcielibyście lepszej, doskonalszej, ja wam mówię, że ta władza jest etapem, drogą, którą musimy przejść gdyż innej lepszej nie ma. W łonie tej władzy, tej sytuacji politycznej trzeba zmieniać Polskę, uruchamiać ludzi z waszej opcji politycznej, nie w kontrze do zachodzących zmian, które są korzystne. Nie możecie słuchać gdy wam podpowiadają abyście oddali głosy na kogoś kto jest przeciw Polsce tylko dlatego aby ugrać partyjne korzyści i interesy ,,przywódców'' którzy poprzez destrukcję Polski chcą zdobyć władzę. Ja zapytam za jaką cenę ? Za cenę prezydenta z Warszawy ??? Czy Polska ma być Warszawą ze wszystkimi ,,uwarunkowaniami'' tam zaistniałymi ??? Czy my, wy tego chcecie dla swoich miast, miejscowości i gmin ??? Czy o to chodzi aby wszystko z rujnować tylko po to aby tzw. ,,przywódcy narodowców'' mieli otwartą drogę do władzy ???
Zenek2020.06.15 13:53
Jestem za tym, żeby polska szkoła nie ideologizowała dzieci. Księża - precz ze szkół !
stan2020.06.16 18:17
A ja jestem za precz LGBT ze szkół i seksualizacja dzieci z przedszkoli, precz tęczowi do swoich sypialń - tam jest miejsce na seks, a nie na ulicach.
Joanna2020.06.17 3:33
Zenek! / Lechu..... Ale ty ma "lewoskrętne pojęcie" ! Piszesz, że księża precz ze szkół! No i co ci z tego!???? Przecież w szkołach jest bardzo dużo też świeckich Katechetek ! Sama wiele znam, co uczą! No i co ty na to???? Hahaha.............
Trolu Jerzy — tobie nikt tu nie wierzy2020.06.15 13:52
:-P
Olej2020.06.15 13:51
Trzeba się przeciwstawić czynnie, nie przy klawiaturze komputera, lecz czynnie milionem ludzi wszędzie gdzie nas będą chcieli zepchnąć do roli pariasów, zmarginalizować dlatego, że zachowujemy spokój i milczenie. Nas nie widać, nas nie słychać, a stanowimy ogromną siłę, której manifestacja pokazałaby właściwe proporcje i uświadomiła naszym wrogom na co się zamierzają.
tylko pytam2020.06.15 13:50
Problem polega tylko na tym że tego huraganu..... nie ma! Duda sam go wywołał bo Prezes mu kazał wiedząc że ( mówić delikatnie) najmniej wyrobieni intelektualnie wybory PIS (takich większość) na to się nabiorą. Następni będa uchodźcy. O co zakłąd?
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.06.15 16:03
uchodzcy przetoczyli sie przez tvp i polskie radio.jakos w zeszłym tygodniu
tylko pytam2020.06.15 21:20
Jeszcze wrócą. Nic nie mają na Trzaskowskiego więc trzeba sie odwołać do najprymitywniejszych instynktów
stan2020.06.16 18:16
A czegoż jeszcze szukać na masona i nieudacznika. Kto miałby czegoś szukać? Przecież jaki jest, każdy widzi. Czy to, co zrobił ze ściekami, naprawianiem drzwi, spalarnią odpadów rozwożonych po całej Polsce, za które płacą inni nie wystarczy? Dla mnie wystarczający jest fakt, że jest tępym narzędziem w rękach Bilderbergu - już ten fakt go kompromituje.
Urszula2020.06.15 13:50
"KUL kieruje sprawę wypowiedzi Przemysława Czarnka, do rzecznika dyscyplinarnego uczelni po otrzymaniu wniosków formalnych. Poseł PiS jest adiunktem Wydziału Prawa KUL. Ostatnio wywołał skandal swoimi słowami o LGBT. W sobotę na antenie TVP Info, poseł Przemysław Czarnek skomentował zdjęcie z Los Angeles, które pokazywało roznegliżowanego człowieka: "Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym".
Cool2020.06.17 9:10
ale przecież to prawda! ... normalni ludzie nie paradują z jajami na wierzchu po ulicy!!!
Trol ASTOM rozszyfrowany2020.06.15 13:49
A Się Tylko Opiłem Mocno
ASTOM2020.06.15 13:54
Tylko normalny ASTOM jest autentyczny. Wszelkie zboczone, antykościelne, antyprawicowe komentarze pod tym nickiem są paszkwilanckim ryciem rasowego komsomolca
Polak2020.06.15 13:46
Adrianek cytuje obrońcę pedofilów w obronie przekrętów pisowskiej mafii.
antymarksista2020.06.15 13:45
. Jeśli Polska nie postawi tamy lewackiej zarazie, Europa sczeźnie. Jedynie Polaków wspieranych przez NMP Królową Polski stać jeszcze na powstrzymanie wszechogarniającej moralnej destrukcji. Boże, chroń Polskę!
N2020.06.17 11:59
Jeśli Polska nie postawi tamy lewackiej zarazie, to w Europie nawet tego nie zauważą. Jesteśmy jej obrzeżami.
ASTOM2020.06.15 13:44
Jestem zwykły pisowski debil, który nawet konta nie potrafi założyć.
ASTOM2020.06.15 13:50
Nie wiem kim jesteś, ale POdszywasz się pod mój nick, a konto nie jest obowiązkowe
Leszek 2020.06.15 13:39
Typowe masońskie manipulacje, aby tylko o d.....pie dyskutować. Masowe ogłupianie Polaków, aby nie zadawali niewygodnych pytań. To jest poziom szambo elit , wszystkich na taczkach powinno się wywieźć.
ASTOM2020.06.15 13:43
Mieć czy być, co ważniejsze?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.15 13:36
Najgłupsza "odpowiedź" : "Musimy przetrwać" A może jak mężczyzna, wypada obronić swoje racje? Spotkać się z zagranicznymi dziennikarzami? Ale nie Duda ucieknie, schowa się, zasłoni się Janem Pawłem II i będzie przeczekiwać. Miękkka buła.
Jerzy2020.06.15 13:39
Miękką bułę to nosisz w spodniach.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.06.15 13:58
Ok. Byłem delikatny. Jeśli pan prezydent nie będzie miał na tyle godności i charakteru, aby bronić swoich racji, to jest zwykłym tchórzem i popychadłem. Przynosi wstyd naszej Ojczyźnie.
Przemysław2020.06.16 12:17
No, Piłsudskim, czy Dmowskim to on nie jest. Teraz takich nie ma, a na pewno nie w polityce. Ale zdecydowanie większy z niego mężczyzna, niż z jakichś elgiebete-Biedroniów, czy Czaskoskich. Czy z pseudokatolika Hołowni. Zajął wyraźne stanowisko i to już coś znaczy.
Janina2020.06.17 3:58
PO...11....nie bądź...." LECHU KELLER, DLACZEGO KLAMIESZ!? NIE JESTEŚ POLAKIEM, TYLKO ŻYDEM! WIĘC O JAKIEJ "NASZEJ OJCZYŹNIE" PISZESZ? Przecież wiemy kim jesteś!Trollu!
stan2020.06.16 18:09
Waśnie, tak! Bardzo dobrze powiedziane, przetrwać.Przetrwać, bo nasze korzenie są silniejsze od naporu bezrozumnej burzy. Obecny czas jest oddzielaniem ziarna od plew, czasem wyboru dobra lub zła. Czas szatana już się kończy i ten kłamca doskonale to wie, dlatego mobilizuje i wzywa swoich sługusów do coraz większych perwersji, a przy okazji - poszerza swój stan posiadania o pożytecznych idiotów. Silni Bogiem przetrwamy, rodziny polskie przetrwają i czołowy deprawator Hartman srodze się zawiedzie, gdy stanie przed Bogiem.
ASTOM 2020.06.15 13:35
Jestem zwykły pisowski ochlejmorda. Chlam, bo mam 500+.
ktos2020.06.15 13:42
Wiemy wiemy, nie musisz się chwalić. Ważne JP2 jest dla Ciebie ważny.
ASTOM2020.06.15 13:42
Znowu czerwona menda POdszywa się pod mój nick
Krakus2020.06.15 23:09
To widać, słychać i czuć. I płacą ci 2,50 zł za wpis. W złotówkach czy rublach?
Stand firm!2020.06.15 13:33
Stań mocno przeciw kołtuństwu i ciemnogrodziu, jakie reprezentuje #długopis.
katolicka kretynizacja polski2020.06.15 13:30
PADalec znowu znowu zrobił z siebie pajaca!!! wczoraj zarzucał zagranicznym dziennikarzom że wyrwanie jego słowa o LGBT z kontekstu. Ci mu zatem odpowiadają: - korespondent "Guardiana" w Warszawie, Christian Davis. "Każda z wymienionych przez pana redakcji z przyjemnością wyśle reportera i kamerzystę do prezydenckiego pałacu, by dowiedzieć się, co dokładnie miał pan na myśli, mówiąc, że ideologia LGBT jest gorsza od komunistycznej indoktrynacji. Zgodzi się pan na wywiad?" - napisał na Twitterze Christian Davis. Wcześniej dziennikarz zauważył, że prezydent robi z siebie głupca, a jego wypowiedzi są "kompletnym bełkotem". - "Język używany wobec osób LGBTQ+ w Polsce stał się fizycznie nie do zniesienia. Znamy język polski i dokładnie wsłuchaliśmy się w cały kontekst. Ten kontekst jest paskudny" - napisała z kolei dziennikarka Claudia Ciobanu. - "Nie zauważyłem, żeby jakiekolwiek media przeinaczyły wypowiedź. Przetłumaczyłem całą przemowę prezydenta, aby każdy mógł sobie wyrobić zdanie na ten temat" - napisał z kolei Daniel Tilles, który pisze m.in. dla "Foreign Policy". - "Jeśli wierzysz w równość, przestań mówić, że osoby LGBT nie są ludźmi i powiedz jasno: 'Osoby LGBT mają takie same prawa jak wszyscy inni'. Dopóki tego nie powiesz, nikt ci nie uwierzy" - komentuje Andrew Stroehlein, dyrektor ds. mediów w Human Rights Watch.
Jerzy2020.06.15 13:37
Tęczowe gazety i tęczowi redaktorzy, czym chcesz zabłysnąć? Załóż od razu kaganiec i stań z odsłoniętym przyrodzeniem na ulicy pijąc drinki w pedalskim barze.
Z nami będzie Andrzej Lepiej2020.06.15 13:42
Chłopie, nie chlaj tak wcześnie. Zaczekaj do wieczora, kiedy przyjdzie na to pora.
ASTOM2020.06.15 13:41
LGBT przez 5000 lat rozwoju medycyny ZAWSZE uważane było za zboczenie i w ciągu ostatniego czasu nie dokonano ŻADNEGO odkrycia mogącego zmienić coś w tej kwalifikacji. Był jakiś nobel, żeby wywracać świat do góry nogami?
Dam2020.06.15 13:52
O antycznej Grecji i Rzymie nie słyszałeś? Albo bezczelnie kłamiesz, albo jesteś nieuk. W pierwszym przypadku pamiętaj, że spowiedź jest ważna dopiero po zadośćuczynieniu, w drugim się doucz.
ASTOM2020.06.15 14:12
I Grecja i Rzym upadły, bo zboczenia zdemoralizowały społeczeństwa. I nie zagajaj mi kubuś o spowiedzi, bo dla Boga obcowanie mężczyzny z mężczyzną "TO OBRZYDLIWOŚĆ" - Kpł 18,22. I kto tu jest nieuk?
Dam2020.06.15 14:23
Grecja została podbita zbrojnie przez Rzym, ale sama podbiła Rzym kulturowo. Chronologicznie Rzym upadł (476 r) po przyjęciu Chrześcijaństwa (380 r). Jakbym był złośliwy, to napisałbym, że było to przyczyną, ale tych było wiele i żadną z nich nie był homoseksualizm, bo ten istniał także w czasach świetności zarówno Grecji, jak i Rzymu. Nieuk jesteś po prostu.
ASTOM2020.06.15 15:16
hehehe żartowniś z tarzysza, a do cytatu z Księgi Kapłańskiej ma tarzysz jakiś uczony komentarz skoro już zahaczył o spowiedź?
Dam2020.06.15 16:13
Jeżeli powołujesz się na jeden cytat, rozumiem, że pozostałe uważasz za równie ważne: Nie będziesz łączył dwóch gatunków bydląt. Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici. Nie będziecie jeść niczego z krwią. Nie będziesz golił włosów po bokach brody. Nie będziecie się tatuować. Czy jesteś pewien, że twoja koszulka to w 100% bawełna? Bo inaczej grzeszysz. Rozumiem też, że nigdy nie jadłeś niedosmażonego steku i nosisz bokobrody. Czy może się jednak umówimy, że nie każdy zakaz i nakaz wypisany w księdze uważającej niewolnictwo, gwałty i seksualną niewolę za coś normalnego znajdują zastosowanie w czasach dzisiejszych?
ASTOM2020.06.15 17:43
Skromny komuszku jesteś: założę się, że najbardziej pasuje ci nieprzestrzeganie "7 - nie kradnij"
Dam2020.06.16 8:23
Żałosne jest, jak nazywasz innych komuszkami nic o nich nie wiedząc. Komunizm to gospodarka centralnie sterowana (co próbuje uskuteczniać PIS), kontrola nad społeczeństwem (również PIS), kolektywizm (także PIS) oraz światopogląd z którym się nie zgadzam. Dla ciebie pewnie to tylko walka z Kościołem. I jeszcze niczego nie ukradłem, w przeciwieństwie do wyznawców partii, którym "się należy".
ASTOM2020.06.15 17:59
Nie wszystkie kwestie obowiązujące naród wybrany zostały przeniesione na wszczepionych w dzieło zbawienia pogan: np zrezygnowano z obowiązkowego obrzezania jako symbolu przymierza z Bogiem. Ale niektóre rzeczy zostały w Nowym Testamencie potwierdzone w tym z pewnością awersja Boga do związków jednopłciowych: Rz 1,26-28, 1Kor 6,9-10, 1Tym 1, 8-10.
Dam2020.06.16 8:31
Jakie to szczęście, że w pewnym momencie Bóg stwierdził, że jednak zmienia zdanie i duża część zakazów i nakazów nie obowiązuje. Tylko kto wybrał, które dalej obowiązują? Księża? I jak to się ma do: "Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. (Mt 5,17-19)"?
Joanna2020.06.17 3:27
"Dam" Tak bronisz tego LGBT! Tych zboczeń! Opierasz się tu na Biblii w wielu przzpadkach! A POWIEDZ MI ZA CO PAN JEZUS ZNISZCZYŁ SODOMĘ I GOMORĘ??? Za homoseksualizm ! Nie powiesz, że nie! Widzisz jaki ten grzech jest straszny w oczach Boga! Poczytaj na ten temat w Bublii ! Dużo jest ! I nie truj tu bredni!
taro2020.06.17 14:19
przedstawili ci to uczeni antyczni jako nauke?
fekaliowy rafalek2020.06.15 15:38
zrobil cie ojciec miekim i nie dorobil ...kretyna wyprodukowal...
Michael2020.06.16 11:14
Guardian to w tłumaczeniu ,,Gwardyjec,,czyli komunistyczna gazeta .Oni nie mają zdolności honorowej.
Saki Faki2020.06.15 13:27
Mieliście pięć lat na wypowiedzenie konwencji stambulskiej. A, wybory, faktycznie.
#Rights for LGBT people2020.06.15 13:23
Now!
ASTOM2020.06.15 13:37
Shit!
T.2020.06.15 14:46
A jakich praw żądacie? prawa do dostępu do lekarza? do edukacji? prawa do zgłoszenia napaści na policje? przecież macie takie same prawa jak każdy inny człowiek. Walczycie o przywileje takie jakie ma rodzina.
Janina2020.06.17 3:47
T. Racja! Niech sobie sami zajdą w ciążę i urodzą, a nie marzy się im adopcja naszych dzieci! Niedoczekanie wasze!
ktos2020.06.15 13:23
Dla kogo to jest autorytet to jest. Nie jest nim dla wszystkich. To jeden z historycznych przywódców religijnych. Za nim też stoi ideologia, katolicka. Która jest najintensywniej wciskana dzieciom od najmłodszych lat, często właśnie bez wiedzy rodziców, a izolacja dziecka od katolickiej indoktrynacji jest często bardzo trudna. Ale nawet on by się tak nie wypowiedział jak Ty, atrapa głowy państwa.
ASTOM2020.06.15 13:36
A w czym demoralizuje cię nauka o Bogu - Stworzycielu nieba i ziemi?
ktos2020.06.15 13:40
Nie jest nauką, jest ideologią. Jest systemem wierzeń. Nie ma nic wspólnego z nauką. A demoralizuje jak cholera. Jest to wmawianie dzieciom, że mają słuchać pana w sukience i być mu posłuszne. Mają się wstydzić, mają się bać i mają znać swoje miejsce. Mają myśleć to co ksiądz, nie wolno mieć swojego zdania. To jest właśnie indoktrynacja.
ASTOM2020.06.15 13:57
Nikt ci nie karze posyłać dzieciaki na religię.
ASTOM2020.06.15 13:59
Musze cię rozczarować: teoria ewolucji to także system wierzeń, bo jak obaj wiemy nikt niczego nie udowodnił.
Karniak2020.06.15 14:08
Akurat się mylisz, ewolucja jest udowodniona, może odbiega nieco od Darwinowskiej ale jest
ASTOM2020.06.15 15:12
Ta, akurat. Intelekt i duchowość też wyewoluowały z materii. Hahha, śmiechu warte.
Dam2020.06.15 14:16
Żeby tak pisać, musisz chyba nie wiedzieć, jak brzmi teoria ewolucji i jak przebiega proces udowadniania teorii naukowych.
Cierpliwy2020.06.16 12:30
Dziwne Boga nie ma, a rozum to masz? Twój domek, samochodzik , telefonik, rowerek i bucik musiał ktoś zaprojektować i wykonać byś je kupił i używał ku swej radości istnienia. A ta " niebieska kulka" w Układzie Słonecznym pyłek we Wszechświecie ze wszystkim na niej potrzebnym do Twojego życia, to powstała przypadkiem bez żadnego rozumnego projektu. Ty sam masz w sobie 75% wody "dziwnie" połączonych dwóch gazów tlenu i wodoru, a w kupie się trzymasz.Czy wiesz że żyjesz tylko dlatego że produkujesz 115 enzymów niezbędnych do Twojego istnienia, a prawdopodobieństwo przypadkowego ich powstania to 1/ 100000000000000000000. Wszystko co Cię otacza zaprojektowano i zaprogramowano. To nie ewolucja jest sprawcą Twego istnienia. Jesteś na Ziemi tylko nie wiesz po co. a przecież nie miałeś wpływu na to że tu jesteś. Czy naprawdę uważasz siebie za liść na drzewie,który na wiosnę zielony, jesienią zżółkły, a po zimie znika rozsypując się w prochu ziemi?
Maria Blaszczyk2020.06.17 2:48
Tylko że nikt nie twierdzi, że jakiś enzym powstał "przypadkowo". I z grubsza metafora z liściem jest trafna. Więc z kim Ty dyskutujesz?
N2020.06.17 11:58
"Czy naprawdę uważasz siebie za liść na drzewie,który na wiosnę zielony, jesienią zżółkły, a po zimie znika rozsypując się w prochu ziemi?" Cóż: fakt, że coś ci się nie podoba, nie oznacza, że to cośzniknie. A argument "rozumnego projektu" jest nietrafiony: twierdzisz, że skoro coś jest skomplikowane, to znaczy, że jest stworzone. Skoro Bóg stworzył wszystko, to sam musi też być skomplikowany. Zgodnie z twoją logiką: kto w takim razie stworzył Boga? I tu zwykle pada argument, że owszem, żelazna logika działa, ale jak dochodzimy do Boga, magicznie przestaje. Nie znamy natury rzeczywistości, twierdzenie, że ktoś po prostu swoją wolą tak zadziałał, jest pójściem na łatwiznę. Kiedyś uważano, że przecież niemożliwe, że pioruny powstają same z siebie, ktoś musi siedzieć na chmurze i je ciskać. Nie twierdzę, że Bóg jest czy go nie ma, po prostu argument "rozumnego projektu" i skomplikowania jest śmieszny.
Przemysław2020.06.16 12:30
Dziwne. Przez tyle lat chodziłem na religię, najpierw do salek pod kościołem, potem do szkoły. I nikt nigdy nie mówił mi, że mam być posłuszny "panu w sukience". Tylko Jezusowi. Bynajmniej się nie wstydziłem czy bałem i jak najbardziej miałem swoje zdanie na różne tematy. Owszem, zdanie oparte na Dekalogu i Ewangelii (straszna demoralizacja). Czy tego chcesz czy nie i tak słuchasz czyjegoś zdania. Ja zdecydowanie wolę słuchać Jezusa, niż ciebie albo twoich szefów. Kimkolwiek są.
Joanna2020.06.17 3:12
Przemysław! Pięknie to ująłeś. Ja tak samo miałam jak ty! Też na początku była Religia w salkach katechetycznych! Potem w szkole! Tak jak ty, ja słuchałam o Jezusie ustami Księdza! Żawsze nie mogliśmy się doczekać tych lekcji! Były bardzo ciekawe ! Tak, trzeba się słuchać i żyć w/g Przykazań Bożych, a nie wg podszeptów diabelskich! Tam, gdzie nie ma Dobra, to wkracza Zło! Złym ludziom dobro bardzo przeszkadza! Kłuje ich "w oczy" ! Mają wyrzuty sumienia!
Irena2020.06.17 3:01
"ktoś"?? O co ty się martwisz? Twoich dzieci nikt nie bedzie indoktrynował?!!! Ty nie masz dzieci, nie masz rodziny! Tym "ktosiem" jesteś ty, Lechu Keller! Brakuje ci już nicków! Ale to na nic ! Zawsze cię można rozgryźć! To ty przecież demoralizowałeś dzieci przez spory czas! Nawet się chwaliłeś tu! Masz czelność tak pisać? Chłopie opamiętaj się! Przecież nawet kilka razy siedziałeś za to!
WyPAD2020.06.17 0:03
Bo to największy Amber Gold wszechczasów - obiecuje niestworzone rzeczy po śmierci w zamian za posłuszeństwo i podporządkowanie za życia. Wierzysz w piramidy finansowe? - to to samo co religia obiecująca zbawienie.
#Duda wygwizdany w Lublinie2020.06.15 13:21
ktos2020.06.15 13:24
Bardzo to cieszy.
ASTOM2020.06.15 13:30
Ta, pińciu zboków to się zawsze znajdzie żeby gwizdać.
ktos2020.06.15 13:37
Nas było chyba więcej niż pisiorów. Ale to nie ważne, najważniejsze że wygwizdany. Wszędzie gdzie ten pajac się pojawi powinien być tak przyjmowany. Cieszy to.
ASTOM2020.06.15 13:48
Możesz sobie świrować, ale do czasu. W Polsce bolszewicka rewolucja się nie uda. Pójdziesz na zwarcie to buty POgubisz spier...jąc do Brukseli.
\\\\\2762020.06.15 14:06
Na starość pozostanie ci walić baki w stołek i wylewac żale astomku
ASTOM2020.06.15 14:13
Mam trzech synów w sile wieku, którzy popędzą ci kota za mnie.
Przemysław2020.06.16 12:12
Taki gwizd, to dla mnie komplement. A jakbyście się panowie (?) dalej zapędzili, to zdecydowanie popieram pogląd Trumpa na temat tego, jak należy postępować z warchołami.
Michael2020.06.16 11:13
Przez gejów ?
nn2020.06.16 15:24
Gdy dobro zwycięża zły wyje i gwiżdże!