11.03.16, 09:02Fot. asianews.it

Islamiści planują morderstwo Asi Bibii

Rosną obawy o bezpieczeństwo Asi Bibii. Jej zabójstwo ma planować pakistańska grupa ekstremistów.

Rosną obawy o życie Asi Bibii. Raporty pakistańskich służb bezpieczeństwa mówią o planowanym na nią zamachu ze strony islamskich fundamentalistów. Jest to konkretna odpowiedź na apel ultra ekstremistycznego muftiego z Islamabadu, który za zabicie „bluźnierczyni” zaoferował 50 mln pakistańskich rupii, czyli ok. 430 tys. euro. Uczynił to dzień po egzekucji Mumtaza Qadriego, zabójcy gubernatora Pendżabu, który zginął za obronę tej chrześcijanki, niesprawiedliwie skazanej za obrazę islamu. W dniu egzekucji Qadriego islamiści wyszli na ulice wielu miast Pakistanu demonstrując przeciwko straceniu bohatera narodowego i domagając się od władz wystawienia mu pomnika. W obawie przed zamachami wzmocniono ochronę wokół kościołów w całym kraju.

Dodatkową ochronę otrzymała też Asia Bibii, która już ponad sześć lat przetrzymywana jest w więzieniu w oczekiwaniu na rozpatrzenie apelacji. Kobieta sama przygotowuje sobie pożywienie w obawie przed otruciem. Jedyną osobą z którą może się widywać jest jej mąż. Adwokat kobiety twierdzi, że jest ona bezpieczna, jednak podkreśla, że wyznaczenie ceny za jej głowę podnosi ryzyko morderstwa. Tym bardziej, że islamiści publicznie domagają się natychmiastowego wykonania wyroku na „bluźnierczyni” i nieulegania naciskom wspólnoty międzynarodowej w sprawie jej uwolnienia.

emde/pl.radiovaticana.va

Komentarze

anonim2016.03.11 9:17
myślę że polskie władze powinny podjąć dyplomatyczną ofensywę w celu uwolnienia tej chrzescijanki i byłoby zaszczytem dla Polski przyjąć ją i jej rodzinę u nas.
anonim2016.03.11 9:20
Boze miej w opiece Asie Bibi : ( Ps. czy nie mozna poprostu jej stamtad uwolnic i zabrac np do Polski? I sprowadzic tu calej jej rodziny. Uwolnijmy ja puki nie jest za późno. Np w nocy że niby jakis transport czegos tam, wyslijmy tam jakis wojskowych, tajniakow, ktorzy ja i jej rodzine ochronia i zabierzmy do Polski. : ( To ciagle jeszcze jest mozliwe. Amen.
anonim2016.03.11 10:45
Ufam . Gotowa jesteś poświęcić życie innych za uwolnienie osoby, która być może zostanie uwolniona prawnie . Łatwo się szasta ludzkim życiem szczególnie nie swoim. Ufam nie odbieraj tego jako złośliwość ja jedynie skomentowałem Twój dziwny zapewne pisany pod wpływem emocji i ogromnej empatii wpis Pozdrawiam
anonim2016.03.11 12:29
biedna dziewczyna, ona wciaz wierzy ze wyjdzie i ze Bog jej pomoze, ma naprawde silna wiare mimo wszystko. Czasami mam ochote powiedziec wez Boze rzuc w koncu na ten swiat jakis meteoryt, bo niesprawiedliwosc jaka dzieje sie dobrym ludziom na swiecie jest przerazajaca.
anonim2016.03.11 13:26
Jakby nie patrzec, to nasza siostra w wierze, katoliczka, ktora podczas gdy inni beda zdobic pisanki (ja nie bede) i radosnie sopedzac Wielkanoc z rodzina, bedzie sama siedziec w celi i tesknic za swoimi najbliższymi. Wierze, ze znajda sie w Polsce rozsadni ludzi, ktorzy znajda sposob na jej uwolninie. Bo czasem lepiej zamiast plesc palemi na Wielkanoc, czy zdobic pisanki... polaczyc sily i uratowac nasza siostre w wierze. A taki uczynek uczynilby Polske o wiele piekniejsza, niz te mimo wszystko piekne swiateczne dekoracje. Bo naprawde wielu chrzescijan cierpi za wiare, a ilu z nas zasiadzie do swiatecznego stolu a nawet nie wspomni w sercu czy w modlitwie o tych ludziach. I bedziemy spiewac, ze Chrystus Zmartwychwstal. Tylko jaki to ma wszystko sens, jesli to tylko slowa, a nasze zycie, nas Polakow, pozostaje takie jakie bylo. Boze Narodzenie... Jezus sie rodzi, Wielkanoc - Zmartwychwstaje, ilu politykow z pewnoscia uczestniczy w jakis uroczystosciach, oficjalnych. To wszystko jest piekne, ale jesli nie bedzie realnej pomocy blizniemu - beda to tylko puste slowa. Mozna dac Jezusowi prezent, pieknie opakowany, ale w srodku pusty, a mozna dac sama zawartosc bez opakowania, same dobre uczynki - co bardziej Boga ucieszy? W ogole przezywanie naszej wiary bez refleksji nad naszla slaboscia, niedoskonaloscia, bez starania sie pracowac nad soba - to jednak za malo...
anonim2016.03.11 14:06
Kazdy z nas bedac na jej miejscu, wierzylby ze znajda sie dobrzy chrzescijanie, ktorzy przyjda z pomoca...