03.03.16, 22:17

Jackowski: Polska opozycja uprawia histerię!

"Mówienie o zagrożeniu demokracji, o dyktaturze, to nadużywanie słów i ośmiesza tych, którzy to mówią” - komentuje sprawę wycieku poufnego projektu opinii Komisji Weneckiej Senator PiS, Jan Maria Jackowski, w dzisiejszym "Temacie Dnia Salve TV”.

 

Senator PiS podkreśla, że nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym jest pokłosiem tego, co zostało źle zrobione za poprzedniej kadencji: "Należało przywrócić stan zgodny z prawem”. 

 

"Decyzje związane z Trybunałem Konstytucyjnym nie wykraczają absolutnie poza standardy, w jakichkolwiek innych krajach europejskich” - zapewnie Jackowski i dodaje - “Opinia dotycząca Trybunału Konstytucyjnego w samej Komisji Weneckiej była podzielona”. 

 

Jak twierdzi gość Salve TV, przez fakt, że dokument w sprawie nowelizacji ustawy wypłynął przedwcześnie, w wersji roboczej i został wykorzystany m.in. w manifestacji KODu, nie ma dobrej atmosfery, aby w spokoju pracować nad tym dokumentem. Zdaniem Jackowskiego jest to element zwyczajnej gry politycznej: Opozycja robi histerię wokół dokumentu i całej sprawy".

Senator przestrzega również, że umiędzynaradawianie wewnętrznych problemów i konfliktów szkodzi Polsce: "Rządy PO i PSL przyzwyczaiły społeczeństwo do spolegliwości i uległości. To jest jednak polityka, która nie wytrzymuje próby życia.  Musimy ubiegać się o naszą podmiotowość".

Europejska Komisja na rzecz Demokracji przez Prawo (tzw. Komisja Wenecka) opublikuje ostateczną opinię w sprawie Trybunału Konstytucyjnego podczas sesji plenarnej w dniach 11-12 marca.

Źródło: www.salvetv.plKomentarze

anonim2016.03.3 22:37
kolejny kurski o nazwisku jackowski. janek maryśka żle wróży - był taki płemieł z Krakowa ksywa "niemce mnie biją"
anonim2016.03.4 12:31
@Asgard . @grzegorz z Bytomia + Myślicie że jesteście oświeconymi Mędrcami tego świata? A czymże jest mędrzec oświecony przez Węża na tym świecie - jak nie przyszłym truchłem w piekle! + Dlatego Mędrzec Boży mówi: -„I zobaczyłem, że Mądrość tak przewyższa głupotę, jak światło przewyższa ciemności. Mędrzec ma w głowie swojej oczy, a głupiec chodzi w ciemności.”. (Koh. 2,13-14) dalej Mędrzec ten mówi, że Bóg wierzącym i wielbiących Go obdarza Mądrością - „Bo człowiekowi, który Mu jest miły, daje On mądrość i wiedzę, i radość, a na grzesznika wkłada trud, by zbierał i gromadził, i potem oddał temu, który się Bogu podoba.” (Koh. 2,26)