23.01.22, 14:20Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

Janusz Kowalski: Niemcy to koń trojański Putina!

„Niemcy są fatycznym koniem trojańskim Putina” – stwierdził poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, odnosząc się do dwuznacznej postawy Niemiec wobec agresywnej polityki Kremla.

Wczoraj Europę zszokowało wystąpienie byłego już szefa niemieckiej marynarki wojennej, który stwierdził, że Niemcy potrzebują Putina, aby oprzeć się Chinom. Wiceadmirał Kay-Achim Schoenbach przekonywał też, że Ukraina nigdy nie odzyska Krymu i apelował o szacunek dla Władimira Putina. Słowa te wywołały skandal i stanowczą reakcję Kijowa. W konsekwencji dowódca podał się do dymisji.

Kontrowersyjne wystąpienie niemieckiego wojskowego nie jest jednak jedynym zdarzeniem, które podważa solidarność Niemiec z sojusznikami w związku z rosyjską agresją. Budowa gazociągu Nord Stream 2, który zapewni przesył gazu do Europy w przypadku inwazji na Ukrainę czy brak zgody na transport pochodzących z byłego NRD haubic z Estonii na Ukrainę to kolejne przykłady. 17 stycznia minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock spotkała się w Kijowie ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Dmytrem Kułebą. W czasie spotkania oświadczyła, że Niemcy nie przekażą Ukrainie broni. Dzień później w Moskwie rozmawiała z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem, którego zapewniała o trosce niemieckiego rządu o dobre relacje z Rosją.

- „Fakty są jasne. Europie grozi wojna. Ukraina może być w każdej chwili najechana, a Niemcy są faktycznym koniem trojańskim Putina w Unii Europejskiej i NATO”

- ocenił na antenie TVP Info poseł Janusz Kowalski.

Odnosząc się do wystąpienia byłego szefa niemieckiej marynarki stwierdził, że ten „wygadał się i że to jest właśnie sposób niemieckich elit”.

Polityk zaznaczył, że Polska powinna naśladować państwa, „które zachowują się w sposób naprawdę godny, tak jak Stany Zjednoczone, Hiszpania, Holandia i Wielka Brytania, jak państwa bałtyckie” i wspierać Ukrainę.

kak/TVP Info, DoRzeczy.pl

Komentarze

Ksiądz Bartold2022.01.23 22:35
Przestrzegam! Janusz Kowalski to koń trojański Putina! Chcę wyjścia Polski z niekatolickiej UE i rozpadu całej unii.
Anonim2022.01.23 19:35
PiS to koń trojański Putina! PiS z duma donosi: "1 stycznia 2022 Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni"........................................................................https://dorzeczy.pl/swiat/246454/szef-wegierskiego-msz-odznaczony-rosyjskim-orderem-przyjazni.html
pejsaty miech kowalski pociotek rockefellera2022.01.23 19:53
Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
man.of.Stagira2022.01.23 18:42
Fryderyk Nietzsche: „Pozbawili Europę, jej sensu, jej rozumu! Zawlekli ją w ulicę bez wyjścia". „I czemuż bym nie miał dojść do końca? Lubię stół uprzątnąć. Wchodzi nawet w skład mej ambicji uchodzić za gardzącego Niemcami par excellence. Nieufność swą co do charakteru niemieckiego wyraziłem już w dwudziestym szóstym roku życia.”//
caryca Katarzyna2022.01.23 18:25
jak tam zamach na twoje głupie zeszmacone życie gdy ktoś powiedział, że jak się tego cymbała słucha to mu się nóż w kieszeni otwiera, czy minister Zero już działa
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.23 16:28
NIemcy: za niezręczną wypowiedź generała - dymisja. Polska: za kradzież milionów złotych lub ich marnotrawstwo, inne stanowisko w rządzie PiS lub ciepła posadka w spółce skarbu państwa! To jest różnica między krajami cywilizowanymi, a wschodnią hołotą z PiS!
Anonim2022.01.23 17:46
To prawda. To jeden z głównych powodów dla których Polska to bananowa republika a Polacy to Murzyny Europy. To dlatego od 300 lat Polacy robią w Niemczech Francji Belgii Szwecji nawet Czechach a nie oni u nas. I to się nie zmieni. Polska to rezerwuar siły roboczej dla cywilizowanych narodów europejskich.
Dell2022.01.23 19:13
Cywilizowanym narodem (jako całość) będzie nas można nazwać dopiero wtedy kiedy uda się ucywilizować Was, totalnych, bo cywilizowane państwo to, między innymi, takie, w którym zdrajcy występują w ilościach śladowych.
🙈🙉🙊2022.01.23 16:15
Dzban roku 2022
kowalski miech i kun trojanski pegazusssss2022.01.23 15:52
na kaczych łapach , a gumowe ucho z pejsem ... schalom
rabbi inoCenty Stinkfurtz2022.01.23 15:46
... eeee ty kowalski miechu .... a idziesz w media zgol najsampierw ...pejsy ... jestes niewiarygodny .... ino jeden Niemiec w knesecie na gnojnej ..a reszta to .... my pejsaci ... schalom kaczor donald
Anonim2022.01.23 15:22
Heheh Kowalski:) Roch? To ten co to zjadł obiad więc czeka na musztardę.