30.06.19, 10:00Fot. Biały Kruk

Janusz Szewczak dla Frondy: Tak głupiej opozycji Polska dawno nie miała

"To jest obraz nędzy i rozpaczy, a zarazem wyraz kompletnego braku wiary w zwycięstwo [...] Platforma została zamulona intelektualnie przez Donalda Tuska [...] Kwestia wiarygodności jest ewidentna: kłamali, kłamią i będą kłamać, i ludzie to już wiedzą [...] Jeśli pan Schetyna ze swoją ekipą ruszy na tak zwaną prowincję, to tam na nich czekają raczej widły i woda święcona [...] Zasadnicze pytanie brzmi: dlaczego Grzegorz Schetyna aż tak uległ presji środowisk lewicowych?"- Janusz Szewczak, poseł PiS, wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych specjalnie dla portalu Fronda.pl.

 
Fronda.pl: W ostatnich dniach przewodniczący Schetyna zaprezentował swój sztab wyborczy, zapewniając przy tym o nowej jakości w polityce oraz o nowym otwarciu. Jakiego rodzaju „nową jakość” mogą wnieść do polityki członkowie sztabu Platformy Obywatelskiej, tacy jak posłowie Arłukowicz, Brejza, Kidawa-Błońska, Szłapka, czy prezydenci miast jak pan Karnowski z Sopotu czy pani Zdanowska z Łodzi? Czy to jest drużyna marzeń, która poprowadzi Platformę do zwycięstwa?
 
Poseł Janusz Szewczak: To jest obraz nędzy i rozpaczy, a zarazem wyraz kompletnego braku wiary w zwycięstwo. Weźmy przykład choćby pana Brejzy, który przez cztery lata wsławił się wyłącznie atakowaniem Prawa i Sprawiedliwości czy rządu, i to w sposób niezwykle agresywny. To pokazuje, że Platforma najprawdopodobniej już nie tylko nie liczy na zwycięstwo ale myśli o jak najmniejszej przegranej. Trudno uznać za program dla Polaków te agresywne, nienawistne ataki czy to w wykonaniu pana Arłukowicza czy pana Brejzy. Taka ekipa to jest recepta na klęskę. Trudno będzie z tego wykrzesać cokolwiek sensownego dla Polaków. Oni bardzo by chcieli, ale nie za bardzo umieją i mogą.
 
Pamiętamy kampanię prezydencką z 2015 roku i słynną konferencję prasową prezydenta Komorowskiego z tatą posła Brejzy, prezydentem Inowrocławia, którzy opowiadali o rozwoju infrastruktury miasta przy, jak się później okazało, udawanej budowie. Czy do podobnych sztuczek może sięgnąć Brejza junior w kampanii parlamentarnej 2019 r.?
 
Poseł Brejza przez ostatnie lata nie pokazał żadnych wielkich kompetencji poza nieustannym, agresywnym, nienawistnym atakowaniem rządzących. Nie sądzę więc, aby jakaś szczególna łaska intelektualna na niego spłynęła w ostatnich miesiącach przed wyborami. Ta ekipa to jest patent na kompromitującą przegraną.
 
Czy kwestie światopoglądowe, antykościelne, antyklerykalne, związane z aborcją, prowokacje, profanacje, mogą zastąpić prawdziwy program polityczny i pozwolą totalnej opozycji odnieść jako taki sukces wyborczy? Skąd Platforma Obywatelska weźmie program?
 
Jeśli Platforma zapowiada, że teraz zatroszczy się o prowincję, o „teren”, o Polskę Wschodnią, to należy pamiętać o wspólnych marszach i paradach ze środowiskami, które niezwykle bluźnierczo traktowały katolików, wiarę katolicką, najważniejsze dogmaty Kościoła Katolickiego- tam wszędzie byli politycy opozycji, oni do tej pory szli razem ręka w rękę. Myślę, że jeśli pan Schetyna ze swoją ekipą ruszy na tak zwaną prowincję, na tak pogardzaną przez nich Polskę Wschodnią, to tam na nich czekają raczej widły i woda święcona. Tego typu działania wyłącznie szkodzą opozycji, ale oni nadal tego nie zrozumieli.
 
W sensie programowym, gospodarczym nie mają nic mądrego do zaprezentowania, są kompletnie indolentni. To jest indolencja połączona z impotencją intelektualną- nic tam się nie rodzi. Zaczęli od totalnej krytyki wszystkiego, zwłaszcza od krytyki programu 500+, nie mając żadnej wizji rozwojowej. Polacy chcą konkretów i widzą, że ich sytuacja materialna się poprawia, może jeszcze nie tak jakbyśmy sobie wszyscy tego życzyli, ale jednak.
 
Dziś największym problemem opozycji jest wiarygodność. Na czele swojej kampanii postawili osoby, które z wiarygodnością mają ogromny problem.  Czy Platformie uda się odbudować ten element przed wyborami?
 
Kwestia wiarygodności jest ewidentna: kłamali, kłamią i będą kłamać. Co innego mówią i co innego robią i ludzie to już wiedzą. Posiadanie innych poglądów nie zwalnia od myślenia, z tym, że trzeba mieć poglądy, a nie tylko chęć sprawowania urzędów i władzy. Platformie z tych ośmiu lat rządów została wyłącznie tęsknota za dzieleniem fruktów i za piastowaniem urzędów. Oni się cofnęli rozwojowo w stosunku do tego co mieli w 2007 r. To pokazuje jaka nastąpiła degeneracja intelektualna ale i moralna- wspieranie ataków na Kościół Katolicki, ataków na wartości chrześcijańskie- to pokazuje czym ci ludzie się zajmują i jaki jest ich horyzont myślowy.
 
Nowoczesna i Platforma to dziś jeden organizm. Na pokładzie Koalicja Obywatelska ma również ludzi od Palikota, jak Barbara Nowacka, czy żywcem wyjętych z PRL’u komunistów w osobach pierwszych sekretarzy PZPR. Czy utworzy się z tego stały konglomerat na zasadzie „ciągnie swój do swego po swoje”?
 
Taki konglomerat nienawistników i frustratów nie podoba się wyborcom. Lewicowość nie może polegać tylko na nienawiści do Kościoła i wartości chrześcijańskich, a do tego sprowadzają się działania tego środowiska. Zasadnicze pytanie brzmi: dlaczego Grzegorz Schetyna aż tak uległ presji tych środowisk lewicowych? Czy jest jakieś drugie dno tej sprawy? Bo to jest wręcz zabójcze dla neoliberałów gdańskich. Przecież oni tak naprawdę za darmo oddali pięć mandatów do Parlamentu Europejskiego zabierając swoim politykom te szanse.
 
Czy mogą to być długie ręce postkomuny, która ciągle ma wpływ na bieżącą politykę?
 
Wszyscy myślący zadają sobie to pytanie: dlaczego taka preferencja, dlaczego takie otwarcie i taka bezradność przewodniczącego Schetyny w tej sprawie? Widać, że środowisko Koalicji Europejskiej nie wierzy w jakikolwiek sukces ale obawiają się kompromitującej klęski. I ewidentnie się na to zanosi.
 
Politycy Platformy Obywatelskiej zajmuje się tylko dwoma tematami: albo atakami na PiS albo samymi sobą- w ogóle nie zajmują się sprawami Polaków. Czy możliwy jest powrót tego środowiska na pozycje centrowe, a może nawet chadeckie, czy utknęło już w tym lewackim bagnie na zawsze?
 
Przyjęcie skrajnie lewackich postaw było skrajnie błędną koncepcją. Platforma została zamulona intelektualnie przez Donalda Tuska. Jest to formacja całkowicie niezdolna do bycia w opozycji, ponieważ ona może jedynie rządzić. A że jeszcze długo nie będzie rządzić ze względu nie tylko na brak programu ale na również na brak charyzmy tych przywódców, brak wiarygodności. To jest środowisko schodzące. Możni tego świata, zwłaszcza z Niemiec, którzy tak bardzo pomagali Platformie w obalaniu rządu Prawa i Sprawiedliwości przestawią wajchę i postawią na innego konia. To środowisko kompletnie zawodzi i nie rokuje żadnych szans na powrót do władzy. Sukcesy obecnego rządu bardzo skutecznie się bronią. Wszędzie na świecie każdy rząd trąbiłby na prawo i lewo o swoich sukcesach gospodarczych, mając takie wskaźniki. Myślę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przykłada zbyt małą wagę do przekazania społeczeństwu wyników gospodarczych na światowym poziomie.
 
Takie zadanie stoi z pewnością przed Prawem i Sprawiedliwością przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Jednak teraz próbujemy pomóc opozycji i podpowiedzieć coś Grzegorzowi Schetynie. Co możemy doradzić ludziom władzy, którzy tej władzy nie potrafili sprawować?
 
Kołem ratunkowym dla opozycji byłby szybki wyjazd na plażę, na bardzo długie, spokojne wakacje na cztery lata. Najlepiej, żeby swoją kampanię wyborczą przeprowadzili na wyspach Hula-Gula, gdzie ich jeszcze nie znają- kto ich nie zna, to może ich kupi. To jest formacja schodząca na własne życzenie, formacja która bardzo Polsce szkodziła, a przynajmniej wielu jej przedstawicieli. Każdej władzy potrzebna jest mądra opozycja, ale tak głupiej opozycji, tak szkodliwej, dawno Polska nie miała. 
 
Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Marta2019.07.2 10:40
Tytuł artykułu mówi sam za siebie, nic ując nic dodać..
rzeczywiście2019.07.2 8:40
to prawda - dali się ograć piątce betonów w wyborach do PE
Tomasz2019.07.1 10:32
Jeden z lepszych artykułów jakie ostatnio czytałem.
Alojzy Cedzidlo2019.06.30 23:33
Przyznaję się . Całego wywiadu z panem Posłem nie czytałem . Chodzi mi wyłącznie tytuł,,Tak głupiej opozycji Polska dawno nie miała. " . Przykro zapytać tak świetnego i co tu ukrywać mądrego Posła, Gdzie Pan tą opozycję wypatrzył ? Wypadało by poprosić Pana o zdefiniowanie słowa ,OPOZYCJA . Tu w Polsce .Pewno się mylę , bom ;przecież nie poseł , ale dla mnie opozycja , to grupa ludzi , którzy do władzy wybrani nie zostali , Pozostało im, poprzez udział w pracy w organach ustawodawczych patrzenie na ręce rządzącym ., pomagajc w dobrym rządzeniu i zapobiegają w złym. No to zapytam gdzie to patrzenie i pomaganie i zabieganie . Panie Pośle jeśli ta sitwę kandydatów do koryta na jesieni nazywa Pan opozycją ,( dobra czy złą ) To jak pan by nazwał takich Polaków (?) , których jedynym celem jest dorwanie sie do władzy , a jedyny program to ,,dowalić Pisowi.. Każdym sposobem . ,,Targowicą" tez . I to by było na tyle od Polaka chociaż nie posła.
Contral2019.06.30 21:58
PO to formacja, która już wcześniej jeszcze przed 2015 rokiem robiła wszystko, żeby przegrać wybory. I dalej to robi.
jack2019.06.30 21:42
Jak będziecie się tak z nimi patyczkować w każdej ale to w każdej dziedzinie sami niedługo zostaniecie opozycją. Ale za to "mądrą" a nawet "bardzo mądrą" opozycją. Kropka.
Palindrom2019.07.1 11:45
Na ujadające stado wilków, biegnących za pędzącymi saniami, albo nie zwraca się uwagi, albo się do niego strzela.
tt:@PromocjaPWS2019.06.30 21:35
Niestety, ale oni tak muszą, bo agenda UE jest jasna, a oni ją wypełniają dogłębnie. Cała prawda o UE, historii integracji europejskiej i ideologii, która za nią stoi. historiasztuki com pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , historiasztuki com pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW historiasztuki com pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php Polecam też kanał Pana Karonia: youtube com/HISTORIASZTUKI2011
J2019.06.30 20:33
I po co POpaprańcom wskazywać teraz błędy, niech się utopią, lepiej być cicho!
anonim2019.06.30 18:40
Janusz Szewczak dla Frondy: Tak głupiej opozycji Polska dawno nie miała, To się PiSowski durniu ciesz !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alojzy Cedzidlo2019.07.1 12:28
Platfusy się zaczynają. nawracać na naszą wiarę Pisząc to ,,30.6.19 -18.40" ,Potwierdził opinię p. Szewczaka i zachęca z niechęcią PiS do radochy.
bea2019.06.30 17:40
to jest niebezpieczna opozycja ktora podpiera sie ideologiom i targowica katastrofa
Toni2019.06.30 15:53
W myśl powiedzenia: Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. W totalnej opozycji w Polsce są same durnie pomieszane z komunistami i zboczeńcami.
Bianka2019.06.30 18:58
Noooo. Taki np Piotrowicz czy Kryże - komuniści i zboczeńcy, ale pisowscy zboczeńcy i komuniści. :D
Zenon2019.06.30 14:52
Platformiarze poukładali się z lewakami w Magdalence, to mają teraz za swoje - odbierają zapłatę.
Stara Reperecka 2019.06.30 14:03
Panie Szewczak, a gdzie pieniądze ze SKOKów ????????
anonim2019.06.30 14:39
PiS ukradł i ukrył, a nawet zakopał.
Palindrom2019.07.1 11:42
Spytaj tuskoidów, którzy te przekrety pilotowali…
matis892019.06.30 13:58
Jak się patrzy na konferencje KOalicji PO to po prostu bije żenadą, pustką, brakiem jakiego planu może poza szkodzeniem Polsce, nierozgarnięciem i beznadziejnością. W ogóle widać że totalna opozycja jest całkowicie zrezygnowana i beznadzieji i chęci. PO prostu dziś głosować na totalną opozycję jest symbolem obciachu.
anonim2019.06.30 14:43
Kużwa, ty mnie nie prowokuj bo zagłosuję na nich. Wiekszy obciach to glosowac na PiS - bandę nieudaczników, tępaków, ludzi bez wyksztalcenia, którzy doją Polske ile wlezie. Jak PiS przegra w końcu wybory to sie przekonasz ilu pisdzielców wyjechało z Polski aby za skradzione nam pieniądze zyc w dostatku w obcym państwie. Przekonasz sie , zdolny inaczej.
Spoko2019.06.30 13:48
PO była bandą złodziei, a teraz gdy nie mogą już kraść, są bandą idiotów !!! Ich elektorat wyborczy to: niemcy, geje, złodzieje i więźniowie, WSIoki , eSBeki i ich rodziny, urzędnicy w dużych miastach, sędziowie i prawnicy, Broniarz i jego świta, Wałęsa i jego dzieci oraz kilkunastu przygłupów, którym TVN i GW zdegenerowałły mózgi. Wybór pomiędzy PiS-em a POKO i lewacką czerwoną gangryną, to wybór pomiędzy partią ludzi uczciwych, zaufanych, ludzi patriotycznych, a najgorszym złem, czyli kłamcami, złodziejami i zdrajcami. Jedną z różnic pomiędzy PO a PIS jest to, że w PIS mogą trafić się od czasu do czasu tzw. czarne owce, ale są one natychmiast eliminowane. W PO zaś, wszyscy członkowie to czarne owce. Im bardziej kłamią, kradną i zdradzają, tym są bardziej goryfikowani.
Max Fiend2019.06.30 13:28
Fakt, niestety. PiS tylko dlatego jest u władzy, bo ich oponenci są żenująco beznadziejni :-D
Spoko2019.06.30 13:44
Ponieważ wyborcy PO nadal nie wiedzą na jaki program swojej partii będą głosować, to podpowiadamy im tezy programu wyborczego wyrażane słowami członków PO: Arłukowicz: Mamy szansę wygrać nestępne wybory i zmienić to wszystko, co PIS wprowadził. Odwrócimy dobrą zmianę i skasujemy wszystkie ustawy. Nie będziemy finansować żadnego programu 500+, mieszkania+, za życiem, bezpłatne lekarstwa, itp. Nie ma na to naszej zgody, aby Polacy otrzymywali od państwa takie duże zapomogi. Sami muszą zarobić, by utrzymać rodzinę. Od tego są kredyty i zobowiązania. Jeżeli taki Polak zarabia mniej niż 2100 zł to jest gówno wartym człowiekiem .
PiS=UWbis2019.06.30 12:54
Tak zdradzieckiego rządu nie mieliśmy od lat po cichu rząd "dobrej żydowskiej zmiany" pilnie rozpoczną ewidencjonowanie i segregowanie zabytków pod względem "przynależności etnicznej". Ustawa 447 się kłania. Ewa Kurek ujawnia oficjalne pisma z ministerstwa kultury i NIK https://www.youtube.com/watch?v=R4nSdn94CU0 Podaj dalej
ceramik2019.06.30 12:24
: kłamali, kłamią i będą kłamać, i ludzie to już wiedzą [...] I to jest sznsa na odbudowę naszej Ojczyzny. Tyle, że to draństwo, co Polskę niszczyło, to tylko odnóże. W UE są PE, KE, RE, TSUE, RFN i 100 000 innych organów, które nie odpuszczą Polsce tak łatwo się odbudować.
nikt2019.06.30 12:12
Faktycznie tak jest . Nie potrafili rządzić , niczego nie naprawiali , żadnych reform . Przeprowadzali tylko drobne zabiegi kosmetyczne . Działali pod oczekiwania Niemiec i Francji . Teraz też żadnych pomysłów . Totalna pustka umysłowa . Nie twierdzę , że PiS wszystko robi dobrze . Robi byle jak " na chybcika " , ale przynajmniej coś stara się robić . No i szarym ludziom żyje się łatwiej niż za rządów PO . Przed poprzednimi wyborami PiS wpadło na pomysł jeżdżenia po kraju i agitację poprzez bezpośrednie rozmowy z ludźmi . Nie zapomnę na kilka miesięcy przed wyborami , jak E. Kopacz jeździła pociągiem czy tramwajem . Żenada . Nie wiedziała jak z ludźmi rozmawiać . PO czuło się tak pewnie , a tu nagle okazało się , że mogą przegrać i nastąpiła panika . A później , to już tylko naprawiali , naprawiali , naprawiali ( gębą oczywiście ) to , co zrobił PiS . Nic prócz pustego gadania . Gębą niczego się nie zrobi . Trzeba trochę ruszyć głową . Teraz też rozpoczęli agitację w terenie . Są aż tak głupi , że nie rozumieją , że nic dwa razy się nie zdarza .
Foster2019.06.30 12:11
Nie lubię jak nikomu nieznany poseł nazywa opozycję głupkami - bo to świadczy źle o nim samym. Właśnie dlatego nie wziąłem udziału w wyborach do europarlamentu, bo dotychczasowa moja partia zaczyna faszyzować w tym znaczeniu, że wyklucza innych z życia politycznego. Powiadają "tylko My jesteśmy patriotami, pozostali to zdrajcy, donosiciele, głupki, komuniści i złodzieje" i tak można by jeszcze długo te inwektywy wyliczać (żeby uprzedzić docinki uprzedzę, że pomimo 70 lat życia nigdy nie byłem członkiem partii). Mądry polityk w tym bagnie nie ma szans.
nikt2019.06.30 12:18
Tak niestety jest . Mądrzy ludzie do władzy się nie pchają , gdyż są na to zbyt mądrzy . Poza tym przegrywają z tymi , którzy mają pełne usta frazesów , są elokwentni . Ale to wina wyborców , skoro daję się nabrać na tę gadaninę . Ja od lat 90-tych patrzę na to polityczne bagno . Nie ma kogo wybrać . Najlepsze z nich wszystkich jest obecnie moim zdaniem PiS .
Pokręć2019.06.30 16:12
Jak w takim razie ich nazwać? Osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i emocjonalnie?
Foster2019.06.30 18:44
Myślę, że najbliższe to jest "hipokryzji".
nikt2019.07.1 0:49
Nie tylko hipokryzja . Ciasnota horyzontów myślowych jest umysłowym upośledzeniem . A jest ta cecha wśród polityków nagminna . Z niej też wynika ich nagminna prywata .
Palindrom2019.07.1 11:38
«nikomu nieznany poseł» — widzę, że jedziesz klasyką manipulacji i czystym medialnym bełkotem. Gratuluję «samodzielnego» rozeznania i osądu.
TYLKO GLUPKI POPIERAJA ZLODZIEJI I OSZUSTOW2019.06.30 12:06
MASZ RACJE REALISTO TAK IDEALNEGO RZADU JAKI BYL PRZEZ 8 LAT W HISTORII POLSKI JESZCE NIE BYLO.BARDZO DOBRZE ROZWIJALY SIE TAKIE DZIEDZINY JAK KORUPCJA OSZUSTWA WYRZUCANIE PRZEZ ZYDOW POLAKOW NA BRUK OK 40 TYS.TUSKOWI PIENIADZE KTOS ZAKOPAL A KOPACZ ZAMIAST RZADZIC GNEBILA KAMIENIAMI DINOZURY
ZAPAMIETAJ ICEK JUZ NIE BEDZIE JAK BYLO KONIEC Z 2019.06.30 11:59
MASZ RACIE BIANKA PIS UKRADLO PIENIADZE ZYDOKOMUNIE I PRZEKAZALO JE POLAKOM A NIE TAK JAK WY TYLKO ZYDOM ZLODZIEJOM I OSZUSTOM
realista2019.06.30 11:56
Tak debilnego rzadu złodziei i oszustów nawet za komuny nie było
pozdrowcie swoich braci w niemczech i rosji2019.06.30 11:53
Sluchaj totalna opozycjo w tych wyborach Polacy nie dadza oe nabrac na wasze klamstwa. Polak poiera PIS a judasze koszerno bolszewiccy popieraja zlodzieji i oszustow.
Urszula2019.06.30 13:22
judasze koszerno bolszewiccy popieraja zlodzieji i oszustow. Czyli tez PiS bo to tacy sami złodzieje jak PO
PIS TO POLSKA PO TO NIEMCY ROSJA I IZRAEL2019.06.30 11:47
WE WSZYSTKICH KRAJACH EURO POSLOWIE LACZA SIE I WSPIERAJA POLITYKE SWOICH KRAJOW .JEDYNIE EUROPOSLOWIE POTOMKOWIE ZYDOW TALINA PRZYWIEZIENI PRZEZ ARMIE CZERWONA NA CZOLGACH ROBIA WSZYSTKO BY SZKODZIC POLSKIEJ RACJI STANU.
Bianka2019.06.30 11:48
No juz nie podniecaj się tak bardzo. :D
JESTES TAK WIARYGODNA JAK POKRAKA ANGELI2019.06.30 12:10
BIANKA TERAZ DOSTANIECIE TAKIEGO KOBA ZE SIE ZNAJDZIECIE W KIBUCU
Bianka2019.06.30 14:37
Co to takiego "koba"? Po jakiemu to? Po izraelsku? Te, pokraka Angeli, czemu piszesz: "dostaniecie". Dzielisz Polskę na 2 obozy. Jak to PiSdzielcy. Za trudno pomyśleć szerzej. "Kto nie z nami ten przeciwko nam" - hasło komuny. Paszoł won, komunisto.
POLAK GLOSUJE NA PIS A ZDRAJCA NA PARTIE OSZUSTOW2019.06.30 11:42
WIEKSZOSC POLAKOW CZEKA ZEBY TYCH TOTALNYCH GRZESNIKOW PIEKLO POCHLONELO TJ ZAKALA POLSKIEJ POLITYKI TJ V KOLUMNA NIEMIECKA I BOLSZEWICKA NO I OCZYWISCIE ZYDOWSKA.
Bianka2019.06.30 11:38
Zgadzam się co do opozycji: jest totalnie głupia. Mądra opozycja popędziłaby w diabły ogrodników, kukiełkarzy i inne tego typu niedouczone pisowskie elyty. Że generalnie PiS nie ma kadry to wiedzą wszyscy. Żeby tak sromotnie przegrywać z takimi nieukami to trzeba być idiotą. Nie wiem co sie dzieje w PO, ale wiem jedno - powinni w pierwszym rzędzie wywalić na zbitą twarz Schetynę. Od lat na szczytach władzy te same twarze tak z lewej jak i z prawej strony i to przez nich stoimy w miejscu z rozwojem. Gierek za 10 lat wybudował 10 razy więcej niż te pseudoelyty za cały okres po 1989 roku. Ale to Gierka sie opluwa; nie tych, którzy zniszczyli polska gospodarkę i przemysł.
wania bolszewik2019.06.30 14:08
Tak goraco a Bianka jeszcze sie nacpala
Pokręć2019.06.30 16:09
No to nie narzekaj, widać, rządzą najmądrzejsi z możliwych. Bo opozycja, jak widać, jest jeszcze głupsza, co krok - to się samozaorywują. Nie wiem, czy chciałbym, żeby Polską rządził ktoś, kto jedynie potrafi powiedzieć "sorry, taki mamy klimat" w sytuacji grubszych problemów. Wybacz, ale cała opozycja, może z nielicznymi wyjątkami to poziom intelektualny i emocjonalny gimnazjalistów. "Kto nie skacze ten za pisem" albo "nie pucz kiedy odjadę". Wybacz, ale nawet KOD-ziarze zaczynają już mieć tego dość. jeszcze kilka wyborów przegranych i może zaczną dojrzewać? Albo na ich miejsce przyjdą ludzie poważni, ale wtedy nie będą opozycją - jako ludzie poważni.
Bianka2019.06.30 18:55
Jeśli Opozycja jest na poziomie gimnazjalistów to na jakim poziomie jest PiS? Na poziomie szkoły specjalnej? Nie widzę innego odniesienia. Zobaczymy co będzie jak się wyczerpie całkowicie kasa i nie będzie możliwości dalszego zadłużania się Polski. To nie sztuka kupować wyborców za nie swoje pieniądze. Niech wam odetną to koryto to pogadamy.
Palindrom2019.07.1 11:32
Gierek budował, buuu-ha-ha-ha! Budował, co Jaruzelski mu kazał, a ten otrzymywał dyrektywy z Moskwy. I to jeszcze na kredyt od brooklińskich i paryskich masonów.
POLAK GLOSUJE NA PIS A ZDRAJCA NA PARTIE OSZUSTOW2019.06.30 11:34
COS CI SIE ICEK Z TYMI ELITAMI POMYLILO PRZEZ OSIEM LAT ZA RZADOW PARTI OSZUSTOW TO NIE BYLY ELITY TYLKO ZLODZIEJE OSZUSCI KLAMCY I MECZENNICY DINOZUROW.
Palindrom2019.07.1 11:28
Osiem lat? Nie łaska rzetelnie podliczyć? Mi wychodzi 25 lat. Na epizody rządów Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego nie ma co nawet zwracać uwagę. Szkopuł w tym, że nie były to lata dyktatury, a tzw. demokracji. Ile było w tym czasie różnych wyborów? Aż strach liczyć. Kiedy Bóg chce kogoś ukarać, to zaczyna spełniać jego wszelkie życzenia. Ot, zwykłe «jak sobie pościelesz…»
Mirek2019.06.30 11:26
O tym że mamy najgłupszą opozycję ale nie tylko w Polsce .....ale na świecie pisałem już dawno temu . Tak totalnych durniów nie ma na całym świecie aby szkodzili własnemu krajowi i uważali to za swój program . Bo to jest ich jedyny program wyborczy : szkodzić Polsce a gdyby doszli do władzy to konsekwencją tego będzie ....ZŁODZIEJSTWO !! . Dlatego ja będę głosował na PiS . I jeszcze jedno . Gdy rozmawiam z ludźmi o wyborach ale tymi którzy głosowali na totalnych i próbuję zrozumieć dlaczego to zrobili to albo ten ktoś jest "umoczony" rodzinnie w ubecję , albo on lub w rodzinie ktoś miał problemy z wymiarem sprawiedliwości albo jest "walnięty w łeb" .
Bianka2019.06.30 11:47
PiS nie ustępuje w złodziejstwie PO, śmiem nawet twierdzić, że bardziej nas okrada. No bo czym jest jesli nie okradaniem przyznawanie sobie wysokich premii i nagród, szalona rotacja różnej maści prezesów w spółkach skarbu państwa, gdzie odchodzący otrzymują wysokie milionowe odprawy. Ten proceder trwa od początku rządów PiS i chodzi w nim o to aby jak największa liczba pisowców nieźle sie obłowiła. Czym jest jesli nie oszustwem zmiana prawa pod swoich, aby nieuki mogły zasiadać w tych spółkach. Czym jest tworzenie fikcyjnych etatów dla swoich. PO kradła mniej bezczelnie. A z tym uszczelnieniem vat to wielki pic na wodę. Dalej jest kombinowanie z tym podatkiem i to na dużą skalę. Wystarczy poczytać cos wiecej niz to co piszą chwalcy tego rządu.
anna2019.07.1 8:42
Blanka trochę ściemniasz albo nie znasz faktów.
Michał Pasierb 2019.06.30 11:24
To nie jest dobrze dla rządu , że ma tak słabą opozycję....
Pokręć2019.06.30 10:44
Głupia opozycja to naprawdę, niewielki problem przy mądrym rządzie. Gorzej by było, gdyby była mądra i przebiegła w realizacji swojej antypolskiej, neomarksistowskiej agendy rodem ze szkoły frankfurckiej. Gorzej, że dzisiejsza opozycja rządziła kiedyś przez 2 kadencje z rzędu. Tak, tak, ci sami ludzie, co potrafią się za krowy przebierać i spiewać przyśpiewki, przy których disco-polo może się czuć zażenowane. Ludzie, którzy oburzają się na sposób zakładania kajdanek osobie podejrzanej o zamordowanie 10-ciolatki. Ci idioci powinni podziwiać profesjonalizm policjantów, którzy po prostu typa na miejscu pałami nie zatłukli na śmierć. Przerażające jest to, że nadal tak wielu z nas chce na nich głosować.
Moni2019.06.30 10:21
"Totalni" już uświadomili sobie absolutny brak szansy na zwycięstwo wyborcze, zabiegają więc jedynie o to, by zminimalizować rozmiary klęski. A my, zwykli Polacy, patrzymy na ich desperację ze stoickim spokojem. I sporą satysfakcją.
Cogito ergo sum2019.06.30 10:18
OD PRAWIE 20 LAT MAMY NA GÓRZE TE SAME ELITY POPISOWE. Udawanie że coś ich różni, to kpina z Polaków.
realista2019.06.30 11:58
Najsmieszniejsze jest debile wyzywają ludzi wykształconych Taki niowy pisi zwyczaj
Alojzy Cedzidlo2019.06.30 23:49
Panie ,,Cogito itd " Przemyślał Pan tak na trzeżwo ten krytyczny wpis ? Aby tak ,,oceniać " trzeba by przemyśleć , prześledzić,naszą historię od 89 do dziś Do dziś poprzez ..Nocna zmianę ]" , ,,rzady Bolka , Kwaśniewskiego , Myśliwego , .... I te ostatnie 8 lat rzadow pod opieka Brukseli . I tyle . Ale tak asekuracyjnie dodam. W jakiśmś stopniu zgadzam się z Panem /ą . Te , , sitwy " siedzą . Ale czy POPISOWSKIE ,czy po Bolkowskie , nie wiem.
Palindrom2019.07.1 11:19
Nie ma to jak niewzruszalne przeświadczenie o głębi swoich myśli…