04.10.19, 14:30Screenshot Youtube - Telewizja Republika / Platforma Obywatelska

Joanna Lichocka: To są taśmy prawdy III RP

Może być gangster, złodziej, byle był w PO i byleby udało się sprzedać opinii publicznej tę historię tak, że jest atakowany przez PiS, że akt oskarżenia sformułowany przez prokuraturę jest tak naprawdę atakiem PiS na niewinnego człowieka” - takimi słowami skomentowała ujawnione dziś nagranie rozmowy Sławomira Neumanna z lokalnym działaczem Platformy.

W rozmowie na antenie TVP Info podkreśliła, że bardzo dobrze się stało, ponieważ dzięki temu Polacy „mogą znów usłyszeć, jak jest naprawdę”. Dodała też, że w wystąpieniach oficjalnych nie używa swojego naturalnego języka. Dzisiaj z kolei:

[…] dowiedzieliśmy się, jakim językiem mówi na co dzień, a przede wszystkim mieszkańcy Tczewa wiedzą, co ten polityk Platformy o nich myśli, mam nadzieję, że wyciągną z tego wnioski”.

Posłanka PiS wyraziła też nadzieję na to, że Polacy będą potrafili wyciągnąć wnioski z tego, co słyszeli dziś na taśmach oraz zmiany, jaka zaszła w polskiej polityce w trakcie kadencji Prawa i Sprawiedliwości.

Joanna Lichocka stwierdziła też:

To są taśmy prawdy Platformy Obywatelskiej, ale też całego systemu reprezentowanego przez PO, SLD, PSL, to jest establishmentu III RP. To co zobaczyliśmy na taśmach Neumanna, to istota establishmentu III RP. Trzeba to odrzucić, bo Polska nie będzie mogła się rozwijać”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

dzielnicowy2019.10.5 17:14
mafia PełO-wska dotąd będzie się panoszyć jak długo będzie sądzona przez ""przestępców""w togach
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.4 18:40
Sprawa jest tego rodzaju, że - nie jest jasne, czy Neuman deklarował obronę do upadłego dla dla faktycznych przestępców, czy dla oskarżanych z powodów czysto politycznych. Jeśli zamierzał bronić przestępców - to do wora z nim - i na śmietnik historii. Ogólna sytuacja wskazuje jednak, że prokuratura działa na zamówienie. Brak decyzji w sprawie wież, brak decyzji w sprawie 50 000 zł , oskarżenie chłopaka za wypadek w Oświęcimiu - wskazują to raczej jednoznacznie - a zeznanie Szydło, że nie jest w stanie stwierdzić czy sygnały dźwiękowe były czy nie - potwierdza to prawie w 100% - Udaje niewiedzę, w obawie przed niespodziewanym ujawnieniem ewentualnego nagrania i w efekcie oskarżenia o fałszywe zeznania.
dzielnicowy2019.10.5 17:15
tyś jest synem swej matki "po polsku " sQ-----wysenem
J.P2019.10.4 18:13
To są taśmy prawdy o ogólnie pojętej polityce, niezależnie od opcji politycznej.
212019.10.4 16:49
A pis jest kryształowo czysty jak garnitur prezesa ................
mordechaj2019.10.4 14:46
Ja na przykład podpisuje się pod wypowiedzią S. Naumana w następujących sprawach: 1. Partie bronią swoich członków do upadłego. Przykład? PiS i Marian Banaś. 2. Wyrok sądowy dla H. Zdanowskiej pomógł jej wygrać wybory na prezydenta Łodzi z wynikiem 70% w pierwszej turze. Fakt. 3. PiS po przejęciu prokuratury jest niewiarygodny w sprawach dotyczących opozycji. Ludzie nie uwierzą, że PiS nie działa w interesie partyjnym. Fakt. 4. KOD nie stanowił żadnej siły. Pełna zgoda. Powiem więcej. KOD był moim zdaniem sztucznie pompowany przez PiS, by wypromować łatwego przeciwnika, co pokazały kłopoty przywódcy KOD Kijowskiego. 5. Ludzie głosują nie znając kandydatów. Fakt. Przeciętny człowiek nie ma ochoty i czasu, by zajmować się politycznymi przepychankami.