09.10.14, 11:18fot.media

Joga usunięta ze szkoły po skardze rodzica

Dyrektorka szkoły Maria Hofer powiedziała gazecie "Die Kleine Zeitung", że po rozpoczęciu roku szkolnego rodzice nie protestowali z powodu obecności w programie zajęć jogi. Potem jednak jedna z matek powiedziała, że joga ma negatywne skutki.

Do tej opinii przychyliła się inspektor szkolna Helga Thomann, która oświadczyła ze swej strony, że szkoły nie powinny oferować niczego, co ma związek z praktykami ezoterycznymi.

Społeczeństwo austriackie jest bez wątpienia bardziej zlaicyzowane niż polskie. Na tym przykładzie widać jednak, że rodzice deklarujący swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, mają wpływ na to, czego uczą się ich dzieci.

Szkoda, że w Polsce wciąż nie udaje się zbojkotować szkodliwych dla duchowości i prawidłowego rozwoju dzieci programów.

Ra/Associated Press

Komentarze

anonim2014.10.9 11:53
W Polsce w seminariach Duchownych uprawia się okultyzm i pseudopsycholgię a co dopiero w szkole ... link http://gloria.tv/media/85F25JPR1Rh fragment:A to dopiero ponury wstęp do twojej historii... Tak. Od jesieni 2008 ksiądz X opiekun roku, który jest psychoterapeutą, rozpoczyna terapię grupową dla naszego rocznika. To terapia prowadzona metodą ustawień rodzinnych według Berta Hellingera, byłego katolickiego księdza i misjonarza, który jak sam przyznaje, wiele z praktyk wysnuł z obserwacji plemienia Zulusów. Dodajmy, że to bardzo kontrowersyjna metoda, niektórzy jej propagatorzy nie kryją swoich związków z szamanizmem, o czym można przeczytać nawet na ich stronie. Niemieckie towarzystwo systemowe zdecydowanie odcina się od tej metody, ostrzegając przed jej skutkami.
anonim2014.10.9 12:26
"Potraktujcie jogę wyłącznie jako gimnastykę, a ona i tak dokona swego dzieła" o. Ojciec Joseph Marie Verlinde, duchowny katolicki, specjalista w dziedzinie chemii nuklearnej, doktor fizyki. Wiele lat był w tybetańskim klasztorze i wie co mówi...
anonim2014.10.9 12:30
Super. Powszechnie wiadomo, że joga w swej wersji pierwotnej ma na końcu drogi chwalenie indyjskich bóstw, istnieje pytanie czy jogę można od okultystycznej strony oderwać? Widać, że w Austrii słucha się rodziców, a u nas próbuje się odwrotnie - przykład RPO, która podważa konstytucyjne prawa rodziców.
anonim2014.10.9 12:45
Jak to mniejszość narzuciła coś większości??? No nie możliwe!
anonim2014.10.9 13:41
@modus Odsłuchaj proszę wykład na YT a potem ogłoś światu prawdę o ojcu Verlinde...
anonim2014.10.9 21:55
joga to debilizm