28.07.17, 09:25Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC BY-SA 2.0

Kaleta: W ratuszu popełniono wiele przestępstw

Sebastian Kaleta, członek Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji przyznał, że nieprawidłowości w sprawach reprywatyzacyjnych w Warszawie jest bardzo wiele. Dodał, że w ratuszu panował bezwład decyzyjny oraz unikanie odpowiedzialności.

Nie da się ukryć, że popełniono tam wiele przestępstw. Wielu urzędników ma postawione zarzuty, w tym korupcyjne.” - powiedział Kaleta, który był gościem Polskiego Radia 24.

Skomentował także sprawę Chmielnej 70, w sprawie której wczoraj uchylono decyzję reprywatyzacyjną. Podkreślił, że miasto zyskało na tym jedynie „totalną porażkę”, a przez 5 lat nikt nie wykrył, że zapadła tak skandaliczna decyzja, przez którą bezprawnie przekazano nieruchomość wartą 100 milionów zł osobom, które nigdy nie powinny jej otrzymać.

Skrytykował także fakt, że kluczowe decyzje ws. reprywatyzacji najpierw naświetlone są przez media, badane przez organy ścigania i dopiero potem zajmuje się nimi organ administracji publicznej. Podkreślił również, że w innych miastach może być trudne wyjaśnienie takich decyzji, bo zapadły w większości w latach 90-tych.

dam/IAR,Fronda.pl