22.04.20, 09:50Fot. via Pixabay - bobtheskater

Kończy ci się ważność prawa jazdy? Są nowe przepisy

Opracowane przez rząd przepisy tarczy antykryzysowej dotyczące ochrony kierowców właśnie weszły w życie. Co to dla nas oznacza? Jak poinformował w rozmowie z serwisem dziennik.pl rzecznik resortu infrastruktury Szymon Huptyś:

Ważność zachowują m.in. prawa jazdy oraz uprawnienia do kierowania pojazdami, których termin upłynął”.

Nowelizacja przepisów sprawia, że terminy ważności prawa jazdy, pozwoleń na kierowanie tramwajem, zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym pieniądze, świadectwa kierowcy, legitymacje instruktora nauki jazdy, legitymacje egzaminatora i świadectwa instruktora techniki jazdy, zostają wydłużone.

Wszystkie wspomniane dokumenty pozostaną ważne również w okresie 60 dni od daty zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii – zaznacza Huptyś.

Wykonywanie szkoleń okresowych w transporcie drogowym również zostało zawieszone. Co więcej, zawodowi kierowcy w okresie epidemii nie muszą przechodzić oraz dostarczać okresowych badań lekarskich oraz psychologicznych. Po odwołaniu epidemii będą mieli na to 60 dni.

Zmiany dotyczą także terminu ważności czasowej rejestracji pojazdu. Rozwiązanie to będzie obowiązywało do 14 dni od momentu odwołania stanu zagrożenia czy stanu epidemii. Jeśli zaś chodzi o termin na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terenu UE i czas na zawiadomienie starosty o nabyciu czy zbyciu pojazdu, wydłużony on został do 180 dni.

dam/auto.dziennik.pl,Fronda.pl

Komentarze

NIELEGALNE!2020.04.22 20:39
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Filmy online2020.04.22 20:26
Oglądaj Najlepsze hity i premiery kinowe w domu! Wygodny sposób, aby oglądać tysiące filmów i seriali. Produkcje przedpremierowe, premiery 2020! Zenek,hejter , Psy 3 i inne nowości Wszystkie możliwe filmy oraz seriale z dożywotnim dostępem. https://filmvod.pl
Agnieszka2020.04.22 15:16
Cześć! Nazywam się Agniеszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnieszka96
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.04.22 10:18
Umiejętności naszego prezydenta z pewnością nie przekraczają kompetencji koniecznych do kierowanie tramwajem, a tu zaskoczenie, jego mandat nie został przedłużony o 60 dni po odwołaniu epidemii.