18.12.19, 13:24(fot. screen)

Ks. Lemański o decyzji abp. Gądeckiego. ,,Nikt ich nie zakneblował''

Ks. Wojciech Lemański odniósł się do zakazu kontaktu z dziennikarzami i używania mediów społecznościowych, jaki został nałożony na trzech kapłanów z archidiecezji poznańskiej. Jego zdaniem księża, "Niepotrzebnie przyłączyli się do medialnego szumu" - powiedział ks. Lemański.

 Zdaniem ks. Lemańskiego, głos księży Pawłowskiego i Wachowiaka był "spóźniony" i "chyba niestosowny".  

- Knebel był wtedy, kiedy zamknięto usta poszkodowanym klerykom oraz przełożonym seminarium, którzy sprawę abp. Paetza zgłaszali. Natomiast teraz, kiedy biskup zmarł, to uważam tę sprawę za burzę w szklance wody - tłumaczył

- Nikt ich nie zakneblował. Po prostu im przypomniano, że w sprawach, które dotyczą ich diecezji, powinni komunikować się raczej z biskupem niż z opinią publiczną. Niepotrzebnie przyłączyli się do medialnego szumu - stwierdził ks. Lemański.

–  Gdyby abp. Paetza pochowano w katedrze w podziemiach, to nikomu by to krzywdy nie przyniosło. Tym bardziej, że w katedrach spoczywają biskupi, którzy nie takie grzechy i zbrodnie mieli na sumieniu. Wydaje mi się, że pochowanie w katedrze nie jest formą nobilitacji. - dodał

 

 

bz/wp.pl

Komentarze

Niepokorny2019.12.19 5:44
Ci dla których kończy się paliwo "pedofilia, molestowanie, homoseksualizm w kościele" będą nawet sikali na groby, byle tylko zaistnieć. Ks. Lemański, który odczuł na sobie zakaz wypowiedzi publicznych, w tym przypadku wie o czym mówi i ma rację. Bóg jest sędzią ostatecznym. Osobiście mam wrażenie, a nawet pewność, że pewnym środowiskom zależy by jak najdłużej wałować taki temat, a nie zajmować się pedofilią jako skutkiem promocji homoseksualizmu i całej tej rozdartej ideologii. Oni potrzebują tzw. czarnych charakterów by pokazywać siebie w lepszym świetle.
raf2019.12.18 21:56
kto zgwalcil tego cioła lemanskiego że zabiera głos zamiast kleryków zgwałconych przez Poetza??
hipis2019.12.18 21:23
Po raz pierwszy przyznam temu ksiedzu racje. Bo ja w 100% ma.
Beno2019.12.18 18:52
Prawie nigdy nie zgadzam się z ks. Lemańskim, ale w tym wypadku ma rację. 1. W katedrach pochowano Miłosza, Adamowicza i innych , którzy z Kościołem nie mieli nic wspólnego, oprócz chrztu. 2. Księża bohaterzy mogli o sprawie biskupa mówić, jak żył. Nagle się im coś przypomniało, jak gość zmarł i nie może się bronić. 3. Co to w ogóle wnosi do naszego życia i to teraz przed świętami? Umarli zdadzą sprawy przed Bogiem. On jest sędzią. Zajmijmy się swoim życiem i nadchodzącymi świętami. Miłych, radosnych i błogosławionych świąt.
Yulla2019.12.18 18:22
Jednak ks. Lemański jak nie mówi o antysemityzmie, GWyb. - to mówi ludzkim głosem ! A może daj Boże się nawrócił?
Edek2019.12.18 16:41
Lemański znów zaczyna nadawać.
piotr2019.12.18 16:22
Myślę, ze księża broniący wiary,kościoła są prześladowani przez swoich niektórych zwierzchników , którym bardziej zależy na opinii. mediów wrogich kościołowi niż szacunku dla księży broniących wiary. Może dlatego niektórzy księża odchodzą z kościoła
katolik2019.12.18 15:54
Czy to nawracanie ks Lemanskiego ?
KichawaKonska2019.12.18 15:06
A Lemanski moze wypowiadac sie publicznie i bronic kazdego zboczenia jak niepodleglosci? Wszystkie wypowiedzi Lemanskiego ktore slyszalem wpisuja sie w marksistowska narracje.
guess who kagan2019.12.18 14:52
Choćby zgwałcili wszystkie dzieci w tym kraju, zindoktrynowany, durny jak cep naród i tak da im władzę. To już zmiany w genotypie. Była spora szansa na szybsze uwolnienie się mentalne - ale przepadła, kiedy mafię watykańską wpuszczono do publicznych szkół.
Antek z Czerniakowa.2019.12.18 13:59
Ten co nie lubi Medialnego Szumu, żenada.!!!!!!!!!!!!!!!!
Michał Pasierb 2019.12.18 13:56
"Niepotrzebnie przyłączyli się do medialnego szumu - stwierdził ks. Lemański." xDDD I kto to mówi??
tomasz2019.12.19 7:54
Lemański powinien dla dobra kapłanów zrezygnować z kapłaństwa. Przez jego wendettę traci wielu uczciwych kapłanów . Których niesłusznie się oskarża o zbrodnie których nie popełnili. Ale on nie zrezygnuje i dalej będzie niszczył stan kapłański . I drążył temat o którym nie ma zielonego pojęcia. Czyli popieranie LGBT i promowanie narkomanii . Idąc tą drogą skończy jak każdy czyli w piekle. Chrystus mówi o tych którzy gorszą lepiej by było takiemu założyć kamień młyński i utopić w głębokości morskiej niżby miał zgorszyć maluczkich. Mam nadzieję że przeczytacie i dojdziecie do tych samych wniosków.