07.11.19, 20:10zdj. screen Youtube/Archidiecezja Warszawska

Ks. prof. Robert Skrzypczak: Ideologia gender to łamanie pierwszego przykazania. Czyni człowieka samozwańczym 'bogiem'

Ksiądz profesor Robert Skrzypczak w "Aktualnościach dnia" na antenie Radia Maryja podkreślił, że antykoncepcja uderza nie tylko w szóste przykazanie, ale również w pierwsze.

Wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie powiedział m.in.:

"Pigułka antykoncepcyjna spowodowała spustoszenie wśród wielu katolików, dlatego że antykoncepcja nie uderza tylko w szóste przykazanie, ale także w pierwsze. To znaczy, że człowiek stawia się w miejsce Boga". Ten temat ksiądz profesor poruszył w kontekście ideologii gender. Zdaniem duchownego, przeżywa ona obecnie "wtórną falę uderzeniową" i jest konsekwencją rewolucji seksualnej z roku 1968. 

"Była ona związana z tym, że uwierzono, że trzeba się wyzwolić z dotychczasowych autorytetów, bo one uciskają, nie pozwalają wziąć oddechu, więc w imię wolności walczono nie tylko z autorytetem państwa, ale także Kościoła, religii, rodziny. Sposobem na uzyskanie wolności i wyzwolenie się z dotychczasowej kultury było rozpuszczenie libido, czyli całkowita swoboda seksualna. Człowiek miał się urzeczywistnić poprzez swoją seksualność. Dzisiaj mamy do czynienia z tego dalszą częścią"-ocenił gość Radia Maryja. 

Ksiądz Skrzypczak zauważa, że ideologia gender stawia człowieka i jego popędy i zachcianki "absolutnie w centrum". Stwarza to mylne przekonanie, że człowiek "Sam jest bogiem dla samego siebie". 

"To wiąże się także z tym, że mam prawo decydować o swojej seksualności, orientacji i mogę to narzucać innym. Jest to pewnym skutkiem, którego dokonała rewolucja z 1968 roku, która była wywołana pigułką antykoncepcyjną. Nigdy nie dojdziemy do zrozumienia tego, co się z nami stało i co się z nami dzieje, jeśli nie weźmiemy pod uwagę, że pigułka antykoncepcyjna spowodowała spustoszenie wśród wielu katolików, dlatego że antykoncepcja nie uderza tylko w szóste przykazanie, ale także w pierwsze"-powiedział ksiądz profesor. 

"To znaczy, że człowiek stawia się w miejsce Boga i przejmuje pewien obszar swojego życia, do którego Bóg nie ma dostępu"-doprecyzował duchowny. 

 „Dzieci rewolucji z 1968 r. uwierzyły w to, że można budować nowy świat bez Chrystusa, chrześcijaństwa, religii, świat skoncentrowany całkowicie na człowieku i jego chęciach”-ocenił gość Radia Maryja. Jak zauważył wykładowca stołecznego Papieskiego Wydziału Teologicznego, pokolenie tychże "dzieci rewolucji" obecnie jest już w wieku dojrzałym i "przejmuje większość stanowisk w świecie". 

"Biorą w rękę rządy, kierują organizacjami pozarządowymi. W naszym Kościele wiele z tych ludzi, którzy jako seminarzyści czy młodzi duszpasterze akademiccy dali się zainfekować tamtym myśleniem typu marksistowskiego, (…) dzisiaj też przejmuje ważne funkcje w Kościele"-tłumaczy ksiądz profesor. 

Gość Radia Maryja zwraca uwagę, że w ten sposób można wyjaśnić "z jednej strony powodzenie i wsparcie ze strony międzynarodowych organizacji dla rewolucji seksualnej i jej odsłony genderowej, a z drugiej strony pewną wiotkość, słabość w niektórych środowiskach kościelnych, które nie tylko straciły przeciwciała, żeby bronić wiary i wyjątkowej oryginalności Kościoła katolickiego, ale też jakby nie mają odpowiedzi, argumentu, pozostają bezbronni".

yenn/Radio Maryja, Fronda.pl

Komentarze

Alicja2019.11.8 7:21
Panie Jezu bardzo Cię potrzebujemy. A najbardziej Ci, którzy nie zdają sobie z tego sprawy i wydaje im się, że już są wolni.
sp2019.11.8 7:09
Grzech antykoncepcji i grzech homoseksualny mają jeden korzeń, którym jest zaprzeczenie dobru ludzkiej płodności.
ZERRO2019.11.8 18:10
Chyba pomyliło ci się coś z celibatem.
Mikołaj 2019.11.8 6:55
" Bóg powstaje w zgromadzeniu bogów, pośrodku bogów sąd odbywa:2 2 «Dokądże będziecie sądzić niegodziwie i trzymać stronę występnych?3 3 Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym, wymierzcie sprawiedliwość nieszczęśliwemu i ubogiemu! 4 Uwolnijcie uciśnionego i nędzarza, wyrwijcie go z ręki występnych! 5 Lecz oni nie pojmują i nie rozumieją, błąkają się w ciemnościach: cała ziemia chwieje się w posadach4. 6 Ja rzekłem: Jesteście bogami i wszyscy - synami Najwyższego5. 7 Lecz wy pomrzecie jak ludzie, jak jeden mąż, książęta, poupadacie». 8 O Boże, powstań, odbądź sąd nad ziemią, bo wszelkie narody są Twoją własnością."
Leszczyna2019.11.8 1:16
Większość tych komentarzy pisze jedna i ta sama chora osoba.
Piotr2019.11.8 2:09
Większość komentarzy i wszystkie artykuły.
Olej2019.11.7 22:40
Młodzi zrobili to co starzy mówili że robią, robiąc zupełnie co innego. Dlatego tamten świat upadł w 1968r. był chory jak jest chory i teraz. Świat nie był dostatecznie dojrzały by uniknąć rewolucji 1968, nie stało mu ofiar wojen i krwi. Wojny koreańskiej, wojny w Wietnamie, Kambodży, oraz wielu innych rejonach świata. Krew płynęła, bomby leciały, połowę ludzkości trzymano w obozach totalitarnych sowieckich systemów społecznych, drugiej połowie marksistowska propaganda i agentura Kominternu robiła wodę z rozumów. Konserwatyzm nie czynił tego co głosił w słowach, upadały elity które toczyła obłuda i chciwość, wywoływane wojny wciągały młode pokolenia w śmierć, kłamstwo ideologii mających przynieść wolność i pokój powodowało terroryzm i totalitaryzm. Bankructwo autorytetów – dało 1968, pamięć potworności II Wojny Światowej. Rozwarstwienie społeczeństw, bogactwo jednych, nędza innych. I ten stan trwa ! Afryka, Ameryka Południowa, Azja, Bliski Wschód. Bieda, pogarda i wojny.
Olej2019.11.7 22:25
Kiedyś gdy święty Jan Paweł II, - nasz papież, nasz przewodnik na ziemi, wiodący do Chrystusa przeszedł przez ziemię siejąc. I wtedy nachodziła refleksja jaka będzie odpowiedź na ten siew ? Jak i kiedy nadejdzie ? I teraz ją mamy w furii piekła i próbie ognia jaka czeka cały Kościół i jego wiernych. W próbie która wyróżni prawdę i fałsz, będzie czasem i koniecznością opowiedzenia się i wyboru, rozeznania światła od ciemności. Ten czas nastaje. Jak straszny wystarczy popatrzeć wokół, czytać jak straszne słowa wychodzą z ust młodych ludzi. Jak straszne wobec tego co Polska i Polacy zawdzięczają Bogu. Nie bylibyśmy wolni gdyby nie pontyfikat św. Jana Pawła II Tego nie uczą w szkole, nie jest ów fakt wytłuszczony wobec wszystkich pokoleń wchodzących w dorosłość. Poraża straszna głupota, omamienie młodych, małość, materializm i oportunizm. Brak wychowania zastąpionego konsumpcyjnym chowem na podobieństwo zwierząt. Rywalizacja, bezwzględność. I wszystko to w ciągu człowieczych pięciu minut istnienia. Minut na końcu których widać nicość tego świata, ułudę budowanych potęg i ludzkich wielkości. Wyjęto nas z nicości na tę scenę owych 5 minut, i my w naszym przedstawieniu grozy idziemy po nasz koniec ostateczny i nieodwołalny. Świat na krawędzi, dzielonej niczym jeszcze żywe wołu ziemi, spięte do granic nienawiści ludzkie żądze, zwielokrotnione miliardami istnień i polityką wiodącą te istnienia na zbiorową rzeź.
vivi2019.11.7 21:59
Bez przesady. Co to ma wspólnego z tymi zbokami? Ja jestem heteronormatywny i sam jestem sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Żadnych bogów nade mną. Sam ponoszę konsekwencję wszystkich swoich wyborów i sam decyduje co jest dla mnie dobre a co złe. Jestem swoim najwyższym autorytetem.
Zygfryd 2019.11.8 6:59
Jesteś zadufanym w sobie głupkiem i tyle.
Alicja2019.11.8 7:16
No właśnie, ksiądz Skrzypczak ma rację. Jak dasz radę, to przeczytaj książkę "Wiara i seks" przez niego napisaną i wydaną kilka lat temu.
Michał Jan2019.11.8 7:29
Ja wyraźnie widzę Boga nade mną, co oznacza, że rozumiem, że konsekwencje moich wyborów ponoszę nie tylko ja, ale i moi bliscy oraz współpracownicy. Mam wolny wybór - dar od Boga - i wybieram życie dla innych, a nie dla siebie.
Olej2019.11.7 21:54
Kardynałowie z Klubu Sankt Gallen nie podający ręki Benedyktowi XVI, Papież Franciszek i jego sponsorowanie przez Sorosa, Synod Amazoński i ,,reformowanie'' Kościoła. Co o tym sądzić księże profesorze ? Te wiadomości ranią i przytłaczają swoją grozą.
athos2019.11.7 21:47
Ks. prof. Robert Skrzypczak mówi do wierzących i to, co mówi, jest prawdą. Tak rzeczywiście jest. Dla ateistów jest to mowa całkowicie niezrozumiała. Niewidomy nie widzi kolorów, więc opisywanie ich słowami nic mu nie daje. Jeśli nie ma odniesienia do Boga, to człowiek nie wie, że grzeszy, wydaje się mu, że jest bezgrzeszny. I taki jest dzisiaj laicki, ateistyczny świat - wydaje mu się, że jest bezgrzeszny i może z dobrym sumieniem grać rolę sędziego. Dlatego takiemu światu trzeba powiedzieć: lekarzu ulecz się sam, jeśli potrafisz; ale nie potrafisz, to przyjmij do wiadomości, że sam toniesz w grzechach, w dziwactwach, głupocie, rozpuście, wulgarności, prostactwie, ignorancji. Ty tego u siebie nie widzisz, bo odrzucasz Boga, bo tylko Duch Święty - jak mowi Pismo - może pouczyć świat o grzechu. Laicki, ateistyczny, rozwiązły świat sam siebie o tym nie pouczy.
Mirek T2019.11.7 21:37
Popatrz ilu jajogłowych, lewackich komentatorów zebrało się na tym blogu. Oni nie pojmują, że oprócz umiejętności czytania i pisania trzeba jeszcze myśleć. Najgłupszymi są ci, którzy dobro nazywają złem i odwrotnie. Prawdopodobnie pochodzą z dużych miast, bo w wyborach samorządowych 2018 też głosowali na przygłupów, kryminalistów i seksistów. Ale patologia. Wy-pie-rda-lać stąd na onet.pl wy czerwone bydlaki, wy pomyleńcy, złodzieje i zdrajcy, wy wieprze i lochy czerwonej i tęczowej zarazy. WON !!!!!!!!!
jokR2019.11.7 21:04
Dość dawno, bo jeszcze za ST opisano dość powszechną praktykę sodomii, pederastii, czy eleganciej - homoseksualizmu. Jednak to nie było żadne "gender" Równie dawno Onan zapoczątkował praktyki antykoncepcyjne (nie żaden onanizm, tylko stosunek przerywany), które rozwijały się stopniowo i rozwijają nadal. I to też nie był "gender" Nieco później pan Casavova i jemu podobni brykał w pończochach, używał peruk i pudru i bił rekordy w używaniu z kobietami a i panami podobno. To też nie było "gender" Bo "gender" proszę państwa nie zajmuje się używaniem penisa, ale tym, by jego posiadanie nie wiązać z rolami społecznymi. I tak definiuje gender Papież w Adhortacji, jednocześnie je ganiąc.
anonim2019.11.8 4:49
Zacytuj, ale porządnie, nie wyrywając z kontekstu.
z byka go2019.11.7 20:53
Wy się lepiej nie zajmujcie gender tylko pedofilią we własnych szeregach zboki utrzymujące średniowieczną mentalność i czary mary.
JANOSIK2019.11.7 21:34
Panacku ,poszukaj sobie w archiwach sadu z 2018 roku z jakimi zawodami byli skazywani ludzie za pedofilie , na 1600 osob bylo chyba dwoch ksiezy i nie idzie dotrzec z jakiego kosciola.Toc nie pitol
ZERR02019.11.7 22:10
Mówisz o gejach poprzebieranych za kapłanów? A może mówisz o oszołomach spod kolorowej szmaty, głoszących idiotyzmy z głębokiej starożytności? Powołujących się na gejowskie obyczaje jakiś tam "greków"?
Jan2019.11.8 3:28
oj błyszczysz, ciągle błyszczysz swoją inteligencją. Przynajmniej sam dostrzegasz, że ją masz. To ważne, z pewnością lepiej ci się żyje.
ZERRO2019.11.7 20:52
Niejednemu księdzu wydaje się, że jest Bogiem.
ZERR02019.11.7 22:08
Żadnemu księdzu się tak nie wydaje, za to każdemu sekciarzowi spod kolorowej szmaty.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.8 8:55
Czyli jednak księdzu też
RAmirez2019.11.8 10:08
Mało to księży-lewaków?
Michał Jan2019.11.8 10:09
Czyli jednak nie. "Kolorową szmatą" posługują się uzurpujący sobie prawo do reprezentowania homoseksualistów. Żaden ksiądz takim uzurpatorem nie jest.