14.10.19, 09:00

Kto będzie premierem? Michał Dworczyk wyjaśnia

Premierem Polski będzie nadal Mateusz Morawiecki - zapewnił Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Jak podaje PAP, ocena dotychczasowego sprawowania urzędu przez Morawieckiego jest jednoznacznie pozytywna, stąd taka decyzja władz partii.

"Wszystko wskazuje na to, że PiS będzie tworzyło rząd, więc myślę, że Mateusz Morawiecki będzie kontynuował swoją misję" - powiedział Dworczyk.

"Jest to świetny prezes Rady Ministrów, który zarówno na forum międzynarodowym, jak i krajowym zrobił bardzo dużo dobrego dla Polski" - dodał.

Jak dodał polityk, o kształcie nowego rządu będzie się mówić po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów.

bsw/pap, fronda

Komentarze

Jarek2019.10.14 12:29
Ten pan powiedział też: W poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zastrzegł, że "w ciągu pierwszych 100 dni prac nowego parlamentu może nie udać się wdrożyć zapowiadanych pięciu kluczowych rządowych projektów". Tak sprzedajni wyborcy, kupili Was obietnicami, mają władzę, teraz im możecie naskoczyć.
anonim2019.10.14 10:03
Dotąd Schetyna zaliczał same wizerunkowe wpadki,żaden z dziennikarzy rodem z TVN nawet się nie zająknął o powinności jego rezygnacji po kolejnych przegranych wyborach.Kadry PO skryte za KO milczą,żadnej dyskusji,żadnych wezwań do rozliczeń.To nie jest żadna partia polityczna,lider uwala kolejne wybory a rzesza członków milczy.To jest gang,tam też lojalność jest ponad myśleniem,rozumem i wolnością.GANG.
anonim2019.10.14 9:57
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!
Cogito ergo sum2019.10.14 9:11
Alternatywą miał być Schetyna. To byłby taki sam wstyd jak z Bulem Komorowskim.