27.02.13, 12:54

Kto niszczy polski Kościół? Tygodnik Powszechny już wie. O. Rydzyk!

Od jakiegoś czasu piszemy na Fronda.pl o skandalicznych okładkach „Newsweeka”, które z numeru na numer coraz ohydniej atakują Kościół. Okazuje się jednak, że metody Tomasza Lisa z powodzeniem zaczyna stosować także... „Tygodnik Powszechny”. Na okładce najnowszego numeru, którego przewodnim motywem jest pytanie: „Kto niszczy polski Kościół?” widzimy bowiem... o. Tadeusza Rydzyka. Z tym, że pytanie jest właściwie czystą pro formą, bo przecież o. Ludwik Wiśniewski OP, autor tekstu w "TP" już wie – to zakonnik z Torunia.

Jestem stałym słuchaczem Radia Maryja i codziennym czytelnikiem „Naszego Dziennika”. Daje mi to, jak sądzę, podstawę do twierdzenia, że o. Rydzyk często rozmija się z prawdą, posługuje się półprawdami, a nawet rzuca oszczerstwa i lży” – pisze dominikanin. Jego zdaniem, radiomaryjny „karnawał” trwa w najlepsze, bo zwolennicy TV Trwam nie poddają się w walce o uzyskanie miejsca na multipleksie dla ich kanału.

„Wiele osób ma wątpliwości, czy rzeczywiście głównym celem tej „zadymy” jest uzyskanie koncesji na multipleksie: może chodzi raczej o to, aby „gonić króliczka”? Winą za odmówienie przyznania koncesji obarcza się już nie tylko KRRiT, ale także rząd, premiera, prezydenta, ba: cały system demokratyczny RP. Zwolennicy przyznania miejsca na multipleksie odsądzają od czci i wiary każdego, kto śmie w tej sprawie mieć wątpliwości. Czy mam dodawać, że nie widać racjonalnych powodów, dla których nawet najtrudniejszy spór prawny miałby być powodem wzywania do wywracania całego porządku społecznego RP?” - zastanawia się o. Wiśniewski.

Zdaniem dominikanina, samo staranie się o przyznanie miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam dzieli Kościół. „Co gorsze: dość powszechne wśród ludzi Kościoła są próby interpretowania sporu o koncesję dla TV Trwam jako zasadniczego sporu o wartości, na których ma być budowana nasza Ojczyzna. Powstaje wrażenie, że Kościół jest sojusznikiem jednej opcji politycznej. Podziały polityczne są przenoszone do wnętrza Kościoła i w ten sposób przekreślają jego jedność” - pisze o. Wiśniewski.

Dominikanin odnosi się w swoim tekście także do marszów, organizowanych przez obrońców Telewizji Trwam, które przez część biskupów są nazywane „lekcjami patriotyzmu” i „lekcjami miłości Ojczyzny”. - W rzeczywistości są to lekcje uczące, jak zniszczyć Ojczyznę i Kościół. Śpiew „Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie” to jakaś aberracja, przekreślająca ofiarne wysiłki wielu Polaków (także Jana Pawła II) dla odzyskania niepodległości – komentuje o. Wiśniewski.

Zakonnik nie od dziś ma problem z Kościołem. Jeszcze w 2010 roku pisał list do nuncjusza apostolskiego w Polsce, w którym krytykował rozbicie polskiego Kościoła. - Gdy Kościół staje się stróżem moralności, przestaje być trochę Kościołem, zatraca coś zasadniczego – mówił w marcu 2011 roku na UW. Dominikanin atakował również polski Kościół za wykluczanie, potępianie inaczej myślących, za przygniatanie ludzi. - Służyć i nie być policjantem... To takie ludzkie, gdy się ma choć trochę władzy, by stawać się policjantem – mówił. - Policjant to ktoś, kto nie ma zaufania do człowieka, do jego sumienia, traktuje go jak dziecko. I jak to ujął o. Ludwik - „buduje płoty”, ogranicza się do wskazywania, co jest grzechem ciężkim, a co lekkim. Największa pokusa – według ojca Wiśniewskiego – to „budowanie Królestwa Bożego na tym świecie”, co wiąże się z chęcią wpływania na władzę świecką. – Stąd tendencja do pouczania wszystkich, do wymuszania pewnych postaw, ustanawiania takich a nie innych praw – wyliczał o. Ludwik.

- Aż żal patrzeć, jak wielka legenda ojca Ludwika Wiśniewskiego rozmieniana jest przez „Gazetę Wyborczą” na drobne. I jak zamiast do głoszenia Ewangelii Jezusa Chrystusa dziennikarze wykorzystują go do głoszenia dobrej nowiny z Czerskiej. A on daje się w to wpuszczać – komentował Tomasz Terlikowski.

Także tym razem, tezy o. Wiśniewskiego chętnie podpompowuje „Wyborcza”, piórem – zachwyconego swoim starszym współbratem o. Dostatniego, który w dzisiejszym wydaniu gazety – jakże by inaczej! - poleca artykuł z „TP”. „Głos sprzeciwu o. Ludwika jest autentyczny, mądry i potrzebny. Ten tekst brzmi jak testament, choć Ludwik jest stare wśród nas, i tego mu jeszcze wiele lat życzę” - zachwala Dostatni, który także nie szczędzi gorzkich słów pod adresem polskiego Kościoła (o czym jakże chętnie pisze... oczywiście „Wyborcza”!).

O. Dostatniemu, podobnie jak dziś. o. Wiśniewskiemu, bardzo łatwo przychodzi znalezienie winnych podziałom w Kościele. Kozłem ofiarnym są zwykle ci, którzy głoszą mocne, radykalne tezy. Ci, z którymi dominikanie się nie zgadzają. - Tomasz Terlikowski już nie potrafi spojrzeć na naukę społeczną Kościoła i wiele kwestii religijnych, z którymi się nie zgadza inaczej niż oczyma zacietrzewionego fanatyka, który zamiast argumentów stosuje insynuację i ignorancję zawiniona – oznajmiał w tekście „Sukces Terlikowskiego” w „Gazecie Wyborczej” o. Dostatni

Czy drodzy dominikanie (zastanawiam się, czy w pierwszej kolejności jeszcze zakonnicy, czy już publicyści „GW”) choć raz spróbowali poszukać przyczyny podziałów w samych sobie i publikowanych przez nich tezach?

Marta Brzezińska

Komentarze

anonim2013.02.27 12:58
Drogi ojcze, stacje ojcu ktoś podmienił ....
anonim2013.02.27 13:03
Dominikanie. Hm.
anonim2013.02.27 13:10
Oczywiście, że napisał prawdę. Bo gdzie widać troskę o. Rydzyka o budowanie Kościoła? W którym miejscu?
anonim2013.02.27 13:11
Coś w tym jest. Dla wielu niezorientowanych Kościół i PIS to jedno. Jakieś pół roku temu musiałem tłumaczyć znajomemu, że Rydzyk i PIS to nie kościół. Niestety przekonanie to miał już tak mocno wdrukowane, że moje usiłowania spełzły na niczym.
anonim2013.02.27 13:12
Czas chyba najwyzszy , zeby dominikanie w swoim zakonie przeprowadzili lustracje i powyrywali chwasty zanim zrobi to Jezus Chrystus osobiscie rzucajac je w ogien piekielny. Widac, ze diabel mocno miesza ludziom w glowach. TRWAJCIE MOCNI W WIERZE- JPII
anonim2013.02.27 13:14
Jak mniemam, o. Dostatni ma dwie rady dla TT i jemu podobnych: 1. nie bądźcie tacy zacietrzewieni (= nie przesadzajta z tą gorliwością w wyznawaniu Wiary), 2. nie bądźcie fanatykami (= wiecie jak jest, dogmaty Wiary dogmatami, ale trzeba jeszcze żyć...). Pozdrawiam wszystkich zacietrzewionych fanatyków! Ave Maria, Virgo Fidelis!
anonim2013.02.27 13:24
Biedny Dostatni + Wiśniewski - ojcowie GW!!! Po prostu, te ich inteligenckie umysły są podatne na manipulacje, apoza tym skrywają małość - chęć poklasku, bo sami gdzieś w głebi duszy są bardzo poranieni i nie wierzą w siebie - w miłośc po prostu. Jezus jest panem ich ideologii, ale nie Panem ich serca! Szczerze współczuję!
anonim2013.02.27 13:36
Smutne, że takie rzeczy piszą duchowni;
anonim2013.02.27 13:43
Zdystansowałem się do Kościoła również przez osoby pokroju o. Rydzyka (a radio to było obecne w moim domu rodzinnym praktycznie od początku), więc coś w tym jest.
anonim2013.02.27 13:45
Ja zadam pytanie kto niszczy Polską ogspodarkę ,dla mnie jest to oczywiste .
anonim2013.02.27 13:48
ale wysyp katolewaków na frondzie;)
anonim2013.02.27 13:48
Redi line teraz pewnie oglądasz tvn ? to nie grzech ale wstyd..
anonim2013.02.27 13:50
Czestochowski brerdzisław i wszystko jasne..
anonim2013.02.27 14:31
ci dominikanie z o. Wisniewskim na czele do głębi otumanieli
anonim2013.02.27 14:37
CODZIENNIE PANU BOGU DZIĘKUJĘ ZE JEST TAKIE RADIO >>RADIO MARYJA..to powiedział PAPIEŻ ...i ja tez DZIĘKUJĘ ...nie ma mediów doskonalych ..bo to TYLKO PAN BÓG ale sa to media ,które KU NIEMU PROWADZĄ ..posród przeróżnych mediów które od Niego odciagają I JEMU SPRZECIWIAJĄ SIĘ POZDRAWIAM
anonim2013.02.27 14:40
Podaż "pożytecznych idiotów" nie maleje jak widać i" kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą " Prawdopodobnie połowa opiniotwórców na frondzie nie zmusiła się do tego by pooglądać dłużej tv trwam -ludzie czy wy rozumu nie macie ,nie chodzi o T Rydzyka ale o przeciw wagę dla aroganckiej władzy. Czy nie widzicie afer przekrętów ,biljonowego zadłużenia kraju -a rozumiem oglądacie tylko TVN .
anonim2013.02.27 14:41
Częstochowski Poeta - z serca pomoge Ci bracie mam znajomego lekarza wypisze Ci skierowanie, bo widzę że sie męczysz a pomocy z nikąd. TAkie brednie wypisujesz że widać na km żę robisz to z automatu.
anonim2013.02.27 14:48
nie znam was ,którzy tu tak atakujecie RADIO MARYJA ..ale mniemam ze po prostu nie jestescie jego słuchaczami....a więc nie jestem w stanie przyjąc waszego negatywnego myslenia ...SZKODA ŻE TAK NIE DOSTRZEGACIE CAŁEGO UWSTECZNIENIA JEKIE ZAFUNDOWAL WAM RZAD POLSKI..no chyba ze opływacie w dobrobyt ... latacie samolotami , z łatwoscia opłacacie rachunki wszelakie i itd...no to o POLSCE TEZ Z WAMI nie porozmawiam..bo wynika że jej BIEDY WAM SĄ OBCE
anonim2013.02.27 14:59
TP żydowsko- masońska V kolumna w KK. I tyle!!!
anonim2013.02.27 15:24
lachim: Haha, TVN - nie mój drogi, telewizji prawie w ogóle nie oglądam, Mam swój rozum, więc nie szufladkuj mnie bezpodstawnie.
anonim2013.02.27 15:40
Dzięki Ks. Rydzykowi istnieje jeszcze resztka prawdy w mediach, dziękuję za to, a Tygodnikiem Powszechnym można dobrze czyścić szyby .... do tego się tylko nadaje.
anonim2013.02.27 16:42
Ś.p Ks . Józef Glemp w swoim testamencie juz przeprosił za swoje słabości ...i nie trzeba tu ich roztrzasac Katlicy liberalni budza się nie tylko u nas ...a odkąd Tygodnik zmienił włascicieli to nie dziwi juz nic ...
anonim2013.02.27 17:48
Czy dominikanie się kończą ?
anonim2013.02.27 17:53
@ Teokrata: do Twojej wiadomości: Redemptoryści to nie jest zakon, a zgromadzenie. to po pierwsze. po drugie: wypraszam sobie uogólnianie na wszystkich OP, tego, co napisało tych dwóch. od 800 lat w naszym zakonie jest demokracja i jakoś to działa. oni piszą tak na własny rachunek i Pan Bóg na pewno to prawidłowo oceni. o.Ludwik to ważna i zasłużona postać opozycji antyPRLowskiej, prześladowany i szykanowany, a ktoś napisał, że to agent. bez komentarza. w kwestii lustracji: po sprawie o.Hejmy, nasz zakon, jako jedyny, powołał wewnętrzną komisję lustracyjną, która nie tylko przebrnęła przez archiwa IPNowskie, ale też wzywała i umożliwiała braciom, którzy okazali się TW, ekspiację i uczynienie pokuty. proszę wskazać mi jakikolwiek inny zakon/zgromadzenie/instytut w Polsce, albo diecezję, które coś podobnego przeprowadziły. nie chce już mi się więcej pisać, szkoda nerwów...
anonim2013.02.27 18:07
No, "Żydownik Powszechny" za to nie niszczy Kościoła. Nie ma szans, przy takim nakładzie?
anonim2013.02.27 18:12
Dominikanie ... kiedyś chodziłem na msze niedzielne chrzciłem dziecko u nich ...wygnał mnie swymi kazaniami stary mnich Kłoczowski. Patrzę z przerażeniem na tuzów tego zakonu jak odchodzą, popadają w modernę, forsa uderza do głowy ...
anonim2013.02.27 18:25
Prawda uwiera. Trochę żal patrzeć do jakiego stopnia. Reakcja Frond y paradoksalnie jest idealną ilustracją słów o. Wiśniewskiego.
anonim2013.02.27 18:25
Fragment listu Ojca Świętego Jana Pawła II w liście do Jerzego Turowicza z 5 kwietnia 1995 roku: "Rok 1989 przyniósł w Polsce głębokie zmiany związane z upadkiem systemu komunistycznego. Odzyskanie wolności zbiegło się paradoksalnie ze wzmożonym atakiem sił lewicy laickiej i ugrupowań liberalnych na Kościół, na Episkopat, a także na Papieża. Wyczułem to zwłaszcza w kontekście moich ostatnich odwiedzin w Polsce w roku 1991. Chodziło o to, aby zatrzeć w pamięci społeczeństwa to, czym był Kościół w życiu Narodu na przestrzeni minionych lat. Mnożyły się oskarżenia czy pomówienia o klerykalizm, o rzekomą chęć rządzenia Polską ze strony Kościoła czy też o hamowanie emancypacji politycznej polskiego społeczeństwa. Pan daruje, jeżeli powiem, iż oddziaływanie tych wpływów odczuwało się jakoś także w 'Tygodniku Powszechnym'. W tym trudnym momencie Kościół w 'Tygodniku' nie znalazł, niestety, takiego wsparcia i obrony, jakiego miał poniekąd oczekiwać: 'nie czuł się dość miłowany' - jak kiedyś powiedziałem" Warto o tym pamiętać.
anonim2013.02.27 18:27
Celna okładka. KTO NISZCZY POLSKI KOSCIÓŁ? o.Ludwik Wiśniewski.
anonim2013.02.27 18:28
Ja popieram działalność Rydzyka z całego serca, dzięki niemu tyle osób w Polsce nie trawi kościoła
anonim2013.02.27 18:48
Ojciec Rydzyk jest opluwany tylko za to, że nie łasi się do wielkich tego swiata ,nie mogą znieść że mają władze a tu jeszcze ktoś śmie ich krytykować. Nie łudzmy się jeżeli O. Rydzyk miałby tylko interes finansowy [jak mu się zarzuca] to wystarczyło by tylko potakiwać obecnym władzom a wszystkie media prześcigały by się w superlatywach o TV TRWAM . Katolicy TV TRWAM to nie O.Rydzyk to prawdziwa wiedza o Polsce nie dajcie się ogłupić ,wolność wyboru jest w naszych rękach w pilocie od telewizora a nie w cenzurze . Nikt was nie wyręczy w myśleniu jeżeli TV TRWAM zacznie pleść bzdury to sam pierwszy przełącze na inny kanał a nie będzie za mnie wybierał jakiś palant z krajowej rady
anonim2013.02.27 19:17
@NIEwiemDLACZEZGO Uważasz że jak już pozbyto by się O.Rydzyka to przekręty władzy znikną . W historii Herod też pozbył się oponenta Jana Chrzciciela czy przez to grzechy jego poszły w nie pamięć "Kiedy uczciwi i mądrzy sprawują rządy, prostacy i głupcy ładu przestrzegają. Kiedy zaś prostacy i głupcy rządzą, uczciwi i mądrzy stają się buntownikami." Kłamstwo posiada wiele aspektów: niedopowiedzenie, półprawda, oczernianie... Ale zawsze jest bronią tchórzy.
anonim2013.02.27 19:39
To przeciez tekst o.Wiśniewskiego próbuje dzielić polski Kościół. Jest skandaliczny. Przeczytajcie. Najgorsze jest to, że odium spada na cały zakon dominikanów. Dlaczego się nie bronicie?
anonim2013.02.27 20:37
o. Wiśniewski kojarzy mi się z zapraszaniem do Lublina, Wałęsy i Michnika na wykłady... Może jeszcze spróbować z Komoruskim i Tuskiem? Chodzi przecież o "autorytety"
anonim2013.02.27 22:12
Pan Bóg rozliczy się z modernizmem w kościele. Dla niektórych może być za późno.
anonim2013.02.27 22:14
Ktoś w końcu miał odwagę powiedzieć głośno to co wielu szepce cicho. Pan Rydzyk zwany w pewnych kręgach ojcem przyczynia się do rozbicia KK w Polsce. Jako zakonnik ślubował kiedyś ubóstwo i posłuszeństwo. Pytam: w jakim wymiarze on jest ubogi i komu jest posłuszny? Gdzie są Świadectwa Udziałowe zbieranie na ratowanie Stoczni? Jakie są źródła finansowania Fundacji, która w swojej nazwie ma i światło i prawdę? Kilka lat temu w Naszym Dzienniku czytałem znakomity tekst. Istotą artykułu była teza, że księża, którzy popierają Radio są "prawdziwi" a ci, którzy go nie popierają są źli. Niestety nie zapisałem sobie nr ani rocznika gazety... a bardzo żałuję bo dziś mógłbym tym wszystkim, którzy twierdzą, że pan Rydzyk nie rozwala KK w Polsce są w błędzie. Kiedyś pojechałem na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Kiedy wracaliśmy media podały wiadomość, że Gieremek nie żyje. Prawie cały autokar zaczął bić brawo... Czy potrzebne są jeszcze jakieś komentarze?
anonim2013.02.27 22:19
casimirus napisał(a): Lut 27, 2013, 1:39 po południu Tygodnik Powszechny wyraża opinię Metropolity, w którego archideicezji jest wydawany, i za którego aprobatą pismo to ma prawo do używania podtytułu "tygodnik katolicki". *** TP nie wyraża opinii metropolity i prawdę mówiąc, prezentowane na łamach tego tygodnika opinie z katolicyzmem mają już bardzo mało wspólnego.
anonim2013.02.27 22:24
REDline napisał(a): "Zdystansowałem się do Kościoła również przez osoby pokroju o. Rydzyka" *** "Czy znają Państwo osobę, która była wierzącym katolikiem, ale z powodu Radia Maryja albo Mszy odprawianych w rocznice smoleńskiej katastrofy odeszła od Kościoła? Ja nie znam. Ale raz po raz słyszę opinie, że „przez Rydzyka ludzie odchodzą od Kościoła” (...) Mam wrażenie, że są osoby, które najpierw odeszły z różnych powodów od praktyk religijnych, a potem znalazły wygodny argument pt. „Bo ten Rydzyk…”, „Bo Kościół się miesza do polityki…”. Tak dla uśpienia sumienia. (...) Ale żeby z powodu jakiegoś księdza, którego nie lubimy, porzucać Kościół?! Bo pomyślmy przez chwilę. Mamy w Kościele Jezusa Chrystusa, Pismo Święte, liturgię, sakramenty, wielkich świętych i teologów, nauczanie Jana Pawła II i Benedykta XVI. I ktoś mówi, że od tego wszystkiego odchodzi, bo mu się jakiś zakonnik nie podoba. Dla mnie to po prostu ściema." (Ks. Dariusz Kowalczyk SJ)
anonim2013.02.27 22:30
NIEwiemDLACZEZGO napisał(a): Lut 27, 2013, 4:16 po południu Józef Glemp W 1997 r. w liście do prowincjała redemptorystów prymas pisał: "Wielebny Ojciec Rydzyk, mimo popularności i poparcia wielkich rzesz, nie może żądać dla siebie przywilejów i stać ponad prawem". *** 1. Kard. Glemp mylił się czasami w swoim rozeznawaniu - klasycznym tego przykładem jest odniesienie hierarchy do ks. Popiełuszki. 2. Przytaczane tutaj wypowiedzi są już nieco starawe i prześmierdłe, bo jednak w ostatnim czasie ks. kardynał docenił jednak posługę o.Rydzyka. 3. Nie wciskaj nam tutaj kitu, że jesteś katolikiem - takie deklaracje składałeś pod innym tematem - bo z Twoich wpisów jednoznacznie wynika, że taki z Ciebie katolik, jak były ksiądz, Bartoś jest katolikiem.
anonim2013.02.27 22:47
@Lucasted - ja odnoszę wrażenie, że w pewnych kręgach głośne artykułowanie tego co tu piszesz nie wymaga odwagi, ale jest czymś powszechnym, ba, wręcz modnym. Nie nazwałbym rozbijaniem Kościoła przez o. Rydzyka corocznego gromadzenia ćwierci miliona ludzi na Jasnej Górze dzięki radiu przez niego prowadzonemu, jak również ciepłych słów pod adresem radia przezeń zarządzanego z ust naszego śp. Papieża-Polaka. Nie wiem czy uważa się za ubogiego. Jeśli jest bogaty, to z pewnością wiarą. Pieniądze na ratowanie stoczni poszły rzecz jasna na Maybacha. Gdy media podały wiadomość, że Gieremek nie żyje, ja też się ucieszyłem.
anonim2013.02.27 22:52
Dlaczego tak łatwo Wam wydawać sądy? Wiele razy słuchałem Radia Maryja i prócz głoszenia prawdy i modlitwy nie słyszałem nic więcej. Jezus Chrystus też głosił prawdę i był ukrzyżowany przez wierzących żydów. Jak można zdystansować się do kościoła przez kogokolwiek? Panie przymnóż nam prawdy wiary!
anonim2013.02.27 22:57
Po czynach ich poznacie ...
anonim2013.02.27 23:07
W filmie o ks. Popiełuszce Prymas Glemp odwodził go od jego działalności. A on tylko głosił prawdę narażając się rządzącym i wiedział że okupi to śmiercią. Jezus też wiedział że głoszenie prawdy okupi śmiercią i mówił do Piotra - odejdź szatanie z mych oczu, piętnując jego wypowiedź i jego troskę o Jezusa jako człowieka. Nikt na ziemi nie jest święty, każdy ma jakieś wady. I należy nazywać te wady i grzechy po imieniu a nie opluwać ludzi i Telewizja Trwam i Radio Maryja to czyni. Nie piętnuje ludzi piętnuje ich czyny, złe czyny.
anonim2013.02.27 23:11
Skoro swobody ludzi wierzących są ograniczane. Skoro promuje się w telewizji publicznej homoseksualizm, in vitro i nie mówi się prawdy o aborcji. Skoro w moim kraju rząd nie ma chęci dowiedzenia prawdy o katastrofie smoleńskiej. To mam prawo mieć odczucie że nie żyję w wolnym kraju i mogę z całą świadomością śpiewać Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie!
anonim2013.02.28 7:52
Czy dominikanin o. Ludwik zorganizował chociaż raz pielgrzymkę z wiernymi do Rzymu ? Czy o. Ludwik jest rzecznikiem prasowym Dominikanów ?
anonim2013.02.28 8:09
Niejeden ksiądz, który tak krytykował Kościół, odchodził od kapłaństwa... Życzę tym ojcom dominikanom nawrócenia. Zresztą wydaje mi się, że dominikanie w ogóle są kontrowersyjni dużo częściej niż inni księża i zakonnicy...
anonim2013.02.28 8:13
Wystarczy poczytać Wasze komentarze i widać że z tym podziałem to taka niekoniecznie bajka.... W modernizmie nie widzę niczego zdrożnego, łódzcy Jezuici prowadzą na przykład rekolekcje dla par w związkach pozasakramentalnych.... Otwartych srec życzę: )
anonim2013.02.28 9:45
@teokrata: "Tak jestem wyznawcą Ojca Rydzyka (..)" 1sze przykazanie sie kłania.
anonim2013.02.28 14:00
Dominikanin ma rację, o. Rydzyk dzieli kościół. Najgorsza jest jego PYCHA. Oni są najlepsi, ich najlepiej pozdrowił papież wszystko ich jest ,, najmojsze '', oni nie potrzebują nawrócenia. Słucham tego radia i wiem co mówię. Rydzyk podzielił kościół, niech nie opowiada o papieżach którzy go popierali, skąd mogli wiedzieć co on wyczynia? Dlaczego nie buduje dla tych biednych starych kobiet domu starców tylko baseny? Woli oglądać w kostiumach kąpielowych. Całe życie na nich żeruje, opowiada im swoje krzywdy i tak mu wysyłają wdowie grosze.
anonim2013.03.5 14:25
tygodnik powszechny tvn gazwyb i dominikamie w sprawie koncesji dla Trwam utworzyli wspólny front. Ich przekaz jest spójny i jednoznaczny - posiłkują się wzajemnie, wspierają i nagłaśniają poszczególne uderzenia medialne.