27.02.16, 11:25

Kukiz '15 zaprosił islamskiego radykała... do Sejmu

Kukiz’15 zebrali 100 tysięcy podpisów przeciwko uchodźcom i jednocześnie, jak podaje Newsweek, zaprosili do Sejmu muzułmanina grożącego zamachami bombowymi w Europie.

Gość Kukiz’15, Wielki Mufti szejk Ahmad Badreddin Hassoun w 2011 roku groził: „W momencie kiedy pierwsze rakiety spadną na Syrię, wszyscy synowie i córki Libanu i Syrii wyruszą do Europy, by tam szukać męczeństwa (…). Mówię to do Europy i USA: Przygotujemy męczenników, którzy są już pomiędzy wami, jeżeli zbombardujecie Syrię lub Liban”.

Wszyscy więc zastanawiają się o co chodzi Kukizowi? Kłamie, zgłupiał czy co? To nic innego jak uproszczone postrzeganie i kryzysu w Syrii i samych muzułmanów.

Dla sporej części prawicy Assad jest bohaterem walczącym z islamskimi terrorystami, więc ludzi od niego traktują jako sojuszników. Mało kto patrzy na niuanse. Tylko nie oni jedni i nie wiadomo skąd to oburzenie? Skoro sojusznikami Zachodu mogą być sunnickie organizacje związane z dżihadystami? Skoro Turcja, która rozpętuje wojnę domową przeciwko Kurdom, jest nadzieją na nasze zbawienie od kryzysu imigracyjnego? Skoro władze miejskie Katowic nie mają problemu z zatrudnianiem do lekcji religii „katechetów” z Ligi Muzułmańskiej w RP, której publikacje także wspierały dżihad? To o co ten cały rejwach w mediach?

Tak, uważam, że takie typy jak Hassoun nie powinny występować w Sejmie, ale uważam też, że Liga Muzułmańska nie powinna uczyć w szkołach, a Turcja powinna być potępiona za to co robi z Kurdami itd. O tych rzeczach jednak Newsweek nie pisze, więc plasuje się w tej samej klasie co posłowie Kukiz’15.

Jan Wójcik - EUROISLAM.PL

Komentarze

anonim2016.02.27 12:16
A to drań, zamiast bombardowanie radośnie przywitać chlebem i solą... nie podoba mu się czy co?
anonim2016.02.27 12:21
A ja myślałem, że do Europy ci ludzie jadą szukać łatwego i przyjemnego życia, a nie męczeństwa. Skoro jednak chcą tu szukać męczeństwa, polecam każdemu z nich zaaplikować wysłuchanie 2-godzinnego wykładu tow. Senyszyn.
anonim2016.02.27 13:43
Zabijemy go tu. Zartuję. Niech przyjedzie, pogadamy, żeby nie było ze nie rozmawialiśmy, że nie było dialogu. Może się nawróci? Jezu;- Bierz Go!
anonim2016.02.27 15:36
Hassoun nie jest islamskim radykałem. Groził atakami, to prawda, tylko że miały to być wyłącznie ataki w odwecie za atak na Syrię, a - czego ta menda z euroislamu juz nie raczyła zacytować - atakujący mieli nie być "Arabami i muzułmanami", a "nowym Julesem Jammalem i Mohamedem Al-Durrahem" - pierwszy to syryjski oficer, który wg popularnego mitu zatopił w samobójczym ataku francuski statek wojskowy, drugi to chłopiec zabity w czasie strzelaniny w Gazie w czasie wymiany ognia między IDF a Palestyńczykami. Hassoun popiera Assada, potępia radykałów, jest bardzo ceniony przez syryjskich chrześcijan, nie ma nic wspólnego z wahhabitami czy ISIS. Niestety jego groźbą się nikt nie przejął, dzięki czemu dziś mamy w Syrii to co mamy.
anonim2016.02.27 18:42
Paweł chce, by koleś wyśpiewał co mu leży na wątrobie - zwłaszcza by był prawdziwy - a my abyśmy mogli to wreszcie bezpośrednio usłyszeć i zobaczyć. I w referendum odrzucić przyjmowanie jakichkolwiek "uchodźców" z tamtego rejon. Czo to tak trudno zrozumieć ??