08.08.19, 09:48

Kulisy narady na Nowogrodzkiej. Dziedziczak zapowiada: Prezes PiS ogłosi ważne decyzje

- Nie latałem z marszałkiem Kuchcińskim. Nawet gdybym latał, toby oznaczało, że nie korzystam z innych narzędzi, które przysługują posłom - mówił na antenie "Polsat News" Jan Dziedziczak, były wiceminister MSZ. "Czekamy na 12:30, na oświadczenie prezesa PiS. Marszałek nie złamał prawa. Jeżeli złamał to marny jego los" - dodał.

- Wczoraj miały miejsce bardzo długie prace kierownictwa naszej partii. Również temat Kuchcińskiego się pojawił. Ja nie brałem udziału, jestem skromnym, szeregowym posłem. To było grono najważniejszych polityków - przyznał Dziedziczak.

- Nie idźmy tą drogą - powiedział Dziedziczak odnosząc się do słów Stanisława Piotrowicza, który wskazał, że w wyjątkowej sytuacji marszałek Kuchciński żadnemu obywatelowi nie odmówiłby lotu. 

- Badamy tę sprawę. Jesteśmy zdeterminowani, by opinia publiczna poznała wszystkie fakty, również te niewygodne, jeżeli takie by się pojawiły - powiedział gość Polsat News.

- Kierownictwo partii zażądało prawdziwych informacji, a nie kluczenia - dodał.

- Donald Tusk też latał z rodziną, z żoną, córką, nawet z chłopakiem córki. Później media donosiły, że marszałek Borusewicz latał 700 razy, żeby wyprowadzać psa - wymieniał Dziedziczak. 

- Chcemy doprecyzować przepisy. Jeżeli jakiś polityk życzyłby sobie zabrać na pokład członka rodziny, niech płaci. Nie będzie już przewożenia żony, córki, chłopaka - powiedział Dziedziczak. 

- Ta sprawa lotów marszałka Kuchcińskiego jest troszkę podsumowaniem naszych rządów. To jedyna afera, którą znalazła totalna opozycja - ocenił. 

 

- Marszałek nie złamał prawa. Jeżeli złamał to marny jego los - dodał.

nz/polsatnews.pl

Komentarze

Tomasz2019.08.8 11:26
Nie jedyna, tylko inne ukręciła pisowska prokuratura. Wymieniać: KNF, wymuszenie łapówki przez Prezesa, KRS i niewykonywanie wyroków sądu, działka Morawieckiego i wątek sprzedania jej kawałka za grosze i po krótkim czasie odkupienia za wielkie pieniądze etc. Już nie chce mi się wymieniać, w hipokryzji osiągnięto mistrzostwo!
Urszula2019.08.8 10:42
O 12.30 Kuchciński złoży dymisję. Nie wyleją go sami bo jest ponoć zasłużony dla PiS, ale przekonali go aby sam się wylał.
Konfederata2019.08.8 10:46
Oczywiście! Nie wiem kiedy i o której godzinie ale scenariusz taki jest pewny. To pisowska taktyka jest. Kraść, żreć z koryta ile wlezie, obstawiać swojakami posady budżetowe, a jak się sprawa rypnie to cyk ze stanowiska, jak przycichnie to na mniej widoczne i żreć dalej.
arbiter elegantiarum2019.08.8 10:39
Fakt: Morawiecki czekał 2 godziny w samochodzie, zanim Kaczyński wpuścił go do gabinetu
zmiecz2019.08.8 10:35
To jest pierwsz, ktora wyszla na swiatlo dzienne. Nastepne beda wychodzic. Ciekawe, ze media nic nie pisza o majacym nastapic sukcesie wyborczym dla PiSu. Moze PiS zwroci sie o pomoc do Konfederacji?
jozef2019.08.8 10:35
Zgodnie z instrukcją nie można na pokład zabrać członka rodziny. No ale kto w PiS - e czyta instrukcje. Zresztą instrukcje wydaje prezes, teraz kluczyki od samolotu będą u niego.
P2019.08.8 10:34
Kłamią w żywe oczy. Plują wam prosto w twarz. A wy, wyborcy pisu, i tak powiecie że " przecież to taka przyjemna morska bryza"
uriah2019.08.8 10:31
"Pytanie brzmi "kto pierwszy?",kto został odpalony pierwszy czy to partia rządząca odpaliła neumanna jako odpowiedź na kuchcińskiego czy odwrotnie. Odpowiedź -połóżmy ich czyny na wadze
Konfederata2019.08.8 10:28
Dziedziczak wyście są bezczelne przekręty jakich jeszcze u władzy u nas nie było. Platfusy mogą się schować ze wstydu, że się tak krępowali z żarcia z budżetowego koryta szerokim ryjem. 4 lata temu nie do pomyślenia, a jednak ich przebijacie w hucpie. Wam się to po prostu należy co? Jedna afera? Co chwilę jakaś jest. I to grube, które przykrywacie jakimiś pierdołami. Strategia taka sama jak platfusy, tyle że tamci trochę mieli zahamowania to i hałas po ich aferach był większy, ale nic z tego hałasu nie wynikało, dalej nikt za nic nie siedzi, nikt za nic nie odpowiada. Wy też nie będziecie siedzieć, jestem pewien. Jesteście jedna wspierająca się banda.
Nie dajmy się ogłupić!!!2019.08.8 10:23
Nie dajmy się ogłupić!!! Co w tym złego , że osoba sprawująca wysoki urząd w państwie , która z tej racji lata rządowym samolotem , zabierze na pokład członka rodziny? Co jest w tym takiego złego? Bo ja nie widzę nic. Niech PIs nie kuli znowu ogona tylko postawi sprawę jasno.
Chris2019.08.8 10:27
Niech sobie latają. Tylko w razie jakiegoś wypadku pierwsi poleca po odszkodowanie
jozef2019.08.8 10:32
Jest to niezgodne ze wszystkimi procedurami, a kto jak nie marszałek powinien je przestrzegać. Samolot nie jest dla rozrywki, tylko służy do celów służbowych.
aspiring educationalist2019.08.8 10:16
Stanisław Piotrowicz zapewniał media, że poleciał rządowym samolotem z marszałkiem Markiem Kuchcińskim ze względu na żonę. Tego dnia miała ona mieć przy sobie lek, który otrzymała w stołecznym Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, a który można przewozić tylko w stanie silnego zamrożenia. Poseł nie poinformował, o jakim leku mowa, jednak podkreślił, że zdecydował się na przelot państwową maszyną, by jak najszybciej umieścić specyfik w zamrażarce. Podkreślał przy okazji, że podróż ze stolicy do jego miejsca zamieszkania samochodem trwa około pięciu godzin, a autobusem nawet dziewięć. "Traktuję ten lot jako wypadek losowy, żeby nie powiedzieć, że był to stan wyższej konieczności" - konkludował polityk. Dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologi i terapii zakażeń, skomentował dla Gazeta.pl zasadność tłumaczenia posła Piotrowicza z medycznego punktu widzenia. - Nie wydajemy leków pacjentom w postaci niegotowej do użycia - mówi nam lekarz.
lolek kremowka2019.08.8 10:51
Piotrowicz oświadczył, że leciał z Aviatorem raz, a to ze względu takiego, że jego żona wypisana została ze szpitala (UWAGA!) z kilkoma tysiącami ampułek silnie zamrożonego leku... Żadnych ampułek się nie mrozi. Żaden szpital nie wypisuje pacjenta i nie zaopatruje go w leki - pacjent sam je sobie kupuje. W kilku tysiącach ampułek to wykąpać się można.
ZERR02019.08.8 11:04
Serio? 1000 ampułek a 1 ccm to 1 litr 4000 ampułek a 1 ccm to 4 litry. Kapiel w wannie to ponad 100 litrów. machnąłeś się kilkadziesiąt razy, ale u wlewaka to normalne. Matematyka to bzdura.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.8 10:13
Lewicowy ciemnogród żyjący urojeniami wnuka rabina z dziewietnastego wieku w ciągłej ekstazie. Ta marksistowska ciemnota uważa że marszałek sejmu powinien podróżować dyliżansem jak na dzikim zachodzie. A wtórują peowcscy złodzieje i stosują stary trik wrzeszcząc : Łapaj złodzieja . Tylko rudej poniemieckiej gnidzie wolno było latać do Gdańska na charatanie w gałe jako zasłużonemu folksdojczowi
fdf2019.08.8 10:01
Pisowski aparatczyk wstrzymuje wyrok sądu NSA, zmiana na lepsze. Kto nie z pisu ten wróg i nie do końca katolik.
lolek kremowka2019.08.8 10:01
r Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologi i terapii zakażeń, skomentował zasadność tłumaczenia posła Piotrowicza z medycznego punktu widzenia. - Nie wydajemy leków pacjentom w postaci niegotowej do użycia - mówi nam lekarz.
lolek kremowka2019.08.8 9:57
Kuchciński Marek - wykształcenie średnie. Od 1974 do 1978 studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, lecz studiów nie ukończył. Druga najważniejsza osoba w państwie, marszałek sejmu, nie ma nawet wyższego wykształcenia...
Marta2019.08.8 14:01
a Prezydent Bolek miał? a Kwaśniak jak kłamał że ma wyższe wykształcenie ustąpił z funkcji Prezydenta? Ogarnij się chłopie skremowany..
Urszula2019.08.8 14:32
Wałęsę wybrał naród, który wiedział, że jest tylko elektrykiem. Ludzie chcieli to go wybrali. Z Kwaśniewskim to nawet nie ma sensu ogrodnika porównywać. Ogrodnik niekumaty, nie zna ani jednego języka obcego, nie radził sobie w ogóle ze swoją funkcją. Taki chłopek roztropek, którego marszałkiem uczynił Kaczyński - jeden człowiek zadecydował choć wiedział, że gość się na marszałka nie nadaje. Co do Kwaśniewskiego - był dotąd najlepszym polskim prezydentem.
odezwa do rządu i senatorow USA2019.08.8 9:56
https://www.youtube.com/watch?v=4q9fkPCCKJ0
lolek kremowka2019.08.8 9:51
Pis kłamie - tak samo jak PO i tzw. komuna. W każdym rozwiniętym kraju zachodnim polityk przyłapany na kłamstwie jest skończony. W Polsce Kuchciński dalej jest marszałkiem i drugą osobą w państwie. Pan Stanisław Piotrowicz oświadczył, że leciał z Aviatorem raz, a to ze względu takiego, że jego żona wypisana została ze szpitala (UWAGA!) z kilkoma tysiącami ampułek silnie zamrożonego leku... Żadnych ampułek się nie mrozi. Żaden szpital nie wypisuje pacjenta i nie zaopatruje go w leki - pacjent sam je sobie kupuje. W kilku tysiącach ampułek to wykąpać się można.
Stanislaw2019.08.8 10:20
Afera może jest aferą (typu Wachowskiego u Wałęsy), zobaczymy. Ale z tym porównaniem z aferami PO to grubo przesadzasz!!! Daj sobie spokój!
Konfederata2019.08.8 10:42
No nie przesadza.
ZERR02019.08.8 10:58
bełkot wielokrotnie łapano polityków na zachodzie na wulgarnych wręcz łgarstwach i żaden nie był "skończony". typowy wlewacki bełkot podszyty hejtem