26.04.20, 20:56Morskie przejście graniczne w Gdyni przy Nabrzeżu Pomorskim/Wikipedia.org/Zdj. własne Koefbac/zmienione

Kwarantanna dla przyjeżdżających do odwołania

Polski rząd przedłużył od niedzieli zasady obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających do naszego kraju. Nakaz 14-dniowej kwarantanny obowiązuje do odwołania.

Jak podaje portal tysol.pl za PAP:

- Do odwołania przedłużone zostało wstrzymanie przemieszczania się pasażerów w transporcie kolejowym wykonywanym z przekroczeniem granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Także do odwołania przedłużony został obowiązek kwarantanny dla osób, które przekraczają granicę i udają się do miejsca zamieszkania lub pobytu w Polsce. Osoby te muszą odbyć kwarantannę - trwającą 14 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy - wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi.

Oraz:

- Ponadto - na mocy opublikowanego w niedzielę w Dzienniku Ustaw rozporządzenia - z obowiązku noszenia jednorazowych rękawiczek w obiektach handlowych i usługowych zwolnione zostają osoby, które nie są w stanie samodzielnie zakładać lub zdejmować rękawiczek lub nie mogą ich zakładać z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim. Osoby te nie muszą mieć przy sobie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie.

I dalej:

- Ponadto na mocy tego rozporządzenia, w ramach wypełniania obowiązku zakrywania ust i nosa, używać przyłbic będą mogli pracownicy urzędów administracji publicznej lub jednostek organizacyjnych wykonujących zadania publiczne, jeżeli ich stanowisko pracy jest oddzielone od osób przebywających w urzędzie lub jednostce organizacyjnej dodatkową przesłoną ochronną.


mp/pap/tysol.pl

Komentarze

Skrzypek na dachu2020.05.5 17:16
Brudasow nie wpuszczac wcale .
KimJongKaczor2020.04.27 7:57
A czemu w ogóle ktoś miałby opuszczać Polskę będąc jej obywatelem? Jeśli tak zrobił tzn nie kocha kraju. Jeśli nie kocha kraju to jest zdrajcą. A za zdradę Ojczyzny może być tylko jedna kara.
anonim2020.04.26 22:12
Nie "polski" tylko pisowski. I nie "wasz" tylko wszystkich Polaków.
katolicka kretynizacja polski2020.04.26 21:05
PiSiory specjalnie przedłużyły kwarantannę dla przyjeżdżających by nie wpuścić zagranicznych obserwatorów chcących przyglądać się czy wybory prezydenckie przebiegają w praworządny i demokratyczny sposób!
Mirek2020.04.26 21:04
I tak trzymać .